Novo pri Telemach Mobilu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.161
4.034
113
In prav je tako.
Saj lokacij kjer ni Telemach signala ni prav veliko. Tam ko pa ni pa je 512 kbs tudi boljše kot nič
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.757
6.914
113
Vprašanje sploh v kakšnem stanju je tam od telekoma omrežje, verjetno v rovtah nimajo polnega UMTS signala, tako da vprašanje če bi sploh kaj več letelo...
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Pozdravljeni
Mi lahko zdaj nekdo strnjeno razloži to glede Telekomovega roaminga.
Jaz sem na Tušmobilovem (Telemachovem) Premium EU. A bom lahko koristil roaming za pogovore in prenos podatkov iz zakupljenih količnin? Kdaj?

Hvala
 

roblek007

Pripravnik
19. apr 2009
228
3
18
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
In prav je tako.
Saj lokacij kjer ni Telemach signala ni prav veliko. Tam ko pa ni pa je 512 kbs tudi boljše kot nič

Uf, ker precej je lokacij, kjer signala ni oz. je neuporaben. V večjih mestih pa zadeva špila normalno, sej to je osnova da operater sploh obstaja.
 

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
459
28
28
Sodišinci
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Pozdravljeni
Mi lahko zdaj nekdo strnjeno razloži to glede Telekomovega roaminga.
Jaz sem na Tušmobilovem (Telemachovem) Premium EU. A bom lahko koristil roaming za pogovore in prenos podatkov iz zakupljenih količnin? Kdaj?

Hvala
Mislim da v tem paketu ne mores koristit nacionalnega roaminga oz placas dodatno porabo...
 

LatkaGravas

Pripravnik
26. maj 2015
266
0
16
Citat:
Uporabnik jozo pravi:
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Pozdravljeni
Mi lahko zdaj nekdo strnjeno razloži to glede Telekomovega roaminga.
Jaz sem na Tušmobilovem (Telemachovem) Premium EU. A bom lahko koristil roaming za pogovore in prenos podatkov iz zakupljenih količnin? Kdaj?

Hvala
Mislim da v tem paketu ne mores koristit nacionalnega roaminga oz placas dodatno porabo...
To drži.
Vendar je SvetIdej nekaj namignil, da bo morda s 1.1.2016 tudi to možno
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Pozdravljeni
Mi lahko zdaj nekdo strnjeno razloži to glede Telekomovega roaminga.
Jaz sem na Tušmobilovem (Telemachovem) Premium EU. A bom lahko koristil roaming za pogovore in prenos podatkov iz zakupljenih količnin? Kdaj?

Hvala

Vsi stari paketi so in ostanejo takšni kot so, tudi pravila porabe so ista kot prej, torej nac.gostovanje ni všteto v EU paketu in se vse dodatno zaračunava.... Lahko se zakupi dodatni paket na gostovanje vendar ne vključuje prenosa podatkov. Lahko da bo po 1.1.2016 kaj drugače
wink-1.gif


Vsi novi VEČ paketi pa že vključujejo nac.gostovanje za vse storitve, torej ni več dodatnega zaračunavanja, edini DROBNI TISK (ja Dekster) je glede omejitve hitrosti po porabi prenosa podatkov in omejitve hitrosti v primeru uporabe v nac.gostovanju;
Citat:
Za pakete VEČ veljajo Splošni pogoji naročniških paketov VEČ, ki po porabi v paket vključenih količin med drugim določajo znižanje hitrosti prenosa podatkov na največ 64 kbps. Prenos podatkov po porabi vključenih količin se dodatno ne zaračunava. Hitrost prenosa podatkov v omrežju ponudnika nacionalnega gostovanja (prikaz omrežja: Tusmobil Mobitel ali znak za gostovanje) je omejena na največ 512 kbps. Vključene vsebine oz. storitve v nobenem primeru ne obsegajo klicev na posebne in komercialne številke, klicev v tujino in odhodnih in dohodnih klicev v tujini, pošiljanja sporočil SMS v tujini ali v tujino ali pošiljanja sporočil SMS v donatorske ali komercialne namene. UNIFI je storitev družbe Telemach d.o.o., Cesta Ljubljanske brigade 21, 1000 Ljubljana in partnerskih podjetij, ki omogoča brezžični dostop do interneta prek dostopnih točk UNIFI. Ob sklenitvi naročniškega razmerja se obračuna priključnina v višini 12,00 EUR. Naročnik fiksnih storitev Telemach je naročnik na elektronske komunikacijske storitve ki se praviloma zagotavljajo prek kabelskih vodov na fiksni lokaciji naročnika in jih nudijo družbe Skupine Telemach. Več na www.telemach.si, v vseh poslovalnicah Telemacha in na brezplačni številki 080 22 88.

tuškabina ne obstaja več, sedaj je http://wap.telemach.si/. V kratkem pridejo tudi novi app-i za telefončiče itd itd...
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
isto kot prej tuškabina, portali ne smejo bit več đabe (tko akos prav), torej iz paketa oz po ceniku
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.757
6.914
113
Mogoče boš ti to vedel...kako je s klicanjem iz "telemach mobil doo" na "telemach doo"? Se to smatra kot domače omrežje, se lahko številke dodaja med prijatelje, ali velja za ločeni omrežji?
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Ni kot domače, kot klic v ostala omrežja... skupina prijateljev posledično odpade
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.757
6.914
113
Ok, ampak nekaj mi ni jasno....če grem recimo vzet paket Več, sta dve situaciji na voljo:

- če vzamem kot ne-naročnik telemach fixnih storitev, me pride 6€, in sklenem pogodbo z "telemach mobil"?
- če vzamem kot naročnik telemach-a, me pride 4€, in takrat se sklene pogodbo z "telemach", oz pač aneks k obstoječi "trojka" ponudbi?

In če kličem nekoga na telemach fixno številko, se v prvem primeru smatra kot "tuje omrežje" v drugem primeru pa kot "domače"?

PS, če je to res, potem ni čudno da marsikomu za šaltarjem ni jasno kako in kaj
smile-1.gif
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik LatkaGravas pravi:
Citat:
Uporabnik jozo pravi:
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Pozdravljeni
Mi lahko zdaj nekdo strnjeno razloži to glede Telekomovega roaminga.
Jaz sem na Tušmobilovem (Telemachovem) Premium EU. A bom lahko koristil roaming za pogovore in prenos podatkov iz zakupljenih količnin? Kdaj?

Hvala
Mislim da v tem paketu ne mores koristit nacionalnega roaminga oz placas dodatno porabo...
To drži.
Vendar je SvetIdej nekaj namignil, da bo morda s 1.1.2016 tudi to možno
3. januarja mora Telemach izklopiti GSM 900 omrežje (1/2 dosedanjega Telemachovega spektra na 900 MHz si bosta razdelila Telekom in Si.mobil) in prav zaradi tega razloga naj bi zakupljene količine veljale tudi na telekomovem roamingu v letu 2016.
 

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
459
28
28
Sodišinci
Citat:
Uporabnik JackSparrow pravi:
1.1.2016 bo roaming tudi za starejše pakete, to sem nekje zasledil.

Mi v SV Sloveniji še vedno imamo nadgradnjo omrežja in je nacionalno gostovanje zastonj....me pa čudi da je sms o nadgradnji prišel že 12.8.2015 in do zdaj še nobenega obvestila o koncu nadgradnje....mogoče pa ostane omogočeno brezplačno gostovanje....
cheer.gif
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik jozo pravi:
Citat:
Uporabnik JackSparrow pravi:
1.1.2016 bo roaming tudi za starejše pakete, to sem nekje zasledil.

Mi v SV Sloveniji še vedno imamo nadgradnjo omrežja in je nacionalno gostovanje zastonj....me pa čudi da je sms o nadgradnji prišel že 12.8.2015 in do zdaj še nobenega obvestila o koncu nadgradnje....mogoče pa ostane omogočeno brezplačno gostovanje....
cheer.gif

Za LJ so poslali da je končana.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.133
350
83
Goriska
Mogoce kdo ve, ce je mozno kaksno brezplacno testno obdobje za testiranje storitev, ker nikjer ne zasledim te info?
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.