Najbolj "neumni" izumi v avtomobilski industriji

koliko

Guru
21. avg 2007
4.353
2.380
113
SV SLO
Armaturka ponavadi sveti, ker so prižgane led dnevne luči(prav tako neumen izzum) tako da je hec še večji.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Niso dnevne avtomatske?
Pa armaturka ponavadi sveti v nočnem režimu, ne dnevnem. Lahko je sicer pri tanovih drugače, posej z matričnimi in drugimi display-i...
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.044
65
48
En trapast "izum" je tudi sprememba zasenčenih luči v parkirne ko odvzameš kontakt. Potem ti pa še piska ko odpreš vrata. Pa za vraga, ugasni jih ne mi piskat. Če hočem tistih 0,01% časa uporabljat parkirne luči bom že obrnil stikalo na vmesno stopnjo. Še Yugo je to imel bolje rešeno.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.263
9.450
113
EU
Pozabil sem izum ki sodi bolj med dodatke. Tiste piščalke, ki se stransko pritrdijo na blatnike da med vožnjo s piskom odganjajo srne.
Sosed je imel in bil prepričan da to stoprocentno deluje. Potem sva ugotovila da so luknje v pišæalkah zadelane z insekti
frown-1.gif
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Ta stvar deluje...seveda pa moraš voziti več kot 60km/h, da se sploh aktivirajo...mi imamo doma na skorajda vseh avtih, pa nobena ni "zadelana" z insekti
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

cat

Fizikalc
3. sep 2007
903
53
28
japajade. Ker boljša polovica (zase ne morem trditi) v življenju ni nabasala srne, za moje pojme deluje 100% zanesljivo tudi osvežilec zraka
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.953
315
83
tam ko se terc po tori rola
Ti piskači za odganjanje divjadi... Sodelavec jih ima na vseh avtih doslej. Še ni nagazil srne. Torej zadeva deluje. Po drugi strani pa jih jaz nikoli nisem imel gor, pa srne tudi nisem nagazil... No, če komu potem ravno stoji, naj jih ima.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.263
9.450
113
EU
Evo novi izum, ki verjetno sodi tukaj. EU je določila da morajo avti od leta 2017 imeti avtomtsko napravo za klic 113 v primeru prometne nesreče. Javila bi položaj vozila, čas etc. Mogoče prihaja Veliki Brat. To sem slučajno slišal na poročilih HRT.
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Evo novi izum, ki verjetno sodi tukaj. EU je določila da morajo avti od leta 2017 imeti avtomtsko napravo za klic 113 v primeru prometne nesreče. Javila bi položaj vozila, čas etc. Mogoče prihaja Veliki Brat. To sem slučajno slišal na poročilih HRT.

Marsikateri avto ima to že danes vgrajeno (mislim da tisti, ki podpirajo rSAP in podobne protokole, kjer vbistvu avto preko BT povezave postane telefon, ne samo BT slušalka) in v tem ne vidim nič slabega. Zaenkrat mislim da to deluje tako, da avto ob močnejšem trku (če gredo airbagi ven) avtomatsko pokliče SOS številko (112) in da na speaker, pa če je telefon povezan preko BT ali pa ne.
V teku je pa neka standardizacija, da bodo avtomobili poslali neke vrste SMS s podatki o trku. Tole vse pišem iz spomina, tako da je možno da sem kaj zabluzil, veliko pa pomoje da ne:)
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.857
390
83
in seveda bodo čisto slučajno lahko tudi policaji kadarkoli poklicali tvoj avto in poslušali pogovore v njem.
 

B81

22. jul 2007
36.606
10.297
113
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Pozabil sem izum ki sodi bolj med dodatke. Tiste piščalke, ki se stransko pritrdijo na blatnike da med vožnjo s piskom odganjajo srne.
Sosed je imel in bil prepričan da to stoprocentno deluje. Potem sva ugotovila da so luknje v pišæalkah zadelane z insekti
frown-1.gif

Kaj je to?
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
903
53
28
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
in seveda bodo čisto slučajno lahko tudi policaji kadarkoli poklicali tvoj avto in poslušali pogovore v njem.

Te nič ni strah, da paliciaj pokliče tvoj telefon in pač malo posluša kaj se dogaja ? Ne vem zakaj potrebujejo high tech naprave, če pa je tako enostavno...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik HrabiaMol pravi:
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Evo novi izum, ki verjetno sodi tukaj. EU je določila da morajo avti od leta 2017 imeti avtomtsko napravo za klic 113 v primeru prometne nesreče. Javila bi položaj vozila, čas etc. Mogoče prihaja Veliki Brat. To sem slučajno slišal na poročilih HRT.

Marsikateri avto ima to že danes vgrajeno (mislim da tisti, ki podpirajo rSAP in podobne protokole, kjer vbistvu avto preko BT povezave postane telefon, ne samo BT slušalka) in v tem ne vidim nič slabega. Zaenkrat mislim da to deluje tako, da avto ob močnejšem trku (če gredo airbagi ven) avtomatsko pokliče SOS številko (112) in da na speaker, pa če je telefon povezan preko BT ali pa ne.
V teku je pa neka standardizacija, da bodo avtomobili poslali neke vrste SMS s podatki o trku. Tole vse pišem iz spomina, tako da je možno da sem kaj zabluzil, veliko pa pomoje da ne:)

če se dva avta zaletita en v druzga ali pa je verižno. A potem vsi naenkrat kličejo
confused-1.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.437
421
83
Citat:
Uporabnik HrabiaMol pravi:
Marsikateri avto ima to že danes vgrajeno (mislim da tisti, ki podpirajo rSAP in podobne protokole, kjer vbistvu avto preko BT povezave postane telefon, ne samo BT slušalka) in v tem ne vidim nič slabega.
No, tole se je meni zdela ena boljših idej. Žal je implementacija šepala in kolikor vem, danes rSAP in podobne tehnologije opuščajo? Fino bi bilo, da bi novi infotainment sistemi z androidi in ostalo šaro ponovno uvedli takšen koncept. Če ne zaradi drugega vsaj zaradi boljšega sprejema, avto je še vedno faradayeva kletka in za radijske komunikacije veljajo enaka pravila kot pred 15 leti. S tem, da so takrat obstajale avtoinštalacije z zunanjo anteno, priključek zanjo pa je imel vsak resnejši telefon.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Citat:
Uporabnik HrabiaMol pravi:
Marsikateri avto ima to že danes vgrajeno (mislim da tisti, ki podpirajo rSAP in podobne protokole, kjer vbistvu avto preko BT povezave postane telefon, ne samo BT slušalka) in v tem ne vidim nič slabega.
No, tole se je meni zdela ena boljših idej. Žal je implementacija šepala in kolikor vem, danes rSAP in podobne tehnologije opuščajo? Fino bi bilo, da bi novi infotainment sistemi z androidi in ostalo šaro ponovno uvedli takšen koncept. Če ne zaradi drugega vsaj zaradi boljšega sprejema, avto je še vedno faradayeva kletka in za radijske komunikacije veljajo enaka pravila kot pred 15 leti. S tem, da so takrat obstajale avtoinštalacije z zunanjo anteno, priključek zanjo pa je imel vsak resnejši telefon.

Malo sem posurfal, naj bi se eCall začel uvajati letos, končni rok pa naj bi bil konec 2017/začetek 2018.

članek na siolu

uradna stran sistema ecall

Ob trku naj bi sistem na 112 avtomatsko sporočil število potnikov, tip avtomobila in natančno lokacijo, takoj zatem pa vzpostavil tudi glasovno komunikacijo z operaterjem na 112.

 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.263
9.450
113
EU
KSZ.
Še enega izuma sem se spomnil danes, ko je žena ..khm..khm.. nesla z obema rokama karton špecerije do avta. Jaz sem pospravljal voziček in daljincem odklenil avto. Ne, ne, žena je zaradi dežja vztrajala, da ona nese do avta in naj jaz takrat pospravim voziček
evil.gif

Pri avtu sem odprl vrata prtljažnika in se spomnil, kako bi to bilo z električnimi vrati. Torej mora z rokami držati kartonsko škatlo, pri tem stati na eni nogi, da lahko z drugo pomaha pod branikom
hysterical-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
KSZ.
Še enega izuma sem se spomnil danes, ko je žena ..khm..khm.. nesla z obema rokama karton špecerije do avta. Jaz sem pospravljal voziček in daljincem odklenil avto. Ne, ne, žena je zaradi dežja vztrajala, da ona nese do avta in naj jaz takrat pospravim voziček
evil.gif

Pri avtu sem odprl vrata prtljažnika in se spomnil, kako bi to bilo z električnimi vrati. Torej mora z rokami držati kartonsko škatlo, pri tem stati na eni nogi, da lahko z drugo pomaha pod branikom
hysterical-1.gif

Ne razumem, kaj hočeš povedat. Tako ali tako si z dalincem odklenil vrata, če bi imel električna vrata, bi jih z dalincem tudi odprl. Če pa že odpiraš z nogo, pa ne vem zakaj bi vlekel dalinec ven, saj imaš ključ v žepu in se pri mahanju z nogo vrata odprejo, to je nekako point keyless sistema, da ne rabiš dalinca ven vlačit. Še vedno lažje z eno nogo pomahat, kot z roko odpirat, če škatlo držiš z obema rokama. Če ti je še vedno lažje z roko, pač pritisneš z roko gumb na dalincu ali na prtljažniku in se odprejo.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.857
390
83
Ne štekam, tebi je lažje z eno roko držati karton špecerije, kot z eno nogo, na kateri predvidevam ne balansiraš kake žoge, brcniti pod odbijač?
Verjetno imaš tudi pri hoji težave, ker ne moreš imeti ves čas obe nogi na tleh??
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.263
9.450
113
EU
Tvoja v lakiranih čevljih z visoko peto stoji na eni nogi in brca pod branik
grims-1.gif
To sem videl v eni TV reklami za Špar.
Vrata ponavadi odprem, preden imam obe roki zasedeni..
evil.gif