Policist na njivi povozil pobeglega motorista

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Na kak način pa bo policist vedel, da sem bil jaz tisti na motorju? Če je motor nezavarovan, neregistriran, potem tudi lastnika nima... Pa še brez izpita sem, torej kako bo ugotovil, da sem jaz vozil?

Pa se je našla še ena potencialna synthmanova žrtev...
grin1.gif
 

zajbel

Pripravnik
17. dec 2008
859
1
18
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Sem ti že zgoraj odgovoril, da je blo prijavljeno in tudi ugotovljeno, da je policija ravnala nezakonito.
Pa zdej ne vem, a ne bereš al ne razumeš.

Ti tukaj opisuješ zelo veliko nepravilnosti policajev. In ne vem zakaj potem teh nepravilnosti ne prijaviš. Lahko začneš že s tem, ki je povozil mulca, če si tako prepričan v vse kar tukaj pišeš.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Na kak način pa bo policist vedel, da sem bil jaz tisti na motorju? Če je motor nezavarovan, neregistriran, potem tudi lastnika nima... Pa še brez izpita sem, torej kako bo ugotovil, da sem jaz vozil?
V našem primeru je bil motor zavarovan, registriran, in ima lastnika.
No zdej pa prilagodi vprašanje tem dejstvom, pa ponovno vprašaj.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.474
1.847
113
na temni strani lune
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Na kak način pa bo policist vedel, da sem bil jaz tisti na motorju? Če je motor nezavarovan, neregistriran, potem tudi lastnika nima... Pa še brez izpita sem, torej kako bo ugotovil, da sem jaz vozil?
V našem primeru je bil motor zavarovan, registriran, in ima lastnika.
No zdej pa prilagodi vprašanje tem dejstvom, pa ponovno vprašaj.

Potem bi pa foter, ki je dejanski lastnik motorja, pričel z dokazovanjem, da je bil takrat na delovnem mestu, službeni poti, tujini, poškodovan do te mere da mopeda sploh ne more voziti ipd., ter da on ni vozil motorja.

Mulo bi se pa smejal in se še dalje vozil.

Naši policiji manjka predvsem malce strahospoštovanja z strani prebivalcev RS. Mogoče so prevečkrat prikazani kot inkasantje in ne kot varuhi reda in miru. Da ne omenjam kako zaslišujejo naše policiste na sodiščih kadar pričajo kot soudeleženi pri kakšnih aretacijah ali preiskavah
13.gif
Včasih dobiš občutek da je policist/kriminalist kriv da je kaki osebek storil KD.

Vendar policisti niso krivi da so kazni tako visoke kot so, ter da so zakoni včasih dosti butasto napisani. In ne policist ni kriv, da je bilokoga ulovil za bilokak prekršek, ter da bo dotični osebek ob plačo ali pa še več. On pač opravlja svoje delo, razmišljanje o posledicah je na strani storilca prekrška.

In ne ne zdi se mi pošteno, da so kazni tako nesorazmerno visoke, ampak upam na boljše čase.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.264
152
63
Celje
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Na kak način pa bo policist vedel, da sem bil jaz tisti na motorju? Če je motor nezavarovan, neregistriran, potem tudi lastnika nima... Pa še brez izpita sem, torej kako bo ugotovil, da sem jaz vozil?
V našem primeru je bil motor zavarovan, registriran, in ima lastnika.
No zdej pa prilagodi vprašanje tem dejstvom, pa ponovno vprašaj.

Saj vem, da nima smisla, ampak vseeno...policaj v trenutku, ko vidi motorista ne ve, kdo ga vozi, se razumeva, a ne? Lahko ga vozi lastnik (v tem primeru imas prav, lahko bi ga pricakal doma), ampak kot sva ugotovila, policist ne ve, kdo ga vozi. In glede na to, da ni ustavil, ko je bilo to od njega zahtevano, lahko policist upraviceno sklepa, da ima motorist nek tehtni razlog za beg, a ne? No, kaj pa, ce je ta motorist 5 minut nazaj ubil 5 ljudi od tega tri otroke? Posilil puncko in zadavil njeno mamo? Oropal posto in ustrelil postno usluzbenko?

Ja vem, zdaj bos rekel, da s tem policist se ni dobil license to kill, ampak vseeno...dopuscas vsaj kancek moznosti, da je motoristov padec direktno pod avtomobil bila nesreca? Nesreca, kot nekaj kar se zgodi nenacrtovano...mogoce pricakovano glede na naravo dela, ampak definitivno nenamerno in nenacrtovano. Nekako v stilu, ce se zgodi nesreca pri rallyu...nihce razen fotografov in snemalcev si je ne zeli, se jih pa ves cas pricakuje in ko se zgodijo, jih obravnavamo kot..nesreco.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
ksz... brez veze sintiču razlagati... Boš preje fikusu v pisarni dopovedal. Oz. bo lažje, ker fikus ne bo postavljal glupih tez.
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
Nesreče se dogajajo, ni dvoma. Vendar civilu sledi kazen, plavcu pa bolniška...

Znano je ko je pjan plavc zbil nosečnico, pozabil pihat, kri vzet..... Nekako v tem stilu... Ti še vedno ne dojameš tega.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik kamela213 pravi:
hjao kdaj se boste naučili pojmov...
Dejansko bi Bobera lahko bil, ali pa je bil v dejanski zmoti, saj je zmotno menil da je njegovo življenje ogroženo zaradi česar je streljal.
Kaj se je izkazalo? Hja, točno to kar piše, izkazalo se je da ni streljal v samoobrambi.
Me pa zanima koliko tako omiljenih sekund bi ti namenil nekomu ki z predmetom nameri vate pred tem pa še reče da te bo ustrelil... Če bi bilo po tvoje, bi potem sodili komu drugemu.

Zmota naj bi bila dejstvo da je videl pistolo in GSM aparat in ne kaj je on menil. Glede na obsodbo so drugi menili da ni slo za zmoto ampak malomarnost. V prevodu to pomeni da (v najboljsem primeru) ni videl nicesar in je streljal na pamet v temo. Pri tem bi dejansko lahko zadel kogarkoli ce je bila taka teba (kot Bobera &Co) pravijo da je bila.
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
899
6
18
Kdaj je bila ta zadeva? Datum in čas mislim.

Da si znam predstavljati kakšen "mrak" je bil takrat
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Na kak način pa bo policist vedel, da sem bil jaz tisti na motorju? Če je motor nezavarovan, neregistriran, potem tudi lastnika nima... Pa še brez izpita sem, torej kako bo ugotovil, da sem jaz vozil?
V našem primeru je bil motor zavarovan, registriran, in ima lastnika.
No zdej pa prilagodi vprašanje tem dejstvom, pa ponovno vprašaj.
Zakaj bi moral prilagodit vprašanje dejstvom.
confused-1.gif
Pri pobegih v primeru ustavljanja vozil dejstva ne igrajo nobene vloge.
Med drugim govorim tudi in predvsem o primeru kartonaste tablice (nekje v preteklih postih je link do tega lova).
Ti trdiš, da mora policist pustit pobeglega na miru ali pa se podati v lov v skladu s predpisi.
Torej, še enkrat vprašam: npr. jaz (ali kdorkoli drug) imam neregistriran in nezavarovan motor, namesto tablice kos kartona s X Y številkami, policist me zaustavlja, jaz mu ne ustavim, ampak oddirjam naprej...
Torej, kaj mora policist v tem primeru po tvoje storit? Ker po tvoji logiki itak ne sme it v konkretni lov...
- me pustit na miru in me it na podlagi kartonaste tablice iskat od vrat do vrat, zaradi čelade in kombinezona me itak ne bo prepoznal
- se podati v lov v skladu s prometnimi predpisi, jaz se jih itak v primeru pobega ne bom držal
- ignorirat takega motorista in naprej streljat z laserjem proti vozilom, ki morda vozijo 5 km/h prehitro
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.103
6.914
113
Citat:
Uporabnik krnekejjeto pravi:
Nesreče se dogajajo, ni dvoma. Vendar civilu sledi kazen, plavcu pa bolniška...

Znano je ko je pjan plavc zbil nosečnico, pozabil pihat, kri vzet..... Nekako v tem stilu... Ti še vedno ne dojameš tega.

V bistvu mu niso dali pihat in je nato pobegnil iz bolnisnice. Policist SO VDT pa je bil na njegovem domu 20 min po tem. Pripeljal se je iz Ljubljane. Tezko bos trdil, da policija oz v tem primeru tozilstvo ni skusalo zadeve narest kot je treba. Preprican pa sem, da bo tudi sodisce primerno kaznovalo to nejgovo izogibanje. Sicer pa ni sel na bolnisko ampak v penzijo.

Pa dobrodosel nazaj reality
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.345
765
113
Citat:
Uporabnik Dr_S pravi:
Hvala

To je že kar tema...

Zdej pa dost off z moje strani
Ma ni tema, Eazy in še par supermodelov ti v takih okoliščinah razloči model telefona, če ne celo baterijo v telefonu samem...
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
O kakšen Realitiju ti?

pobegnil iz bolnišnice, pri odvzemu je šu plavc zmano na skret...
kva si boste še zmislil?

Pr vas so res zgodbe sej ni res pa je?
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
@sistemik, @thrivial, @soul man in ostali somišljeniki, Imate prav z temi vašimi vprašanji, tudi jaz se sprašujem, kako naj pa drugače policaj ulovi motorista kot tako da ga povozi in pohabi? Si upa kdo odgovorit?
 

Moongoose

Pripravnik
12. apr 2008
718
1
16
41
A nisi ti tisti, ki nonstop pravi, da imajo policaji toliko drugih možnosti, metod in sredstev, da najdejo take rakete, ki bežijo pred njimi? Dajmo, razsvetli nas nevednike zdaj s tem tvojim znanjem, ne pa da nam postavljaš vprašanja, kako naj policaj takšne ljudi izsledi? In če med tem poveš še kako take ljudi ustavit preden se vržejo pod policijski avto toliko bolje, bomo vsi skupaj pametnejši za tisto kar je v tvoji glavi.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.264
152
63
Celje
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
@sistemik, @thrivial, @soul man in ostali somišljeniki, Imate prav z temi vašimi vprašanji, tudi jaz se sprašujem, kako naj pa drugače policaj ulovi motorista kot tako da ga povozi in pohabi? Si upa kdo odgovorit?

Lahko ga ustreli, ampak ponavadi izberejo bolj human način, to je zasledovanje. Če pa je bežeči pri tem tako štorast, da se skoraj ubije, pa ni policistova krivda...