Kako si tepen ko oddajaš stanovanje

jello

Guru
22. sep 2008
10.089
3.829
113
Ti dam prav, zelo neprimerna izjava s strani ministra ampak olajševalna okoliščina je ta, da tega ni okoli javno razlagal ter da se je zgolj ujel v prisluhe in hec je v tem, da je človek najbrž imel prav. (Prekomerno) plačevanje davkov je res glupost. Eno je utajiti, drugo je z-optimizirati zadeve. Lahko rečemo da to ni fer ampak vsakemu pri zdravi pameti je jasno, da tudi če boš plačal milijardo davka letno ga bo (naš) aparat požrl. Nismo na severu.
Nismo na severu ne. In nikoli ne bomo. Tam je jasno, da je treba plačati vse davke. Vse. Mi bi pa kot sam praviš, malo po izbiri. Kot se nam zdi. Če se mi davek ne zdi pravičen ga ne bom. Optimizacija ni nič drugega kot lepše ime za utajo.

In seveda, dokler bo imel kozjanski bik prav bomo ciganija.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.463
891
113
Nismo na severu ne. In nikoli ne bomo. Tam je jasno, da je treba plačati vse davke. Vse. Mi bi pa kot sam praviš, malo po izbiri. Kot se nam zdi. Če se mi davek ne zdi pravičen ga ne bom. Optimizacija ni nič drugega kot lepše ime za utajo.

In seveda, dokler bo imel kozjanski bik prav bomo ciganija.
Optimizacija NI utaja davkov...

Pri nas imajo podjetja 40% davčno olajšavo na investicije... Do pred kratkim si imel lahko višjo olajšavo od davčne osnove in nisi plačal NIČ davka na dobiček...
Potem je prišel Šarec in omejil davčno olajšavo na 63% dobička pred obdavčitvijo.
Torej splošna DDPO je 19%, minimalna ob max olajšavah pa cca 7%...
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

jello

Guru
22. sep 2008
10.089
3.829
113
Vprašaj snežiča. On je doktoriral iz optimizacije. Pa ne govorim o računovodski telovadbi, optimizacija se začne ko se ta konča. Registracije avtomobilov drugih državah, telovadba s transfernimi cenami, prikazovanje dobičkov v državah, kjer so stopnje nižje pa so klasične davčne utaje. Da to počnejo vsi in da to počnejo v prvi vrsti in najbolje veliki ne spremeni dejstva da gre za utajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Kolk sem jaz sposoben pojma nimaš, še manj pa kolk imam premoženja. Verjetno več kot velka večina tu, pa nisem noben kripto milijonar.

Daj zdaj pa nehaj srat, se zapletat in se sramotit. Premoženja imaš več kot večina tukaj a delaš pod povprečno plačo? Pa dobro, a si res tako pihnjen da ob vsem tem premoženju delaš za badove, ali si mazohist ali pa enostavno lažeš sam sebi in tudi nam? Bodi človek, priznaj da pri vas ne rastejo rožice, povej da ti nekdo z "več" gre v nos (je podzavestno baraba v tvojih očeh) in da se pač v življenju ne moreš sprijazniti da pa se nekateri znajdejo, si upajo in so uspešni. A je to res tako težko? Ja, saj vem da je :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.226
1.041
113
Daj zdaj pa nehaj srat, se zapletat in se sramotit. Premoženja imaš več kot večina tukaj a delaš pod povprečno plačo? Pa dobro, a si res tako pihnjen da ob vsem tem premoženju delaš za badove, ali si mazohist ali pa enostavno lažeš sam sebi in tudi nam? Bodi človek, priznaj da pri vas ne rastejo rožice, povej da ti nekdo z "več" gre v nos (je podzavestno baraba v tvojih očeh) in da se pač v življenju ne moreš sprijazniti da pa se nekateri znajdejo, si upajo in so uspešni. A je to res tako težko? Ja, saj vem da je :evil:
Vse kar sem napisal je res, res je pa tudi da sem precej tudi podedoval, ravno tako žena.
In ja, hebe se mi za tvoje in tuje težave, in hebe se mi kaj si taki kot ti mislijo o meni, pa tudi na splošno se ne oziram veliko na mnenje drugih. Če koga kaj moti ma prosto pot ne rabi se družiti niti meniti z menoj, pa nimam takih težav, razen z primi troli tu na forumu za katere sem levak, komunistek, ekstremni levičar....

Hahaha, forum že kar sam popravlja besede (lef.ard) v ekstremni levičar
 
  • Haha
Reactions: AvtoFun

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.382
6.535
113
pri taščici
Tudi upokojenci z tako nizko pokojnino so včasih delali, pa bili slabo plačani. Marsikateri pa še danes navkljub pokojnini mora dodatno delat.

Moj, po tvoje populizem, je konkreten resničen primer. Nikjer nisem trdil da je to splošno pravilo, to mi ti podtikaš.

Aja. Kolk je teh služb, kolk nad minimalcem je plača? Sory ampak ko magistru strojništva ponujajo max 1.500€ bruto osnovnw plače ti je marsikaj jasno.
Saj mu je ni treba vzeti.
Poznam ekonomista (SS) ki dela kot strojnik za jurja in pol (brutto) . Pa glede na to da to dela ze nekaj let, pa da na zacetku dela ni locil kaj je sveder kaj pa rezkar mu je ocitno jurja pa pol brutto dovolj.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.382
6.535
113
pri taščici
Ce pa tvojega magistra v 20 letih solanja niso naucil kako se lahko proda za vec kot jurja in pol pa naj gre se za kako desetletje v šolo. Mogoce bodo mu potem kot dvojnemu doktorju ponudili jurja600
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Vse kar sem napisal je res, res je pa tudi da sem precej tudi podedoval, ravno tako žena.
In ja, hebe se mi za tvoje in tuje težave, in hebe se mi kaj si taki kot ti mislijo o meni, pa tudi na splošno se ne oziram veliko na mnenje drugih. Če koga kaj moti ma prosto pot ne rabi se družiti niti meniti z menoj, pa nimam takih težav, razen z primi troli tu na forumu za katere sem levak, komunistek, ekstremni levičar....

Hahaha, forum že kar sam popravlja besede (lef.ard) v ekstremni levičar

Pa saj se nihče noče družiti s teboj, zgolj sam iz posta v post potrujeješ to, kar jaz že ves čas govorim, da si pač nesposobnež ki je podedoval in se ti niti malo ne sanja kako se nekaj ustvari, zato tudi nimaš občutka kaj je prav in kaj ne saj ti je bilo vse kar imaš podarjeno. Skratka, nisi referenca za debato o davkih saj ti osnove niso jasne, če bi ti bile ne bi delal za badove.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.226
1.041
113
Pa saj se nihče noče družiti s teboj, zgolj sam iz posta v post potrujeješ to, kar jaz že ves čas govorim, da si pač nesposobnež ki je podedoval in se ti niti malo ne sanja kako se nekaj ustvari, zato tudi nimaš občutka kaj je prav in kaj ne saj ti je bilo vse kar imaš podarjeno. Skratka, nisi referenca za debato o davkih saj ti osnove niso jasne, če bi ti bile ne bi delal za badove.
Glede moje sposobnosti in moje družbe ne rabiš skrbet, mam obojega dovolj.
Kar se pa poznavanja ekonomije in davkovbtiče si pa tudi pokazal, po tvoje vaše je vrednost nepremičnin v lasti vredno 0 (nič) dokler jih ne prodaš in kot tako ničvredno se ne bi smelo šteti v obračun premoženja za socialne transferje.:bonk:
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.089
3.829
113
A smo spet naokrog in namesto tisočakov realnega dohodka preštevamo cente fiktivnega zaradi katerih je revež ostal brez dokladov. Ah ja, hitro je šlo.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.103
6.913
113
Glede moje sposobnosti in moje družbe ne rabiš skrbet, mam obojega dovolj.
Kar se pa poznavanja ekonomije in davkovbtiče si pa tudi pokazal, po tvoje vaše je vrednost nepremičnin v lasti vredno 0 (nič) dokler jih ne prodaš in kot tako ničvredno se ne bi smelo šteti v obračun premoženja za socialne transferje.:bonk:
Ne manipulirat. O vrednosti nepremicnin je sla debata ko si ti nekomu “ocital” da mu je itak zrasla vrednost nepremicnine.

je pa res da ce si ti premozenje ustvaril s smrtjo prednikov (podedoval) potem je jasno da na rast vrednosti nepremicnin gledas drugace ker je v tvoji ekonomiji to tako da vrednost hise zate iz 0 naraste na nekaj v trenutku ko dedujes.

pa mi je vseeno, sam ne sprevracat debate.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.226
1.041
113
Ne manipulirat. O vrednosti nepremicnin je sla debata ko si ti nekomu “ocital” da mu je itak zrasla vrednost nepremicnine.

je pa res da ce si ti premozenje ustvaril s smrtjo prednikov (podedoval) potem je jasno da na rast vrednosti nepremicnin gledas drugace ker je v tvoji ekonomiji to tako da vrednost hise zate iz 0 naraste na nekaj v trenutku ko dedujes.

pa mi je vseeno, sam ne sprevracat debate.
Kdo je začel?
Iz konteksta iztrgaš stavek, ki je mimogrede provokacija, in se nanj obesiš ter ga goniš do onemoglosti.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.924
9.584
113
Kdo je začel?
Iz konteksta iztrgaš stavek, ki je mimogrede provokacija, in se nanj obesiš ter ga goniš do onemoglosti.
Težko to očita nekdo, ki se je predstavil, da je s podpovprečno plačo kupil še eno stanovanje, spravil k magisteriju tri froce, itd.
Potem postopoma izvemo, da še popoldan dela (podpiram) in za piko na i, da sta z ženo kar precej podedovala. Ampak ustvaril si pa vse ti. #respect
Eni imamo k sreči še žive starše (itak pa nič ne pričakujem, da bom podedoval) in smo dejansko si vse sami ustvarili, zato nam gredo taki davki ''malo'' na živce. Če bi padlo z neba pol mio od dediščine, bi res lažje preživel, če bi mi država kos tega pobrala.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun in Gavran

jest5

Guru
18. avg 2007
25.803
-8.623
113
No če pogledaš z druge strani ...
Kar ima, ni zapravil(za razliko od mnogih), ampak nadgrajuje. Morebiti ne tako hitro, kot "ultra, super sposobni", ma jebat ga.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.924
9.584
113
No če pogledaš z druge strani ...
Kar ima, ni zapravil(za razliko od mnogih), ampak nadgrajuje. Morebiti ne tako hitro, kot "ultra, super sposobni", ma jebat ga.
Tega mu nisem nič očital. Čestitam. Napisal sem samo, da težko nekdo, ki precej podeduje (plus žena) soli pamet drugim o davkih.
Isto kot Generik potem nekje na sredi te teme laže, kako je z majček nadpovprečno plačo vse to ustvaril.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.803
-8.623
113
Premoženje ima, torej ga zadenenjo tudi davki. Zakaj ne bi smel imeti mnenja o tem?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.924
9.584
113
Imaš prav. Vsak ima lahko mnenje o vsem.
Sem mislil konkretno na to, kar mu Apollo8 dopoveduje, samo sem napačno napisal.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.562
9.430
113
Vse kar sem napisal je res, res je pa tudi da sem precej tudi podedoval, ravno tako žena.
In ja, hebe se mi za tvoje in tuje težave, in hebe se mi kaj si taki kot ti mislijo o meni, pa tudi na splošno se ne oziram veliko na mnenje drugih. Če koga kaj moti ma prosto pot ne rabi se družiti niti meniti z menoj, pa nimam takih težav, razen z primi troli tu na forumu za katere sem levak, komunistek, ekstremni levičar....

Hahaha, forum že kar sam popravlja besede (lef.ard) v ekstremni levičar
Mislim da ti apollo nikol ni rekel tega. V debati s tabo v tem smislu ima prav, sam ti nočeš zastopit. Pa dejva z avti, da boš zastopu o čem gre debata. Za moj avto sem dal 9 jurčkov pred tremi leti. Ta hip, ga z lahkoto prodam za 12+, po tvoji logiki sem bogatejši za tri jurje, v resnici pa avto rabim in od teh treh jurjev nimam nič. Podobno je z nekom, ki živi v neki nepremičnini. Podobno je z avtodomom, ki je v zadnjih štirih letih zrasel za 7 jurjev, ki bi jih profitiral izključno če bi ga prodal in ne kupil drugega, kateremu je tudi zrasla cena.

Nekdo, ki se pa ukvarja z rentom avtodomov in ima floto 10 avtodomov. To je hitro cifra premoženja prek pol miliona, v resnici pa ko vsako leto odšteje za posodobitev flote, morebitno širitev, popravila in podobno in potegne črto konec leta zasluži nek povprečen znesek. Fiktrivnih dohodkov ima pa kar nekaj. In pol se najde nekdo in mu reče, pa ti si magnator, maš 10 avtodomov pred bajto, bogatun.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi, Gavran in sad