Policist na njivi povozil pobeglega motorista

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.100
1.030
113
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Kot vidis, se vsi poznajo. Celo zgodovoino fanta i policista in je policaj zagotovo fanta poznal. To je tipicno za taksne manjse kraje.
Mogoče se je pa ravno zaradi znanstva upravičeno domneval, da je motor ukraden?
"Glej, od Jožeta motor. Ampak to na motorju ni Jože, ki ima 120kg, pa 55 let, ta na motorju pa nima več kot 70kg.
strela jasna, en mulc mu je motor ukradu."
 

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik irCAR81 pravi:
Kaj pol rečeš na tole grobo kršenje zakonov in ogrožanje vseh po vrsti iz strani policije, ki je zasledovala tega ubogega motorista: http://24ur.com/novice/crna-kronika/motorist-bo-moral-placati-5100-evrov-kazni.html
Točno, tudi tu je policaj grobo kršil zakone, le sreča je bila, da ni prišlo do hude prometne nesreče. Moral bi bit kaznovan, sej smo o tem že debatirali v drugi temi. Očitno je policiji teh 5100 eur bolj pomembnih kot življenja slučajno mimoidočih.
Torej se strinjaš s tem, da si jaz nabavim en motor, izpita za motor seveda še nimam, dam na motor kartonasto tablico in se grem veselo vozit po naših cestah.
Čemu bi imel stroške z izpitom, registracijo in zavarovanjem, če pa me itak policija ne bi smela lovit. Hepan bi bil, če bi si delal stroške s tem...
Ne, tega ne smeš početi.
in kje pravim, da te policaj ne sme loviti? Lahko te lovi, vendar mora pri tem upoštevat zakone in pooblastila. Kar pomeni da ne sme ogrožat mene ob cesti, sebe in na koncu tudi tebe in premoženje, če boš bežal. V našem primeru pa ni bilo tako, Policaj je grobo kršil zakone.
Da te ulovi, ima pa na voljo še ogromno drugih sredstev in možnosti, brez da bi kogarkoli ogrožal. .

Daj no zresni se malo kako boš kogar koli lovil brez ogrožanja, če že itak ko ga loviš čez naselje se peljeta oba preko 50km/h kar je avtomatsko že ogrožanje obeh. A misliš, da sta se peljala oba 50 ?
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Dumber pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik irCAR81 pravi:
Kaj pol rečeš na tole grobo kršenje zakonov in ogrožanje vseh po vrsti iz strani policije, ki je zasledovala tega ubogega motorista: http://24ur.com/novice/crna-kronika/motorist-bo-moral-placati-5100-evrov-kazni.html
Točno, tudi tu je policaj grobo kršil zakone, le sreča je bila, da ni prišlo do hude prometne nesreče. Moral bi bit kaznovan, sej smo o tem že debatirali v drugi temi. Očitno je policiji teh 5100 eur bolj pomembnih kot življenja slučajno mimoidočih.
Torej se strinjaš s tem, da si jaz nabavim en motor, izpita za motor seveda še nimam, dam na motor kartonasto tablico in se grem veselo vozit po naših cestah.
Čemu bi imel stroške z izpitom, registracijo in zavarovanjem, če pa me itak policija ne bi smela lovit. Hepan bi bil, če bi si delal stroške s tem...
Ne, tega ne smeš početi.
in kje pravim, da te policaj ne sme loviti? Lahko te lovi, vendar mora pri tem upoštevat zakone in pooblastila. Kar pomeni da ne sme ogrožat mene ob cesti, sebe in na koncu tudi tebe in premoženje, če boš bežal. V našem primeru pa ni bilo tako, Policaj je grobo kršil zakone.
Da te ulovi, ima pa na voljo še ogromno drugih sredstev in možnosti, brez da bi kogarkoli ogrožal. .

Daj no zresni se malo kako boš kogar koli lovil brez ogrožanja, če že itak ko ga loviš čez naselje se peljeta oba preko 50km/h kar je avtomatsko že ogrožanje obeh. A misliš, da sta se peljala oba 50 ?
V našem primeru bi policaj mulca lahko ulovil tako, da bi ga pričakal doma, bi se mulc sam pripeljal. Ampak potem odpade filmski lov, ki ga je videl pri svojih vzornikih v filmih.
Na splošno pa pravim, da bi se moral policaj pri lovu držat zakona, ki točno določa kaj policaj sme in kaj ne sme.

Čak, a ti misliš da je policaj nad zakonom in da sme delat kar se mu zljubi, tudi tisto, kar mu zakon prepoveduje?
 

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
Torej če je na motorju pobegli morilec ga policaj nesme ulovit ? Čeprav lahko sumi, da se bo zapeljal naprej in dejanja ponavljal ? Če je sum da je oseba primerna za ulov mislim, da mu noben zakon ne prepoveduje, da zapelje na njivo.
Problem v tem primeru je pa verjetno samo to, da mu je policaj na vsak način hoto napisat kazen, kar pa mu jo doma zaradi pomanjkanja dokazov ne bi mogel.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.550
15.552
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
to je res neumnost ja ampak kako pa komentiraš ostal del komentarja? npr. tisto s policistko ter s tem dodatno policijsko pričo, vzporedna vožnja (pol mu mulc ni mogel pasti direkt pod avto a ne) itd?

Glej to je tko kot da bi od mene pricakoval komentiranje vsake zgodbice na racun policije. Enostavno se mi ne da debatirat o nekih stvareh, ki so se "baje/bojda/kao" zgodile. Ce je res toliko pric, kot jih je najti na vseh moznih forumih, bo preiskava povsem preprosta.

Ampak, ko si si ravno zazelel - ta s policistko me je spravila v smeh. Obstaja torej neka prica, ki je vse skupaj videla, nato pa na nam neznan nacin poslusala pogovor policista z neko zensko (za katero prica ve, da je policistka), ki jo je prosil naj pride na kraj in rece, da je bila zraven v avtu. Kljub temu, da je ta policist moral videti vse te price (al so vse price maskirane lezale v grmovju in so vse videle, nihce pa ni videl njih).

voznja vzporedno - ce je res vozil vzporedno z njim (oba veva da to pomeni en ob drugem) potem ga sploh ni mogel povozit, ne tako ne drugace. ce pa s le sledi, ki vodijo ob motorju pa to le potrjuje zgodbo policista, da se je izogibal motorju (ker ga ocitno ni povozil). Vprasanje pa je ali je pob res nenadoma pritekel in ni bilo variante avta zaustavit ali pa je policist nekaj naredil narobe.

tnx, sej vse kar sem želel je samo tvoj komentar na to, nič drugega
smile-1.gif
upam, da bo preiskava na nivoju in da se ugotovi glede vsega kako je to potekalo.....
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Dumber pravi:
Torej če je na motorju pobegli morilec ga policaj nesme ulovit ? Čeprav lahko sumi, da se bo zapeljal naprej in dejanja ponavljal ? Če je sum da je oseba primerna za ulov mislim, da mu noben zakon ne prepoveduje, da zapelje na njivo.
Problem v tem primeru je pa verjetno samo to, da mu je policaj na vsak način hoto napisat kazen, kar pa mu jo doma zaradi pomanjkanja dokazov ne bi mogel.
Sem ravno post višje napisal, da policaj sme lovit, vendar v obsegu, s sredstvi in metodami in na način, kot mu dopušča zakon.
Saj ni tak problem, da je policaj zapeljal na njivo, velik problem je, ker je zapeljal na mulca. Kar pa zagotovo nebi smel. Ne namerno in ne ponesreči.

Policaj si lahko v svoji bolni glavi domišlja marsikaj, lahko da je mulc morilec, terorist ali pa marsovec, lovit ga pa sme samo v skladu z zakoni. S tem, ko je mulc naredil prekršek policaj ni dobil licence to kill. In če je policaj nekaj sumil in se zmotil, naj za zmoto odgovarja. Tokrat bi si po vseh zakonih zaslužil zapor. Si pa lahko nekaj strani nazaj prebereš, kaj je to utemeljen sum.
Ampak kar dvomim, da bi policaj, če bi res mislil da je na motorju morilec, vozil za njim tik za ritjo. Kaj če bi se morilec obrnil in ustrelil policaja, a bi potem ti pisal, "kako pa naj bi policaj vedel, da je na motorju morilec?????"
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik irCAR81 pravi:
Kaj pol rečeš na tole grobo kršenje zakonov in ogrožanje vseh po vrsti iz strani policije, ki je zasledovala tega ubogega motorista: http://24ur.com/novice/crna-kronika/motorist-bo-moral-placati-5100-evrov-kazni.html
Točno, tudi tu je policaj grobo kršil zakone, le sreča je bila, da ni prišlo do hude prometne nesreče. Moral bi bit kaznovan, sej smo o tem že debatirali v drugi temi. Očitno je policiji teh 5100 eur bolj pomembnih kot življenja slučajno mimoidočih.
Torej se strinjaš s tem, da si jaz nabavim en motor, izpita za motor seveda še nimam, dam na motor kartonasto tablico in se grem veselo vozit po naših cestah.
Čemu bi imel stroške z izpitom, registracijo in zavarovanjem, če pa me itak policija ne bi smela lovit. Hepan bi bil, če bi si delal stroške s tem...
Ne, tega ne smeš početi.
in kje pravim, da te policaj ne sme loviti? Lahko te lovi, vendar mora pri tem upoštevat zakone in pooblastila. Kar pomeni da ne sme ogrožat mene ob cesti, sebe in na koncu tudi tebe in premoženje, če boš bežal. V našem primeru pa ni bilo tako, Policaj je grobo kršil zakone.
Da te ulovi, ima pa na voljo še ogromno drugih sredstev in možnosti, brez da bi kogarkoli ogrožal. .
Torej lahko jaz bežim s 150 km/h, on pa me mora lovit s hitrostjo 90, 70 in 50 km/h. Mimo šol pa s 40 na uro...
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.744
799
113
toti Maribor
Ne vem kaj ste se toliko razpisali brezveze. Če te policaj ustavlja si dolžan ustavit. V nasprotnem primeru ima vso pravico iti za tabo, če je potrebno tudi na njivo. Ko začneš z pobegom, moraš žal nositi tudi posledice pregona. Ne vem, kaj zdaj tu opravičujete dejanja mulca. Zakon je jasen!!!
stupid-1.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
.... V nasprotnem primeru ima vso pravico iti za tabo, če je potrebno tudi na njivo.
Kaj pa čez mulca, a policaj sme zapeljat?

Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Ko začneš z pobegom, moraš žal nositi tudi posledice pregona. Ne vem, kaj zdaj tu opravičujete dejanja mulca. Zakon je jasen!!!
stupid-1.gif
Ja zakon je jasen. Vsak bo odgovarjal za svoja dejanja. Mulc ker je pobegnil, policaj pa ker je povzročil nesrečo s hudimi telesnimi poškodbami.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.744
799
113
toti Maribor
Nesreča je bila kolikor sem jaz videl in slišal splet nesrečnih okoliščin. Ko je padel z motorja je skočil direktno pod avto. Žal. Se pravi če mene ustavlja avto in pobegnem, se zapodijo za mano in mi čez 5 km nastavijo zaporo z ježki, ki jih povozim in zaradi predrtih pnevmatik izgubim oblast nad avtomobilom in se težje poškodujem, je kriva policija al kaj. Pubec bo vsaj po mojem moral nositi posledice sam, policaj je samo opravljal svojo nalogo. Zato, pa ni čudno, da smo v Sloveniji kjer smo, če pa vsako pizdarijo iščete, kaj bi policija smela, pa kaj ne.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Torej lahko jaz bežim s 150 km/h, on pa me mora lovit s hitrostjo 90, 70 in 50 km/h. Mimo šol pa s 40 na uro...
Ne, ti ne smeš bežat s 150km/h, in če pelješ toliko te pač čaka kazen. Denarna, ne pa pohablenje.
Policaji pa morajo ves čas voziti na tak način in s takšno hitrostjo, da ves čas obvladujejo vozilo in da ne ogrožajo drugih udeležencev cestnega prometa ali njihovega premoženja. (101.čl)
Če meniš da 90km/h mimo šole ni ogrožanje, potem pojasni, zakaj dobim jest kazen 300 eur in pike če tam peljem 41. A za policaje zakoni fizike ne veljajo?
Tale policaj , ki je lovil morilca, roparja....al kaj vse je domišljal, le kako naj bi vedel kaj je zagrešil, (katerega so kasneje dobili tud brez brezglavega lova in za katerega se je izkazalo da je povsem nedolžen) je bil čisto lepo obsojen, ker je med lovljenjem vozil prehitro in ubil najstnico, ki je prečkala cesto.
 
Nazadnje urejeno:

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Nesreča je bila kolikor sem jaz videl in slišal splet nesrečnih okoliščin. Ko je padel z motorja je skočil direktno pod avto. Žal. Se pravi če mene ustavlja avto in pobegnem, se zapodijo za mano in mi čez 5 km nastavijo zaporo z ježki, ki jih povozim in zaradi predrtih pnevmatik izgubim oblast nad avtomobilom in se težje poškodujem, je kriva policija al kaj. Pubec bo vsaj po mojem moral nositi posledice sam, policaj je samo opravljal svojo nalogo. Zato, pa ni čudno, da smo v Sloveniji kjer smo, če pa vsako pizdarijo iščete, kaj bi policija smela, pa kaj ne.
Ja saj je vsaka nesreča splet nesrečnih okoliščin, tudi mačkova, kjer je bila ta nesrečna okoliščina, da so tisti trije ravno takrat šli prehitevat, Maček pa malo prej pit. S tem, da se Maček zagotovo ni zavedal da vozi kontra in da lahko kdo pride nasproti, policaj je pa točno vedel, da motorist lahko pade, in to z visoko verjetnostjo.
In če bi v našem primeru policaj vozil tako, kot mu narekuje zakon do nesreče zagotovo nebi prišlo.
Ježki so čisto legalno sredstvo za zaustavitev vozil, njihovo uporabo pa točno predpisuje zakon. Medtem ko povozitev in pohabljenje motorista ni nobeno policijsko prisilno sredstvo in je kot tako nelegalno.
A s tem, ko omenjaž ježka in sredstva za prisilno ustavljanje, ali namiguješ na to, da je policaj namenoma zaustavil na tak način, kot ga je?
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Torej lahko jaz bežim s 150 km/h, on pa me mora lovit s hitrostjo 90, 70 in 50 km/h. Mimo šol pa s 40 na uro...
Ne, ti ne smeš bežat s 150km/h, in če pelješ toliko te pač čaka kazen. Denarna, ne pa pohablenje.
Policaji pa morajo ves čas voziti na tak način in s takšno hitrostjo, da ves čas obvladujejo vozilo in da ne ogrožajo drugih udeležencev cestnega prometa ali njihovega premoženja. (101.čl)
Kako bo pa policaj vedel, da se jaz vozim z motorjem? Bo to po kartonasti tablici z čungalunga številkami to ugotovil?
Sintič bravo, res ga razturavaš...
priden.gif
 

kamela213

Fizikalc
9. mar 2011
1.099
44
48
Hehe, pa zakaj se trudiš za brezveze. Itak bo kar naprej govoril o tem kako bi ga lahko počakali doma. Če pa je motor ukraden pa jebat ga, to je pa problem lastnika, bo pač novega kupu ane
smile-1.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Torej lahko jaz bežim s 150 km/h, on pa me mora lovit s hitrostjo 90, 70 in 50 km/h. Mimo šol pa s 40 na uro...
Ne, ti ne smeš bežat s 150km/h, in če pelješ toliko te pač čaka kazen. Denarna, ne pa pohablenje.
Policaji pa morajo ves čas voziti na tak način in s takšno hitrostjo, da ves čas obvladujejo vozilo in da ne ogrožajo drugih udeležencev cestnega prometa ali njihovega premoženja. (101.čl)
Kako bo pa policaj vedel, da se jaz vozim z motorjem? Bo to po kartonasti tablici z čungalunga številkami to ugotovil?
Sintič bravo, res ga razturavaš...
priden.gif
Če so roparje v skb banki odkrili ali pa poštnega morilca, ki nista tam pustila registrskih tablic ali osebne izkaznice, pa veliko umorov, bodo pa tudi tebe, osumljenega morilca ker si se vozil z neregistriranim motorjem. Samo malo več truda bodo morali vložit.
Res pa da bo položnoca manjša, ker bo prekrškov manj, pa adrenalinska vožnja po vzoru iz hollywoodskih filmov odpade, kar zmanjšuje željo po izsleditvi kršitelja.
Policaji imajo veliko možnosti da dobijo kršitelja tudi brez da bi kogarkoli ogrožali.
No če je pa motor ukraden, bodo pa ubili kar dve muhi na en mah, ko te bodo dobili.

Poglej tisti link policaja, ki je med lovom do smrti povozil najstnico. Kako misliš da so potem vseeno dobili tistega, ki ga je lovil, in uspeli ugotovit da je popolnoma nedolžen, ča ga policaj ni adrenalinsko lovil do konca?
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
ne vem ce ves kaj je grupa ampak ne, niso v grupi.

S polavtomatsko pistolo ne mores izstreliti rafala


ne dlakocepi.....

Metki (krogle) izstreljene v zelo hitrem zaporedju v telo visoko cca 2m in siroko 70cm (ali kolikor se ze bil njegove mere) oddaljeno 7metrov bi morali biti grupirani. Glede na to da je je vecina metkov v temu primeru zgresila je ocitno da niso bili grupirani in da ni streljal pretirano hitro. Imel je precej casa da vidi koga ali kaj ima pred sabo ampak ga je zgrabila panika (vsaj upam) in je streljal "od oka".

Seveda nisem mislim "rafal" dobesedno ampak da je baje streljal zelo hitro in "instinktivno"
Pises bedarije, drugega ti ne morem reci. Lahko pa se dobiva na streliscu v Ljubljani, jaz prinesem orozje in naboje, placam tarco, ti pa v 3 sekundah izstreli 9 nabojev in pricakujem grupo na 7m oddaljeni tarci. Grupa na tarci PT-2 (silhueta) pa pomeni da bodo tvoji zadetki vsi v krogu premera 10 cm. Kjerkoli na tarci samo skupaj morajo bit v krogu premera 10 cm.

Pa se zmenva, da ce ti to uspe naredim selfban tule gor, ce pa ti ne pa to storis ti.

Kaj spet dlakocepis? Kakih 10cm? Kake 3 sekunde?

Ce pogledas od zacetka sem trdil da je imel policaj nekaj sekund da ugotovi da gleda v mobitel in ne pistolo (ce mu ze takoj ni kapnilo). Drugi so trdili da ni bilo casa ,ker je bla bla bla bla bla. On je streljal (vjeretno) precej vec kot 3 sekunde in je imel ogromno casa vmes. Je bil pa v paniki (upam) in je zaradi tega zgresil pri vecini strelov. Vsak drugacen scenarij bi bil se bolj ....
crazy1.gif


Videl sem ogromno trupel ljudi ustreljenih na cca tej razdalji in zadetke si praviloma lahko bp stel na truplu brez SCI-FI metod. Pri 7m morajo biti zadetki grupirani (v telesu) in ne po vsej okolici... Na tej razdalji ni problem zadeti objekt velikost telesa tudi ce meces kamne....

Nic ne dlakocepim. Samo dokazujem, da kot ponavadi, nimas pojma o tematiki pa vseeno nakladas in pametujes. Policist je streljal v samoobrambi (za katero se je izkazalo da to ni bila - dejanska zmota). Streljal je v mraku in streljal je hitro.

In ti ze cel cas pametujes, da bi zadetki morali biti v grupi. Ocitno sploh ne ves kaj pomeni, da so zadetki v grupi. Ne vem a se ti zdi taka fajn beseda? Kaj ti pomaga, da si videl veliko trupel, to te se ne dela poznavalca balistike oz. strelstva nasploh. Grupa na 7m pomeni, da bos imel zadetke grupirane na 10cm. Samo to pomeni grupa in nic drugega. Ce imas zadetke posejane po celi tarci je to zgolj sreca, znanje zagotovo ni. In pri streljanju s hitrostjo 3strele/s bos tezko naredil grupo, sploh pa v mraku.

In ker si ze celo temo smartass, sem ti dal moznost da pokazes kako se pri tej hitrosti streljanja anredi grupa na 7m. Na voljo si imel identicno orozje, identicno strelivo, prostor. Ampak vse kar si zmogel je stavek "spet dlakocepis". Dej naredi si uslugo pa razsiri svoj besedni zaklad, ker besedica dlakocepis ni primerna za vsak odziv, ko ti nekdo dokazes da si bullshiter. Ni. Kdorkoli te je ucil slovenskega jezika je tu zamocil.

In ker je ocitno, da nimas pojma o tematiki o kateri pametujes, nam naredi uslugo in prenehaj. Sej v temah kjer se prepiras kok je blo mrtvih v kakem zakotnem kraju v bosni mas verjetno se kaj kredibilnosti. Tko da pusti ostale debate drugim. Ker nimas pojma.

Seveda dlakocepis.... Pa tudi kako neresnico zapises vmes:

Policistu Mateju Boberi, ki je 23. aprila 1999 ustrelil 27-letnega Naserja Berišo, bodo sodili še enkrat, je odločilo celjsko višje sodišče. Razveljavilo je namreč sodbo, ki so jo 34-letnemu policistu izrekli avgusta lani - takrat je sodni senat celjskega okrožnega sodišča razsodil, da je Bobera sicer zagrešil kaznivo dejanje povzročitve smrti iz malomarnosti, ker pa je to dejanje medtem že zastaralo, je izrekel zgolj zavrnilno sodbo.

Kaksno samoobrambo in kaksno zmoto si ti nasel tukaj?
smirk-1.gif


Na 7metrih bi morali zadetki biti (grupirani) v telesu, koliko cm je pa naceloma cisto vseeno. Ce na tej razdalji 7x od 9 falis celo telo je jasno da si streljal v 3 in bi lahko med taksnim streljanjem ustrelili kogarkoli v temi. Nekaj takega je ugotovilo sodisce in opisalo kot "malomarnost" in ne kot "samoobrambo".

Je ze sama ideja "sem mislil da nekaj vidim v temi in sam v samoobrambi izstrelil 9 metkov" zelo za lase privlecena....

.
 

kamela213

Fizikalc
9. mar 2011
1.099
44
48
hjao kdaj se boste naučili pojmov...
Dejansko bi Bobera lahko bil, ali pa je bil v dejanski zmoti, saj je zmotno menil da je njegovo življenje ogroženo zaradi česar je streljal.
Kaj se je izkazalo? Hja, točno to kar piše, izkazalo se je da ni streljal v samoobrambi.
Me pa zanima koliko tako omiljenih sekund bi ti namenil nekomu ki z predmetom nameri vate pred tem pa še reče da te bo ustrelil... Če bi bilo po tvoje, bi potem sodili komu drugemu.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Torej lahko jaz bežim s 150 km/h, on pa me mora lovit s hitrostjo 90, 70 in 50 km/h. Mimo šol pa s 40 na uro...
Ne, ti ne smeš bežat s 150km/h, in če pelješ toliko te pač čaka kazen. Denarna, ne pa pohablenje.
Policaji pa morajo ves čas voziti na tak način in s takšno hitrostjo, da ves čas obvladujejo vozilo in da ne ogrožajo drugih udeležencev cestnega prometa ali njihovega premoženja. (101.čl)
Kako bo pa policaj vedel, da se jaz vozim z motorjem? Bo to po kartonasti tablici z čungalunga številkami to ugotovil?
Sintič bravo, res ga razturavaš...
priden.gif
Če so roparje v skb banki odkrili ali pa poštnega morilca, ki nista tam pustila registrskih tablic ali osebne izkaznice, pa veliko umorov, bodo pa tudi tebe, osumljenega morilca ker si se vozil z neregistriranim motorjem. Samo malo več truda bodo morali vložit.
Res pa da bo položnoca manjša, ker bo prekrškov manj, pa adrenalinska vožnja po vzoru iz hollywoodskih filmov odpade, kar zmanjšuje željo po izsleditvi kršitelja.
Policaji imajo veliko možnosti da dobijo kršitelja tudi brez da bi kogarkoli ogrožali.
No če je pa motor ukraden, bodo pa ubili kar dve muhi na en mah, ko te bodo dobili.

Poglej tisti link policaja, ki je med lovom do smrti povozil najstnico. Kako misliš da so potem vseeno dobili tistega, ki ga je lovil, in uspeli ugotovit da je popolnoma nedolžen, ča ga policaj ni adrenalinsko lovil do konca?
Na kak način pa bo policist vedel, da sem bil jaz tisti na motorju? Če je motor nezavarovan, neregistriran, potem tudi lastnika nima... Pa še brez izpita sem, torej kako bo ugotovil, da sem jaz vozil?