Najbolj "neumni" izumi v avtomobilski industriji

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.857
390
83
Aha, še preden greš v trgovino in neseš nazaj karton robe, že odpreš prtljažnik.
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Da še jaz malo povem. Imam nov berlingo, skoraj z vso možno opremo. Avt. luči vse ok super, le ponoči ko greš rikverc je ekran toliko zatemljen, da je skoraj neuporaben. Vklop na dnevne luči, reši problem.
Drugo active brake, če hočeš parkirat na parkirišču kjer je npr. zid, moreš pred boksom precej vpočasniti, drugače bo sam in to z abs-om. Avtomatska rampa, pač v službi se pred rampo ne ustavljaš za ven ampak držiš določeno hitrost in se dovolj hitro odpre. No v tem primeru moram zelo počasi voziti ali pa izklopiti, ker ko se rampa dvigne očitno misli da ovira leti proti njemu. Takrat boljše da ni nikogar za menoj. Dokler je rampa na mestu, npr. ko moreš na daljinec odpret, ni problemov in se lahko zalimaš na rampo.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.146
3.612
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Tvoja v lakiranih čevljih z visoko peto stoji na eni nogi in brca pod branik
grims-1.gif
To sem videl v eni TV reklami za Špar.
Vrata ponavadi odprem, preden imam obe roki zasedeni..
evil.gif
Kaj jebtu čudnega? A to, da mora stati na eni nogi?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Tvoja v lakiranih čevljih z visoko peto stoji na eni nogi in brca pod branik
grims-1.gif
To sem videl v eni TV reklami za Špar.
Vrata ponavadi odprem, preden imam obe roki zasedeni..
evil.gif
Kaj jebtu čudnega? A to, da mora stati na eni nogi?

Verjetno je cudno to, da ima lakirane ceveljce z visoko peto...
grims-1.gif


Eni bodo itak jamBrali nad vsako novostjo, ki je ne poznajo...
smile-1.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.572
9.420
113
Mislim da ni še noben omenu pogruntavščine odklepanja samo prtljažnika. Vsako leto si v kampu vsaj eden zaklene ključe v avto. Odklene prtljažnik, ga odpre, da ključe na polico, se da v kopalke, poklopi prtljažnik in sam še žmigavci zablinkajo in človek je v riti. lani je en res tako ostal samo v kopalkah. Vse ostalo je mel v avtu.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Mislim da ni še noben omenu pogruntavščine odklepanja samo prtljažnika. Vsako leto si v kampu vsaj eden zaklene ključe v avto. Odklene prtljažnik, ga odpre, da ključe na polico, se da v kopalke, poklopi prtljažnik in sam še žmigavci zablinkajo in človek je v riti. lani je en res tako ostal samo v kopalkah. Vse ostalo je mel v avtu.

To se zgodi v takih avtih, ki imajo to tako glupo narejeno... Jaz recimo ne morem zaklenit kljuca v avto... ker ce je kljuc v avtu, se avto ne zaklene... samo trikrat zapiska, ce recimo samo odprem prtljaznik brez, da bi se odklapala ostala vrata in potem dam kljuc v prtljaznik in ga zaprem ...

Vem pa, da se recimo VW Polo nazaj zaklene, tudi ce ga odklenes z daljincem in odpres recimo samo zadnja vrata ter jih zapres... Pri Meni ce ga odklenem in odprem katerakoli vrata, se ne zaklene vec samodejno... Ce pa ne odprem nobenih vrat, pa se po minuti ali dveh spet nazaj zaklene ... To zazna ocitno kot da sem po nesreci v zepu pritisnil na gumb daljinca ...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.598
1.462
113
Tudi sam sem že to tako uštimal
evil.gif


Takrat sem preklel avtoindustrijo, ker se to v starem avtu ni dalo narediti
rolleyes-1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.857
390
83
Tako stvar bi pa jaz takoj izklopil, avto se nima kaj zaklepati sam od sebe.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.263
9.450
113
EU
KSZ

Ahaa..eni izgleda padate na reklame, zato takšne snemajo.
grims-1.gif

95% nakupov opravim v centrih, ki imajo vozičke za dovoz blaga do avta, Ostalih 5% so nakupi gradbenega materiala, za katerega itak prej moraš ustrezno pripraviti vozilo, ali podreti sedeže, preden naložiš robo.
Izjema so vmesni paketki, kot je recimo zemlja za rože. Pri blagajni plačam, trgovec iz skladišče prinese vrečo (dvoročno) in mi vrže v avto na prej pripravljeno "dekico"
cool-1.gif

Od sosede sem nesel stari CRT televizor v avto. Vaga kot da je iz betona
bonk.gif

Po vašem bi "receptu" najprej vzel TV in nesel proti avtu, med hojo z desno roko segnil v žep in potegnil ven ključ. Pritisnil gumb "odkleni". TV pred mano je grozno velik in mi otežuje dostop do prtljažnika, zato se nagnem nazaj da z desno nogo segnem daleč naprej in pomaham pod odbijačem. Na srečo poletje je, zato na tleh ni poledice.
zmaga.gif

Ko se mehanizem sproži, hitro se umaknem nazaj, da naredim prostor odpirajočim vratom. .
hysterical-1.gif


Drugače je ko robo pripeljem domov in jo vzamem iz prtljažnika. Takrat ni vozička in v vrečkah nesem do hišnih vrat.
Prtljažnik od avta ostane odprt, in bi takrat prav prišlo motorizirano zapiranje (ne odpiranje). V sosednji temi je nekdo to omenil.
Prede hišnimi vrati zopet špecerijo na tla da s ključem odklenem vhodna vrata. Pri hišnih vratih bi tudi potreboval takšno odpiranje
grims-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.572
9.420
113
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Mislim da ni še noben omenu pogruntavščine odklepanja samo prtljažnika. Vsako leto si v kampu vsaj eden zaklene ključe v avto. Odklene prtljažnik, ga odpre, da ključe na polico, se da v kopalke, poklopi prtljažnik in sam še žmigavci zablinkajo in človek je v riti. lani je en res tako ostal samo v kopalkah. Vse ostalo je mel v avtu.

To se zgodi v takih avtih, ki imajo to tako glupo narejeno... Jaz recimo ne morem zaklenit kljuca v avto... ker ce je kljuc v avtu, se avto ne zaklene... samo trikrat zapiska, ce recimo samo odprem prtljaznik brez, da bi se odklapala ostala vrata in potem dam kljuc v prtljaznik in ga zaprem ...

Vem pa, da se recimo VW Polo nazaj zaklene, tudi ce ga odklenes z daljincem in odpres recimo samo zadnja vrata ter jih zapres... Pri Meni ce ga odklenem in odprem katerakoli vrata, se ne zaklene vec samodejno... Ce pa ne odprem nobenih vrat, pa se po minuti ali dveh spet nazaj zaklene ... To zazna ocitno kot da sem po nesreci v zepu pritisnil na gumb daljinca ...

Ne razumeš. Dalinec pri teh avtih ima tri tipke. Za odklent, za zaklent in za odklent zgolj prtljažnik. Nevem čemu bi sicer to služilo, sam ima kar nekaj avtov to. Tud sam sem si lastil enega in seveda enkrat sredi BTCja fehtal folk za telefon. Ko uporabiš tipko za prtljažnik, se ti odklene zgolj prtljažnik. Ko prtljažnik zapreš nazaj, sam enklrat utripnejo žmigavci in si v piz.di.
Zdaj oba Citroena nimata te funkcije, se pa zakleneta nazaj pod pogojem, da ne odpreš nobenih vrat.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.621
5.814
113
Ne razumem tega najbolj.... Greš do avta, ga odkleneš, odpreš prtljažnik, nato zakleneš, nato odložiš v prtljažnik... do tega koraka si že zaslužiš titulo bedak desetletja. Moram pa na starem preverit, če sploh zaklene, dokler je prtljažnik odprt.
Jaz sem ključe zaklenil davnega leta 1998 ko sem imel še Cliota brez centralnega zaklepanja, takrt sem stisnil notranji gumb in šele nato zaprl vrata. Pri daljinskem centralnem vedno odklenem s ključi in zaklenem z njimi ko zapuščam avto. Tako je vedno ključ v roki.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:


Ne razumeš. Dalinec pri teh avtih ima tri tipke. Za odklent, za zaklent in za odklent zgolj prtljažnik. Nevem čemu bi sicer to služilo, sam ima kar nekaj avtov to. Tud sam sem si lastil enega in seveda enkrat sredi BTCja fehtal folk za telefon. Ko uporabiš tipko za prtljažnik, se ti odklene zgolj prtljažnik. Ko prtljažnik zapreš nazaj, sam enklrat utripnejo žmigavci in si v piz.di.
Zdaj oba Citroena nimata te funkcije, se pa zakleneta nazaj pod pogojem, da ne odpreš nobenih vrat.

Jaz imam tipko na prtljaznih vratih... Ce jo pritisnem in imam kljuce v zepu, se prtljazna vrata odklenejo in se jih da odpreti... ostala vrata pa ostanejo zaklenjena... tako da recimo kaksni cigoti ne morejo medtem, ko nakladam nekaj v prtljaznik in nisem dovolj pozoren, odpreti prendjih vrat in spizdit cesa iz vozila ... Ce kljuc vrzem recimo ponesreci skupaj z jakno v avto... se od zaprtju prtljazna vrata NE zaklenejo... in tudi zapiska trikrat, da ves, da nekaj ni OK ...
smile-1.gif
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.264
152
63
Celje
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Po vašem bi "receptu" najprej vzel TV in nesel proti avtu, med hojo z desno roko segnil v žep in potegnil ven ključ. Pritisnil gumb "odkleni". TV pred mano je grozno velik in mi otežuje dostop do prtljažnika, zato se nagnem nazaj da z desno nogo segnem daleč naprej in pomaham pod odbijačem. Na srečo poletje je, zato na tleh ni poledice.
zmaga.gif

Ko se mehanizem sproži, hitro se umaknem nazaj, da naredim prostor odpirajočim vratom. .
hysterical-1.gif

Daj se najprej pozanimaj, kako ta sistem deluje...
wink-1.gif


Poanta je ravno v tem, da ne rabiš iz žepa vleči ključ, ampak imaš keyless entry na enak način, kot pri vseh keyless sistemih, le da tukaj ne "božaš" senzorjev z roko, ampak pod avtomobilom pomahaš z nogo. Ni ravno potrebe, da se steguješ pod zadnjo os, senzor je direktno pod odbijačem. Prav tako ni potrebe po svetlobnih refleksih pri odmikanju od odpirajočega prtljažnika, ker ima sistem en manjši zamik. V praksi stvar deluje zelo dobro.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.447
1.896
113
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Ne razumem tega najbolj.... Greš do avta, ga odkleneš, odpreš prtljažnik, nato zakleneš, nato odložiš v prtljažnik... do tega koraka si že zaslužiš titulo bedak desetletja. Moram pa na starem preverit, če sploh zaklene, dokler je prtljažnik odprt.
Jaz sem ključe zaklenil davnega leta 1998 ko sem imel še Cliota brez centralnega zaklepanja, takrt sem stisnil notranji gumb in šele nato zaprl vrata. Pri daljinskem centralnem vedno odklenem s ključi in zaklenem z njimi ko zapuščam avto. Tako je vedno ključ v roki.

Imaš tri tipke Odklepanje, Zaklepanje in Prtljažnik.

Prvi dve poznamo. Tretja ti odklene samo prtljažnik. Ga odpreš in ko ga zapreš je avto zaklenjen in basta. Če so ti vmes padli ključi iz žepa oz so se iz kakršnegakoli razloga znašli v prtljažniku imaš velik, zelo velik problem. Tako ima cela VAG grupa pri avtih brez keyless sistema. Je butasto. Sam tega ne uporabljam, ker je res jebeno. raje odklenem in odprem.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.598
1.462
113
No, moj avto tega nima. Odložim ključe v prtljažnik, in ga zaprem. Ko se ta zapre, se tudi zaklene (ker je centralno zaklepanje pač zaklenjeno). Ostanem brez ključa...
cheer.gif
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.264
152
63
Celje
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:


Ne razumeš. Dalinec pri teh avtih ima tri tipke. Za odklent, za zaklent in za odklent zgolj prtljažnik. Nevem čemu bi sicer to služilo, sam ima kar nekaj avtov to. Tud sam sem si lastil enega in seveda enkrat sredi BTCja fehtal folk za telefon. Ko uporabiš tipko za prtljažnik, se ti odklene zgolj prtljažnik. Ko prtljažnik zapreš nazaj, sam enklrat utripnejo žmigavci in si v piz.di.
Zdaj oba Citroena nimata te funkcije, se pa zakleneta nazaj pod pogojem, da ne odpreš nobenih vrat.

Jaz imam tipko na prtljaznih vratih... Ce jo pritisnem in imam kljuce v zepu, se prtljazna vrata odklenejo in se jih da odpreti... ostala vrata pa ostanejo zaklenjena... tako da recimo kaksni cigoti ne morejo medtem, ko nakladam nekaj v prtljaznik in nisem dovolj pozoren, odpreti prendjih vrat in spizdit cesa iz vozila ... Ce kljuc vrzem recimo ponesreci skupaj z jakno v avto... se od zaprtju prtljazna vrata NE zaklenejo... in tudi zapiska trikrat, da ves, da nekaj ni OK ...
smile-1.gif

Jest, pri Mazdinem keylessu to ni težava. Je pa pri old school daljincih, ki seveda nimajo senzorja, ali je ključ v avtu ali ne. Tam pa se da hitro zaklenit ključe, če si malo preveč raztresen...

Edino nisem vedel, da Mazda piska, če odkleneš samo prtljažnik in potem pustiš ključ v avtu...moram probat, ko grem domov. Edino hudič bo, če sistem ne bo deloval...
smile-1.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.572
9.420
113
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Ne razumem tega najbolj.... Greš do avta, ga odkleneš, odpreš prtljažnik, nato zakleneš, nato odložiš v prtljažnik... do tega koraka si že zaslužiš titulo bedak desetletja. Moram pa na starem preverit, če sploh zaklene, dokler je prtljažnik odprt.
Jaz sem ključe zaklenil davnega leta 1998 ko sem imel še Cliota brez centralnega zaklepanja, takrt sem stisnil notranji gumb in šele nato zaprl vrata. Pri daljinskem centralnem vedno odklenem s ključi in zaklenem z njimi ko zapuščam avto. Tako je vedno ključ v roki.
Popravek, greš do avta, odkleneš samo prtljažnik s tretjo tipko temu namenjeno, ostalo ostane zaklenjeno, odložiš ključe iz bilokerega razloga, se zgodi hitro, verjemi, samo zapreš prtljažnik in se avto zaklene s spremljavo enega blinka žmigavcev. Kot pravim vsako leto vsaj eden v kampu ostane v gatah.
Sej je dost slikovito napisano, sam ti moraš iz okvirov svojega avta in prebrat kaj piše in ne prebrat tako kot predvidevaš da piše. Tko da bedak desetletja izpadeš tokrat ti. In kot neumen izum avto industrije je ta tretja tipka za prtljažnik.
 
Nazadnje urejeno:

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.447
1.896
113
Kemp je pomoje idealen za zajebat se.
Prideš v hlačah s ključem v žepu.
Klikneš gumb in pustiš ključe v žepu.
Koplješ po prtljažniku in iščeš vsemogoče.
Najdeš kopalke, se spreoblečeš.
Zmečeš vse ostalo v avto in zapreš vrata.
BAM!
 
Nazadnje urejeno:

Floki

Guru
6. sep 2007
10.094
3.173
113
Meni je pa najbolj neumno naštevanje proizvajalcev dodatne opreme pri avtu v smislu: naslonjalo za roko, deljiva zadnja klop, nastavljiv volan po višini, tretja zavorna luč....a sploh še obstaja avto brez tega?