SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Morda, samo jaz bi prej verjel v kakšne snežne zadeve...

Glede Danske: ko sem bil gor, sem šel gledat koliko stane moj (takratni) Superb: 70k. Clioti in podobni se začnejo od 35 in potem hitro gor. Ferrariji in Porschi s katerimi se vozi turška in arabska mularija po Copenhagnu (videl na lastne oči) pa gre blizu miljona.

Res je tudi, da se gor bistveno dlje vzdržuje avte, da se vozi precej funkcionalne avte (znanec, ki zasluži 5k+ na mesec vozi recimo Picassoja) in da je premij malo, ker so prej znak slabosti kot prestiža.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
23.012
1.232
113
42
Slovenska mentaliteta kar se avtov tiče je precej zanimiva dejansko :)
Sej smo pri enih stvareh Balkanci samo po drugi strani pa nismo talk sterilni in to je meni precej všeč. Ni to ena stvar zaradi katere bi obsojal človeka.
Jaz osebno pač dam nekaj na avto. Zase. Zdej sm sploh našel mojo najljubšo kombinacijo ki sm jo želel že odkar imam izpit.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.798
113
davorinm.wordpress.com
Slovenska mentaliteta kar se avtov tiče je precej zanimiva dejansko :)
Sej smo pri enih stvareh Balkanci samo po drugi strani pa nismo talk sterilni in to je meni precej všeč. Ni to ena stvar zaradi katere bi obsojal človeka.
Jaz osebno pač dam nekaj na avto. Zase. Zdej sm sploh našel mojo najljubšo kombinacijo ki sm jo želel že odkar imam izpit.
Kaj si ubodel?
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
23.012
1.232
113
42
Vse so oglate haha. Mk2
 

Priponke

  • received_522052265101135.jpeg
    received_522052265101135.jpeg
    1,2 MB · Ogledi: 253
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej in Matey

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Tak fajn "sleeper" :)

Z redkimi barvami pa jaz nimam več veselja. Pred leti sem od kolega kupil golfa, lepe in unikatne rjavkasto-rdečkaste kovinske barve. No, ko je bilo enkrat treba barvat sprednji konec, sem ugotovil da gre za neko bolj redko mercedesovo barvo (blackberry bornite metallic) in da bi barvanje avta z originalno barvo stalo več kot sem dal takrat z avto, za namešat je tudi problematična. Nekomu je ostala in je pač našla pot na ta avto, jaz sem se pa potem kar fajn "je.bal" s tem, da sem nekje drugje dobil nek drug "ostanek", da smo popravili avto.
 
Nazadnje urejeno:

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
ne me narobe razumet, sam recimo marsikdo si takšnega avtomobila, v atkem cenovnem rangu, skorajda/praktično ne more privoščiti, zato sprašujem. Dat vse za voz in potem da te drugi žvijo tud ni glih za se hvalt

Pač me zanima kot povprečnika čigar dohodki so nekje tisočaka pa še par stotakov zraven na mesec.
Nimam povprecnih dohodkov, ne bom govoril ampak recimo, da si lahko marsikaj privoscim pa se zmeraj ne veste kaksna dva avtomobila vozim. Ravno zaradi taksnih povprecnih slovencev, ki je jurja in nekaj cez za mesec dela nadpovprecno. Kar za vecino nazalost tudi je. Niti sanja se vam ne koliko denarja se obraca mimovas ampak vazno, da imate lepe familije in ves cas po 8 urah dela, ki ga nazadnje zagonite v gostilni in spičkate ves dodaten denar za brezveze.
Seveda si kupim dober avto tudi zaradi tega, da se pokazem. Vsak, ki trdi drugace laze. Ampak zaradi tega se tudi rad pokazem s 23 letnico in ona z mano. Prej ko se sprijaznite, da svet ni pravljica bolje bo za vas. Ne pa za globalno gospodarstvo, ki zivi zaradi vas.
Zdele sem prisel iz domov, kdaj sem vstal, ne vem okoli 4 zjutraj in niti nimam kje spičiti denarja razen za vikende in praznike, ce ne dobim boljse ponudbe. ;) pac taksen lajf, jaz pustim vase zivljenje, vi pa mene obsojate, ok, ce se pocutis boljse za jurja in nekaj sto eurov mesecno. lol brez zamere, malo sem utrujen. :)
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.158
4.487
113
čisto odvisno koliko mu je pa "nadpovprečen" dohodek. če je to 2k-2.5k pa dela po cele dneve... mam raje tisto kar zgoraj opisuje.
če pa je tako kot znanec ki je pri 30 prodal firmo in je trenutno "v penziji" je pa to druga pesem. še leta 2012 je npr njegov avto bil brez desnega špegla levi pa zaliman nekako na avto(preostanek avta v podobnem stanju). danes E na keš, zida vikend na krku, bajta bližina lj medtem ko se igra z bitcoini pa špila cs. vmes ga pa nekaj let skoraj za vidt ni blo.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.158
4.487
113
prodaja kitajskega sranja preko neta. sam da se ni omejil na SLO ampak centralno/vzhodno evropo kjer kakšne države še nimajo tako razvitega tega trga.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
16.095
2.539
113
Meni je vsak avto drag. Moj seveda.
Ni veliko ljudi pri nas, ki bi si drag avto lahko privošči in si ga lahko privošči.
Zaradi izpostavljanje, si ga marsikdo privošči do roba, konca, čez... Razumem. Ne pa da zato doma plastična kura v pečici.
Mislim, da so pri nas novi in dragi avti na cesti in ne verjamem, da imamo res tako dobre plače/standard.
še mojih 5c.
Sem bil v eni znani čevapčič gostilni. Pa se pri sosednji mizi pogavrjajo tipična slovenka(!) poročena z Jugovičem.
Nič ne delam, pol pa vzamem puf za 1000€ na mesec in imam avto.
Vprašanje. Kakšen je avto, da za njega daš 1000€ na mesec kredita?