Zdravstveni dom LJ

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.099
1.029
113
Zato pa obvezna participacija. Za vse. Za vsakogar.
Mesečno obračuna ZZZS po seznamu opravljenih storitev.
Izterja ZZZS. Denar porabi ZZZS.
Lahko se uvede kapica 300€ na leto.
Kdor ne more plačat računa, naj ureja to na CSDju ali pa na občini.
Ker ljudje so skopuhi in se bodo najbolj sami omejili pri odhodu na urgenco.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.619
6.343
113
Jaz sem proti obvezni participaciji vseh. To pomeni, da pa tisti, ki dejansko rabijo pomoc, morajo zalagati, kar ni OK. Se manj je ok, da tisti v stiski se malo pocaka ali otrok pocaka in caka predolgo, kjer so potem tezave im stroski v najboljsem primeru bistveno vecji, v slabsem pa sicer 0, ampak naceloma nocemo, da ljudje umirajo zaradi denarja. Poleg tega se spet kreg in pregovarjanje prestavi na izvajalce. naj se s tem ukvarjajo tisti, ki vodijo zadevo. ZZZS ima tocno moznost videti kdo je katero storitev opravil in v okviru dezurstva. Na koncu meseca naj s programa ven potegne vse nenujne storitve in poslje poloznice tistim, ki so tam bili neupraviceno. Zakaj se to prelaga na zdravstveno osebje, je jasno. Na ZZZS se nihce ni strelal.

Kot drugo, Ljubljana obraca plosco. Veni razpis s 5 koncesijami (ki jih je ZD Ljubljana pustil, ker tam noce nobeden vec delat) in obcinskimi stanovanji... Do vceraj je bilo to nemogoče. Upam le, da ne prepozno. Ker tisti, ki so z ljubljane sli, vedo, kako je drugje lahko fajn.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sad

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.099
1.029
113
...ZZZS ima tocno moznost videti kdo je katero storitev opravil in v okviru dezurstva. Na koncu meseca naj s programa ven potegne vse nenujne storitve in poslje poloznice tistim, ki so tam bili neupraviceno. ...
Ne.
Vedno, ko se zaračunava glede na neko kljukico "nujno" - "nenujno", obstaja možnost pritožbe pacienta in potem spet zagovor tistega, ki je kljukico postavil.
VSEM se zaračuna participacija, letna kapica 200€, da odpade izgovor "strah me je bilo plačila". To vse vodi in zaračunava ZZZS.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.448
3.861
113
Ljubljana
hmpg.net
dva dni kašlja = vrocinoa2 dni 40+, nobena stvar ni zalegla, ne antipiretiki, ne kopeli, ne obhladki,

obe stanji sta enakovredni in vredni obravnave na urgenci.

pa s tem ne branim zdravnikov, ki tvoje hčere niso sprejeli. Zgolj pametujem, kaj vse hodi na urgenco. (In ne omenim, da na urgenci sploh ni zdravnika, ker istočasno dela v privatni kliniki)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.619
6.343
113
Ne.
Vedno, ko se zaračunava glede na neko kljukico "nujno" - "nenujno", obstaja možnost pritožbe pacienta in potem spet zagovor tistega, ki je kljukico postavil.
VSEM se zaračuna participacija, letna kapica 200€, da odpade izgovor "strah me je bilo plačila". To vse vodi in zaračunava ZZZS.

Ja to pa zna biti, kakorkoli obrnes, zdravnik bo zagovarjal svoje odlocitve. Ampak, ko bo ZZZS pošiljal poloznice in se ne bo kregal zdravnik, ki je tam zaradi drugih stvari, potem se bo pritozbe pisalo na tistega, ki je racun izdal in je ta pravila dolocil in zeli, da se jih implementira. Razbremenitev je precejšnja, da pa nikoli ne bo treba na nobeno vprasanje odovoriti, je pa povsem nekaj drugega. Ce se jim pa se vedno ne bo dalo, potem si pa naj sebi pripisejo. To debato sva ze imela, kdor pac ni vztrajen za red narediti, ga ne bo imel. In tvoj nacin je pa tocno to kar ZZZS prelaga na dohtarje - sitnosti. Zdaj, ker zdravniki se ne bi ubadali s sitnostmi, dajmo to preložiti na naslednjega v verigi, ki je pacient. Pavsalno, na vse, ker drugace je sitno. Ni prav!
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.099
1.029
113
Še enkrat, zakaj bi se sploh kdorkoli moral zagovarjat?
Pavšal 20€ na obisk, pa je. In letno kapico. To je kar nekaj obiskov "zastonj". Enako z recepti. Pri dvidu 5€ po receptu.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.099
1.029
113
Še zmeraj poskušate rešiti javni sistem, čeprav se ne da?
Saj veš, upanje umre zadnje, za "državnim" zdravstvom.
Če bi imeli pri nas "javno" zdravstvo, se nebi pritoževal.
Ker pa "javnega" nimamo, pač upam, da bo "državno" čim dlje preživelo. Ker "privat" zdravstvo me bo še več stalo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.619
6.343
113
Še enkrat, zakaj bi se sploh kdorkoli moral zagovarjat?
Pavšal 20€ na obisk, pa je. In letno kapico. To je kar nekaj obiskov "zastonj". Enako z recepti. Pri dvidu 5€ po receptu.

Povsod in vedno, ce nekaj delas, za tem stojis in to zagovarjas. Zakaj pa dohtarji ne bi in zakaj pa bi kdo placeval 20€, ce je upraviceno tam?
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Floki

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Problem urgenc je tudi v tem, da so splošni zdravniki postali samo še kretničarji. Ali ti napiše napotnico, akutna stanja pa pošljejo na urgenco. Sami se ne znajo z ničemer več spopasti. Še rane ne znajo več sami zašiti, temveč te pošljejo na urgenco.
Pred časom sem spremljal prijateljico na urgenco, ker je imela tako vrtoglavico, da brez pomoči ni mogla hoditi. Tam je po vrstnem redu drsela gor in dol, ker ni bila triažirana kot nujni primer. Ko je končno prilezla do drugega mesta, je zdravnik šel v helikopter na gorsko reševanje. Prišel je nazaj po štirih urah. Skupaj sva čakala 11 ur, pa to še ni bilo najhuje. Moj brat je pred kakim mesecem čakal 15 ur.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ateis

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.382
6.535
113
pri taščici
Bizi
Ze nista znala dovolj napihniti tezave.
Tudi za.mene ni bilo resilca na 112, kljub temu da sem imel oba stopala "odprta".
Sem se nekako nalozil na sovoznikov sedez in sva sla proti lj.
No potem sem zadnji del poti sel z lučkami, ker mi je uspelo "razloziti" situacijo zdravnici v ZD.
Pa bi sel s svojim avtom proti Lj vs edomurgence, ampak ce bi na AC padel v neko kolono ali kaj podobnega bi bilo malo smotano ce bi padel skupaj ali kaj podobnega.
Zato sem se raje na avtobusnim postaji presedel v resilca. Na sreco me ie "zvilo" sele eno uro po prihodu na urgenco.
 

Priponke

  • IMG_20210726_132806.jpg
    IMG_20210726_132806.jpg
    1,1 MB · Ogledi: 82

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.099
1.029
113
Tega dohtarja sem spoznal pred slabimi 20 leti.
In ze pred 5 leti je imel pogruntano.svojo kasto
Vse spoštovanje do tega kar je počel zadnja leta, ampak lahko je njemu s polno ritjo srat. Penzija taka, kot je mi niti približno ne bomo imeli, v ambulanti delal za hobi, pacienti pa so nekaj čisto drugega, kot v "normalni" ambulanti. Nobene birokracije, bolniških, ZZZSja.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.382
6.535
113
pri taščici
Kako dolgo so dohtarji v placilnih razredih pod 40?
A ti povem kaj je sct od nas pričakoval ko smo bili na solski praksi pri njih? Da si placamo malco. Delal smo pa itak zastonj. Pa nismo pometal.
Smo se v menzi uprli in rekli da ce ne dobimo malice, da gremo domov. In smo bili preklemansko resni. Sola gor al dol.
No, cez ene 20 minut so nam dali malico in potem tako cel mesec. Na koncu pa smo se dobili "nagrado" da smo.mel.za trolo.
Dohtarji pa cel kraval ce ni v startu 2 jurja al kaj.
Vem da je praksa nekaj drugega kot dohtar nanzacetku sluzbe, ampak tudi prve pol leta pripravniske je bilo placanih....
Tj bi pa se urgencam nalozil participacijo, pa ze tako pravis da imajo zdravniki prevec birokracije.
Mogoce ropotate na napacnem mestu za napacne stvari.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in tony

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.099
1.029
113
Tj bi pa se urgencam nalozil participacijo, pa ze tako pravis da imajo zdravniki prevec birokracije.
Mogoce ropotate na napacnem mestu za napacne stvari.
Če bi dobro prebral, kaj sem za participacijo pisal:
Račune izdaja in izterja ZZZS po evidenci opravljenih storitev, ki jo imajo že itak v računalniku. Pobrami denar porabi ZZZS.
Kapica recimo 200€/leto, po tem se ne zaračunava.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.370
3.676
113
Kako dolgo so dohtarji v placilnih razredih pod 40?
Kako dolgo je Han študiral za svoj plačilni razred pa kako dolgo en dohtar?

Večina v Sloveniji dobi manj plače - čeprav dela enako in plačuje enake cene kot zahod. Vsaj en sektor se je zbunil - ker se lahko. Ostali bi se morali, pa se pač nimajo požaja, kjer bi to lahko naredili. Potem pa pravijo, da je v Albaniji pa v Ruandi še slabše.