Zdravstveni dom LJ

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.619
6.342
113
Ministrica Sanja je naslavljala zdravnike. Pomagala seveda k situaciji ni nic.

Trenutno gledamo sistematicno in suvereno sesuvanje zdravstvenega sistema. Ne vem edinole ali nalasc ali ponesreci, vsekakor pa se skrbi, da s podporo javnosti. Kar je pa tudi nekaj, da ljudje dobijo, kar vsaj mislijo, da zelijo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.382
6.535
113
pri taščici
Kako dolgo je Han študiral za svoj plačilni razred pa kako dolgo en dohtar?

Večina v Sloveniji dobi manj plače - čeprav dela enako in plačuje enake cene kot zahod. Vsaj en sektor se je zbunil - ker se lahko. Ostali bi se morali, pa se pač nimajo požaja, kjer bi to lahko naredili. Potem pa pravijo, da je v Albaniji pa v Ruandi še slabše.
Ocitno je Han in znanci studiral dovolj dolgo kako slovence vsaj vsake 4 leta na led peljati. Kot kaže vedbo tanjsi.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.099
1.029
113
Se ti zavedaš da je 20€ mesečno nekaterim 5% penzije, ali pa 10% na vzdrževano osebo v družini kjer samo en dela.
Najboljše da revni crknejo, al kaj?
Plača, če rabi. Če ne rabi, ne plača.
Za revne, upokojence,... naj CSD al pa oblčina poskrbi, če ne morejo plačat. To je njihova funkcija.

To je pač en moj predlog, ki je na hitro izvedljiv.
Ker 500 novih zdravnikov so konca leta ne boš našel.
Lahko pa do konca leta kakšno rakšno "omejitev" sprejmemo.

Dajmo se nehat slepit: takšna splošna dostopnost do zdravnika, kot je pri nas, ni vzdržna. V tako opevani skandinaviji imajo participacijo. V (malo manj) opevani Veliki Britaniji je pri družinskem zdravniku običajna čakalna doba 3 tedne. Pri nas pa do osebnega zdravnika (kdor ga še ima) prideš v nekaj dneh. Za vsako neumnost, upokojenci pa kar tako malo na pogovor. Ker jim je dolgčas.

Pametni ZDji, ki bodo še hoteli imeti zdravnike, bodo po moje uvedli eno samo pot za naročanje, preko kakšne spletne aplikacije, brez kontakta z živo osebo. Termini na 20 minut, če je zasedeno je pač zasedeno. Pojdi na urgenco.

Ampak to je samo moje razmišljanje. Kaj pa jaz vem.
 

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.915
2.341
113
Pametni ZDji, ki bodo še hoteli imeti zdravnike, bodo po moje uvedli eno samo pot za naročanje, preko kakšne spletne aplikacije, brez kontakta z živo osebo. Termini na 20 minut, če je zasedeno je pač zasedeno. Pojdi na urgenco.
Dobro jutro, v MB ZD že ima tako, lahko se naročiš na točen termin, že čez 14 dni :bonk: Tudi če rabiš samo recept ali pa prosit za zamenjavo zdravila.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: brane_new

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.382
6.535
113
pri taščici
Do osebnega zdravnika ne mores, neke referenncne ambulante, ambulante za hujsanje, ambulante za PM ....pa vedno dovis plac.
Cepljenje katero zelis in te po tvojem mnenju ogroža, moras plačat, cepljenje katerega noces, te prisilijo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.382
6.535
113
pri taščici
Narocanje pri osebnem cez dva tedna;
Moja izkusnja s slepicem
Ponoci bolecine v trebuhu, zjutraj do osebne zdravnice (pred 7 uro pred ambulanto, pred covid sceno), ob pol osmih z resilcem v Ljubljano z diagnozo slepic.
Tam so mi do kosila spet postavljali diagnozo, popoldne proti veceru pa operiral razlit slepic seveda sem bil zaradi razlitja se mal dlje v bolnici. "Nic hudega".
Osebna zdravnica je diagnozo postavila v minuti.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.592
1.459
113
Vse spoštovanje do tega kar je počel zadnja leta, ampak lahko je njemu s polno ritjo srat. Penzija taka, kot je mi niti približno ne bomo imeli, v ambulanti delal za hobi, pacienti pa so nekaj čisto drugega, kot v "normalni" ambulanti. Nobene birokracije, bolniških, ZZZSja.
Kaj kdo piše po netu je precej vseeno, tunkati v drek Dopliharja, ker je imel dobro penzijo - ki si jo je sam pošteno zaslužil - je pa obsceno. Da jaz vidim tebe še 20 let v penziji delat z ljudmi socialnega dna in se najprej še več let tožit z državo, da sploh lahko komu kaj pomagaš.

A ni čudno, da nihče noče več delat v javnem zdravstvu za ljudi, ki samo pljuvajo po njih? Prečudno. Se boš pa sam porihtal, ko boš zbolel...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.092
3.171
113
Narocanje pri osebnem cez dva tedna;
Moja izkusnja s slepicem
Ponoci bolecine v trebuhu, zjutraj do osebne zdravnice (pred 7 uro pred ambulanto, pred covid sceno), ob pol osmih z resilcem v Ljubljano z diagnozo slepic.
Tam so mi do kosila spet postavljali diagnozo, popoldne proti veceru pa operiral razlit slepic seveda sem bil zaradi razlitja se mal dlje v bolnici. "Nic hudega".
Osebna zdravnica je diagnozo postavila v minuti.
Tebi jo je vsaj postavila, mojega starega fotra je poslala domov s protibolecinskimi tableti.
 
  • Wow
  • Žalosti me
Reactions: novaa in Hanzi

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.099
1.029
113
Kot prvo: zdravstvo bo naslednjih 5 let še šlo na slabše. Manj zdravnikov, manj pravic, več čakanja.

Kot drugo: če ZDAJ vlada, minister pa ZZZS sprejmejo primerne ukrepe, bo mogoče čez 5-10 let šlo na bolje.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.099
1.029
113
Kaj kdo piše po netu je precej vseeno, tunkati v drek Dopliharja, ker je imel dobro penzijo - ki si jo je sam pošteno zaslužil - je pa obsceno.
Mu nisem nič očital penzije.
Povedal sem le, da je imel ob tem svojem "hobiju" zagotovljeno eksistenco. Delo po dve uri na dan (niti ne vsak dan) in pregledanih 10 pacientov.
Nekako ga ne morem resno jemati za referenco pri ocenjevanju dela v družinski ambulanti. Niti o količini niti o načinu dela. Toliko pacientov, kot je on pregledal v enem mesecu, jih gre v družinski ambulanti ob "dobrem" dnevu skozi.
 

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.915
2.341
113
Neverjetne dohtarje mate.Če naročam recept je v roku 1 ure na kartici -za pregled pa res kakšen dan al pa dva za počakat- če je nujno pa sam reče takoj pridte-očitno mam srečo.
Glej očitno imamo take in drugačne sisteme naročanja/stika v Sloveniji. Meni k sreči ni hudega, imam koncesionarko, pa še prijateljica je od malega, pa vseeno preko "Gospodar zdravja" čakam po dva dni na odgovor, k sreči je tu še privat telefon in SMS za nujne primere. Recept je na kartici najkasneje naslednji delovni dan.
Primer kolega, ki sem ga že zgoraj napisal: ZD MB - bil je na urgenci in so mu dali napčne tablete na katere je alergičen (njegov zajeb ker jih ni opozoril); pokliče linijo za kontakt z osebno zdravnico (samo ena številka za center za naročanje) in prosi, če ga lahko vežejo k njej - seveda razloži situacijo. Gospod prijavite se preko aplikacije za obisk pri njej. Preko aplikacije pa mu ponudi termin čez 14 dni; kljub temu se prijavi in v opombe opiše svoj problem. Ko ga po enem tednu ni noben kontaktiral je popi.dil in poslal malo manj vljuden mail - čez pol ure ga je klicala!
Tretji primer: koncesionar, ki dela v okviru ZD MB - preko njihovega sistema naročanja. Se kolega prijavi na prvi termin čez en teden, ga čaz pol ure pokličejo, doktorju razloži za kaj gre in je bil čez eno uro v ordinaciji.
Ampak ne moremo vsi k takemu!
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.448
3.861
113
Ljubljana
hmpg.net
Mu nisem nič očital penzije.
Povedal sem le, da je imel ob tem svojem "hobiju" zagotovljeno eksistenco. Delo po dve uri na dan (niti ne vsak dan) in pregledanih 10 pacientov.

Vse spoštovanje do tega kar je počel zadnja leta, ampak lahko je njemu s polno ritjo srat. Penzija taka, kot je mi niti približno ne bomo imeli, v ambulanti delal za hobi, pacienti pa so nekaj čisto drugega, kot v "normalni" ambulanti. Nobene birokracije, bolniških, ZZZSja.
Bil je v penziji - in ti praviš, "pa saj ni delal 8 ur na dan, samo 2 uri, pa še to ne vsak danj" (zastonj sicer, ampak lahko mu je s polno ritjo srat)

Koliko stanvanj je imel?
Koliko jaht?
Koliko svojim otrokom je dal ambulante?

Voditelji FIDES ista vprašanja?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in bizi

tony

Guru
23. jul 2007
9.592
1.459
113
Recimo, da je up. Jurek slosar. Rad bi ga videl v penziji, kako bo vse do smrti zastonj po 2 uri na dan, tudi ce samo 2x na teden zagal v delavnici. Tvoje pisanje je obsceno.

Anticepilski hobi vam je pustil posledice.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in jendomen

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Zelo enostavno je za-spin-at javnost proti dohtarjem. Z lahkoto jim prodaš zgodbo o voluharjih, ki se samo za keš tepejo. Do prve priložnosti, ko kateri član javnosti rabi pomoč.
Čeprav imajo v gobcu polno reformatorskih želja, se nazadnje sprevrže vse skupaj samo v keš. Rad bi videl, da Fides ali kateri koli drug sindikat v zdravstvu reče, da jih ne zanima denar, temveč urejanje razmer. Sicer je pa Fides desničarski sindikat, ki dela kraval, samo kadar so na vladi levi. Sicer je pa to normalno, saj sem zvedel, da sta in šef in sedanji pogajalec člana SDS. :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.190
1.351
113
Bil je v penziji - in ti praviš, "pa saj ni delal 8 ur na dan, samo 2 uri, pa še to ne vsak danj" (zastonj sicer, ampak lahko mu je s polno ritjo srat)

Koliko stanvanj je imel?
Koliko jaht?
Koliko svojim otrokom je dal ambulante?

Voditelji FIDES ista vprašanja?

Ne samo to, ce je v penziji, je verjetno veliko let delal v ambulanti in to ne pro bono. Ze nekaj ve.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.619
6.342
113
O Dopliharju ne bi preveč izgubljali besed. Človek ni šel na moralni pogon, daleč od tega. Potem, ko njemu ni bilo hudega, ko je bila penzija taka, da danes ne delajo niti več za tak denar, je nadomeščal ambulante kolegov, daleč daleč od pro bono, zato da so laufale. V mislih imam koncesionarje, ki morajo zagotavljati oskrbo, četudi so sami na kaki bolniški, bog ne daj dopustu. Ona Pro bono je laufala tudi ob pomoči kolegov, ki so delali v njej zastonj, predstavljalo se je pa, kot da je on in samo on to počel.

Dečko ni bil noben svetnik, ki bi se pretirano razdajal, je pa seveda naredil tudi kaj dobrega. Kar njemu ni šlo razložiti je, da danes stvari v zdravstvu niso več take kot takrat, ko je on delal. In seveda starejši je bil, bolj mu je ven sekal ta njegov prav (na račun drugih), kot pač se to rado zgodi pri starih dedcih, ki so ostali par deset let zadaj. Je bil pa všečen, o kako je bil všečen, ko je govoril, kaj vse bi drugi morali.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: tony