SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
hja, meni recimo v garažni hiši v qulandi kranj šumi, ne vem zakaj... povsod drugje pa ali lovi enako ali bolje. Marsikje, kjer mi je prej delal le val 202, zdaj lovi tudi druge postaje. je pa dab+, kar pa ne vem, kaj pomeni...


Sumi verjetno zato, ker ko pri nekaterih postajah preklopi iz DAB na FM, ce je DAB signal preslab...

Je pa pri DAB tako, da ne sumi... ampak ce je preslab signal, prekine predvajanje ... nekako podobno kot pri streamanju, ce ni internetne povezave ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Ja, če že preklopi na FM, je kar možno da šumi, saj ponavadi to pomeni neko odročno lokacijo oziroma oddaljenost od oddajnika.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.801
113
davorinm.wordpress.com
Tale customer experience v Sloveniji je pa na kakšnih placih res za žile rezat. Za soboto sem bil dogovorjen za dve dvourni testni vožnji pri istem ponudniku, da lahko primerjam karavana in suv. Z družino splaniral obe vožnji, prva izlet do nekega jezera, druga vožnja do ene gostilne izven ljubljane, poberemo še nekoga spotoma...

Pridemo tja ob 10:00, kot je bilo dogovorjeno. Čakam 15 minut, da pridem na vrsto. Rečem, da sem zmenjen za testno, me vprašajo s kom, rečem s kom...ja naj se kar z njim zmenim, pa ga počakam. Tega prodajalca potem ni in ni bilo, čakam...10:25 grem rečt, če pokliče tega sodelavca. Pride sodelavec, uredimo potni nalog minilo je že pol ure odkar sem prišel. Pravi prodajalec, skočim samo še po ključ....in ga ni nazaj. In ga ni in ni... ker se počutim že blesavo, grem tja in vprašam kaj zdej? Pravi, da ne najde ključa od testnega avta. Čakamo še 5 minut, zdaj že trije iščejo ključ. Mi rečejo 10:45 da bodo zrihtali rezervnega, naj kar zunaj počakam. Čakam z družino zunaj več kot 5 minut, nakar popizdim in grem notri, mi rečejo, da tudi rezervnega ključa ne najdejo. Da ne vejo, mogoče je bil pa avto prodan pa da noben ni povedal. Mogoče ima pa kdo ključe s seboj. Da če lahko se drugi teden zmenimo ali pa če pridem čez eno uro nazaj na test drugega avta. Da do takrat bi drugi že moral biti nazaj. Sem se zahvalil lepo in šel s staro Toyoto na izlet.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.888
1.271
113
Tale customer experience v Sloveniji je pa na kakšnih placih res za žile rezat. Za soboto sem bil dogovorjen za dve dvourni testni vožnji pri istem ponudniku, da lahko primerjam karavana in suv. Z družino splaniral obe vožnji, prva izlet do nekega jezera, druga vožnja do ene gostilne izven ljubljane, poberemo še nekoga spotoma...

Pridemo tja ob 10:00, kot je bilo dogovorjeno. Čakam 15 minut, da pridem na vrsto. Rečem, da sem zmenjen za testno, me vprašajo s kom, rečem s kom...ja naj se kar z njim zmenim, pa ga počakam. Tega prodajalca potem ni in ni bilo, čakam...10:25 grem rečt, če pokliče tega sodelavca. Pride sodelavec, uredimo potni nalog minilo je že pol ure odkar sem prišel. Pravi prodajalec, skočim samo še po ključ....in ga ni nazaj. In ga ni in ni... ker se počutim že blesavo, grem tja in vprašam kaj zdej? Pravi, da ne najde ključa od testnega avta. Čakamo še 5 minut, zdaj že trije iščejo ključ. Mi rečejo 10:45 da bodo zrihtali rezervnega, naj kar zunaj počakam. Čakam z družino zunaj več kot 5 minut, nakar popizdim in grem notri, mi rečejo, da tudi rezervnega ključa ne najdejo. Da ne vejo, mogoče je bil pa avto prodan pa da noben ni povedal. Mogoče ima pa kdo ključe s seboj. Da če lahko se drugi teden zmenimo ali pa če pridem čez eno uro nazaj na test drugega avta. Da do takrat bi drugi že moral biti nazaj. Sem se zahvalil lepo in šel s staro Toyoto na izlet.
To je res slabo in gre meni osebno pošteno na organ. Zgleda se več na nobenega ne moreš zanesti ama nič. Dokler bomo to družba tolerirali, toliko časa se bo to dogajalo.
Kateri salon je to bil pa za kateri avto?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.801
113
davorinm.wordpress.com
Aja, pa rekel sem, da me zanima TSI + DSG kombinacija. Passat Elegance oprema in Tiguan R-line. Če imajo karkoli od tega. So rekli ni problema...

Čakal me je (brez ključa) Passat Business, dizel DSG ter priti bi moral še Tiguan dizel z ročnim menjalnikom, ki ni R-line. :valjamse:

So me potem še nazaj klicali, ko sem bil že na Verovškovi pri Škodi. Da zdaj imajo ključ, da naj pridem. Da ga je imela sodelavka doma. Oba očitno.

VW BTC, Letališka al kaj je ta.
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.291
357
83
No dobr, to da vsake kombinacije motorja, opreme in menjalnika nimajo na voljo kot testno vozilo je menda jasno? Zgornji zaplet je pa no comment. Na sreco imas za vag dovolj izbire salonov, da lahko gres preprosto drugam.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.888
1.271
113
Aja, pa rekel sem, da me zanima TSI + DSG kombinacija. Passat Elegance oprema in Tiguan R-line. Če imajo karkoli od tega. So rekli ni problema...

Čakal me je (brez ključa) Passat Business, dizel DSG ter priti bi moral še Tiguan dizel z ročnim menjalnikom, ki ni R-line. :valjamse:

So me potem še nazaj klicali, ko sem bil že na Verovškovi pri Škodi. Da zdaj imajo ključ, da naj pridem. Da ga je imela sodelavka doma. Oba očitno.

VW BTC, Letališka al kaj je ta.
Če si gledal VW probaj pri Lovšetu v Domžalah, kjer prodajajo VW in Toyote. Ne vem sicer kako so za VW, vendar če potegnem vzporednice kako se obnašajo pri Toyoti in da se res držijo dogovorov in vsega kar se zmenimo v nulo... potem predlagam, da se zmeniš z njimi.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.550
15.552
113
No dobr, to da vsake kombinacije motorja, opreme in menjalnika nimajo na voljo kot testno vozilo je menda jasno?

Seveda je logično, da nimajo na voljo prav vseh kombinacij, ki obstajajo ampak v kolikor stranka predčasno in jasno izrazi kaj točno želi in kot odgovor na to slišiš "ni problema" potem je nekako tudi logično, da pričakuješ, da boš željeno dobil za potestirat mar ne?
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.740
823
113
Očitno ni bil zaupanja vreden upokojenec :D Toyoto sem testiral 2007, 2011, 2016, 2018, vedno sem dobil avto za vsaj 1 uro, sam brez prisotnega prodajalca, to je bilo v 4 različnih salonih.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Seveda je jasno, da nimajo kar vseh kombinacij, a to se pove in to se prej ve.

Sicer imam pa jaz podobne izkušnje, ista grupa, samo druga znamka (Škoda). Situacija 1, že pred leti, pridemo v soboto, z družino, dogovorjeni za test Superba. In avta ni bilo tam. Najprej so ga iskali, pa ključ itd..., nakar so ugotovili, da ga je nekdo vzel za vikend in da naj "pač pridemo med tednom". Kar za otrok in ženo to ni izvedljivo (razen če se vzame dopust, prej gre iz vrtca itd), sem šel sam. In pridem na dogovorjeni dan sam, in avta spet ni bilo, "je šel prej domov". Potem so našli, da je imel šef salona ustrezen avto in sem lahko vzel tistega, in je bilo ok, s tem da ni bil ravno "pripravljen" na testno vožnjo (je bil pač "vzet iz uporabe"). Žena v ta salon (Porsche Verovškova) ni šla več.

Situacija 2, ista znamka, trgovec na dolgem mostu (Klemenčič), lani jeseni. S zmenimo za testno s točno določenim avtom. Pridemo s familijo in res ta avto (Superb 2.0 tdi 190 Sportline) res čaka zunaj. Kaže torej dobro, gremo noter. V salonu dva prodajalca, eden ima stranko, drugi nekaj "dela" na računalniku. Grem do tistega, ki ni imel stranke in pravi da moram to z onim, ki ima stranko, čez da ima "on to čez". Ok, gemo čakat tja. Situcija očitno taka, da je "ata" prišel iz testne vožnje in sedaj kar naroča avto. Ker se prodajalcu jasno kar "smeji", si vzame čas in gre z gospodom mirno čez vso opremo, motorje, razlaga vso tehniko, prodaja opremo, feltne in kaj vem kaj še vse. Mi pa čakamo (z dvema nadobudnežema) in čakamo in čakamo. Žena hoče že iti, samo sem jaz vztrajal, ker semse res hotel prav z takim avtom in ker ni veliko takih testnih. Rečem, če mi lahko da samo ključe in gremo, in pravi da ne more, da je treba napisat nalog in "predati" vozilo ter da naj grem k sodelavcu. Ok, grem tja, tega ni, je šel očitno v sosednji salon na kavo. Ok, grem nazaj k prvemu in ta čez čas konča. Ker mine že več kot pol določenega časa testne vožnje, smo se hoteli že kar obniti, a sem rekel ok, naredimo vsaj en krog in res, v tiste dobre pol ure smo šli do motela grousplje in nazaj. Premalo za kup slabe volje in čakanja.

Predobro jim gre, zato velikokrat deluje, kot da se jim "je.be".

Da ne bom samo negativen: Seat je imel tisto akcijo, ko si lahko dobil Leona če vikend, za neko minimalno nadomestilo. Avto so mi pripeljali v petek v službo, natanko ob uri in točno takega, kot sem "naročil", v ponedeljek so prišli avto iskat, skratka vse ok, res pohvalno. Je pa to, če sem prav razumel delala neka "zunanja" firma, mislim da celo rent-a-car, za Seat.
 
2. jul 2020
4.886
6.409
113
Toyota BTC.

Je sploh kdo pri njih peljal GT86? Meni so šoferja ponudili pa kratek krog po obvoznici.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.445
1.893
113
Haha, bi upal stavit, da imajo vse te burleske iz avtosalonov eno skupno točko....

... lokacija kakopak. Tile ljubljanski prodajalci avtomobilov so res legendarni.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.144
10.511
113
Tale customer experience v Sloveniji je pa na kakšnih placih res za žile rezat. Za soboto sem bil dogovorjen za dve dvourni testni vožnji pri istem ponudniku, da lahko primerjam karavana in suv. Z družino splaniral obe vožnji, prva izlet do nekega jezera, druga vožnja do ene gostilne izven ljubljane, poberemo še nekoga spotoma...

Pridemo tja ob 10:00, kot je bilo dogovorjeno. Čakam 15 minut, da pridem na vrsto. Rečem, da sem zmenjen za testno, me vprašajo s kom, rečem s kom...ja naj se kar z njim zmenim, pa ga počakam. Tega prodajalca potem ni in ni bilo, čakam...10:25 grem rečt, če pokliče tega sodelavca. Pride sodelavec, uredimo potni nalog minilo je že pol ure odkar sem prišel. Pravi prodajalec, skočim samo še po ključ....in ga ni nazaj. In ga ni in ni... ker se počutim že blesavo, grem tja in vprašam kaj zdej? Pravi, da ne najde ključa od testnega avta. Čakamo še 5 minut, zdaj že trije iščejo ključ. Mi rečejo 10:45 da bodo zrihtali rezervnega, naj kar zunaj počakam. Čakam z družino zunaj več kot 5 minut, nakar popizdim in grem notri, mi rečejo, da tudi rezervnega ključa ne najdejo. Da ne vejo, mogoče je bil pa avto prodan pa da noben ni povedal. Mogoče ima pa kdo ključe s seboj. Da če lahko se drugi teden zmenimo ali pa če pridem čez eno uro nazaj na test drugega avta. Da do takrat bi drugi že moral biti nazaj. Sem se zahvalil lepo in šel s staro Toyoto na izlet.
I can feel you pain. V tak salon en stopim več nikoli... Jaz sem zadnjic za alfo iskal en kos pa sem za hec šel na servis, ker je pač nasproti ACja... ces bom end-dva-tri dobil podate. 10 minut čakal, mimo hodli kot da sem duh...Nikol več ne stopim tja, pa če bodo talali avtomobile. SImple.
 
2. jul 2020
4.886
6.409
113
Po eni strani se razume prodajalce. Horde radovednežev kateri bi hoteli "sprovati", kupili pa ne bodo nič, oz bodo padale butaste ponudbe staro za novo (Golf 4 za 3 jurje, ker je to videl na avto.net).

Potem pa stopi v salon nekdo z namenom nakupa, katerega odvrnejo z obnašanjem.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.421
9.766
113
40
MB
Po eni strani se razume prodajalce. Horde radovednežev kateri bi hoteli "sprovati", kupili pa ne bodo nič, oz bodo padale butaste ponudbe staro za novo (Golf 4 za 3 jurje, ker je to videl na avto.net).

Potem pa stopi v salon nekdo z namenom nakupa, katerega odvrnejo z obnašanjem.

vsak prodajalec ti bo znal povedat, da so walk in stranke zgolj nagrada, od tega se ne živi.

tak da imajo precej drugih zadolžitev, kot so obdelovanje baze strank ki so v preteklosti izkazale interes za nakup ali klici po nakupu itd.

nekaj jih je pa seveda zdolgočasenih, ampak taki pogosto tud ne prodajo baš nekaj in se ne obdržijo dolgo.

je pa še nekaj dejstvo, ti stari mački prodajalci v 99 % pač znajo zelo dobro ocenit potencialne kupce :evil: