SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

B81

22. jul 2007
36.591
10.283
113
Tocno imas prav, tako malo jih vidim, da sem cisto pozabil. Arteon je naslednik.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.800
113
davorinm.wordpress.com
Sel pogledati še par vozil.

Toyota RAV 4: Super avto, ni kej. Je pa predrag, za neko srednjo opremo 2WD ne prideš pod 35k. Potem pa še leasing doda 2-3k...

Sem pa tam si ogledal še Toyoto Corollo TS Hybrid. Pozitivno presenečen nad dizajnom, udobjem. Bom šel na testno vožnjo. Cena za 2.0 (184KM, 8s do 100km/h)) s polno opremo je 30k, kar se mi zdi solidno za to kar dobiš.
- LED žarometi s samodejnim prilagajanjem, comfort sedeži (usnje, alcantara), ogrevanje volana, navigacija, brezžični polnilec telefonov, parking senzorji, samodejno parkiranje, odpiranje prtljažnika z nogo, celoten komplet safety assist (parking, mrtvi kot, pešči zaviranje, radarski tempomat, lane assist, prepoznavanje prometnih znamkov, lane trace assist, kamera za parking itd...

Škoda Karoq
Sportline, bela, lepo zgleda. Notri presenetljivo veliko prostora, slabše vozne lastnosti od atece. Smešno pa tudi v top opremi, moraš LED žaromete doplačati. Doplačati je treba tudi en kup drugih stvari, tako da hitro nabiješ ceno.


Mazda CX5
Lepa zunaj in notri, udobna deluje zelo. Težave z dobavo avtomatikov z bencincem, dizli pa zelo dragi. Osoren, nezainteresiran prodajalec (BTC), tako da sem se tam zadržal 5 minut. :bonk: Ni mu bilo niti, da vstane s stola, ni mu bilo, da mi proba prodati avto. Sam sem moral vlečt iz njega, BV vglavnem. Tja ne pridem več.


Zaenkrat me je Ateca najbolj prepričala, presenetila pa Corola TS hybrid. Tiguan, Mazda in RAV 4 bodo pomojem predragi zame.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Vidim da si imel na Mazdi v BTC-ju enako izkušnjo kot jaz. Očitno jim predobro gre (podobno je bilo sicer tudi na KIA Leskoškova, morda je problem, da "črpajo" kader iz bližnjih Jaš in Fužin).

Toyota Corolla je bila meni nekako "zbita". Za dva ok, za familjo tudi slučajno ne. Če rabiš za dva, potem je itak dobra opcija. Samo če ciljaš na SUV, potem bi jaz kar ostal na tem (višje sedenje, lažji vstop, preglednost na cesto...).
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.800
113
davorinm.wordpress.com
Mazda BTC res slaba izkušnja. :S En moški, 50 let cca.

Corolla karavan? Za 3 rabim. Zadaj sem z glavo butnil, ko sem se hotel usest, malo je blizu stranski del glavi, ko sediš. Drugače se mi ni zdelo utesnjeno, razen da je bilo vse temno mogoče. Panoramsko okno, bi mogoče popravilo feeling vsaj. Je pa več prostora ziher v SUV, kot si rekel več "zraka".
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.800
113
davorinm.wordpress.com
Še to. Vsaj na verovškovi je težko dobiti testno vožnjo bencin DSG. Enostavno nimajo. Pravijo naj probam dizel, ali pa brez DSG, ampak bi rad ravno kombinacijo mašine in menjalnika probal.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.888
1.271
113
Corollo 2.0 ne vem ce dobis polno opremljeno za 30k. Bolj proti 35k po ceniku. Prilagodljivo vzmetenje, jbl ozvocenje, hud, panorama s sibedahom...

Pa za familijo je cisto ok avto. 2 otroka pa 2 odrasla brez problemov...
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.800
113
davorinm.wordpress.com
Corollo 2.0 ne vem ce dobis polno opremljeno za 30k. Bolj proti 35k po ceniku. Prilagodljivo vzmetenje, jbl ozvocenje, hud, panorama s sibedahom...

Pa za familijo je cisto ok avto. 2 otroka pa 2 odrasla brez problemov...

Sorry najvišji rang opreme Executive. Brez sibedaha itd. Btw, Jbl ozvocenje pa se ne da vzeti brez hud, panoramske in vzmetenja. Čudno.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.888
1.271
113
Sorry najvišji rang opreme Executive. Brez sibedaha itd. Btw, Jbl ozvocenje pa se ne da vzeti brez hud, panoramske in vzmetenja. Čudno.
Nic ni cudno, ce vzames v zakup, da so to pac japonci pa imajo svoje fore. Drugace pa ja, executive je po paketih polna oprema, ne pa dejansko. Jaz pravim, da je polna oprema takrat, ko imas res vse.

Vozil si jo ze, corollo?
 
Sel pogledati še par vozil.

Toyota RAV 4: Super avto, ni kej. Je pa predrag, za neko srednjo opremo 2WD ne prideš pod 35k. Potem pa še leasing doda 2-3k...

Sem pa tam si ogledal še Toyoto Corollo TS Hybrid. Pozitivno presenečen nad dizajnom, udobjem. Bom šel na testno vožnjo. Cena za 2.0 (184KM, 8s do 100km/h)) s polno opremo je 30k, kar se mi zdi solidno za to kar dobiš.
- LED žarometi s samodejnim prilagajanjem, comfort sedeži (usnje, alcantara), ogrevanje volana, navigacija, brezžični polnilec telefonov, parking senzorji, samodejno parkiranje, odpiranje prtljažnika z nogo, celoten komplet safety assist (parking, mrtvi kot, pešči zaviranje, radarski tempomat, lane assist, prepoznavanje prometnih znamkov, lane trace assist, kamera za parking itd...

Škoda Karoq
Sportline, bela, lepo zgleda. Notri presenetljivo veliko prostora, slabše vozne lastnosti od atece. Smešno pa tudi v top opremi, moraš LED žaromete doplačati. Doplačati je treba tudi en kup drugih stvari, tako da hitro nabiješ ceno.


Mazda CX5
Lepa zunaj in notri, udobna deluje zelo. Težave z dobavo avtomatikov z bencincem, dizli pa zelo dragi. Osoren, nezainteresiran prodajalec (BTC), tako da sem se tam zadržal 5 minut. :bonk: Ni mu bilo niti, da vstane s stola, ni mu bilo, da mi proba prodati avto. Sam sem moral vlečt iz njega, BV vglavnem. Tja ne pridem več.


Zaenkrat me je Ateca najbolj prepričala, presenetila pa Corola TS hybrid. Tiguan, Mazda in RAV 4 bodo pomojem predragi zame.


mazde so baje mele težave s skyactiv motorji....ma,lo preglej okrog tega. so špica, sam ti znajo tud kako špico (finančno) pripraviti. So pa kt pamela andersoniz baywatča..hude, res hude
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.748
218
63
Mazda BTC res slaba izkušnja. :S En moški, 50 let cca.
Kako tam sploh kaj prodajo? 2x sem bil tam v razdobju 5ih let, 2x totalno idiotski odnos istega prodajalca, 2x sem moral plačat za bencin testnega avta.
Plus tega sem istega prodajalca enkrat srečal na malici za sosednjo mizo, ko je svojemu sodelavcu iz servisa jamral in se pritoževal nad tečnimi strankami.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.814
-1.092
113
145 km SZ od Opatije
Toyota RAV 4: Super avto, ni kej. Je pa predrag, za neko srednjo opremo 2WD ne prideš pod 35k. Potem pa še leasing doda 2-3k...

Ne kupuješ na keš? Siromak. Odjavi se z Alterja.
Poglej pol raje kako Dacio Sandrero ...

:evil: :evil: :evil:

SARCASM OFF

ON TOPIC: kaj pa kaka SUZUKI Vitara nova, 4x4, bencin 140 KM, avtomatik? Sicer je precej cenejša kot 30k in tudi temu primerno "atraktivna". Ampak nekaj pa vseeno dobiš za ta denar
 
Nazadnje urejeno:

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Mene pa zanima kako si ocenil da so slabse vozne lastnosti med ateco in karoqom? Ker se vozita identicno.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Jst sm vozu oba, karoqa sportline ma zena, in se vozita identicno. Za tiquana bi razumel, ker nima toge preme zadi. na koncu so pa vsi suvi, in se pelejo tko tko. Ma pa skoda velik bl ugodno financiranje
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.501
888
113
Mazda BTC res slaba izkušnja. :S En moški, 50 let cca.

Corolla karavan? Za 3 rabim. Zadaj sem z glavo butnil, ko sem se hotel usest, malo je blizu stranski del glavi, ko sediš. Drugače se mi ni zdelo utesnjeno, razen da je bilo vse temno mogoče. Panoramsko okno, bi mogoče popravilo feeling vsaj. Je pa več prostora ziher v SUV, kot si rekel več "zraka".
Ce zelis Mazdo pregledat, potestirat, prakticno vse modele, poklic k Selmarju v Celje pa se dogovor.
nobenega problema za teste.
v Ljubljani pa mogoce Interclas..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Davidoff

map

Guru
6. jul 2008
7.845
1.965
113
najrajš na babi
Če ima kombinacijo motorja in menjalnika za test na voljo, potem verjetn ni problema, če pa ni, pa tud Selmar ne more rešit.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Po 30-ih straneh je jasno, da se sili v nakup necesa cesar ne zmore. Po prebranem je tvoj realni domet cca 25k eur. Ker potem bo treba kasko, gume (za SUV niso najcenejse itd..) Pa bo potrebno bo it v nek kompromis. Za ta denar se pac luksuz trajbat ne more, kar ni nic narobe. V opremi se vzame tisto najnujnejse. Tako da bo na koncu res kaksna Ateca ali Sportage GT line.