nov električni avto,nasveti za nakup

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.438
6.567
113
pri taščici
Sicer pa ti Tesla sproti graficno in racunsko prikazuje porabo po porabnikih (voznja, nadmorska visina, ogrevanje, ogrevanje baterije.....) ce imas zeljo gledat med vožnjo.
Kako pa to iz nje ven dobiti pa ne vem.
Ko sem jim jaz tezil za slabo generacijo, so hoteli imeti po telefonu uro posnetka na yt.
Potem so najbrz na daljavo pogledali podatke "telemetrije" najbrz s priblizno toliko podatki kot v MotoGP, F1....
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.744
6.913
113
Scan my tesla app je za geeke.
Ampak kolko razumem bi Jabe imela nek excel kjer bi imela not podatke za vsako voznjo. Jaz nikoli nisem imel potrebe po tem, tako da ne vem ce kaj takega obstaja, bi pa ugobal da to dela TealaFi
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

jezek

Guru
24. jul 2008
3.267
1.375
113
KMji po vožnjah. Poraba po voznji. Povprecna hitrost. Potem da mi skupaj vrze po mesecih. Fino bi bilo, ce lahko spreminjam ceno stroma, ki se bo spreminjala.

In pa, da app me zre prevec baterije. Eni jamrajo za TeslaFi, da se jim na bateriji pozna. Tega res ne rabim.

Teslin app je malo bogi na tem področju...

Ni mi pa do tega, da preko yet another appa zaklepam/odklepam avto in te neumnosti, ker teh komand pa ima Teslin app vec kot dovolj.
Za to bo pa treba kupit premijo, ne pa elektropionir avtoček. MyBmw ima to godinama.
 
  • Haha
Reactions: Najbolji

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.744
6.913
113
Btw tesla ima api za dostop do podatkov, ne vem ce je free, preveri, mogoce lahko sama povezes z excelom
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.642
6.366
113
Saj na ta princip vsi ti appi delajo. Povezes s Teslo oziroma pridobivajo podatke via API.

Da zdele pokazem na myteslamate kva vse ta avto ne beleži, se ti v glavi zvrti... Ampak da bi v svojem appu prikazali par osnov, pa ne...

Jaz pa... Klinc. Ne znam...
Tole je zastonj:
Ampak meni je to spanska vas. Zato pa sem zdaj placala 4€ poskusno za njihovo implementacijo tega v oblak, ki je neznalcem malo bolj prijazen.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.565
1.018
113
Enako. Upam, da ne belez tud kolkrat se zge s svojim. Bi blo zanimivo vidt tako statistiko, tko strokovno spedenano/predstavleno.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
4.119
730
113
EU
Torej kupujete drago električno premijo, ki jo radi primerjate z Applom, ampak za aplikacije pa ne bi plačevali kot jih je treba za IPhone (ta dobre):zavijazocmi:

5136C084-6CF3-4BAB-B347-04ABFF80883F.gif
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Yogi

crunchy

Pripravnik
15. feb 2018
39
7
8
Meni aplikacija Tessie za vsako vožnjo (torej vsakič med dvema "parkiranjima" oziroma če odpremo vrata) lahko prikaže zemljevid poti, povprečno hitrost in graf hitrosti, višinsko razliko in graf višine, učinkovitost vožnje in graf učinkovitosti (neuporabno), začetni in končni SOC ter graf, porabljeno energijo, povprečno porabo in graf moči, prevoženo razdaljo na 10 m ločljivosti in graf prevožene razdalje, povprečne notranje in zunanje temperature ter grafa obeh temperatur. Aplikacija je draga, vendar sem vzel permanentno licenco za 5 oseb (mislim da je omejeno na 5 računov). Piše da lahko podatke eksportiraš v CSV, tega pa še nisem uporabljal.
Vse vožnje ima zabeležene.
Nekatere zadeve lahko tudi avtomatiziraš.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.744
6.913
113
Tessie je draga? A no cena 7$ mesecno?

ps, tudi stanje baterije zna prikazat in degradacijo, kar je se najbolj uporabno bi rekel
Pss, mogoce pa Jabe za racunovodstvo rabi podatke o poteh…
 

crunchy

Pripravnik
15. feb 2018
39
7
8
Prav zaradi natančnih podatkov o poteh in možnosti izvoza csv sem ji omenil Tessie. Vozilo nameravam imeti v družini kar nekaj časa in sem zato vzel kar permanentno licenco, da ne potrebujem mesečno plačevati za app in da imajo vsi člani družine dostop do appa. Je pa zato zelo draga zadeva.