Kater fotoaparat za cca 200 €?

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
naceloma fotkam na avtomatiko, vcasih z intelegent avtomatiko, ISO prepuscam fotoaparatu na izbiro, vendar omejen na ISO 400, barve pa mislim, da so bile tu na Vivid nastavljene.

edino, ko se z drago skupaj slikava prestavim na Self-portrait, ker omogoca malce blizjo razdaljo AF-ja, na plazi pa vedno Beach nastavitev.
smile-1.gif


skratka, cimbolj na avtomatiko.
grin1.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik DJ_Beat pravi: Rabim nekaj SW. Doma imam ok kalibrirano, tukaj na firmi mi je pa naceloma vseeno, ampak kdaj pa rad vseeno kaksno fotko pogledam.
smile-1.gif
Zelo enostavna in istočasno dovolj dobra kalibracija za večino uporabnikov je na naslovu http://www.fotozine.org/index.php?knjiga=kalibracija , po mojih iskušnjah ni končen efekt za domačega uporabnika nič slabši od HW kalibracije (Spyder 3 PRO). Nekoliko večji problem je pri prenosnikih, kjer lahko malo spremenjen kot pogleda med kalibracijo končen rezultat pokvari.
 
Nazadnje urejeno:

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.237
54
48
POčas si bi treba en aparat kupit... sem pa čisti začetnik,.... slikal se bo bolj kot ne familijo povsod
smile-1.gif

Torej uzeti enga kompakta (Panasonic tz6 oz canon SX 200) oz. kupit kakšnega DSLR? Verjetno premalo znam za DSLR

Do sedaj smo imel enga Ixusa
 
Nazadnje urejeno:

bobrock

Pripravnik
15. sep 2008
124
0
16
Si mogoče pomislil na rabljenega hibrida?
Ko pa tega obvladaš, pa presedlaš na DSLR?
 
Nazadnje urejeno:

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
če boš nabavil, boš imel približno isti performance, le da boš imel 12x zoom in 25 mm širok objektiv - sam sem z njem zelo zadovoljen, vedno dobre fotke.
smile-1.gif


je pa mogoče res pametno pogledat malce višje, čeprav sem si jaz naredil kronsko napako, ko sem najprej nabavil nekaj hibridnega (Fuji F6500sd mislim, da je bil), pa sem ga v roku meseca prerasel in raje nabavil 350D, in sem bil tako kakšnih 200, 300€ v minusu zaradi menjave ...

fajn premisli, kaj se ti bolj splača.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.237
54
48
Dizzy: s čim to,...Panasonicom?

mal me je strah glede DSLR, da bodo "cudne" slike, jest pa ne casa da bi prestuidral
smile-1.gif


Bo verjetno kar en mail: pa cena tam do 350, torej kaj
smile-1.gif
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
To, da bodo "čudne slike" se nimaš kaj bat. Vse kar moraš pri dslr-ju vedet, da štancaš slike na avtomatskih programih, so osnove kje senzorji iščejo fokus (išče večje kontraste) in nekaj osnovnih zakonitosti glede globinske ostrine (da ti stvari vn iz fokusa ne padejo). Potem si pa še po svojem okusu nastaviš obdelavo (ostrina, kontrast, barve...) in slike nimajo biti kaj čudne. Če te fotografija bolj zanima boš pa itak kmalu začel slikat na Av, Tv in M načinih.

Do zdaj je edina slabost DSLR-ja, ki sem jo jst opazil, da je preveč neroden in ga ne vzameš povsod tja kamor bi kompakta. Vse ostalo je svetlobna leta spredaj tudi za amaterskega uporabnika. Sicer nima raznih razpoznavanj obraza in proženja ob nasmehu ampak takih fotografij se itak, če se le da, izogibam.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Ker ste mi v tej temi odlično svetovali glede nakupa novega fotoaprata, se spet obračam na vas za predloge. Torej kot veste, je moj ixus padel po tleh in se malce razbil, tako da zadnje čase opažam, da ne dela več tako lepih slikic, kot pa jih je prej. Gremo torej počasi v nabavo novega strojčka.

Iščem fotoaparat, ki dela tako lepe (ali lepše) fotografije kot Canon Ixus 860. Slikalo se bo koncerte, izlete, dopuste, fešte ipd.
Želim imeti lepe slike v vseh pogojih.
- čim večji zoom
- stabilizator slike
- sd pomnilniška kartica
- po možnosti baterija kot je v ixusu (da lahko še to kot dodatno uporabim)
- dober flash
- dobra kvaliteta video posnetkov (koncerti)
- čim manjši za v žep, da se lažje prenaša naokoli
- čim lepše slike pod avtomatskimi nastavitvami.

Kupujem v Sloveniji. Torej kaj priporočate?
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.204
3
38
Kranj
rener.info
Citat:
Uporabnik Kibibi pravi:
Ker ste mi v tej temi odlično svetovali glede nakupa novega fotoaprata, se spet obračam na vas za predloge. Torej kot veste, je moj ixus padel po tleh in se malce razbil, tako da zadnje čase opažam, da ne dela več tako lepih slikic, kot pa jih je prej. Gremo torej počasi v nabavo novega strojčka.

Iščem fotoaparat, ki dela tako lepe (ali lepše) fotografije kot Canon Ixus 860. Slikalo se bo koncerte, izlete, dopuste, fešte ipd.
Želim imeti lepe slike v vseh pogojih.
- čim večji zoom
- stabilizator slike
- sd pomnilniška kartica
- po možnosti baterija kot je v ixusu (da lahko še to kot dodatno uporabim)
- dober flash
- dobra kvaliteta video posnetkov (koncerti)
- čim manjši za v žep, da se lažje prenaša naokoli
- čim lepše slike pod avtomatskimi nastavitvami.

Kupujem v Sloveniji. Torej kaj priporočate?

Vsi novi Canoni imajo avtomatske funkcije na "Auto", torej samodejno zaznavo obrazov, samodejni makro, proti sonci, premikajoc objekt...
Cimvecji zoom.. Na koncu, torej na tele obmocju, vsak pogrne. Sam imam "za sabo" SX 130, ki ima 12x zoom, pa je na koncu tako mehak, da ni za nikamor. Ixus ima max 5x zoom, kar se mi zdi, da ti bo cisto zadostovalo - sedaj si imela 4x.
Nova serija ixusa ima ze HD oz FullHD video. Ni pa pri vseh mogoce uporabljati opticnega zooma pri snemanju. Digitalni samo zoomira v obstojeco sliko, rezultat je pa na koncu porazen. Zal ne vem na pamet, kateri to omogocajo. Lahko jutri malo pregledam.

Toliko na kratko.. Kako je pri drugih firmah nimam pojma
redface-1.gif
Bo kdo drug povedal.
 

spanspan

Fizikalc
9. nov 2007
3.111
28
48
sony me je razočaral glede kompaktov, imel sem že p5, p100, pa w80, sedaj pa sem jeseni nabavil h55, predvsem zaradi boljšega filma z zumiranjem, zooma in širokokotnega objektiva in vsi prejšnji kompakti 10 let nazaj so delali boljše slike, naredil sem celo test s kakšnimi 20 posnetki povsem iste fotke z w80 in tem h55 in nato dal 3 družinskim članom v presojo vseh 20 slik na računalniku naj povedo katera fotka jim je lepša 1ali 2 in tako da niso vedeli kako je drug glasoval in tudi niso vedeli, katera slika pripada kateremu aparatu in 100% je zmagal 5 let stari w80
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.543
4.477
113
49
Na sončni strani ALP
Logično. Zaradi manjšega števila pik.
Lažje se danes proda digitalc z 14MPix, kot pa digitalc ki bi imel 2MPix kar je za 15x10 cm fotko vrh glave dovolj.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
malce se razglej še po Panasonicih. dve leti nazaj so bili top, ni greh, da so še vedno dobri, čeprav, kot berem, so malce zaspali oz. jih je megapixel dirka malce pojedla ...

sam imam Panasonica že 2 leti, 12x zoom, s smart E-zoomom al karkol je že, ob nižanju mpixlov, dobim tudi do 17x zoom. fotke pa perfektne, always.
smile-1.gif