SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
tako je sad. tudi sam kupujem rabljeno, ker mi je brezveze odsteti toliko za nov avto. je pa dobro, da obstajajo taksni ljudje. vsekakor.
potrebno je razlikovati med clovekom, ki mu je avto A do B in nekomu, ki mu voznja avto pomeni uzitek. sam imam dva, ki sta oba nova stala krepko preko teh zneskov in temu primerno je tudi vzdrzevanje. imam nekaj svojega znanja in predvsem krog kolegov in prijateljev, ki zrihtajo zadeve kot se spodobi
nekdo, ki zivi v centru ljubljane, ki kupi dacio in skodo za ceno dveh kavic dnevno tega ne razume in ga ne obsojam. ima pac druge hobije. nic hudega, da se vam, da zaradi tega kregati in biti nevoscljiv po forumu je brezveze. kot tudi obsojanje ljudi, ki vozimo stroje. ostali imate pa druge pregrehe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: turbobitch in Matey

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.798
113
davorinm.wordpress.com
Meni avto nikoli ni pomenil kaj preveč. Sem pa vedno vozil "stara jajca" in imam pri teh letih dovolj skrbi Al bo kaj crknil, a bo šel čez tehnični, a me je prodajalec rabljenega nategnil... Razen če bi kupoval iz prve roke od znanca, do 30k prevozenih...
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi
tako je sad. tudi sam kupujem rabljeno, ker mi je brezveze odsteti toliko za nov avto. je pa dobro, da obstajajo taksni ljudje. vsekakor.
potrebno je razlikovati med clovekom, ki mu je avto A do B in nekomu, ki mu voznja avto pomeni uzitek. sam imam dva, ki sta oba nova stala krepko preko teh zneskov in temu primerno je tudi vzdrzevanje. imam nekaj svojega znanja in predvsem krog kolegov in prijateljev, ki zrihtajo zadeve kot se spodobi
nekdo, ki zivi v centru ljubljane, ki kupi dacio in skodo za ceno dveh kavic dnevno tega ne razume in ga ne obsojam. ima pac druge hobije. nic hudega, da se vam, da zaradi tega kregati in biti nevoscljiv po forumu je brezveze. kot tudi obsojanje ljudi, ki vozimo stroje. ostali imate pa druge pregrehe.


ne me narobe razumet, sam recimo marsikdo si takšnega avtomobila, v atkem cenovnem rangu, skorajda/praktično ne more privoščiti, zato sprašujem. Dat vse za voz in potem da te drugi žvijo tud ni glih za se hvalt

Pač me zanima kot povprečnika čigar dohodki so nekje tisočaka pa še par stotakov zraven na mesec.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.888
1.271
113
ne me narobe razumet, sam recimo marsikdo si takšnega avtomobila, v atkem cenovnem rangu, skorajda/praktično ne more privoščiti, zato sprašujem. Dat vse za voz in potem da te drugi žvijo tud ni glih za se hvalt

Pač me zanima kot povprečnika čigar dohodki so nekje tisočaka pa še par stotakov zraven na mesec.
To boš pa težko generaliziral, ker tu gor najbrž najdeš vse sorte ljudi z vse sorte avti.
Nekateri z minimalcem pa druge s 5k neto na mesec...
Saj to je tako kot v resničnem življenju, težko rečeš in verjemi, da bi marsikdaj bil zelo presenečen. :)
 

map

Guru
6. jul 2008
7.845
1.965
113
najrajš na babi
Povprečnik in par stotakov zraven, pa še babnca en tolk in si mesečno na 3k+ EUR. Pa če imaš stanovanjsko problematiko rešeno pa še tolko lepše, tak da gre. Razen če imaš 200k krede za kako ničvedno lukno u fužinama, po si ga pa nasrkal.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.619
6.343
113
to je spet druga tema, ki sem jo enkrat odprla, ker me je malo firbcalo. tlele folk jamra, da je povprečna plača nedosegljiva praktično. za izbrance samo... pol se pa par razdelkov foruma višje trobezlja o avtu za 30k€ (nov, rabljen nima veze). Definitivno imamo zelo različne predstave o tem, koliko nameniti za avto... Ampak dobro, to je druga tema. Tle je zaseka čisto OK zaobjel, včasih mu rata.
 
  • Všeč mi je
Reactions: turbobitch

map

Guru
6. jul 2008
7.845
1.965
113
najrajš na babi
Slovenceljni smo pač znani da damo več za avto kot kdo drug. Razvite družbe, tipa nizozemska, danska in ostala skandinavija so že prišli do tega, da je avto potrošen material, nujno zlo, moraš ga pač imeti zaradi dela, družine itd. In avto se kupi za par let, lizing se odbije od plače in je pač prihodek toliko manjši, čez 5 let ponovi vajo. Pa se mu nekjer ne pozna in si kupi avto za 30k. Pri nas pač tako ne gre. Je ogromno odrekanja zaradi tega. Zato pa avte tolk bolj cenimo in smo mahnjeni na njih. Na koncu so res sam potrošna roba kot gate, ampak za povprečnega slovencelna nakup življenja poleg bajte. realno gledano. Za slovenvca z povprečno plačo je realen nakup avta nekje me 15 in 20 jurjev. Dobiš nekaj dobrih vozov za ta dnar, ki so tud za familije primerni. Recimo kakšni karavanski I30,megane, astra, ceed, itd. Za slovenske zmožnosti super avtki. Ampak ne, kupit rabljeno premijo, da bomo zgledal kot auslenderji, potem pa težave pa jokanje kdo bo vzdrževal. Smo pač delno še vedno balkanci in vedno bomo.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.845
1.965
113
najrajš na babi
No ja to je neka nepisana, ampak če bi tko računal bi vsaj 80 posto ljudi vozilo dačio sandero. Bogi smo, kupna moč je v hurcu. In te naši bumbarji politični bi do 2030 vse na elektriko dal. vsaj 70 posto ljudi si zoe za 30k ne more kupit nikakor. Ogromno ljudi še puntote, cliote za 500 EUR fijaka. Z kako svetlobno hitrostjo napredujem v razvoju in plačami v SLO, to ne bo vsaj še 100 let ne bo šlo skozi.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
982
113
Poglej, do katere cene so prilezle razne Kie Ceed karavan al pa Astre karavan....ja, te bo sezulo.....pa ne mislim une, 1.0 pa sipe na kurbel...neka srednja oprema...pa se lizing obresti..jp, pa smo ze na 25-26 k€
No, kar pojdi na avtonet...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
982
113
...se popravljam...ja, neka srednja oprema, pa kak dizel, pa smo ma nekih slabih 20k€ za Kio Ceed karavan brez lizing obresti...drugace bolj oskubljene, pa 1.0T mlincek pa je dobrih 15k€, ja...ampak to pri teh preprodajalcih. Uradno ne vem, ce jo dobis tako poceni.
Kje je fora, da imajo tile PanJan, pa Cresnik mnogo nizje cene, kot na Kmagu?
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Jaz se nekako držim tega, pa se mi še vedno zdi, da gre za avto preveč. Poleg stroška nabave je tukaj še kasko, gume, servisi itd...

Sem pa sedanji avto kupil za par jurjev manj kot prejšnjega, kljub nekaj višjim prihodkom. Pa ne da ne bi mogel ali kaj takega, pač se je pokazala (korona) prilika in sem vzel. In mi "krona" padla dol. Raje še kam grem, pa imam recimo čoln, motor, doma bazen itd...

Mi je pa zanimivo gledat nekatere ljudi, za katere vem da imajo opazno nižje dohodke, pa vozije silne BMW-je in Audije. Pač kakor kdo hoče.

Aja, zadnjič sem šel slučajno ponoči na kebap in stoji pred mano nek "mišičnjak" južnega porekla in se pogovarja z šipcem o plači in pravi da sedaj ima pa dobro, da je pa le prišel na "jurja". No in potem vzame tiste kebabe in se usede v RS7 z nekim custom auspuhom in "odgrmi" naprej. Sem si rekel da očitno nekaj narobe počnem v življenju. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in map

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.798
113
davorinm.wordpress.com
Jaz se nekako držim tega, pa se mi še vedno zdi, da gre za avto preveč. Poleg stroška nabave je tukaj še kasko, gume, servisi itd...

Sem pa sedanji avto kupil za par jurjev manj kot prejšnjega, kljub nekaj višjim prihodkom. Pa ne da ne bi mogel ali kaj takega, pač se je pokazala (korona) prilika in sem vzel. In mi "krona" padla dol. Raje še kam grem, pa imam recimo čoln, motor, doma bazen itd...

Mi je pa zanimivo gledat nekatere ljudi, za katere vem da imajo opazno nižje dohodke, pa vozije silne BMW-je in Audije. Pač kakor kdo hoče.

Aja, zadnjič sem šel slučajno ponoči na kebap in stoji pred mano nek "mišičnjak" južnega porekla in se pogovarja z šipcem o plači in pravi da sedaj ima pa dobro, da je pa le prišel na "jurja". No in potem vzame tiste kebabe in se usede v RS7 z nekim custom auspuhom in "odgrmi" naprej. Sem si rekel da očitno nekaj narobe počnem v življenju. :)

Prodaja sneg verjetno. :)

Meni se zdi kar na mestu ta omejitev. Nekdo, ki ima 4k v gospodinjstvu je to 48k za avto. Nekdo z 2k pa 24k za, avto, servis, gume... Če nima kreditov seveda.

Torej nekdo z 2k plače in 800 kredita, mu ostane slabih 15k.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.845
1.965
113
najrajš na babi
Ti je res. Če nmaš nekih dragih hobijev kot je ibiza gor napisal. Meni je avto dejansko od točke do točke. Mam raje motor za 10 k poleg avta. Za dušo. Avto za dušo se pr men začne pri 100k, katerih pa seveda nimam
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.924
9.584
113
Prodaja sneg verjetno. :)

Meni se zdi kar na mestu ta omejitev. Nekdo, ki ima 4k v gospodinjstvu je to 48k za avto. Nekdo z 2k pa 24k za, avto, servis, gume... Če nima kreditov seveda.

Torej nekdo z 2k plače in 800 kredita, mu ostane slabih 15k.
Jaz klošarim po Alter standardih z avtom za nekaj mesečno vsoto :). Pa sem zelo zadovoljen z njim zaenkat.
Slovenceljni smo pač znani da damo več za avto kot kdo drug. Razvite družbe, tipa nizozemska, danska in ostala skandinavija so že prišli do tega, da je avto potrošen material, nujno zlo, moraš ga pač imeti zaradi dela, družine itd. In avto se kupi za par let, lizing se odbije od plače in je pač prihodek toliko manjši, čez 5 let ponovi vajo. Pa se mu nekjer ne pozna in si kupi avto za 30k. Pri nas pač tako ne gre. Je ogromno odrekanja zaradi tega. Zato pa avte tolk bolj cenimo in smo mahnjeni na njih. Na koncu so res sam potrošna roba kot gate, ampak za povprečnega slovencelna nakup življenja poleg bajte. realno gledano. Za slovenvca z povprečno plačo je realen nakup avta nekje me 15 in 20 jurjev. Dobiš nekaj dobrih vozov za ta dnar, ki so tud za familije primerni. Recimo kakšni karavanski I30,megane, astra, ceed, itd. Za slovenske zmožnosti super avtki. Ampak ne, kupit rabljeno premijo, da bomo zgledal kot auslenderji, potem pa težave pa jokanje kdo bo vzdrževal. Smo pač delno še vedno balkanci in vedno bomo.
Malo nakladaš, a ne? Če imam jaz prave informacije in se prav spomnim države, na Danskem dobiš za 30 jurjev morda Dacio, to je pa to in sicer zaradi svinjskih davkov. Zato pa je gor še vedno v pogonu polno vozil, ki pri nas še za na odpad ne bi bila dobra več (v smislu starosti, ne vzdrževanosti).
Drugače se pa strinjam, da marsikdo preveč da za avto, ampak meni dol visi, ni moj denar. Zaradi mene lahko doma samo krompir je, pa se zaradi tega nimam za nič več od njega, kar se recimo vidi iz nekaterih vaših postov.

PS: z jurja plače si ne moreš privoščit RS7 avta, tudi če samo repo natepavaš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

hermann

Guru
19. mar 2014
9.617
6.477
113
Danci so to menda že malo spremenili, ker so zaradi blesavih davkov dobili bumerang in postali avtoodpad Evrope. Uvoz izrabljenega pleha iz Nemčije je bil baje divji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

map

Guru
6. jul 2008
7.845
1.965
113
najrajš na babi
Gor vozijo funkcionalne avte. Veliko velikih družin in velike avte. Razni smax, sharab, zafira itd. Premije v lj več vidiš kot gor. Velja tud za ostale države, recimo nizozemsko.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.617
6.477
113
Protestantska miselnost. Ni se primerno preveč razkazovat. Nadomestijo tam, kjer se ne vidi na daleč.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
982
113
Sej drgac obstaja se moznost, da ga je pijani prijatelj poslal po kebabe s prijateljevim avtom...