Novo pri Telemach Mobilu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik jozo pravi:
Citat:
Uporabnik JackSparrow pravi:
1.1.2016 bo roaming tudi za starejše pakete, to sem nekje zasledil.

Mi v SV Sloveniji še vedno imamo nadgradnjo omrežja in je nacionalno gostovanje zastonj....me pa čudi da je sms o nadgradnji prišel že 12.8.2015 in do zdaj še nobenega obvestila o koncu nadgradnje....mogoče pa ostane omogočeno brezplačno gostovanje....
cheer.gif

Upam, da niso pozabili poslat, kolega je dobil danes SMS, da je 60€ interneta nabil (s tem, da je zadnje 3 tedne uporabljal samo Tuševo omrežje in ima dodatno še data roaming izklopljen v telefonu)
 

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
459
28
28
Sodišinci
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik jozo pravi:
Citat:
Uporabnik JackSparrow pravi:
1.1.2016 bo roaming tudi za starejše pakete, to sem nekje zasledil.

Mi v SV Sloveniji še vedno imamo nadgradnjo omrežja in je nacionalno gostovanje zastonj....me pa čudi da je sms o nadgradnji prišel že 12.8.2015 in do zdaj še nobenega obvestila o koncu nadgradnje....mogoče pa ostane omogočeno brezplačno gostovanje....
cheer.gif

Upam, da niso pozabili poslat, kolega je dobil danes SMS, da je 60€ interneta nabil (s tem, da je zadnje 3 tedne uporabljal samo Tuševo omrežje in ima dodatno še data roaming izklopljen v telefonu)

To je bilo sistemsko.....na stevilki ki jo imamo gasilci je 180 evrov dodatne porabe....z tem da je se vedno kar precej zakupljenih enot....baje da bo poračunano ob zaključku meseca....
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik jozo pravi:
Citat:
Uporabnik JackSparrow pravi:
1.1.2016 bo roaming tudi za starejše pakete, to sem nekje zasledil.

Mi v SV Sloveniji še vedno imamo nadgradnjo omrežja in je nacionalno gostovanje zastonj....me pa čudi da je sms o nadgradnji prišel že 12.8.2015 in do zdaj še nobenega obvestila o koncu nadgradnje....mogoče pa ostane omogočeno brezplačno gostovanje....
cheer.gif

Upam, da niso pozabili poslat, kolega je dobil danes SMS, da je 60€ interneta nabil (s tem, da je zadnje 3 tedne uporabljal samo Tuševo omrežje in ima dodatno še data roaming izklopljen v telefonu)

Meni so tudi nabili dodatnih 25 eur, sem podal reklamacijo in so me poklicali, da je upravičena ter da mi ni treba plačati tistega dela. Sicer je trajalo dober mesec, samo baje imajo zdaj gužvo zaradi količine reklamacij. In baje bodo zdaj ob reklamacijah (za prenos podatkov) kar vse odobrili.
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Ksz
Men je za avgust tudi kazalo porabo interneta cca 14€, ampak na racunu ni blo nic zaracunano. Je bil pa prenos v Tusevem omezju narejn. Kar je blo Telekomovga sploh ni bilo posebej obracunano.
Pa za Ce tud se niso sporocili konec nadgradnje.
No sej na relaciji Arja vas -Velenje v Crnovi je sedaj slabse kot prej.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Sem poklical kolega kaj je uspel rešit in so mu rekli, da je do 20-tega že porabil svoj 1GB, potem pa 22. do 24.tega porabil še za 60€. Pa pravi, da v teh dveh dneh sploh internet ni delal prav, da ga sploh ni uporabljal. Telefonistka je trdila, da vidi porabo 1,5GB, ampak da če bo imel to na računu naj napiše reklamacijo, pa bodo videli, če se da kaj uredit
uf-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik JackSparrow pravi:
1.1.2016 bo roaming tudi za starejše pakete, to sem nekje zasledil.

Roaming je praktično neuporaben, ker ne omogoča prenosa podatkov.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik JackSparrow pravi:
1.1.2016 bo roaming tudi za starejše pakete, to sem nekje zasledil.

Roaming je praktično neuporaben, ker ne omogoča prenosa podatkov.
Tudi to naj bi spremenili za stare pakete (pri novih paketih je prenos podatkov vključen v zakupljene količine na roamingu)
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
In prav je tako.
Saj lokacij kjer ni Telemach signala ni prav veliko. Tam ko pa ni pa je 512 kbs tudi boljše kot nič

Pri meni pa skoraj polovico časa nimam signala.
Celo na taki turistični točki kot so hoteli Bernardin med Portorožem in Piranom ni signala-skoraj nisem mogel verjet-telefon mi je lovil ene deset omrežil edino Tušmobila ne;(
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik JackSparrow pravi:
1.1.2016 bo roaming tudi za starejše pakete, to sem nekje zasledil.

Roaming je praktično neuporaben, ker ne omogoča prenosa podatkov.
Tudi to naj bi spremenili za stare pakete (pri novih paketih je prenos podatkov vključen v zakupljene količine na roamingu)

Sam imam naročnino na razširjeni Odbit mingl, ki ima vključeno naročnino tudi za roaming pa prenos podatkov ni vključen.
Tak paket sem vzel, ker polovico časa Tušmobilovega omrežja nimam in se lahko preklopim na Mobitel, ampak zdaj me pa vedno bolj moti, ker ne morem pogledat niti kakšne malenkosti na net, niti poslati ali prejeti kakšnega MMSa.

Če bodo to z novim letom res spremenili potem imajo še malo šans, da ostanem pri njih, če ne pa nimam druge kot da spokam-verjetno na Mobitel, ki pri nas edini kolikor toliko normalno dela.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik jernejd pravi:
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Kako je sedaj s tisto dodatno SIM samo za podatke, ki si jo dobil brezplačno zraven pri paketu premium?
Bo po novem potrebno plačevat 10€ na mesec, ali ostane tako kot je bilo ob sklenitvi naročniškega razmerja pri tušmobilu, torej brezplačna dodatna sim?

Za stare pakete se nič ne spremeni in vse ostane tako kot je.

Teh 10 EUR za dodatno sim naročnik lahko vzame samo pri teh 3 novih paketih in nikjer drugje. Ta dodatna sim "črpa" iz osnovnega paketa.

Dejansko če nekdo vzame paket ŠE VEČ + dodatno sim je mesečni strošek 25 EUR in si 2 delita neomejen paket in zanj plačujeta le 12,50 EUR na mesec in imata popolnoma vse neomejeno
cool-1.gif


Če pa si še naročnik fiksnih - pa še 3 EUR na mesec ceneje na paket ŠE VEČ in 5 EUR ceneje na paket NAJVEČ
cheer.gif

No ja, ampak dejansko ni nič vmes. Torej 6 evrov za 120 minut, potem pa 15 evrov za neomejeno... Verjetno je prelom pri večini normalnih uporabnikov pri 150-200 minutah na mesec in te hočejo v vsakem primeru olupiti za vsaj 15. Odkar so vsi klici takoj vsaj ena minuta, si hitro preko 120 (recimo 4 klici na dan). Tako da tukaj tudi Telekom ni veliko slabši, če si njihov naročnik in če recimo vzameš Penzion za dva 600 enot. 17 evrov za obe kartici, edino druga ima manj pravic pri aneksih...

Jernej

Saj za take normalne uporabnike je pa paket Šparmobil za sedem evrov 1500 enot pa še mnogo boljše Mobitelovo omrežje.
Problem je samo, ker sem se bebec vezal za dve leti.
bonk.gif
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Citat:
Uporabnik fikus pravi:

Sam imam naročnino na razširjeni Odbit mingl, ki ima vključeno naročnino tudi za roaming pa prenos podatkov ni vključen.
Tak paket sem vzel, ker polovico časa Tušmobilovega omrežja nimam in se lahko preklopim na Mobitel, ampak zdaj me pa vedno bolj moti, ker ne morem pogledat niti kakšne malenkosti na net, niti poslati ali prejeti kakšnega MMSa.

Če bodo to z novim letom res spremenili potem imajo še malo šans, da ostanem pri njih, če ne pa nimam druge kot da spokam-verjetno na Mobitel, ki pri nas edini kolikor toliko normalno dela.

Zakaj bi čakal da spremenijo pogoje roaminga za stare pakete, če pa lahko greš na nov paket za 15€, ki je cenejši od mingla, ima več vsega, pa še data roaming je vključen. Skratka novi paketi v svojem cenovnem razredu totalno razturajo.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Po 45tih dneh mi še vedno niso popravili telefona.

Upravičen bi moral biti do zamenjave telefona z novim a enakega novega telefona baje ni možno dobiti.
Zanima me ali lahko zahtevam nazaj denar, ki sem ga po pogodbi dal za novega?
sprasujem se.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik JackSparrow pravi:
1.1.2016 bo roaming tudi za starejše pakete, to sem nekje zasledil.

Roaming je praktično neuporaben, ker ne omogoča prenosa podatkov.
Tudi to naj bi spremenili za stare pakete (pri novih paketih je prenos podatkov vključen v zakupljene količine na roamingu)

Sam imam naročnino na razširjeni Odbit mingl, ki ima vključeno naročnino tudi za roaming pa prenos podatkov ni vključen.
Tak paket sem vzel, ker polovico časa Tušmobilovega omrežja nimam in se lahko preklopim na Mobitel, ampak zdaj me pa vedno bolj moti, ker ne morem pogledat niti kakšne malenkosti na net, niti poslati ali prejeti kakšnega MMSa.

Če bodo to z novim letom res spremenili potem imajo še malo šans, da ostanem pri njih, če ne pa nimam druge kot da spokam-verjetno na Mobitel, ki pri nas edini kolikor toliko normalno dela.

Lahko si pa spremeniš paket na enega od teh novih, pa imaš že sedaj vključen internet v Telekomovem omrežju, edino omejitev hitrosti je (download, upload je neomejen).
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Azgard pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:

Sam imam naročnino na razširjeni Odbit mingl, ki ima vključeno naročnino tudi za roaming pa prenos podatkov ni vključen.
Tak paket sem vzel, ker polovico časa Tušmobilovega omrežja nimam in se lahko preklopim na Mobitel, ampak zdaj me pa vedno bolj moti, ker ne morem pogledat niti kakšne malenkosti na net, niti poslati ali prejeti kakšnega MMSa.

Če bodo to z novim letom res spremenili potem imajo še malo šans, da ostanem pri njih, če ne pa nimam druge kot da spokam-verjetno na Mobitel, ki pri nas edini kolikor toliko normalno dela.

Zakaj bi čakal da spremenijo pogoje roaminga za stare pakete, če pa lahko greš na nov paket za 15€, ki je cenejši od mingla, ima več vsega, pa še data roaming je vključen. Skratka novi paketi v svojem cenovnem razredu totalno razturajo.

Sem takoj za zamenjavo, (tudi, če plačam 20 evrov za menjavo) samo ali to lahko naredim, ker sem še eno leto vezan na star paket???
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
z novimi paketi dobiš tudi D3GO in Unifi.

Jaz sem eno številko prestavil brez težav na paket še več (vezava Premium S 10% popust - do konca 18 mesecev). 2 pa še imam (pri teh dveh so še težave):
- totalni neomejen mingl z vezavo 10% popust - do konca 4 mesece na paket še več (prehod je dovoljen, samo sistem tega še ne omogoča)
- iz premium S (brez vezave) na dodatno SIM še več (tukaj je težava, da morajo številko deaktivirati in šele nato lahko prestavijo na še več dodatno SIM - s tem plačaš še dodatnih 10 ali 12 EUR - ampak bom to rešil z reklamacijo)

Uporabljajo nov sistem in vse še ne dela tako kot more.

Če je možen prehod se pač pokliče na klicni center in se preveri koliko znaša prehod na nov paket.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.