Novo pri Telemach Mobilu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.486
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Kot kaze se tudi to da nastaviti
smile-1.gif


skitched-20151009-083604.png


http://forum.xda-developers.com/sprint-lg-g3/general/how-to-force-lte-sprint-lg-g3-t3048086
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.763
6.917
113
No ja, na adroidu se lahko res vse dodatno sprogramira, mislil sem bolj out of the box zadeve, delujoči normalni telefoni
smile-1.gif
 
22. jul 2007
13.348
1.618
113
124
Potem je težava zaradi telefona, če ima še kdo lg g3s naj naredi ps, da vidimo če je res tako.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.763
6.917
113
Če pa je rekel, da so mu na telemachu potrdili, da je krivda na njihovi strani? Povedal pa še ni, kaj je bilo narobe, ker se muli zaradi trollanja.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.763
6.917
113
Jaz bom kmalu prešel iz Free2Go "tušmobilovega" prepaida na naročnino @ telemach, paket za 4€, ker je že naročnina za kabelske storitve.

Kakšen bo postopek, bo minilo nekaj dni zaradi prenosa številke, verjento rabim tudi novo sim, imel bi LTE, etc...

kako se mi tudi najbolj splača da se zadevo uredi, rabim tudi nano-sim, kar pomeni nova sim, edino če je to že všteto ko preidem na telemach?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
za vsak slučaj imej seboj še zadnjo položnico od prejšnjega operaterja.
sim dobiš univerzalno in si jo odlomiš kot čokoladke.
iz telekoma na telemach se je prenos zgodil isti dan ponoči. je pa bilo konec meseca.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.763
6.917
113
Hm, zdaj sem se spomnil...pred nekaj tedni je še tušmobil brezplačno zamenjal "navadno" simko z usim, kar je potrebno za LTE...

To še vedno obstaja @ telemach?, ker potem grem rajši to naredit danes, pa imam še potem LTE brezplačno, in se mi ne mudi tako zelo z naročnino, itak še imam dobrometje za skurit @ free2go
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Jeln

Pripravnik
3. mar 2012
52
0
6
A se prav spomnim da je v eni temi tukaj na Alterju bilo govora o tem da naj bi ukinili/zmanljšali stroške menjave paketa/operaterja? Kako je sedaj s tem?

Ker hočejo za menjavo 4-ih številk iz Multipaketa, za vsako 19.90€, oziroma če kakšno številko prenesem k drugemu operaterju 5€ + 23€?
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

mike007

Zelenc'
17. jan 2009
4
0
1
Citat:
Uporabnik Jeln pravi:
A se prav spomnim da je v eni temi tukaj na Alterju bilo govora o tem da naj bi ukinili/zmanljšali stroške menjave paketa/operaterja? Kako je sedaj s tem?

Ker hočejo za menjavo 4-ih številk iz Multipaketa, za vsako 19.90€, oziroma če kakšno številko prenesem k drugemu operaterju 5€ + 23€?
bonk.gif

Jst sm jim napisu če mi lahka odobrijo kakšno ugodnost če prestavim paket iz Multipaketa. Odobrili so mi prenos treh številk brezplačno, za dve pa sem moral plačati 39,80€.
 
22. jul 2007
13.348
1.618
113
124
Citat:
Uporabnik mike007 pravi:
Citat:
Uporabnik Jeln pravi:
A se prav spomnim da je v eni temi tukaj na Alterju bilo govora o tem da naj bi ukinili/zmanljšali stroške menjave paketa/operaterja? Kako je sedaj s tem?

Ker hočejo za menjavo 4-ih številk iz Multipaketa, za vsako 19.90€, oziroma če kakšno številko prenesem k drugemu operaterju 5€ + 23€?
bonk.gif

Jst sm jim napisu če mi lahka odobrijo kakšno ugodnost če prestavim paket iz Multipaketa. Odobrili so mi prenos treh številk brezplačno, za dve pa sem moral plačati 39,80€.
Sama dobrota jih je.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.448
342
83
34
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Dajte vsi trolli prebrat moje prejšne poste in se potem oglašajte.

LP

Lahko nas označuješ za trolle kolikor hočeš, klici ti preko LTE ne bodo delali in pika. Če ti telefon ne omogoča načina 2G/3G/4G ali vsaj 3G/4G IN če nimaš na območju 4G signala 2G ali 3G (kar je možno zaradi nižje frekvence LTE), klici in SMSi ne bodo delali. Pa ni tu kriv operater čisto nič.

Človek božji, lepo te prosim, preberi moj zgornji citat še enkrat. Aparat je LG G3 S, omrežni način nastavljen na GSM/WCDMA/LTE auto, zadeva je normalno delovala skoraj 3 mesece, potem pa kar naenkrat ne več, včeraj ugotovljeno z drugim LTE telefonom in SIM kartico, da serje samo na eni lokaciji, kljub polnemu signalu. Kot beremo ima problem tudi uporabnik Dante1, Telemach pa take probleme zanika in mi trolla o nastavitvah tako kot vi, čeprav so mi stvari bolj jasne kot verjetno večini v klicnem centru. Javljam jim dan in ure številk, ki so me klicale, tehniki pa potem ugotovijo, da jim je gotovo javilo, da številka ni dosegljiva, čeprav sem sam iz večih številk probal klicati svojo številko in zvoni v prazno.

Suma sumarum..kako ne bom razpizden, če me tukaj in na tehnični podpori učite osnov in kljub večkratnemu pojasnjevanju, da imam LTE telefon in omrežnostni način izbran na auto trollate, če sploh imam LTE telefon in naj izberem omrežnostni način na auto.
bonk.gif
 

Dare1

Pripravnik
20. jul 2007
524
2
18
Očitno so težave! Danes sem klical punco 5x, od tega je imela samo 1x zabeležen klic 12.07 - takrat je meni zvonilo, a po ene 30s reklo, da številka ni dosegljiva. Zdi se mi, da se to dogaja samo takrat, ko je v službi in povezana na oddajnik v Hočah.
Moj telefon je LG G4 (Lolipop 5.1), njen Nexus 5 (Marshmallow 6.0). Na helpdesku sploh ne dvigajo telefonov, na email tudi ne odgovarjajo,... skratka čisti polom. Prej pri Tušmobilu ni bilo vse idealno, ampak tole pod Telemachom je pa
bonk.gif

Mojji klici:
screenshot2015-10-09-13-.png

Njena lista klicev:
image-05e58ff239c90b4030.jpg
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Po celi slo se še delajo optimizacije omrežja in posledično je potrebno vzeti v zakup, da se take napake lahko pojavijo in se do konca optimizacije še bojo... žal je tko ko je v teku zamenjava celega omrežja.... je pa zato še posebej dobrodošel vsak feedback in javljena napaka iz strani userja, da se lahko čim prej odpravi....

kar se tiče pa klicnega pa ne morš rečt da se ne oglašajo, mogoče pa samo ti prekineš klic po 1min čakanja, pač je treba počakat na prostga agenta, proti večeru je čakalna doba manjša ali pa je sploh ni..... Maili so pa odgovorjeni v nmč, ko je naval je žal tko...
 

Dare1

Pripravnik
20. jul 2007
524
2
18
Emmm, nisem klical jaz na helpdesk, ampak punca. Klicala je okrog 6 ure zvečer in bil je vklopljen odzivnik, da zaradi povečanega navala na helpdesk ni mogoče zagotoviti odgovora klica v nekem doglednem času in da se naj pošlje email. To je tudi storila, drugače pa je napaka bila javljena že pred 3-4 tedni, takrat je bil odgovori "simobilovski" - izklopite LTE, oz. uporabljajte Telekomovo omrežje... Ker bi se, glede na SMS, dela v MB in okolici končala, roaming v Telekomu ni več free in zato je potem spet prestavila na Telemach in zadeva spet ne deluje.
 

Andi

Pripravnik
18. avg 2007
45
0
6
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
za vsak slučaj imej seboj še zadnjo položnico od prejšnjega operaterja.
sim dobiš univerzalno in si jo odlomiš kot čokoladke.
iz telekoma na telemach se je prenos zgodil isti dan ponoči. je pa bilo konec meseca.

Zanimivo, jaz sem šel na Telemach v torek dopoldan, torej pred nekaj več kot 72h in jim še ni uspelo, da bi me preselili iz BOB-a k njim. Rečeno mi je bilo, da to naredijo v 24-48h.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.448
342
83
34
Meni tudi samo doma ne dela, v službi normalno. Že prej je bilo sranje glede reševanja problemov in odzivnega časa, pod Telemachom je pa še stopničko nižje. Važno, da so me poslali zamenjat SIM kartico.
bonk.gif
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.