OPEL INSIGNIA vs MAZDA6 vs. PASSAT

Lupo123

Zelenc'
20. nov 2010
14
0
1
Pozdravljeni,

torej, kupujemo avto do 25-26.000 EUR. Gre za družinsko vozilo, torej govorimo o karavanu.
V končnem izboru so SAMO ti trije avti:
1. Opel insignia CDTI (160KM)
2. mazda 6 SPC CD 163 GTA
3. VW Passat 2.0 TDI (170KM)

Opravili smo testne vožnje z vsemi in povzetek je tu:
- OPEL - bolj kot ne razočaranje - malo prostora, butasto dolg nakladalni rob (pa to moraš biti kret..n, da narediš 30 cm nakladalni rob), neverjetno glasen motor, polno čričkov že pri 4.000 km (testni avto). Avto je v izboru izključno samo zaradi žene (lep,lep, lep...), no tudi meni je zelo všeč oblika. Po temeljitem pregledu trga, ne morem verjeti, da jih toliko prodajo-avto je najcenejši, ampak tudi mora biti, ker ne dosega standardov današnjih avtomobilov srednjega razreda-mislim a pri tem denarju 2.000 EUR res odtehta kupiti največji jajc...
- VW - avto je v izboru zaradi tega, ker si trenutno lastimo prejšnjo generacijo Passata in smo (bili) zapriseženi nemškim avtom. Pošteno povedano, smo imeli z avtom precej težav, nekatere tudi drage, pa vendar ... nekako bi ga zopet kupili (ne sprašujte...).
Drugače: veliko (največ) prostora, dobro drži ceno, tišji motor od prejšnje generacije
- MAZDA6 - največje presenečenje-pričakovali malo-dobili največ. Prvotno smo jo šli gledati zaradi oblike (meni huda k ...), po predstavitvi v salonu in testni vožnji pa ŠOK: najprej kompaktnost- avto je bil popolnoma brez čričkov, vse deluje kot da bo zdržalo vsaj 100 let (vozili smo avto za novinarje-imel 18.000 km), veliko prostora, avtomasko odpiranje (in zapiranje!!) roloja, zlaganje zadnje klopi v ravno dno, brez odstranitve vzglavnikov in dviga sedalnega dela (VRHUNSKO!!), daleč najtišji motor, daleč najboljši menjalnik (kako, da to v testih ni bolj izpostavljeno mi ni jasno-kratki hodi, izredno natančen, ravno prav trd...). Avto je zelo prijeten za vozit, čeprav je malo trd (18 col)-trši od passata, vendar se najmanj nagiba in je še dovolj udoben. Najdražji, ampak tudi najbolj opremljen (BIXENON, BOSE muzika, radar za mrtve kote, pametni ključ, senzorji...).
Še slabosti: najdražji (malo od passata, veliko od Opla), 18 col (gume drage k pes), delno usnje serijsko (raje bi blago) - v bistvu nič!


Zdaj pa prosim za vaše mnenje: Ali bo zaprisežen voznik nemških avtov lahko zadovoljen z japoncem (če bi bila mazda nemc bi že padla ara)? Vem, da je vprašanje precej butasto, vendar kolegi (kao znalci) pravijo na vzamemo VW. Srce pravi vzemi Mazdo, glava VW!
Predvsem bi prosil kakšnega lastnika mazde6 (upam, da je kdo tu), za info iz prve roke o: kvaliteti (imam strah, ker so deli baje zelo dragi), porabi in mogoče še bistveno vprašanje: Ali bi še enkrat kupil Mazdo?

V naprej hvala za koristne informacije!

P.S. Če vas zanima Mazda pojdite v salon Mazda v BTC: zelo prijazni, predvsem pa tehnično podkovani o svojem izdelku - imaš občutek, da res verjamejo v Mazdo (drugi prodajalci bi lahko prodajali tudi parfum-govorijo predvsem o popustih -kot, da je to glavni adut njihovega izdelka, pri Mazdi smo na ceno prišli čisto na koncu, pa še pri popustih so TOGI). AJA, edini NISO kritizirali konkurence!
 

atomikkus

Pripravnik
10. nov 2010
32
0
6
Pomoje si si, sam odgovoril. Samo nevem, kako je lahko ženi isnignia lepša od mazde.
Opel je lep, ampak preveč fotrovski. Passat je zastarel, saj pride nov ven ali je že sj nevem.
Mazda je pa lepa športna.
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.757
540
113
42
povsod malo
Jaz bi vzel mazdo ker se dosti z njo vozim ne ravno karavana model je isti in letnik 2010.
Insignijo sm se pa vozu do Berlina pa nazaj na zadnji klopi pa gor grede sem spal je pa res bolj autobahn avto.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
To, da je Mazda drazja od Passata tezko verjamem... Mogoce le, ce je Passat osnovni model, Mazda pa najbolj opremljen...

Sam imam ze tretjo Mazdo (Xedos6, prejsnji model mazde6 (2003) in sedaj model pred faceliftom (2008)) ... in spet bi kupil mazdo ...

Glede tega, ce bo zapirsezen voznik nemskih vozil lahko zadovoljen z japoncem, si bos moral odgovoriti sam. Veliko je samo v glavi
smile-1.gif
. Glede kvalitete. Osebno sem zelo zadovoljen. S sedanjo zaenkrat nisem imel izrednih stroskov... le redni servisi, potrosni material in gorivo... Pri porabi je vse odvisno od nacina voznje. Sam imam recimo sedaj porabo okoli 7 litro (2.0 dizel, 140 KS... ostale podatke si oglej v mojem profilu (garazi) ...
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
3.032
829
113
Nisem zaprisecen hondaš, ampak če kupuješ avto v tem rangu, še poglej hondo accord. Nimam pojma kolko stanejo, vem pa da imajo super dizelski motor.
 

damek1a

Pripravnik
13. okt 2007
659
0
16
mb
Verjetno ne misliš kupiti trenutno aktualnega Passata za 25k sedaj, ko je pred vrati novi model?
Glede Insignie... veliko se piše o raznih čričkih in manjših težavah. Glede na to, da so take malenkosti že pri dokaj novih avtih (<2 leti), se bo verjetno z leti še stopnjevalo. Mene bi to motilo pri avtu za tak denar, za tebe ne vem...
Mazda6... vrhunski avto. Kvaliteta, funkcionalnost in lepota. Izbira je torej jasna. Bi pa sam na tvojem mestu šel še na testno vožnjo z Accordom.
 

bste

Pripravnik
4. maj 2009
118
3
18
Podpulfrca
Imam M6 GTA 2009 (sport, ni karavan sicer) se z 2.0 140 KS masino, trenutno 60kkm, poraba 7,3.
Vse dela tako kot mora, oz. kot si opisal (3x reden servis, od ostalega se zarnica ni nobena shodila, kaj sele kaj drugega). Pri novih masinah bojda tudi ni tezav z nivojem olja zaradi prekinjenih regeneracij DPF-ja (ce imas pretezno kratke voznje). Ne vem, kako je z odzivnostjo motorja pri novih pri nizkih vrtljajih, ker tale moj je do 2k bolj kot ne len. Ampak to si se peljal, ne ?

Glede Accorda: primerljivo opremljen precej drazaji, ce me spomin ne vara. Vsaj v casu nakupa je bilo tako.

Okoli gum: zimske imam na 16" platiscih, pa je bolj znosno..
smile-1.gif


Glede na vse, bi verjetno kupil enako. ce pa morda razmislijo o kakem pametnem samodejnem menjalniku v prihodnjih modelih, pa se toliko bolje.

Lp, B.
 
Nazadnje urejeno:

Lupo123

Zelenc'
20. nov 2010
14
0
1
Hvala vsem za hitre odgovore. Glede Opla sem že skoraj prepričal ženo, da ni OK!
Ja, kot sem že napisal, vse je samo v glavi! Ampak se vedno bolj nagibamo k Mazdi, še nekaj takšnih postov in bo naša
smile-1.gif


Ja, Mazda je dražja od VW, ker če želiš cca. 150-160 KM moraš vzeti GTA, ki ima res vso opremo (VW je z enako opremo dražji, a mi nebi vzeli res vse opreme). Tu je VW boljši, ker lahko "sestavljaš" avto, pri Mazdi pa so paketi opreme.

Motorji so se mi vsi zdeli Ok, dovolj poskočni-tako, da pri motorjih ne kompliciramo (razen Opla, zaradi prevelike glasnosti).

Gume: GTA ima serijsko kontrola tlaka, in če zamenjaš feltne ti celo zimo sveti lučka (prodajalec pravi, da ne piska, ampak to bomo še preverili). Drugače moraš kupiti še druge senzorje, ki so baje 70-80 € komad (na vsak kolo enega). Brezveze, jaz tega sistema sploh ne bi imel!

ACCORD: Nam je všeč, vendar podobno koz Opel, nima prostora. Nismo ga peljali, ker ni prišel v finalni izbor.

LP


Avtomatik: Ga pri Mazdi-pri tako vrhunskem menjalniku ne rabiš
smile-1.gif
Hec, ne avtomatika zaenkrat še ne gledamo!
 

bste

Pripravnik
4. maj 2009
118
3
18
Podpulfrca
Citat:
Uporabnik Lupo123 pravi:
GTA ima serijsko kontrola tlaka, in če zamenjaš feltne ti celo zimo sveti lučka (prodajalec pravi, da ne piska, ampak to bomo še preverili). Drugače moraš kupiti še druge senzorje, ki so baje 70-80 € komad (na vsak kolo enega). Brezveze, jaz tega sistema sploh ne bi imel!

Ja, tole sem pozabil napisat. Zal je tocno tako. Mene je lucka zivcirala, zato sem nabavil se en komplet senzorjev.
smile-1.gif

Bi bilo pa res cisto vseeno ce jih ne bi bilo. Poleg omenjenega se to, da ne znajo povedat, KATERA guma je brez tlaka. Samo lucka posveti, potem pa veselo preverjaj tlak v vseh. Ali zraven se zapiska, se pa ne spomnim.

Jah, sestavljanje opreme. Zal na to lahko v vseh neEU proizvajalcih pozabis...
frown-1.gif


Lp, B.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36

Še malo počakaj na čričke pri Mazdi, ti garantiram, da jih boš imel, pa si ne moreš nič pomagat. Na servisu pravijo, da je to "normalno" in nimajo kaj, garancija tega sploh ne upošteva. Jaz sem na M6 sicer prejšnji model (2007) rastavil že celoten del pri števcih itd. pa ne najdem in ne najdem razloga.Enak problem v sredinskem delu, tam tudi čriček, skratka materiali niso med seboj najbolj kompatibilni. Pri 20k kilometrih je bilo tudi OK, pri 40k pa se je že začelo ... pa ni edini primer, je to kar klasika.

Drugače je avto OK, malce trd (posledica tega so tudi črički). Kot rečeno, avto je OK, da le nebi bilo čričkov, ti mi res uničujejo živce
uf-1.gif
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Definitivno mazda, cistokrvni japonec, kar se takoj obcuti na kvaliteti in hvaleznosti.

Tankaj in vozi.
 

kalibr

Zelenc'
13. jan 2009
17
0
1
Pred nakupom pa si mal preber o rjavenju izdelkov iz japonske "kovačije". Iz prve roke imam M3 letnik 2005 dvakrat popravljali rjavenje zadnjih blatnikov, slabo popravljeno, v času servisa imel na testu novo M3 letnik 2010, na pantih sprednjih vrat bila rjavina. Sem pripeljal v salon nazaj so me vprašali kako sem zadovoljen z novo, sem pokazal glavnemu pa je samo odkimaval z glavo
bonk.gif
Samo v razmislek...
 

Lupo123

Zelenc'
20. nov 2010
14
0
1
Citat:
Uporabnik bste pravi:
Imam M6 GTA 2009 (sport, ni karavan sicer) se z 2.0 140 KS masino, trenutno 60kkm, poraba 7,3.
Vse dela tako kot mora, oz. kot si opisal (3x reden servis, od ostalega se zarnica ni nobena shodila, kaj sele kaj drugega). Pri novih masinah bojda tudi ni tezav z nivojem olja zaradi prekinjenih regeneracij DPF-ja (ce imas pretezno kratke voznje). Ne vem, kako je z odzivnostjo motorja pri novih pri nizkih vrtljajih, ker tale moj je do 2k bolj kot ne len. Ampak to si se peljal, ne ?

Glede Accorda: primerljivo opremljen precej drazaji, ce me spomin ne vara. Vsaj v casu nakupa je bilo tako.

Okoli gum: zimske imam na 16" platiscih, pa je bolj znosno..
smile-1.gif


Glede na vse, bi verjetno kupil enako. ce pa morda razmislijo o kakem pametnem samodejnem menjalniku v prihodnjih modelih, pa se toliko bolje.

Lp, B.

Ja, glede DPF mi prodajalec razložil. Če imam kratke vožnje bi morali vzeti bencinarja, vendar delamo vsaj 30.000km na leto in pravi, da ni panike glede DPF.

Glede kvalitete:
Želimo imeti vozilo, ki ne bo povzročalo težav - Mazda naj bi bila pri tem poglavju odlična, vendar me črički osebno zelo motijo. Tudi pri našem passatu je polno čričkov (vrata, rolo, sedeži...)-pa naj bi bil izredno kvaliteten avto (vsaj kar novinarji pišejo). Potem bo pri Mazdi še huje????? Testno vozilo je dajalo odličen občutek kvalitete

LP
Robi
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Roberto zdaj pa ti meni nekaj povej, izgledaš pametn fant/ded/mož! Kako naj bo avtomobil brez čričkov pri teh naših s*fukanih cestah? 3 avtomobile sem pripeljal z Nemčije z 100+k km in noben ni imel čričkov, po letu, letu in pol uporabe pa je bilo vse zjahano in čričkasto? A misliš da gori prodajalci vse prej zategnejo preden avto prodajo v Slovenijo ali da je kaj druga krivega tukaj? Torej po naših smrdljivih cestah čez čas ne moreš pričakovat drugega kot da boš imel nekaj čričkov. Je pa druga stvar če se ti črički ne dajo odpravit. Pri Passatu se definitivno dajo saj so to eni in isti črički že od kar VW šiba ven te Passate/Golfe... Stvari se pač zrahljajo, zategneš, podložiš in zgodba gre dalje...
 
Nazadnje urejeno:

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.134
319
83
Moj mondeo ima 215000 km večinoma po slo cestah nima nobenih cričkov, pa je ford.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Dobro ti si as, pravim za normalne... Je pa po drugi strani zopet res da Ford je Ford, saj veš "občuti razliko", morda govorijo ravno o tej razliki?
confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Moja Honda jih tudi nima, razen če štejem zraven to da se pri maksimalni jakosti radia tresejo obloge vrat (takrat itak tudi že zvok ni lep, tako da ni problema).

Kar se tiče zgornjih treh bi jaz tudi Mazdo. Ima jo sodalevec in razen visoke cene servisa (kar je itak težava vseh japonce, pri Mazdi pa ta udari še to da nima verige) nima kaj povedati čez avto. VW je meni grd in neskladen, Insignia pa zelo lep avto in tudi eden od mojh kandidatov, a če imaš tako izkušnjo potem res odpade (bi tudi pri meni).

Čisto Off topic: kaj pa Ford? Menda je v marsičem podoben Mazdi, s tme da ej evropejec in se da verjetno bolj fleksibilno izbirati opremo.