SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.132
10.502
113
Na kratko - vse to vpliva na zbranost, "odplavanje v drugi svet", misli drugje kot "na cesti v avtu",... Zato pa te piskanje šlagira. ;)
ce si pas zaprem 3 sekunde kasneje kot običajno, me ne rabi šlagirat. Pripnem se vedno ampak pač imam svojo rutino da se pripnem, recimo 15 sekund po štartu avta. In je okej če opazarja, samo kako. Pri premijah so to pogruntali da so nežni, da človeka ne razpizdijo že na vse zgodaj. Pri ostali plebejcih pa udri po siromaku, itak bo cez 5 let šel po isti avto. Človeka utrjuješ, če nima denarja naj trpi! :evil:
 
  • Haha
Reactions: tony

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Moj ni premija po vaših merilih, pa začne piskat ko dosežem 25-30km/h in sem nepripet, pa še to najprej tiše in potem vedno glasneje - tako to delajo nekateri.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.132
10.502
113
moj začne piskat takoj ko se premikaš. Ampak nežno, kot da bi hodil po vrtnicah.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zakaj bi piskal če ga premikaš po hofu nepripet? :cool:

Že vidim, da bom še 10 let na istem avtu. :p
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.617
6.477
113
eh že tastar opel je piskal šele, ko sem v drugo šaltal

če se pa 20+ voziš nepripet pa prav da te sezuje in ti naredi par sivih las
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.445
4.981
113
Že vidim, da bom še 10 let na istem avtu.
Bodi brez skrbi, da tako delajo tudi avti, ki se prodajajo leta 2020. Ampak na koncu vsak kupec požre nekaj, kar mu je pri enem modelu všeč in nekaj kar mu ni ter pač kupi, ker vozilo je delovno kljuse, ki ga rabiš. Nekaterih stvari niti vnaprej ne preveriš. Potem pa, če si pravi vernik svojega vozila (denimo sajkek), bo vse v tem vozilu točno tako kot se ti zdi idealno, če pa ne, pa boš pač rekel, da ti je nekaj všeč, nekaj pa ne. Ampak je to tisto, kar trenutno voziš po spletu okoliščin in s čimer imaš nekaj izkušenj. Ni pa zate avto = TI.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.132
10.502
113
Hočemo ti povedat, da v dražjih avtih so zadeve bolj premišljene (verjetno je kakšna neumnost, ali pa kakšen odmik v levo, ki kravžlja živce....:evil:

Recimo večkrat še vozim en italjanski pol izdelek, ki se cenovno in po imidžu sili višje (pa čeprav to ni)...pogrne že na samih menijih in rokovanju z njimi. Meni na 3 različnih mestih štelaš meni (ura in loči in neke stvar so na tipkah na desni strani na armaturi, brskanje po meniju je delno na volanu in delno na obvolnaski, nekaj pa je še na radiju na osrednji konzoli. ) uro je skoraj nemogoče menjat na letni in zimski , vedno rabiš navodial, samo se pa itak ne menja... pač makaronsko... - različne stvari- ergonomsko tako neumno, da še opisat ne moreš. Da je to luigjiu normalno mi je skoraj jasno, pač čudn folk.

To je samo ena stvar ki je brutalno nadležna, tako da ure več ne spreminjamo, v bistvu nič ne spreminjamo. Radio je nastavljen val202 in ne drkamo, ker si gotof. Tudi mp3 in brskanje po folderjih je tako perlastno narejeno, da je bolje ne uporabljat.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.617
6.477
113
Jaz sploh ne vem kako se v mojem avtu ura menja, ker jo avto sam.

Verjamem pa, da italjanski polizdelek, ki se sili višje (alfa?) tega ne zna. Ti so znani po tem, da se podobno kot Japonci, raje posvetijo bistvu avta.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.132
10.502
113
Jaz sploh ne vem kako se v mojem avtu ura menja, ker jo avto sam.

Verjamem pa, da italjanski polizdelek, ki se sili višje (alfa?) tega ne zna. Ti so znani po tem, da se podobno kot Japonci, raje posvetijo bistvu avta.

bistvu ja, izped 20 let, ko je bila jeza okol avta :D ima dušo, zlobno.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.617
6.477
113
Pa saj zato so nam alfe decom všeč... spominjajo na babe. Zdaj mi pa pokaži tako, ki ni tečna.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.619
6.342
113
ksz...

mene predvsem veseli to , da ste uporabniki najbolj zadovoljni z avtom, ki ga trenutno vozite:cheer:

žal, ne. :( Trenutni je šele na drugem mestu. in med prvim in drugim ni fotofiniš.

Moj ni premija po vaših merilih, pa začne piskat ko dosežem 25-30km/h in sem nepripet, pa še to najprej tiše in potem vedno glasneje - tako to delajo nekateri.

tole sem šla pa prav preveriti, ker vem, da mi ni še nikdar piskal zaradi nepripetega pasu. in res, mora biti 30kmh, da začne. Piska hudo moteče ne, toliko da opozori in tudi ne povečuje jakosti do dretja. kot npr je čisto na fertik preč, če vrata niso dobro zaprta. je pa res, da ko pa enkrat imaš 30 notri in greš potem počasneje, bo pa še vedno piskal. ne smeš preseči določene hitrosti, da je tiho. Ali je 25 ali 30 pa ne morem reči zagotovo, ker me je iztirila ena druga stvar pa nisem bila potem več tok skoncentrirana. v glavnem, danes se mi je prižgala ena lučka in ni nehala. takoj v app :rolleyes: pogledat, kaj za ena reč se punta. Collision risk alert / active safety brake :jok: ugasnem avto, spet prižgem, isto... no, čim sem se pripela, je pa lučka ugasnila. Očitni imajo tako narejeno, da če nisi pripet, potem ne bo samodejno zaviral. ker če nisi bil pozoren, da moraš bremzati, potem tudi ne boš pozoren kako močno volan držiš in noče bremzati, da ne bi v volan zletel. najbrž... ne vem... sajkek, dej poglej kako imaš ti, da vem a je feature ali bug.
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
982
113
moj začne piskat takoj ko se premikaš. Ampak nežno, kot da bi hodil po vrtnicah.

Moj pa zacne na Na planincah...lahko pa si spremenim. V meniju ima se Kekceve ukane pesmico, pa Scooter - How much is the fish in od Metallice - One...sem si potem uploadal od Cvetje v Jeseni...
:)
Sej se samo malo hecam...za lepsi dan:p
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
V prvi se brez težav voziš 40.

Sicer pa sem se jaz pripenjal kot voznik že v avtošoli in to kako leto ali dve preden je bilo pripenjanje obvezno! ;)
iiiii kako lepo, pripenjat si se zacel ze pred zakonom in vedno se(!), predn zalaufas avto. kaksen lep soncek. meni greste pa na kura.c z blendanjem, ko imam podnevi ugasnjene luci, ce ne vidis avtomobila pejt okulistu. privezem pa tudi samo svojega psa na ketno.