Kako si tepen ko oddajaš stanovanje

Generik

Guru
14. maj 2011
3.888
1.271
113
sad , Jabe - kaj vaju zdaj žuli. Nočem se v ničemer izpostavljat, ker to kar zaslužim ni noben presežek za dostojno življenje (kar pa je relativno). Bi bilo kaj drugače, če bi sedaj rekel, da imam poleg omenjenega še eno stanovanje ali dve, ali tri? Kaj bi bilo drugače? Bi plačal kaj manj davka kje?
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.619
6.342
113
mene nič ne žuli, meni gre samo malo na ciničen nasmešek. pa sem rekla za nov let, da bom malo manj cinična, pa se včasih tok težko uprem... da se v bistvu ne morem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.049
4.969
113
Nuku`Alofa
in tako pac je, in ce se odlocis vztrajati v tej investiciji in gres naprej v izgubo, pac pojdi. na svoje stroske, nobeden te ne sili v nic. Mater, ker ni po moje, jaz pa hocem, da je po moje, bom pa goljufal. Sralc si ti in tebi podobni pa skos vec vas je in to je tisto, kar je narobe. Vsi zame, jaz zase!

Če "tako pač je" še ne pomeni, da se moramo s tem strinjati. Država je sicer deklarativno kapitalistična, dejansko pa kleptokomunajzarska kjer je treba pobrati vsakemu, ki ima več kot za dve skorjici kruha. Vpliv imaš na volitvah, če voliš tiste, ki se zavzemajo za podržavljanje vsega in teranje vsakega ki ima več kot dve skorjici kruha z bajoneti v morje, imaš pač tako stanje. Ni pa nujno, da je tako...
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.888
1.271
113
Malo se mora pohvaliti, no... Je izkoristil ze kar nekaj prilik na forumu na takle način. Saj je prav da je zadovoljen, ce mi gre, ampak manj žalostno je videti direktno hvalo kot takole "zakamuflirano". Kar malo dol vzame za brez veze in izpade spet nazaj revček...
No daj mi povej s čim se lahko pohvalim, da tako zelo izstopa?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.609
5.806
113
Zacni pri sebi...

Ce je oddaja investicijskega stanovanja nerentabilna, ga prodas. Ker je pol klinca važno, da ti bi stanovanje na vsak nacin obdrzal in bi si sam na podlagi tega odmerjal, kaki bodo davki, najemnina, stroški ipd... Ce se ga iz kateregakoli drugega vzgiba odlocis obdrzati, te bo pac ta vzgib stal, ker je to tvoja kaprica ali ker verjames, da dolgorocno se bo zadeva obrnila v tvoj prid in vmes lahko shendlas izgube. To je osnova osnov vsakrsne investicije.

Torej fakt je, da danes je brzkone oddaja stanovanja na tak nacin kot se gre OP nerentabilna in tako pac je, in ce se odlocis vztrajati v tej investiciji in gres naprej v izgubo, pac pojdi. na svoje stroske, nobeden te ne sili v nic. Mater, ker ni po moje, jaz pa hocem, da je po moje, bom pa goljufal. Sralc si ti in tebi podobni pa skos vec vas je in to je tisto, kar je narobe. Vsi zame, jaz zase!
Torej rešitev je prodat vseh 200.000 najemniških stanovanj? Glej, če enemu to svetuješ velja za vse.
Pa zato še enkrat zastavljam vprašanje. Kaj se zgodi, če vsi najemodajalci jutri začnejo prodajat stanovanje?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.562
9.429
113
Ne vem no. Eni se preživljajo z oddajanjem stanovanj, sam tebi se pa ne splača al kako? Dej nehi že jamrat enkrat končno in nehaj za vsako tegobo v lajfu iskat krivcev v komunajzih, migrantih, muslimanih, lenuhih, homoseksualcih....vstavi poljubno po trenutnem navdihu... ker se ti sigurno vsa ta jeza nekje pozna. Plus vsega, bi pa ravno ti imel vitko poceni državo, sam do tam ko tebe ne udari po žepu, od tam naprej bi mel pa vse na max.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ozze, bizi in jest5

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.609
5.806
113
Ne vem no. Eni se preživljajo z oddajanjem stanovanj, sam tebi se pa ne splača al kako? Dej nehi že jamrat enkrat končno in nehaj za vsako tegobo v lajfu iskat krivcev v komunajzih, migrantih, muslimanih, lenuhih, homoseksualcih....vstavi poljubno po trenutnem navdihu... ker se ti sigurno vsa ta jeza nekje pozna. Plus vsega, bi pa ravno ti imel vitko poceni državo, sam do tam ko tebe ne udari po žepu, od tam naprej bi mel pa vse na max.
Če si mislil mene... jaz sploh nimam stanovanja, ki bi ga oddajal. Komentiram in grajam to kar država dela narobe. Seveda podpiram in stojim na strani odpiralca teme.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.888
1.271
113
Večkrat, ne samo enkrat, si na forumu izpostavil, da si kupil Corollo, čeprav bi si lahko enostavno privoščil kaj konkretno boljšega in dražjega. ;)
Res je. Še vedno bi lahko dal 30k eur za polog, ostalih 50k pa na liziko... Ali pač kakorkoli drugače. Pa kaj zdaj to pomeni, da sem kaj bolj "uspešen" od koga drugega? Ja pa ja..
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.562
9.429
113
Če si mislil mene... jaz sploh nimam stanovanja, ki bi ga oddajal. Komentiram in grajam to kar država dela narobe. Seveda podpiram in stojim na strani odpiralca teme.
Se pravi nimaš pojma, če se njemu dejansko splača oddajat stanovanje in vpiješ na pamet? Sigurno se bi mu pa bolj splačalo oddajat na črno, pa če so davki nizki al pa visoki, tukaj ni dvoma. Se prav, podpiraš odpiralca teme, pa povej kok bi moral plačat vrtca za dva otroka, če je 350 EUR preveč in od kje se naj po tvoje vzame za razliko do ekonomske cene, ki znaša za dva otroka malo pod 1000 EUR. Pa prihrani prosim očitno (NVOji in podobna mašila)

Pa ko smo ravno pri vrtcu, zastonj vrtec za drugega in vse naslednje otroke ni ravno desničarska poteza, če se že gremo......
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5 in bizi

jello

Guru
22. sep 2008
10.089
3.828
113
Ne rabiš z narekovaji krancljat ker so kriteriji kaj država smatra za bogatijo dokaj natančno določeni. Samo svojo odločbo je treba prebrat. In jo seveda tudi razumet.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.901
2.191
113
res je tudi 5 članska družina v kateri starša zaslužita 5000eur je lahko upravičena do doklad... so oni premožni? kaj pa vem... ni nujno, vem pa, da lahko dajo v pol leta ene 10000 jurjev na stran, ki jih v vsakem primeru ne smejo pustiti na računu
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.089
3.828
113
10000 jurjev je 10 miljonov. Bi se znal poznat ja. Če si pa mislil 10 tisoč eur je pa praktično vseeno ali so na računu ali ne.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.134
319
83
Generik je že večkrat napis
Torej rešitev je prodat vseh 200.000 najemniških stanovanj? Glej, če enemu to svetuješ velja za vse.
Pa zato še enkrat zastavljam vprašanje. Kaj se zgodi, če vsi najemodajalci jutri začnejo prodajat stanovanje?
Ja to bi bilo dobro. Cene stanovanj bi padle, tako da bi si lahko marsikdo rešil stanovanjski problem, ki ga sedaj ne more. Večina najemojemalcev je ujetih v začaranem krogu s plačevanjem najemnine, ker ne morejo pripraviti osnove za plačilo pologa pri nakupu stanovanja.