Policist na njivi povozil pobeglega motorista

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.103
6.914
113
Vsakic ko je nekdo pod pritiskom (ko ga npr lovi policija) je vecja verjetnost da bo naredil napako. Po tvoji zmotni logiki torej najbolje da policija nikogar ne lovi.

Ne pisi da je nekaj zagotovo, ce tega ne mores dokazati.

Jaz sem takih mulcev srecal ze ene par. Ce me spomin ne vara so trije, brez policistov za seboj, povzrocili nesreco, eden s posebno hudimi telesnimi poskodbami. Dva sem pa lahko pokril. Lej neumnosti pises. Ker zivis v svobodni drzavi jih seveda lahko pises se naprej (samo brez kakih lazi na racun nedolznega Bobere in zaentrak se nedolznega policista, ki je povozil poba), smesis le in samo sebe.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Vsakic ko je nekdo pod pritiskom (ko ga npr lovi policija) je vecja verjetnost da bo naredil napako. Po tvoji zmotni logiki torej najbolje da policija nikogar ne lovi.

Seveda.

Povsem nepredstavljivo bi bilo namreč, da bi se pritiska znebili tako, da ne bi nihče bežal.


grin1.gif
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Tukaj je nek mulec v vasi in ga policaj zagotovo pozna ze od prej

Od kje ti ta podatek? Aja, tvoja predvidevanja...


Citat:
Mulec je isto mesto zagotovo ta kraj prekrizaril 10x na motorju. Pa ni pobral nikogar.

Zagotovo.


Citat:
In je nekdo (p)ostal invalid.

Link?

To niso hude ulice New Yorka ampak neka fakin vas. V taksnih krajih je vecina krajanov celo sorodstveno povezano. Policaji poznajo lokalne junake tudi v bistveno vecjih krajih.

Mulec je zagotovo prvic sedel na ocetov motor glede na to da je vozil tudi ocetov avto. Motor je bil pa zagotovo OFF LIMITS. Pa 10 ket gor
priden.gif


Po koncu te zadeve postal atlet in dosegal svetovne rekorde pri teku na 100 metrov
zmaga.gif
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Hvala, da si še enkrat potrdil, da je celotna tvoja argumentacija postavljena na tvojih predvidevanjih in parih stereotipih.

Pa Kalimerota pozdravi, ko bosta šla naslednjič na pir.
smirk-1.gif
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Vsakic ko je nekdo pod pritiskom (ko ga npr lovi policija) je vecja verjetnost da bo naredil napako. Po tvoji zmotni logiki torej najbolje da policija nikogar ne lovi.

Ne pisi da je nekaj zagotovo, ce tega ne mores dokazati.

Jaz sem takih mulcev srecal ze ene par. Ce me spomin ne vara so trije, brez policistov za seboj, povzrocili nesreco, eden s posebno hudimi telesnimi poskodbami. Dva sem pa lahko pokril. Lej neumnosti pises. Ker zivis v svobodni drzavi jih seveda lahko pises se naprej (samo brez kakih lazi na racun nedolznega Bobere in zaentrak se nedolznega policista, ki je povozil poba), smesis le in samo sebe.

Bingo!.

Ce gres v lov za katerga ves da so posledice lahko tragicne moras imeti presneto dober razlog. Ne samo da ogrozas sebe, mulca ampak se vso okolico. V tem primeru tega ni bilo. To se je vcasih dogajalo in se verjetno dogaja stalno po vecini drzave. Ni ravno tragicna zadeva. Pa recimo da se je policaj spustil v lov..... In mulec ni takoj nehal ali ni bolj smiselno (v tem primeru) pregon opustiti in se usmeriti njemu domov? 10 poloznic, mulec bi dobil verjetno po kepi 10x od oceta in vsi srecni? Ne, preganjat je bilo treba dokler nekomu ne pade glava?

Po taksnih besednih igricah trditi karkoli je ...

Senat celjskega okrožnega sodišča, ki ga je vodil Martin Jančar, je zaradi spremenjene kvalifikacije kaznivega dejanja zavrglo obtožnico zoper 33-letnega policista Mateja Bobero, ki je aprila leta 1999 v večernih urah na Cinkarniški ulici v Celju med begom ustrelil tedaj 27-letnega Naserja Berisho. Kot je ob obrazložitvi sodbe povedal Jančar, je bilo storjeno kaznivo dejanje, vendar ne očitano kaznivo dejanje umora oziroma povzročitve hude telesne poškodbe, temveč kaznivo dejanje povzročitve smrti iz malomarnosti. Ker je kaznivo dejanje lani po 10 letih od pričetka obravnave zastaralo, zoper Bobero ni mogoče izreči sankcij.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Hvala, da si še enkrat potrdil, da je celotna tvoja argumentacija postavljena na tvojih predvidevanjih in parih stereotipih.

Pa Kalimerota pozdravi, ko bosta šla naslednjič na pir.
smirk-1.gif

Ja ja.... lokalni pajac v Spodnjem Vuhredu je bil groznja za vse vaske krave in koze in ga je bilo potrebno loviti v vaska polja...
priden.gif
 

Moongoose

Pripravnik
12. apr 2008
718
1
16
41
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Vsakic ko je nekdo pod pritiskom (ko ga npr lovi policija) je vecja verjetnost da bo naredil napako. Po tvoji zmotni logiki torej najbolje da policija nikogar ne lovi.

Ne pisi da je nekaj zagotovo, ce tega ne mores dokazati.

Jaz sem takih mulcev srecal ze ene par. Ce me spomin ne vara so trije, brez policistov za seboj, povzrocili nesreco, eden s posebno hudimi telesnimi poskodbami. Dva sem pa lahko pokril. Lej neumnosti pises. Ker zivis v svobodni drzavi jih seveda lahko pises se naprej (samo brez kakih lazi na racun nedolznega Bobere in zaentrak se nedolznega policista, ki je povozil poba), smesis le in samo sebe.

Bingo!.

Ce gres v lov za katerga ves da so posledice lahko tragicne moras imeti presneto dober razlog. Ne samo da ogrozas sebe, mulca ampak se vso okolico. V tem primeru tega ni bilo. To se je vcasih dogajalo in se verjetno dogaja stalno po vecini drzave. Ni ravno tragicna zadeva. Pa recimo da se je policaj spustil v lov..... In mulec ni takoj nehal ali ni bolj smiselno (v tem primeru) pregon opustiti in se usmeriti njemu domov? 10 poloznic, mulec bi dobil verjetno po kepi 10x od oceta in vsi srecni? Ne, preganjat je bilo treba dokler nekomu ne pade glava?

Ce se odpraviš z motorjem na cesto, početje ki ima tako pogoste tragične posledice da praktično tedensko beremo o njih, moraš za to imeti prekleto dober razlog. Ne samo da si ogrožen sam, ampak s svojo vožnjo ogrožaš še vso okolico.

Potem smo pa spet tam, kam pa pridemo če vsak bedak ve da je vse kar more storiti, da pobegne policistom to, da stopi na gas ker ga oni tako ali tako ne smejo lovit zaradi teoretične babice ki 3km naprej počasi prečka cesto iz tržnice kjer je ravnokar kupila solato za nedeljsko kosilo, ki jo lahko med lovom neotesan policist zbije.
 

disc

Guru
4. feb 2011
2.417
527
113
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
....Bobera je nedolzen clovek, ki nikoli ni bil obsojen. To so dejstva.
Samo po zaslugi počasnega sodnega postopka.

OMG, a ti to resno?? Za tole bi policist mogu dobit še nagrado, če mene uprašaš!
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Moongoose pravi:
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Vsakic ko je nekdo pod pritiskom (ko ga npr lovi policija) je vecja verjetnost da bo naredil napako. Po tvoji zmotni logiki torej najbolje da policija nikogar ne lovi.

Ne pisi da je nekaj zagotovo, ce tega ne mores dokazati.

Jaz sem takih mulcev srecal ze ene par. Ce me spomin ne vara so trije, brez policistov za seboj, povzrocili nesreco, eden s posebno hudimi telesnimi poskodbami. Dva sem pa lahko pokril. Lej neumnosti pises. Ker zivis v svobodni drzavi jih seveda lahko pises se naprej (samo brez kakih lazi na racun nedolznega Bobere in zaentrak se nedolznega policista, ki je povozil poba), smesis le in samo sebe.

Bingo!.

Ce gres v lov za katerga ves da so posledice lahko tragicne moras imeti presneto dober razlog. Ne samo da ogrozas sebe, mulca ampak se vso okolico. V tem primeru tega ni bilo. To se je vcasih dogajalo in se verjetno dogaja stalno po vecini drzave. Ni ravno tragicna zadeva. Pa recimo da se je policaj spustil v lov..... In mulec ni takoj nehal ali ni bolj smiselno (v tem primeru) pregon opustiti in se usmeriti njemu domov? 10 poloznic, mulec bi dobil verjetno po kepi 10x od oceta in vsi srecni? Ne, preganjat je bilo treba dokler nekomu ne pade glava?

Ce se odpraviš z motorjem na cesto, početje ki ima tako pogoste tragične posledice da praktično tedensko beremo o njih, moraš za to imeti prekleto dober razlog. Ne samo da si ogrožen sam, ampak s svojo vožnjo ogrožaš še vso okolico.

Potem smo pa spet tam, kam pa pridemo če vsak bedak ve da je vse kar more storiti, da pobegne policistom to, da stopi na gas ker ga oni tako ali tako ne smejo lovit zaradi teoretične babice ki 3km naprej počasi prečka cesto iz tržnice kjer je ravnokar kupila solato za nedeljsko kosilo, ki jo lahko med lovom neotesan policist zbije.

Se strinjam... ampak mulec bore malo ve, uradna oseba pa MORA vedeti. V teh krajih itak vsi vse poznajo in cez dan obicajno ni nikogar na cesti. Preprican sem da se "poznata" ze dolgo.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.103
6.914
113
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Vsakic ko je nekdo pod pritiskom (ko ga npr lovi policija) je vecja verjetnost da bo naredil napako. Po tvoji zmotni logiki torej najbolje da policija nikogar ne lovi.

Ne pisi da je nekaj zagotovo, ce tega ne mores dokazati.

Jaz sem takih mulcev srecal ze ene par. Ce me spomin ne vara so trije, brez policistov za seboj, povzrocili nesreco, eden s posebno hudimi telesnimi poskodbami. Dva sem pa lahko pokril. Lej neumnosti pises. Ker zivis v svobodni drzavi jih seveda lahko pises se naprej (samo brez kakih lazi na racun nedolznega Bobere in zaentrak se nedolznega policista, ki je povozil poba), smesis le in samo sebe.

Bingo!.

Ce gres v lov za katerga ves da so posledice lahko tragicne moras imeti presneto dober razlog. Ne samo da ogrozas sebe, mulca ampak se vso okolico. V tem primeru tega ni bilo. To se je vcasih dogajalo in se verjetno dogaja stalno po vecini drzave. Ni ravno tragicna zadeva. Pa recimo da se je policaj spustil v lov..... In mulec ni takoj nehal ali ni bolj smiselno (v tem primeru) pregon opustiti in se usmeriti njemu domov? 10 poloznic, mulec bi dobil verjetno po kepi 10x od oceta in vsi srecni? Ne, preganjat je bilo treba dokler nekomu ne pade glava?
Ni bingo. Ker ne rabis razloga. Ce ti nekdo ne ustavi na znak ga lahko zasledujes in skusas ustaviti. Ce ne ustavi po tem ko si ga dvakrat pravilno zaustavljal, se ga lahko ustavlja tudi s sredstvi za prisilno ustavljanje vozil (stinger, terminator, skorpijon, jez ali pa z drugimi prirocnimi sredstvi 8betonski bloki, poln sleper peska, itd)).
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Po taksnih besednih igricah trditi karkoli je ...

Senat celjskega okrožnega sodišča, ki ga je vodil Martin Jančar, je zaradi spremenjene kvalifikacije kaznivega dejanja zavrglo obtožnico zoper 33-letnega policista Mateja Bobero, ki je aprila leta 1999 v večernih urah na Cinkarniški ulici v Celju med begom ustrelil tedaj 27-letnega Naserja Berisho. Kot je ob obrazložitvi sodbe povedal Jančar, je bilo storjeno kaznivo dejanje, vendar ne očitano kaznivo dejanje umora oziroma povzročitve hude telesne poškodbe, temveč kaznivo dejanje povzročitve smrti iz malomarnosti. Ker je kaznivo dejanje lani po 10 letih od pričetka obravnave zastaralo, zoper Bobero ni mogoče izreči sankcij.
Tako je, tozilstvo je odstopilo od rpegona, svojci so pregon prevzeli, sodisce je prvo obtoznico zavrglo o drugi pa ni moglo odlocati ker je zadeva zastarala. Sodnik ne more trditi (da vemo da je to storil ampak za to ni imel nobene pravne podlage in je njegova izjava navadno blatenje oz nicna v pravnem pomenu) da se je zgodilo kaznivo dejanje saj o zadevi ni sodil (ker ni mogel saj je zastarala).

Ti pa lahko jaz povem, da se vsa pravna stroka strinja da je do kaznivega dejanja prislo (cesar pa ne more trditi nekdo kot sodnik v postopku), vendar zaradi dejanske zmote bobera ni kriv. A ves obstoj kaznivega dejanja in krivda sta dve razlicni stvari.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.103
6.914
113
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik Moongoose pravi:
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Vsakic ko je nekdo pod pritiskom (ko ga npr lovi policija) je vecja verjetnost da bo naredil napako. Po tvoji zmotni logiki torej najbolje da policija nikogar ne lovi.

Ne pisi da je nekaj zagotovo, ce tega ne mores dokazati.

Jaz sem takih mulcev srecal ze ene par. Ce me spomin ne vara so trije, brez policistov za seboj, povzrocili nesreco, eden s posebno hudimi telesnimi poskodbami. Dva sem pa lahko pokril. Lej neumnosti pises. Ker zivis v svobodni drzavi jih seveda lahko pises se naprej (samo brez kakih lazi na racun nedolznega Bobere in zaentrak se nedolznega policista, ki je povozil poba), smesis le in samo sebe.

Bingo!.

Ce gres v lov za katerga ves da so posledice lahko tragicne moras imeti presneto dober razlog. Ne samo da ogrozas sebe, mulca ampak se vso okolico. V tem primeru tega ni bilo. To se je vcasih dogajalo in se verjetno dogaja stalno po vecini drzave. Ni ravno tragicna zadeva. Pa recimo da se je policaj spustil v lov..... In mulec ni takoj nehal ali ni bolj smiselno (v tem primeru) pregon opustiti in se usmeriti njemu domov? 10 poloznic, mulec bi dobil verjetno po kepi 10x od oceta in vsi srecni? Ne, preganjat je bilo treba dokler nekomu ne pade glava?

Ce se odpraviš z motorjem na cesto, početje ki ima tako pogoste tragične posledice da praktično tedensko beremo o njih, moraš za to imeti prekleto dober razlog. Ne samo da si ogrožen sam, ampak s svojo vožnjo ogrožaš še vso okolico.

Potem smo pa spet tam, kam pa pridemo če vsak bedak ve da je vse kar more storiti, da pobegne policistom to, da stopi na gas ker ga oni tako ali tako ne smejo lovit zaradi teoretične babice ki 3km naprej počasi prečka cesto iz tržnice kjer je ravnokar kupila solato za nedeljsko kosilo, ki jo lahko med lovom neotesan policist zbije.

Se strinjam... ampak mulec bore malo ve, uradna oseba pa MORA vedeti. V teh krajih itak vsi vse poznajo in cez dan obicajno ni nikogar na cesti. Preprican sem da se "poznata" ze dolgo.
Torej policist s samim pregonom ni mogel ogrozati okolice ker nikogar ni bilo na cesti? Zapletas se v lastna nasprotja.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.159
1.188
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik eazy pravi:

Kdorkoli verjame da je nekdo na razdalji sedmih metrov zamenjal pistolo in GSM in potem v ZMOTI v to osebo izstrelil 9 metkov je zelo naiven.

Kdorkoli pa meni, da je moč ob slabi vidljivosti na razdalji sedem metrocv v delčku sekunde (recimo destinki) ugotvit, kaj je iz žepa potegnil in proti njemu usmeril nekdo, za katerega je uradno obvsetilo da je oborožen in nevaren (torej da bo, če bo prilika, streljal), je pa popoln bebec (hint: mislim nate, seveda).
Čakat dlje kot to je pa lahko usodno - in policist ima pravico, da se brani.
Če bi se uni pač ustavil, dvignil roke in počakal, se vse skupaj ne bi zgodilo. Odločil se je za beg, za posledice je kriv sam. Tale motoris (razen v primeru, da ga je policist namerno povozil, v kar pa osebno ne verjamem). tudi.

Najbolj je pa važno, da tule četica čudakov brani takšne in drugačne kršitelje zakonov, kot da so to najbolj nedolžni ljudje na svetu. Seveda spet logično mislim, da tudi ti, ki jih branijo, niso nič boljši.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
V Ameriki denimo bi v takem primeru, že imel 3 krogle v glavi.
evil.gif
Japajade.
V Ameriki ga policaj tudi ustavljal nebi. Ni tam takšnih kontrol, kot tu. Če nisi napravil vidnega prekrška te policaj ne sme ustavljat in zapravljat tvoj čas.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Ko sem govoril kaj "rabis" mislil sem na nasplosn za racionalno osebo, ne kaj je nekje zapisano v nekem XYZ zakonu. Narava je dala zadevo med usesi da jo uporablja in ne samo za branje & slepo sledenje zakonov.

Kaj se je zgodilo obtoznici je razvidno iz izjave sodnika ,ki verjetno o zadevo od nas. Sicer pa on zadevo za razliko od tebe korektno tolmaci. Od zadeve se je odstopilo ,ker je prekvalicirana obtoznica zastarala oziroma ni mogoc izrek sankcij. To nekako pomeni da ni vazno ali je dejansko kriv za blazjo varianto dejanja ,ker izrek sankcij ni mogoc.

Se enkrat, kdorkoli trdi da je nekdo V ZMOTI v drugu osebo oddaljeno 7 metrov izstrelil 9 metkov v drugo osebo je zelo naiven. Vecina danasnje mladine bp loci modele telefonov na taksni razdalji. Strokovna oseba pa ne samo da ni locila med telefonom in orozjem ampak to "ni dojela" niti nekaj sekund (med streljanjem).
1. metek.... vidi GSM
2. metek.... vidi GSM
3. metek..... vidi GSM
(se mu ne zdi cudno da je edini ,ki strelja?)
4.metek..... se vedno vidi GSM
5. metek.... se vedno vidi GSM
6. metek.... se kr vidi GSM
7. metek...... yap... GSM
8. metek...... GSM
9. metek........ GSM

Verjetno bi lahko tako v njega izstrelil 150 metkov in se vedno V ZMOTI
crazy1.gif
Se dobro da ni imel PDA. Bi kdo v zmoti mislil da ima bombo in poklical Morisovce na pomoc.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Najbolj je pa važno, da tule četica čudakov brani takšne in drugačne kršitelje zakonov, kot da so to najbolj nedolžni ljudje na svetu. Seveda spet logično mislim, da tudi ti, ki jih branijo, niso nič boljši.
Nihče od nas ne pravi, da je mulc ravnal prav in da ni naredil prekrška. Ampak debatiramo o policaju, za katerega nekateri pravite, da je najbolj nedolžen na svetu.
Kaj pa ti misliš, ali je policaj ravnal povsem zakonito in pravilno, da je povozil mulca? da/ne
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:Torej policist s samim pregonom ni mogel ogrozati okolice ker nikogar ni bilo na cesti? Zapletas se v lastna nasprotja.

To je zahojen kraj.... Ce pride mulec mimo na motorju mimo je verjetnost da se bo kaj zgodilo relativno majhna. Tudi ce se kaj zgodi se bo v 99% njemu. To ni ravno center LJ da bi vsak motor lahko snel 150 mimoidocih.
Ce ga preganjas po istem kraju je verjetnost da se bo komu kaj zgodilo BISTVENO vecja. Lahko se zgodi njemu, policaju in mimoidocemu. V najboljsem primeru sta ogrozena dva (v primeru samo eden) tudi ce je kraj popolnoma prazen.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik eazy pravi:

Kdorkoli verjame da je nekdo na razdalji sedmih metrov zamenjal pistolo in GSM in potem v ZMOTI v to osebo izstrelil 9 metkov je zelo naiven.

Kdorkoli pa meni, da je moč ob slabi vidljivosti na razdalji sedem metrocv v delčku sekunde (recimo destinki) ugotvit, kaj je iz žepa potegnil in proti njemu usmeril nekdo, za katerega je uradno obvsetilo da je oborožen in nevaren (torej da bo, če bo prilika, streljal), je pa popoln bebec (hint: mislim nate, seveda).
Čakat dlje kot to je pa lahko usodno - in policist ima pravico, da se brani.
Če bi se uni pač ustavil, dvignil roke in počakal, se vse skupaj ne bi zgodilo. Odločil se je za beg, za posledice je kriv sam. Tale motoris (razen v primeru, da ga je policist namerno povozil, v kar pa osebno ne verjamem). tudi.

Najbolj je pa važno, da tule četica čudakov brani takšne in drugačne kršitelje zakonov, kot da so to najbolj nedolžni ljudje na svetu. Seveda spet logično mislim, da tudi ti, ki jih branijo, niso nič boljši.

Vecina zemljanov ne potrebuje vec kot delcek sekunde da pogrunta da ima nekdo orozje in se instinktivno skrije. Pa nimajo nekega posebnega izobrazevanja. In da, sem dozivel.
smirk-1.gif
Ce ti ze vizuelno ne klapne potem po zvoku zagotovo. Ce ne prvem "delcku" sekunda potem med streljanjem v nekaj sekundah po prvem "delcku".

Ce peljemo zadevo se naprej.... Glede na to da ocitno zelo slabo vidi bi lahko katerakoli od teh 9 krogel zadela koga za, poleg ali pred Berisho. Seveda bi bil Berisha kriv? Se pac ni ustavil. Da bi toca krogel bp lahko poskodovala se koga pa ni moc predvideti.