Zdravstveni dom LJ

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.028
3.546
113
41
Lj
Zakaj pa prodajo zdravstveni dom privatniku? Kaj je fora da gre iz davkov denar za ta zdravstveni dom?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.619
6.342
113
kak je zastavil, bo šel Golob v zgodovino Slovenije kot tisti, ki je dokončno uničil javno zdravstvo. To moraš imeti res interes in voljo premakniti ta "utečen sistem/konglomerat". Varianta, tole bom uničil, pa četudi bo potem slabše... se bo 32ka končno lahko premaknil z Gabra in šolstva po par desetletjih na kako bolj aktualno temo.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: tony in Hanzi

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.619
6.342
113
jap... bom čez par let vprašala, če se je vse skupaj odvijalo po pričakovanjih. glede dostopnosti in cene zdravstva... Enih par jih ima zelo dodelano vizijo, kako bo potem. Me zanima, koliko bo sovpadala z realnostjo.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.868
2.250
113
za šankom
jap... bom čez par let vprašala, če se je vse skupaj odvijalo po pričakovanjih. glede dostopnosti in cene zdravstva... Enih par jih ima zelo dodelano vizijo, kako bo potem. Me zanima, koliko bo sovpadala z realnostjo.
3/4 celjskih intenzivistov je šlo delat privat kardio ambulanto, ne vem če se odgovorni zavedajo kaj to pomeni
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.028
3.546
113
41
Lj
To da so vsi skregani med sabo niso krivi pacienti. To je zato ker nimajo delujoče vodstvene strukture, ampak je vsak zdravnik sam svoj šef. Noben si ne pusti da bi imel šefa nad sabo.
 
  • Objave ne odobravam
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Pepe

karola

Pripravnik
25. jul 2007
74
63
18
Narod je bil na volitvah, izvolil VOLA pa čeprav je tič. Torej narod si zasluži tako vlado. JJ bo pa itak za vse kriv. Ja hudič ko se vleče že od Dolfeta naprej kdor ni z nami je proti nam oz v jugi in še danes navidezni sovražnik.....
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.099
1.029
113
Narod je bil na volitvah, izvolil VOLA pa čeprav je tič. Torej narod si zasluži tako vlado.
Mogoče se pa celo izkaže, da je Golob odrešenik našega zdravstva.
Bo dokončno pokopal "državno" zdravstvo, pobudo bo prevzelo privat zdravstvo skupaj s privat zavarovalnicami.
Naslednji mandatar bo mogoče prepisal kakšno zahodno zdravstveno zakonodajo in postavil temelje za "javno" zdravstvo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.445
4.981
113
Govoril z enim zdravnikom glede dežurnih ambulant. To se med pacienti dejansko zlorablja in ZZZS in ministrstvo vsake toliko hočeta, da bi izvajalci zelo zaostrili dostop in nenujne preusmerili drugam. Ko si zdravnik v ambulanti, ni preprosto reči staršem, da če otrok kašlja že dva dni, lahko počaka še en dan na svojega zdravnika. Zato pri nas lokalno pač tega ne delajo in je dežurna ambulanta v določenem delu leta zelo zasedena. Po njegovem je varianta v obvezni participaciji ob obisku, potem pa naj gre zavarovanec do ZZZS in dobi povračilo, če ZZZS presodi, da je bil njegov primer nujen. Storitev v dežurni ambulanti bi postala za večino obiskov dražja. Zavarovanje + plačilo.
Trenutna ideja vlade je, da bodo dežurne ambulante naredili tako nedostopne, da bo pač večina prej obupala, preden se bo odločila, da bi šla do dežurnega. Nekateri tudi ne bodo imeli možnosti, da dobijo prevoz do precej oddaljene ambulante. Zaradi tega nekaj hudo katastrofalnega ne bo. Nekaj dodatnih smrti letno v celotni Sloveniji. Za oblast smo tako ali tako samo številke.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.099
1.029
113
Govoril z enim zdravnikom glede dežurnih ambulant. To se med pacienti dejansko zlorablja in ZZZS in ministrstvo vsake toliko hočeta, da bi izvajalci zelo zaostrili dostop ...
Sem tudi o tem že pisal.
Po pravilih bi morali na urgenci izdati račun za vsako nenujno storitev.
Ampak to vsak zdravnik naredi natančno 3x. Prvič, zadnjič in nikoli več.
Ker na koncu je spet prepuščen samemu sebi, ko se mora zagovarjat pred pacientom, varuhom, ZZZSjem, predstojnikom,... in na koncu ZZZS itak stornira račun.

Je boljša polovica to enkrat naredila na urgenci. Po 6 dnevnem dopisovanju z vsemi naštetimi je bil njen komentar "Pa lepo so mi rekli, naj ne izdajam računa."
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.445
4.981
113
Sem tudi o tem že pisal.
Po pravilih bi morali na urgenci izdati račun za vsako nenujno storitev.
Ampak to vsak zdravnik naredi natančno 3x. Prvič, zadnjič in nikoli več.
Ker na koncu je spet prepuščen samemu sebi, ko se mora zagovarjat pred pacientom, varuhom, ZZZSjem, predstojnikom,... in na koncu ZZZS itak stornira račun.

Je boljša polovica to enkrat naredila na urgenci. Po 6 dnevnem dopisovanju z vsemi naštetimi je bil njen komentar "Pa lepo so mi rekli, naj ne izdajam računa."
To ne bi smelo biti odvisno od zdravnika. Vsak obisk urgence se naj plača (ne polni račun, samo dodatni prispevek nekaj €) in ZZZS naj upravičenim do storitve to vrača.
Narobe je, da je zdravstveno osebje praktično polna administracija zavarovalnice. Je na drugih področjih tako, da zavarovalnica ne rabi kadra, cenilcev ... ? Mislim, da ne. ZZZS si je dobro postlal.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.190
1.351
113
Zadeve niso tako enostavne. Kdo bo presojal, kaj je urgentno in kaj ni? Kdo bo ODGOVOREN, tudi kazensko, ce zajebe in pride do posledic?

Zgoraj berem v stilu "ce dva dni kaslja, lahko se dan pocaka". Hcerka je mela vrocino 2 dni, tretji san smo sli na urgenco, ker je nismo mogli zbiti. 40+, nobena stvar ni zalegla, ne antipiretiki, ne kopeli, ne obhladki, nic. Sprejemna sestra pametovala, da je to normalno in bla bla. No na moje pregovarjanje je nazadnje ostala teden dni v bolnici, diagniza bakterije v krvi. Kdo bi v tem primeru odgovarjal za posledice, ce bi bile? Ker lahko ste sigurni, cim zacnes obracati ljudi na urgenci, se bojo napake dogajale vsakodnevno.