Policist na njivi povozil pobeglega motorista

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Jaz samo vem, da ce bi se to zgodilo meni in bi dokazal, da sem vse naredil zakonito in strokovno, bi si vzel, magari par let, cajt in stozil vsakega komentatorja na forumih, ki je TRDIL, da sem to storil namerno. Ker folk misli, da se lahko prosto po presernu izmisljuje stvari. In to se bo enkrat moralo nehat.
Če bi cel postopek vodil zakonito in strokovno, se ti kaj takega nebi moglo zgodit.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Če ga je povozil namerno (torej: iz maščevalnosti, v čisti situaciji, ko bi sem mu lahko izognikl, pa se mu namenoma ni, skratka, da je fanta videl dovolj zgodaj, se mu imel možnost izognit, pa se je raje naklepno zapeljal vanj), potem ja, seveda kazen, in to krepka. V vseh ostalih primerij pa je poba kriv čisto in absolutno sam.
A če ga je policaj povozil nenamenoma zaradi svoje malomarnosti in nespoštovanja predpisov, je pa kriv mulc?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.103
6.914
113
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Jaz samo vem, da ce bi se to zgodilo meni in bi dokazal, da sem vse naredil zakonito in strokovno, bi si vzel, magari par let, cajt in stozil vsakega komentatorja na forumih, ki je TRDIL, da sem to storil namerno. Ker folk misli, da se lahko prosto po presernu izmisljuje stvari. In to se bo enkrat moralo nehat.
Če bi cel postopek vodil zakonito in strokovno, se ti kaj takega nebi moglo zgodit.

Nesreče se dogajajo. Če ti tega nisi zmozen dojet pa ti jaz ne morem pomagat. Mislim da imas v nasi drzavi precej moznosti udejstvovanja tudi ce ne dojemas preprostih stvari tako da se ne sekiraj.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Jaz samo vem, da ce bi se to zgodilo meni in bi dokazal, da sem vse naredil zakonito in strokovno, bi si vzel, magari par let, cajt in stozil vsakega komentatorja na forumih, ki je TRDIL, da sem to storil namerno. Ker folk misli, da se lahko prosto po presernu izmisljuje stvari. In to se bo enkrat moralo nehat.
Če bi cel postopek vodil zakonito in strokovno, se ti kaj takega nebi moglo zgodit.

Nesreče se dogajajo. Če ti tega nisi zmozen dojet pa ti jaz ne morem pomagat. Mislim da imas v nasi drzavi precej moznosti udejstvovanja tudi ce ne dojemas preprostih stvari tako da se ne sekiraj.
Seveda se nesreče dogajajo. Lani se je zgodilo 23015 prometnih nesreč, najbrž bi tiste, ki so se zaleteli namerno lahko preštel na prste. In tudi pri vseh ostalih nenamerno povzročenih nesrečah, je (bo) policija našla krivca in ga kaznovala. če bo le dosegljiv. Torej krivec obstaja tudi če ni namenoma povzročil nesreče.

Sicer pa uporabljamo napačen izraz "nesreča". V resnici gre za nezgodo.

Kaj si mislil rečt, da če nenamenoma povzročiš nesrečo nisi kriv?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.103
6.914
113
V redu, ce se ugotovi, da je bezeci res skocil pred sluzbeno vozilo policije v trenutku, ko je to peljalo mimo, bi ga ti torej zelel kaznovati. Prav. Policija ga pa ne bo, ker ce je to res storil, je to storil na njivi, kjer zakoni s podrocja prometa ne veljajo (povsem, so dolocena pravila glede traktorjev in delovnih strojev)
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
V redu, ce se ugotovi, da je bezeci res skocil pred sluzbeno vozilo policije v trenutku, ko je to peljalo mimo, bi ga ti torej zelel kaznovati. Prav. Policija ga pa ne bo, ker ce je to res storil, je to storil na njivi, kjer zakoni s podrocja prometa ne veljajo (povsem, so dolocena pravila glede traktorjev in delovnih strojev)
Treba bi bilo ugotoviti, ali je mulc namenoma skočil pred avto ali ne. Na teh osnovah bi bilo treba iskat krivca.
Predpisov, ki veljajo na njivi ne poznam, ampak kar nekako dvomim, da je dovoljeno nekoga tam povozit. Če to ne urejajo predpisi s področja prometa, pa urejajo kakšni drugi zagotovo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.950
5.632
113
Synthman se strinja z apollo8
cheer.gif


Alter tole je za proslavit
smile-1.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Synthman se strinja z apollo8
cheer.gif


Alter tole je za proslavit
smile-1.gif
Z Apollom 8 se velikokrat strinjam, (nisem prepričan da v celoti tudi tokrat) in kadar se z njim strinjam mu pač ne oporekam in nič ne napišem. Pa ne veste da se z njim strinjam. Priznam pa da je Apollo8 zagotovo za ene par stopnic bolj inteligenten in razgledan od ostalih policajev na forumu.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.950
5.632
113
Dragi Alteraši........ali tudi VI zaznavate transformacijo Synthmanove osebnosti
sprasujem se.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.144
10.511
113
mislim da je uvidel da je prišel do podna svoje neumnosti, in zdaj se vzpenja
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
mislim da je uvidel da je prišel do podna svoje neumnosti, in zdaj se vzpenja
Še vedno nisem spremenil mnenja, da je policak kriv za to nesrečo.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
- s hitrostjo pešca ga je malo porinil. Sploh padel ni. Tale "naš" je v bolnici z hudimi poškodbami.
- tisti je divjal med prometom, "naš" je "ogrožal krompir"
- ne vemo, kaj je tisti zagrešil, "našemu" je manjkal papir v žepu

Ja, ful je isto. Če zamižimo na obe očesi.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik stein pravi:
- ne vemo, kaj je tisti zagrešil, "našemu" je manjkal papir v žepu

V trenutku pregona tudi naš policist ni mogel vedeti, da mu "manjka samo papir v žepu".

Jeb.emu boga, a je tako težko to razumeti...
confused-1.gif
 

Moongoose

Pripravnik
12. apr 2008
718
1
16
41
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
ne podtikaj. Nisem izrazil nobenega dvoma, napisal sem, da bomo nekej vedeli, ce bo porocilo objavljeno, ce ne bo potem tega ne bomo mogli vedeti.

Dol mi visi kaj javnost pricakuje. Za kaznovanje imamo sodisca in disciplinske organe. Ce bi javnost odlocala o kaznih potem bi imeli polovico zaprtih na dobu sedaj ze 2 metra pod zemljo.

Jaz samo vem, da ce bi se to zgodilo meni in bi dokazal, da sem vse naredil zakonito in strokovno, bi si vzel, magari par let, cajt in stozil vsakega komentatorja na forumih, ki je TRDIL, da sem to storil namerno. Ker folk misli, da se lahko prosto po presernu izmisljuje stvari. In to se bo enkrat moralo nehat.

467716-post_slo.gif



Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Če ga je povozil namerno (torej: iz maščevalnosti, v čisti situaciji, ko bi sem mu lahko izognikl, pa se mu namenoma ni, skratka, da je fanta videl dovolj zgodaj, se mu imel možnost izognit, pa se je raje naklepno zapeljal vanj), potem ja, seveda kazen, in to krepka. V vseh ostalih primerij pa je poba kriv čisto in absolutno sam.

467716-post_slo.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Te lahko ubijem, ko te srečam? Navsezadnje si mogoče namenjen vklopiti dirty bombo, ki bo pol evrope pobila. Rešil bom milijone!
Ne morem v naprej vedet!!!


Apollo8 pa ti bo razložil pojem "utemeljen sum".
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.454
4.987
113
No, dejstvo je, da so ameri pri tistem pregonu na avtocesti imeli pač preprosto srečo, da ni bilo nobenih poškodovanih. Vseeno ni nujno, da se pri gostem prometu nobenemu nič ne zgodi, če se en avto zavrti na avtocesti. Pri nas bi se, če ne drugega čez 10 avtov drug drugemu začeli nabijati v rit.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Te lahko ubijem, ko te srečam? Navsezadnje si mogoče namenjen vklopiti dirty bombo, ki bo pol evrope pobila. Rešil bom milijone!
Ne morem v naprej vedet!!!

O fak... a smo spet tam.
crazy1.gif


1. Ne, ker nisi uradna oseba z ustreznimi pooblastili. .

2. Če me bo policist ob 4h zjutraj na Metelkovi hotel ustaviti in povprašati po zdravju, jaz pa bom začel teči stran, bom popolnoma razumel, če bo pritekel za mano in me podrl na tla. Če bom jaz pri tem užgal z glavo ob asfalt in si zlomil nos, je to moj problem.

A gremo zdej še 30 strani naštancat?

Res ne vem - ste nekateri res tako trdi v glavo ali se samo delate, da je bolj zanimivo?
confused-1.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.552
2.606
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Citat:
Uporabnik stein pravi:
- ne vemo, kaj je tisti zagrešil, "našemu" je manjkal papir v žepu

V trenutku pregona tudi naš policist ni mogel vedeti, da mu "manjka samo papir v žepu".

Jeb.emu boga, a je tako težko to razumeti...
confused-1.gif

Citat:
Uporabnik stein pravi:
Te lahko ubijem, ko te srečam? Navsezadnje si mogoče namenjen vklopiti dirty bombo, ki bo pol evrope pobila. Rešil bom milijone!
Ne morem v naprej vedet!!!


Apollo8 pa ti bo razložil pojem "utemeljen sum".

Jap - čeprav je skoraj neverjetno je tako enostavno zadevo težko razumeti.
crazy1.gif


@all - A podpirate vožnjo brez vozniškega dovoljenja?
Bom še drugače vprašal: Se pravi, da vsi ostali kateri imamo vozniško dovoljenje smo budale in smo dobesedno vrgli denar stran, saj se da enako voziti tudi BREZ vozniškega dovoljenja?!?