Najbolj "neumni" izumi v avtomobilski industriji

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
To se zgodi v takih avtih, ki imajo to tako glupo narejeno... Jaz recimo ne morem zaklenit kljuca v avto... ker ce je kljuc v avtu, se avto ne zaklene... samo trikrat zapiska, ce recimo samo odprem prtljaznik brez, da bi se odklapala ostala vrata in potem dam kljuc v prtljaznik in ga zaprem ...
To se zgodi v vseh avtomobilih, kjer imaš tipko za odklep prtljažnika in nimaš Keyless sistema. Tvoj avto ima zagotovo keyless in posledično avtomobil ''ve'' kje se ključ nahaja in se ne zaklene. Isto je pri ostalih proizvajalcih. Pri klasičnem daljincu žal to odpade, saj se sistem ne zaveda, kje je ključ.
In ja, že 2x sem naredil to neumnost
uf-1.gif
Kapo dol mu. Strošek: podpis.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:

Jest, pri Mazdinem keylessu to ni težava. Je pa pri old school daljincih, ki seveda nimajo senzorja, ali je ključ v avtu ali ne. Tam pa se da hitro zaklenit ključe, če si malo preveč raztresen...

Edino nisem vedel, da Mazda piska, če odkleneš samo prtljažnik in potem pustiš ključ v avtu...moram probat, ko grem domov. Edino hudič bo, če sistem ne bo deloval...
smile-1.gif

Testiraj doma, kjer imas verjetno tudi rezervni kljuc
wink-1.gif
...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.146
3.612
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
To se zgodi v vseh avtomobilih, kjer imaš tipko za odklep prtljažnika in nimaš Keyless sistema. Tvoj avto ima zagotovo keyless in posledično avtomobil ''ve'' kje se ključ nahaja in se ne zaklene. Isto je pri ostalih proizvajalcih.
Ta glupost nimanobene veze s keyless sistemom. Meni pri Renoju in ženi pri Nissano se prtljažnik ne zaklene ko ga enkrat odpreš. Se pa sam nazaj zaklene, če ga v 30sek ne odpreš.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.888
1.271
113
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:

Jest, pri Mazdinem keylessu to ni težava. Je pa pri old school daljincih, ki seveda nimajo senzorja, ali je ključ v avtu ali ne. Tam pa se da hitro zaklenit ključe, če si malo preveč raztresen...

Edino nisem vedel, da Mazda piska, če odkleneš samo prtljažnik in potem pustiš ključ v avtu...moram probat, ko grem domov. Edino hudič bo, če sistem ne bo deloval...
smile-1.gif

Testiraj doma, kjer imas verjetno tudi rezervni kljuc
wink-1.gif
...

Npr na toyoti mi avto zazna ključ (keyless) v avtu in avta ne zaklene. Začne piskat pa javlja na ekranu "key in vehicle detected".
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.160
10.528
113
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
KSZ

Ahaa..eni izgleda padate na reklame, zato takšne snemajo.
grims-1.gif

95% nakupov opravim v centrih, ki imajo vozičke za dovoz blaga do avta, Ostalih 5% so nakupi gradbenega materiala, za katerega itak prej moraš ustrezno pripraviti vozilo, ali podreti sedeže, preden naložiš robo.
Izjema so vmesni paketki, kot je recimo zemlja za rože. Pri blagajni plačam, trgovec iz skladišče prinese vrečo (dvoročno) in mi vrže v avto na prej pripravljeno "dekico"
cool-1.gif

Od sosede sem nesel stari CRT televizor v avto. Vaga kot da je iz betona
bonk.gif

Po vašem bi "receptu" najprej vzel TV in nesel proti avtu, med hojo z desno roko segnil v žep in potegnil ven ključ. Pritisnil gumb "odkleni". TV pred mano je grozno velik in mi otežuje dostop do prtljažnika, zato se nagnem nazaj da z desno nogo segnem daleč naprej in pomaham pod odbijačem. Na srečo poletje je, zato na tleh ni poledice.
zmaga.gif

Ko se mehanizem sproži, hitro se umaknem nazaj, da naredim prostor odpirajočim vratom. .
hysterical-1.gif


Drugače je ko robo pripeljem domov in jo vzamem iz prtljažnika. Takrat ni vozička in v vrečkah nesem do hišnih vrat.
Prtljažnik od avta ostane odprt, in bi takrat prav prišlo motorizirano zapiranje (ne odpiranje). V sosednji temi je nekdo to omenil.
Prede hišnimi vrati zopet špecerijo na tla da s ključem odklenem vhodna vrata. Pri hišnih vratih bi tudi potreboval takšno odpiranje
grims-1.gif

zajebani problemi.
bonk.gif
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Meni je pa najbolj neumno naštevanje proizvajalcev dodatne opreme pri avtu v smislu: naslonjalo za roko, deljiva zadnja klop, nastavljiv volan po višini, tretja zavorna luč....a sploh še obstaja avto brez tega?

DA! In to tudi celo iz permijskega ranga. Kjer so nekateri od teh detajlov doplačljivi.
Drugi ekstrem so avti v segmentu, kjer se tekmuje za najnižjo možno vstopno ceno. In se marsikaj od opreme vrže ven. Par šraufov za 5 EUR na avtu pri milijon prodanih znese 5 mio EUR.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.146
3.612
113
Marlbor
Do C segmenta najosnovni nimajo naslonjal za roko. Pri nekaterih tudi ni deljive zadnje klopi, pri najnižjih segmentih v osnovnem ni nastavljivega volana, zavorno luč pa menda imajo vsi in nisem zasledil, da bi to kdo posebej navajal.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.146
3.612
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
Toyota recimo v spisku opreme navaja, da ima njihov avto zadnje luči.
Kateri model? Ker sem recimo sedaj na hitro pogledal za novi Yaris, Auris, Avensis, pa nikjer ni tega zaslediti.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.146
3.612
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
Toyota recimo v spisku opreme navaja, da ima njihov avto zadnje luči.

Tudi Mercedes C.
Pri Mercedesu je povdarek na LED zadnje luči, LED dnevne luči, tako da prosim naslednjič malo več funkcionalne pismenosti ...
bonk.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.263
9.450
113
EU
Pred kratkim, ko je bil najhujši led na cesti, sem moral pred sosedovo garažo obrniti avto za devetdeset stopin v levo. Torej, tri metre nazaj in obrat v levo. Cesta je rahlo nagnjena nazaj in avto zdrsne za par cm že pri loputanju z vrati.
evil.gif

Ni blema si mislim, rahlo bom s prsti noge tolkel po pedalu zavore, da mi avto ne "pobegne" in istočasno bom imel nadzor z volanom. Podobno kot delovanje ABS-ja. Tukaj pa nastopi BAS (brake asistent) in mi pri hitrem dotiku pedala "pomaga" in zablokira vsa kolesa. Avto zdrsne za pol metra. Ni dobro, ker bom končal v jarku.
bonk.gif

Primem ročaj ročne in držim gumb pritisnjen, da se ne zaskoči. Ročno sem potegnil samo do polovice in pri vzvratnem premikanju avta stalno nastavljal moč zaviranje zadnjih koles. Avto sem uspel postopoma obrniti.
Naslednji dan so to cesto posipali s peskom. Led je bil tako gladek, da sem se moral držati avta, da ne srmoglavim
hysterical-1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.857
390
83
Če se je premikal že ob zaprtju vrat, zakaj ga nisi pa potem raje kar od zunaj malo porinil in ga tako obrnil?
wink-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.432
6.565
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Tako stvar bi pa jaz takoj izklopil, avto se nima kaj zaklepati sam od sebe.
Me zanima kako to narediti pri 10 let stari alhambri. Nekajkrat sem že dobil zaklenjen avto pa sem skoraj prepričan da ga nisem zaklenil (na dvorišču). Enkrat me je pa žena reševala z rezervnimi ključi (ključi so ostali v volanu). Razmisljam že o rezervnem ključu nekje na skritem mestu.....dostopno.od zunaj
Sem nekoga na pooblaščenem vprašal, pa je rekel da poznajo to goro in da je drago (poštena 3mestna cifra) da to odpravijo .
bonk.gif


Po mojem mnenju bi to morali narediti zastonj v obliki vpoklica ne pa da.mastno zaračunajo kak klik na laptopu.
 
Nazadnje urejeno:

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Največja potrata so smerokazi na BMW-jih, ker jih pač ne uporabljajo. Sam sem to večkrat doživel, še največkrat pred trgovinskimi centri. Voziš za njim, pa ne veš, kam bo zavil, malo stoji, malo levo, pa spet stoji itd. smerokaze je pa muca popapala.
bonk.gif