Okolju prijazni avtomobili

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.799
6.931
113
Več okvar kot ICE?
Lahko to podkrepiš s kakšnim podatkom?
Tam sosedji hrvati pišejo kak klump so hibridi in priporočajo ali bencinarja ali EV, da vmesna jajca nimajo smisla. Saj logično, hibrid ima obe "tehnologiji" in zato podvržen napakam ICE sklopa plus EV sklopa. Zadnje čase vsi silijo te hibride itak samo zaradi co2 izpustov, potem pa paklarijo s tem in izkrivljajo resnico.

Pa tudi hibridi veliko večkrat zagorijo

1729929786181.png
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: mags in sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.978
9.639
113
Teorijo z YT in FB imaš v malem prstu.
Sedaj pa razloži, kako ta tvoja teorija sede na dejstvo, da so Toyotini hibridi eni izmed daleč najbolj zanesljivih vozil. Ne med hibridi, ampak vsemi vozili, vključno z ICE in EV.
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.601
1.024
113
Ok. Eno so hibridi (Toyota), ki se ze 20+ let razvijajo in preverjeno delujejo, drugo je pa EU klump, ki je skup zmetan iz razlogov, ki jih navajas. Podobno ima Tesla prednost pri EV, kar se tehnologije tice.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mags in darjan

corsol

Guru
11. mar 2010
2.941
941
113
Tam sosedji hrvati pišejo kak klump so hibridi in priporočajo ali bencinarja ali EV, da vmesna jajca nimajo smisla. Saj logično, hibrid ima obe "tehnologiji" in zato podvržen napakam ICE sklopa plus EV sklopa. Zadnje čase vsi silijo te hibride itak samo zaradi co2 izpustov, potem pa paklarijo s tem in izkrivljajo resnico.

Pa tudi hibridi veliko večkrat zagorijo

Poglej priponko 93875
Se delona strinjam , vendar ne glede statistike okvar.
Glede slikce, vir=?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.978
9.639
113
Toyota hibridi so zgleda solidne zadeve, ampak toyota =! celotna avtoindustrija. Ostali delajo hibride samo iz razloga co2 zadostitve.
In zakaj potem pljuvaš po celotni avtoindustriji? Ob tem, da ima Toyota daleč največji delež pri hibridih.
Aja, ostali sploh ne delajo hibridov zato, ker jih kupci kupujejo, samo zaradi co2ja. Lool. FB doktor.
In še to: tvoja velecenjena EV klinika je malo nazaj srala tudi po Toyotinih hibridih. Tak da nea vem, kak sedaj to pišeš, da so Toyotini hibridi solidni. Dej se že odloči.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.941
941
113

Toyota hibridi so zgleda solidne zadeve, ampak toyota =! celotna avtoindustrija. Ostali delajo hibride samo iz razloga co2 zadostitve.
Se mi je zdelo kje tiči zajec......."Car fire risk is strongly related to vehicle age, so EV fire frequency may increase with the average age of EVs on roads. "

Glede na napisano si mislim da so v statistiki vsi požari.....recimo avtov starih 20let(10,15,..),.......koliko je živih električarjev toliko starih?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.799
6.931
113
Pusti EV, provtno si vprasal o ICE vs hibrid.

sad saj solidno ne pomeni da so super, pac OK za to kar so - hibridi. Ni pa to blizu EVjev kar se tice “vsega”.