SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.440
6.571
113
pri taščici
Sorodnik že dva tedna širi govorico da se proizvod nja avtov ustavlja ker ni računalnikov in se mu že dva tedna smejem.
Zdaj pa tole vidim
Pa kot govori, zna biti da ni/ne bo edini..
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.163
10.531
113
to je že mesece stara novica ;) in ne, ni te zajebaval. Sem že jaz tule omenil v eni temi. Da se proizvodnje ustavljajo.
recimo januarska
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

tomi

Guru
1. sep 2007
18.428
9.754
113
40
MB
To je res grozno videt kak se rna kitajska igracka s celim svetom.
Tudi cene kontejner prevozov so sle gor tud do 400%
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.163
10.531
113
sam mal gledal, ni tolk problem v proizvodnji, baje nek del tisti mikroporocesorski (ne vem izrazov) delata samo 2 proizvajalca samsung in še ena firma. In ti so zapolnili kapacitete... hec je, da so firme lani ko se je korona zacela, znizali obsege narocil....ces da bodo raje previdni. Korona sama je naredila zadevo kontra, in povečala povpraševanje za 20 in več %... in potem si tam....

...da pa je mineštra še bolj zamotana.. v jeseni še predstavijo nove kartice z novim čipovjem tak AMD kot nvidia, za piko na I še nove konzole, ki so že pol leta razprodane z AMD čipovjem... in potem še kopica novih "pametnih" avtov, ki imajo več računalnikov.... baje bo konec leta mal bolje, kratkoročno zagotovo ne.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.888
1.271
113
Ja, pa ne pozabimo še na bolano visoko povpraševanje po grafičnih karticah zaradi crypto mininga... so cene tudi pošteno poletele v nebo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.163
10.531
113
tudi, ampak mining ni glavni problem. Vse te zadeve pa dodajo kamenček k mozaiku te zgodbe.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.571
1.019
113
Ja tko je. Avtov je itak prevec. Cist vsak ga ma in vecinoma se sam vozi. Ni se neka kriza bi rekel. Ce bo prisla pa itak avto ne bo glavni problem.
 

ngc2392

Guru
4. okt 2007
2.167
509
113
kranj
no, pustimo ljudem veselje :) jest bi z veseljem kupil avto, ki bi ga z veseljem vozil. no, sej, z veseljem se pač ne da kupit avta ane...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.455
4.987
113
Nekaj časa je bilo možno. Dokler so koronski ukrepi kaj veljali. Sedaj pa je promet praktično na istem, pa še dela se že izvajajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.440
6.571
113
pri taščici
hehe, ne bodi tak negativec. res pa je, da imaš veselja veliko manj, ko gledaš cene goriva. stanje cest še nekako prenesem, ker nisem dirkač oz. alterjevec :)
Kaj pa je potem zate užitek v vožnji?
Pa recimo da bi imel no limit Magno. Če je strošek bencina problem.

Razen če je zate užitek v vožnji 10 let starega amortiziranega avta.
Če si hiter, si na radarju in brez izpita, ali pa narediš pizdarijo, če si v okviru omejitev in zijas na cesto, je pa tudi bolje se peljati z busom in zijati okrog sebe
 

ngc2392

Guru
4. okt 2007
2.167
509
113
kranj
Kaj pa je potem zate užitek v vožnji?
Pa recimo da bi imel no limit Magno. Če je strošek bencina problem.

Razen če je zate užitek v vožnji 10 let starega amortiziranega avta.
Če si hiter, si na radarju in brez izpita, ali pa narediš pizdarijo, če si v okviru omejitev in zijas na cesto, je pa tudi bolje se peljati z busom in zijati okrog sebe

tisto z gorivom jemlji z rezervo. dokler si lahko privoščim, se bom vozil naokoli. ne uživam toliko na ac kot pa na kakšnih magistralkah, kjer ni prepotentnežev (lokalcev), ki ti dirkajo za ritjo in te hočejo še po vertikali prehitet. čeprav se po murfiju vedno najdejo (in najedajo) takrat, ko res vklopiš chill mode in lepo drajsaš 70-90 po cesti. in uživaš v razgledu naokoli. ne, nazaj ne smeš gledati, ker imaš jeznega lokalca ali več njih, ki bi te sežgali na grmadi. določene ceste te vedno presenetijo in se vrneš "spočit" nazaj v civilizacijo.
in trenutno imam 5 let star amortiziran avto. oziroma, nimam ga še, ker še vedno čakajo na dele (gred). tko da...saj bo. sem pa vsaj nekaj suv-ov probal medtem :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.237
54
48
Proizvajalcev naj bi zaradi covida zmanjšali nakup čipov. Potem pa se je prodalo več avtov od pričakovanja, proizvodne kapacitete pa so rezervirale druge podjetja.
Prejsni teden je pa zgorela se proizvodnja na Japonskem.. ce se ne motim najvecji proizvajalec čipov za Auto industrijo.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.918
2.629
113
Ma jaz ne vrjamem čist v vse te zgodbe o požarih in nedavnih nesrečah, ker koliko je bilo letos force majeurejev v vseh industrijah je neverjetno. Mislim da je nekako manjko surovin in polizdelkov postala nova gospodarska doktrina.
.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.237
54
48
Ma jaz ne vrjamem čist v vse te zgodbe o požarih in nedavnih nesrečah, ker koliko je bilo letos force majeurejev v vseh industrijah je neverjetno. Mislim da je nekako manjko surovin in polizdelkov postala nova gospodarska doktrina.
.

po info ki jih imam, bo Volvo zaprl proizvodnjo v Belgiji za 14 dni. Na Kitajskem pricakujejo slow down v maju,...
Proivodnje v Nemcije pa delajo na polno, medtem ko so v vzhodni evropi malo “ na cakanju”
tukaj je pa iz Japonske