Najbolj "neumni" izumi v avtomobilski industriji

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.988
1.436
113
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
DPF: serijski

Še bolj pomembno (razlagam tebi kravakonj) neizklopljivi.

Mogoče bi k seznamu spadal še daljinec poleg avtoradia. Tisti, ki si jih lahko pritrdil na volan so bili v redu, ostali pa mimosun. Avtoradio imaš 10cm od roke, zakaj bi potem rabil daljinca? Da prvo v predalu poiščeš daljinec in ga od 3cm usmeriš proti avtoradiu?
bonk.gif

Glede daljinca poleg avtoradija je pa takole... Serijsko tega pomoje nima noben... To je ponavadi zraven pri avtoradijih, ki se jih naknadno vgradi... In te se lahko vgradi recimo tudi v kamion, avtodom, avtobus, plovilo, ... tam pa mogoce pride veliko bolj prav, ker avtoradio ni vedno na dosegu soferja... Drugace pa za osebne avtomobile pa je res brezveze... edino za to, da das daljinec zadaj otrokom, da se "igrajo" z radijem
smile-1.gif
...

Tudi serijska vgradnja je bila. Npr. prejšnja Mazda 6 ali Renault Espace.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.146
3.612
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
Meni pa je za kozlat ročna na diske. Ker je pri starosti 10 let ravno za 100% padec na tehničnem pregledu. Pa še kaj dosti ne moreš napraviti da bo ročna bolj prijemala.
Kako ne? Tudi pri ročni na diske je glavni krivec zajla, ki nima več zadostnega hoda. Pri ročni na diskih je glavni problem v tem, da slabše kot se vrača v osnovni položaj, slabše potem prime.
 

timm

Pripravnik
21. apr 2008
115
0
16
Celje
Kaj pa prednost ročne na bobne, če odpovejo disk zavore? Na 17 let starem avtu dela ta ročna kot mora - brez zatikanja in dodatnih stroškov.
Sem pa ugotovil v tej temi, da imam največji ½zmazek½ od avta - ročna na bobne, kamera v vzvratnem ogledalu, togo premo, brisalce na lučeh, da elektronskih pomagal sploh ne omenjam. :)
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.194
842
113
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
Mogoče bi k seznamu spadal še daljinec poleg avtoradia. Tisti, ki si jih lahko pritrdil na volan so bili v redu, ostali pa mimosun. Avtoradio imaš 10cm od roke, zakaj bi potem rabil daljinca? Da prvo v predalu poiščeš daljinec in ga od 3cm usmeriš proti avtoradiu?
bonk.gif
takle daljinec rata zabavna zadeva v primeru, da se vračaš z žuranja in se pijani osebki na zadnji klopi dokopljejo do tega daljinca
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
1
36
39
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Pa ti veš, da so bili ravno terenci zadnji, pri katerih so opustili množično uporabo toge preme?

Nimam pojma kateri avti oz. vozila so zadnji uporabljali togo premo. Res je, da nisem napisal besede poltoga/e pred premo ampak me vseeno je zame čudno in raje imel neodvisno na osebnem.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Nisem še imel problema z ročno na diske , je pa res da redno vlečem ročno, edino lani pozimi mi je pa enkrat res vse skup zmrznilo , pa še to zato ker sem prišel domov v mokrem snegu, avto je ostal zunaj z zategnjeno ročno, potem pa je pritisnil mraz. Zjutraj sem imel nepremičnino
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.263
9.450
113
EU
Citat:
Uporabnik dsf pravi:
Nisem še imel problema z ročno na diske , je pa res da redno vlečem ročno, edino lani pozimi mi je pa enkrat res vse skup zmrznilo , pa še to zato ker sem prišel domov v mokrem snegu, avto je ostal zunaj z zategnjeno ročno, potem pa je pritisnil mraz. Zjutraj sem imel nepremičnino

Zjutraj si imel električno zavoro
evil.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.263
9.450
113
EU
Ne sodi med te izume tudi pokrov motorja, ki se dvigne da bi zaščitil pešca ob trku
bonk.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.263
9.450
113
EU
Mwah..potem odpade odpiranje bočnih vrat avta za zaščito mimovozečih kolesarjev
evil.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.263
9.450
113
EU
Vžigalnik za prižiganje cigaret še vedno prilagajo kot opremo
sprasujem se.gif

Sama cigaretna vtičnica je večnamenska. Pepelnik je lahko za drobiš...vžigalnika pa nisem nikoli uporabil.
Mogoče kot orožje za odganjanje nepridipravov ...........
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.160
10.530
113
berem to temo, in se mi zdi da je scena nekako takšna, kot da bi revež na budget hrani, kritiziral dražjo boljšo hrano kako je nepotrebna.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
berem to temo, in se mi zdi da je scena nekako takšna, kot da bi revež na budget hrani, kritiziral dražjo boljšo hrano kako je nepotrebna.

saj ni
tongue-1.gif
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63
* Renaultov (vsaj za Megana vem da je ubibože) sistem menjave žarnic
* plin v gumah namesto zraka
* podatek o normirani porabi (nateg stoletja)
* taprve kie in dajwuji
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Niso bili všeč kupcem überwagnov, ker so njihovi kupci za manj denarja dobili avto s klimo in elektro šipami, oni pa za več brisačo za čelo brisat in hanzaplast za žulje na rokah.