nov električni avto,nasveti za nakup

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.650
6.369
113
Takle je... MyTeslaMate pokaže še več kot Tessie, ampak tako neprijazno.


Nekaj se trudim s tem:

Prišla sem do "Usage" prve točke. Če odklikam to v browser, dobim napako:

Hm, ta stran ni dosegljiva

Gostitelj "ip" je zavrnil povezavo.

Kva moram narediti?

Ko bom ali uspela s temle ali obupala, bom povedala, koliko me je zadeva koštala glede na mojo siceršnjo urno postavko. Ker tole pa ni hobi ali pa kaj, ampak muke Sizifove... Lajftime tessie je đabe, porkamadona.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.919
932
113
Takle je... MyTeslaMate pokaže še več kot Tessie, ampak tako neprijazno.


Nekaj se trudim s tem:

Prišla sem do "Usage" prve točke. Če odklikam to v browser, dobim napako:

Hm, ta stran ni dosegljiva

Gostitelj "ip" je zavrnil povezavo.

Kva moram narediti?

Ko bom ali uspela s temle ali obupala, bom povedala, koliko me je zadeva koštala glede na mojo siceršnjo urno postavko. Ker tole pa ni hobi ali pa kaj, ampak muke Sizifove... Lajftime tessie je đabe, porkamadona.
Kup citroena....... :fredi:

Sory , sem mogu.
 
  • Haha
  • Ljubezen
Reactions: Gonzo in Samo Svoj

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.571
1.019
113
Takle je... MyTeslaMate pokaže še več kot Tessie, ampak tako neprijazno.


Nekaj se trudim s tem:

Prišla sem do "Usage" prve točke. Če odklikam to v browser, dobim napako:

Hm, ta stran ni dosegljiva

Gostitelj "ip" je zavrnil povezavo.

Kva moram narediti?

Ko bom ali uspela s temle ali obupala, bom povedala, koliko me je zadeva koštala glede na mojo siceršnjo urno postavko. Ker tole pa ni hobi ali pa kaj, ampak muke Sizifove... Lajftime tessie je đabe, porkamadona.

Docker si ze instalirala? Pa na Windows masini je slednji bolj tko... v ozadju instalira Linux layer, tako da ti ravno ne priporocam, ce ti res ni jasno kaj delas, ker bos samo kup prostora na disku stran zmetala. Bos ze prezvela brez teh cifer al te res tko srbijo? Uzivaj v voznji :)
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.571
1.019
113
Pol ti mora delat. Poglej ce mas v projektni (kontejner) mapi kak .env ali .conf file in ce je kaj specificnega za nastavit. Kontejner ti je zalaufalo? V docker konzoli zalaufej "docker ps" in bos vidla ce kak kontejner tece. Ce je prazno ne tece nic in je popolnoma normalno, da ti vrne ta error.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.650
6.369
113
tole mi pokaže:

Ko odprem kontejner, se mi tale zadnja postavka nekaj restarta. In ravno tu po moje, me heca, da ko v browser napišem: http://your-ip-address:4000, kot je v navodilih dobim ven napako, da stran ni dosegljiva, ker je gostitelj zavrnil povezavo. Ta zadnji link (3000) pa dela.
V pogledu, kjer vidim kontejnerje, ki tečejo, se tudi potem pobarva oranžno (spodnji del slike)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.650
6.369
113
no trenutno mi pa meče ven napako:

Ta stran trenutno ne deluje.​

Gostitelj localhost ni poslal nobenih podatkov.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.571
1.019
113
Ja unmu neki ne pase, ce se ti restartava. Prostora na disku, spomina mas najbrz dost?

Odpri kontejne, tole je ukaz:
docker exec -it <container_name> bash

Tirej ce prav vidm, v tvojem primeru napis:
docker exec -it teslamate-teslamate bash

Da prides v sam proces in mogoce vidis kaj ga muci.

Sicer ne poznam tega, ampak to je najbrz servis, ki se kaci na Telsin API? Ce da, si nardile vse potrebno za tvoj dostop? API access key in ostalo?

Drgac pa vsa cast, da se ti da s tem ubadat, zenski svajcarac :nazdravje:
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.650
6.369
113
frej je še 350GB...

to v windows powershwll? odprla kot administrator. probala:
docker exec -it teslamate-teslamate bash
in
docker exec -it teslamate bash
ter dobila nazaj: Error response from daemon: No such container: teslamate(-teslamate)

sem nekaj brskala po dockerju in mi tam napiše teslamate-teslamate-1 in sem potem še to ime probala, tu pa mi napiše: nonroot@431bb02c1ba1:~$
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.571
1.019
113
Ok, pol pa napis "docker ps" in tam najt id kontejnerja "teslamate-teslamate". Id je en dolg enolicen spaget karakterjev. Pol pa namest teslamate-teslamate v uni komandi uporabi ta id.

To zalaufas v docker konzoli (lahko tud v windows promptu, ce mas docker v path-u), power shell zna bit, da ne bo prepoznal ukaza. Ce ti rata odpret ta kontejner bos vidla kaj ga muc, ker ti bo direkt ven pisal (standard output) kaj dela / ne dela oz. kje se ustavi. Sam dockerja na winsih ne uporablam ravno, vedno direkt na linux masini, tako da lahko, da sm kej falu.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.650
6.369
113
ja, kot rečeno teslamate-teslamate-1. tudi če namesto tega vstavim špaget. kadar restarta napiše:

Error response from daemon: Container "špaget" is restarting, wait until the container is running

ka ga za čakam za tisto desetinko, da se zeleno pokaže, pa napiše tole:
nonroot@431bb02c1ba1:~$
 

LarryClay

Guru
10. feb 2023
1.125
1.135
113
Ma vzami eno od aplikacij, ki ti nudi mesečno naročnino.
Na koncu te bo morda čez 3 mesece minilo gledat te statistike.

Da ne mečeš denarja ali truda vnaprej.

Jaz sem vzel Tessie še po starih paketih, ki so cenejši. Pa še to zaradi avtomatizacij polnjenja, ki so prej manjkale, z zadnjimi SW releasei, so pa urniki polnjenja, kjer se zadeve lahko zmišljuješ celo za vsak dan posebaj, že noter by default.

Nad statistikami sem bil fasciniran na začetku. Potem te mine. Polni in vozi ter se ne sekiraj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Svoj

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.650
6.369
113
ne bova, ne... zdele ne bom nikamor prišla in sem vse skupaj zbrisala. mogoče se kdaj kasneje vrnem nazaj ali pa tudi ne...
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

sad

Guru
24. avg 2007
20.945
9.604
113
Ista zadeva kot s sončnicami. Namesto, da narediš kalkulacijo pred nakupom (ne pravim zate), greš v investicijo in potem pozabiš, ker dela zate, se izgublja čas z exceli in gledanjem grafov, itd., namesto da uživaš življenje. Avto si kupila, btk koliko žre potem. Ali boš šla v menjavo avta za 50 jurjev, ker ti žre 1kW na 100km preveč? Za korigirat način vožnje je pa trenutna in povprečna porsba v avtu več kot dovolj.
Res ne razumem tega.
PS: povej koliko ur si zabila s tem exceliranjem Tesle? In neplačanjem par EUR. Heh, malo ceniš svoj čas.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa