Kater fotoaparat za cca 200 €?

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.364
157
63
37
Dizzy hvala za odgovor! Bom naročil kar A590. Zgleda da je res najboljša izbira za ta denar. Sem ga pa dobil na mimovrste, tko da sploh fajn! Zvezdice sem ti pa enkrat že dal.
grin1.gif

lp
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Si bom se jaz malo sposodil temo, zena ze daljsi cas sanja da jo bom enkrat presenetil in kupil "malo boljsi" fotkic, namrec sedaj slikava z 5 let starim Kodakovim kompaktom in je tko tko. Ce so malo slabsi svetlobni pogoji, znajo bit slike zanic.
smile-1.gif


Torej imela bi aparat, ki ima spodoben zoom, dela lepe in ostre slike. Ima rada fotografijo, samo sva oba laika na tem podrocju. Torej kaj bi ji najbolj pasalo? Rada slika v hribih, na morju, po prestolnicah - podnevi in ponoci. Sem gledal Nikona L100 je okoli 240 EUR, je v tem rangu kaj kakovostnejsega ali naj gledam se malo nizji ali visji cenovni rang?
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
aja, ne sorry, ta ma 36 mm spodaj - tegale sem mislil, samo je pa precej dražji, ampak kolikor poznam ta fotič, se splača malo stegniti:

Canon SX200/rdeč

mislim, da obstaja tudi moder in črn, srebrn pa ne vem, če je, je pa definitivno zelo dobra zadevica.

plus da je majhen, za v hribe je fino čimmanj imeti s sabo.
grin1.gif
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Midva se v hribe raje peljeva
grims-1.gif


SX200 naj bi imela moznost HD snemanja, mogoce ves kako je kaj s konkurenco?
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Panasonica Lumix TZ7 in FT1 imata HD snemanje in to v AVCHD formatu. Posnetki so fenomenalno dobri in v tem trenutku med kompakti nimajo konkurence. Na YouTubeu je ogromno filmčkov v tem formatu, posnetih zlasti s TZ7. Je pa potrebno vedeti, da je potrebno med ogledom klikniti na HD, pa še v tem primeru gledaš film, ki je le 1/6 originala, pa kljub temu odlične kvalitete. Ker mene zanima podvodna fotografija, prilagam en LINK na katerem lahko vidiš kaj TZ7 zmore (ne pozabi na gumb HD), tudi pod vodo.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.611
5.810
113
TZ7 ni podvodni apatar, razen če so ti filmčki posneti z podvodnim ohišjem.
Ne vem kaj je prednost avchd formata, ampak SX200 pravtako snema HD film z podobno kakovostjo.
Edino kar je bolje na TZ7 je da lahko med snemanjem zumira, ampak avtofokus dela bolj pošasi in je med zumiranjem slika razmazana. SX200 pa omogoča samo digitalno zumiranje med snemanjem.
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
SX200 imam za v hribe in podobno, da ne vlačim pretežkega nahrbtnika. Stvar je kar vredu, ampak me je vseeno rahlo razočaral kar se tiče kvalitete slike. Sem mislil, da so tile trotli kaj bolj napredovali v zadnjih letih. Pod + mu štejem HD video in spodoben nabor nastavitev. Za klikanje kar tako v tri dni je dober...

Aja, zakaj hudiča je treba v tak majhen sekret tlačit 12Mpix senzor?!?
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Tebi je boljši SX200, meni pa TZ7. In nikjer nisem napisal, da je slednji podvodni in res, posneto je z ohišjem, a point je v tem, da tudi pod vodo, kjer so pogoji za snemanje bistveno težji kot na suhem, TZ7 dela izvrstne posnetke (fotke in filmčke). Pa še edini si ki trdi, da je filmček posnet s SX200 podobne kakovosti kot tisti od TZ7 v AVCHD. Pa četudi, optični zum je zakon in v tem trenutku je tudi TZ7 zakon v svojem segmentu!
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
fotoaparat, novodobni DSLR s snemanjem filmov ali te male vsesposobne napravice se še vedno nabavi iz enega samega razloga - za fotografirat. kaj ti pomaga ne vem kaksen filmcek, ce pa fotografijo v malce slabsih pogojih spegla, kot bi gledal kaksen akvarel?

to ima Canon se vedno najbolje postimano, tako pri kompaktih kot pri DSLR-jih. in pri meni je kvaliteta slike tista ki šteje.

zato vedno izpostavim Canona (razen v profi segmentu, kjer pa šteje še kaj drugega in je malce zašel ...
redface-1.gif
)
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.611
5.810
113
Saj ne trdim da je TZ7 slab fotoaparat. Nasprotno zelo dober je.

Ampak bolj kot zijam te HD posnetke manj vidim razlike med TZ7 in SX200.

Optični zoom je res dobra stvar če dosti snemaš, samo jaz sem fotoaprat prvenstveno kupil za slikanje, filmčkanje mi je res posredna stvar. Kot posredna svar pa je tudi video na SX200 odličen. Ima pač digitalni zoom. Če pa res želim optičnega, pa prekinem snemanje pozumiram optično in spet vklopim snemanje, not a big deal for me.

Drugače pa samo škoda da v njega niso stlačli (površinsko večji) senzor od G9, ampak potem bi bila cena verjetno tudi drugačna.
 

Keyzer

Zelenc'
18. sep 2007
4
0
1
Če si malce sposodim temo:

Ožji izbor:

- Sony DSC-H10
- Sony DSC W170
- Lumix DMC-TZ5

Ali kaj drugega iz tega cenovnega razreda?
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
po dobrem mesecu uporabe Panasonica TZ6 lahko rečem samo - naj se vsak malce stegne do TZ6 oz. TZ7 (odvisno od želje po HD filmih, meni je DVD format - 848 x 400 @ 30 fps - čisto dovolj. resnično je razlika, fotke so take kot bi morale bit, čeprav je popoln avtomatik - ko ga spoznaš, točno veš, kaj moraš nastavit, da vse funkcionira, in fotke so res dobre. da ne omenjam 25 mm širok objektiv ter 12x optičnega zooma.

včeraj je moja imela rojstnodnevno žurko - pa sem pustil DSLR doma - v dnevni svetlobi sem naredil vse z malim, zvečer ko se je zmračilo sem mogoče malo pogrešil DSLR, pa še to predvsem zaradi hitrešega AF-ja in globinske ostrine.

ne vem, mene je popolnoma presenetil, ker ko sem ga nabavljal, sem hotel vzeti Canona SX200, pa je bil malce predrag, plus da filmčki koristijo le digitalni zoom ... drugače pa ni bilo velike razlike v kvaliteti fotke, le v ceni je bila razlika 70€, s tem, da ima Panasonic možnost uporabe 12x optičnega zooma tudi med filmanjem.

pozitivna lastnost je tudi, da ISO stalno tiši dol, kolikor je pač mogoče, ker vsi vemo, da ti fotiči sicer niso pretirano močni pri ISO vrednostih nad ISO400, čeprav me je vseeno presenetil s kvaliteto fotke na 1600ISO. je uporabna tudi za print.

skratka, par primerov, kaj se da narediti.
smile-1.gif


jm0385.jpg


jm0395.jpg


ti dve brez kakšnekoli obdelave, pri tej pa samo malce popravljeni kontrasti ter levelsi:

jm0361.jpg
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.204
3
38
Kranj
rener.info
Dober DR. Ceprav tukaj na sihtu nimam niti priblizno kalibriranega monitorja in ne vem, kaksna je realna slika.

BTW: S cim skalibrirat monitor na Macu??
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
točno to, za kompakta ima dobro uravnan DR. poleg tega, sam imam rad močnejše kontraste in mogoče bolj nasičene barve, ampak kljub JPEGu, ima še vseeno mnogo zapisa not - se da še kar dosti potegnit ven.

Casio tašče ima precej manj maneverskega prostora - ko je slika narejena, se vsak nadaljnji poseg kar pozna ... čeprav gre tudi za zelo dober primerek kompaktov, samo sta dva problema - Casiota se na SLO tržišču težko dobi (jaz razen tistega hitrega nisem zapazil nobenega drugega), drugi problem je pa ta, da gre za par let star model - ima samo 5 mpix.
grin1.gif


sam za Maca ne vem točno, bi moral pogledati, ker vem, da je kolega z nečim na Macu kalibriral, neki Spider ali nekaj podobnega ...

se bom pozanimal, pa sporočim.
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.204
3
38
Kranj
rener.info
Spyder je HW resitev. Rabim nekaj SW. Doma imam ok kalibrirano, tukaj na firmi mi je pa naceloma vseeno, ampak kdaj pa rad vseeno kaksno fotko pogledam.
smile-1.gif