Number26 banka končno na voljo v Sloveniji

mistique

Guru
16. jun 2009
13.665
1.469
113
Emona / Carnium
Tako kot od drugih bank - nasih ali tujih. Jaz jih prinesem sprintane konec meseca, skupaj z računi. Računovodja pač nima dostopa in pooblastil do mojih bank.
Ja. Do sedaj naj bi računovodja preko nlb klika prejemal izpiske (ne vem točno kako so to izvajali...še zbiram informacije).
Gre pa za e-commerce, kjer bom uredil generiranje in davčno potrjevanje računov v čebelica.biz. Za to in plačilo prispevkov pravzaprav ne rabim računovodje na mesečni ravni...izpiske pa lahko menda pošljem v elektronski obliki.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.604
6.331
113
Ne vem, ugibam... Bos moral sicer racunovodja vprašat. Ampak ce je na ta nacin, N26 ne bi smel biti problem.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.130
349
83
Goriska
Evo ponoci so me obrali iz n26 racuna, in sicer gre za transakcije (karticna placila) za United airlines.

Gre za 7 posameznih placil v skupni vrednosti 3227,86€.

Kartico sem seveda takoj danes, ko sem to videl blokiral in podal prijave za vse posamezne transakcije.

Pred casom se mi je nekaj podobnega ze zgodilo, vendar za majhen znesek cca 200€ in sem dobil povrnjeno potem po prijavi.

Gesla redno spreminjam itd…

Sedaj, ko pa gre za tako visok znesek pa me malo skrbi, ce bodo vrnili.

Ima se kdo tako grozno izkusnjo?

Razmisljam, da bi po razpletu kar zakljucil z N26.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.190
1.466
113
Jaz imam preventivno vse kartice zamrznjene, samo na tekoči za hrano je ene 100€ gor. Itak, če rabiš v appu takoj odmrzneš.
 

Fusionn

Majstr
5. sep 2007
2.114
482
83
To men deluje, da imajo "skenirano" tvojo kartico. Torej ti menjava gesel v appu nič ne pomaga.
Jaz bi rekel, da bo pomagalo samo menjava računa oz kartice. Vprašaj na support kako naredit, da ti dajo kartico z drugimi podatki.

Kot so že omenili. V appu si narediš še en "predal" in z njega prenakazuješ. Na glavnem imaš samo za sproti. Če potrebuješ več, pa prenakažeš v sekundi.

Če imaš več kot 15k€ , razmisli o varčevalnem računu. Plačaš "pro" račun, ampak se ti z obrestmi povrne v parih mesecih (3% na leto so obresti).
Prednost je, da imaš lahko več predalov. Tako imaš lahko enga samo za online plačevanje.
Verjetno ti take težave hitreje in lažje rešijo, ker si "pro user"...
Ali pa si odpri še revolut, pa imaš eno samo za online nakupe, eno pa za kartico v trgovino...

Menjava kartice je pa po moje obvezno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.130
349
83
Goriska
Brez avtorizacije?

Po moje bos dobil nazaj...
Da, brez avtorizacije.

Ponavadi moram vedno potrditi spletno placilo se v appu, tukaj pa ni bilo nic, samo presenecenje v notifications o transakcijah na zacetnem zaslonu…

Sem pisal tudi ze United airlines in so mi odgovorili, ce so placila potrjena in ce so zraven placil potrditvene (referencne stevilke).

Placila se niso potrjena, oz. pise processing, referencnih stevilk prav tako ni zraven transakcij, denar pa je vseeno sel iz racuna.

Upam, da dobim nazaj.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.130
349
83
Goriska
To men deluje, da imajo "skenirano" tvojo kartico. Torej ti menjava gesel v appu nič ne pomaga.
Jaz bi rekel, da bo pomagalo samo menjava računa oz kartice. Vprašaj na support kako naredit, da ti dajo kartico z drugimi podatki.

Kot so že omenili. V appu si narediš še en "predal" in z njega prenakazuješ. Na glavnem imaš samo za sproti. Če potrebuješ več, pa prenakažeš v sekundi.

Če imaš več kot 15k€ , razmisli o varčevalnem računu. Plačaš "pro" račun, ampak se ti z obrestmi povrne v parih mesecih (3% na leto so obresti).
Prednost je, da imaš lahko več predalov. Tako imaš lahko enga samo za online plačevanje.
Verjetno ti take težave hitreje in lažje rešijo, ker si "pro user"...
Ali pa si odpri še revolut, pa imaš eno samo za online nakupe, eno pa za kartico v trgovino...

Menjava kartice je pa po moje obvezno.

Kartico sem ze enkrat blokiral in dobil novo, ter spremenil gesla.

Hvala za nasvet, bom mogoce res tako naredil, sicer za varcevanje imam tudi Trade republic.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.590
1.071
113
Placila se niso potrjena, oz. pise processing, referencnih stevilk prav tako ni zraven transakcij, denar pa je vseeno sel iz racuna.

Zna bit, da so potem sredstva samo rezervirana, in ko transakcije ne bodo potrjene, se sprostijo nazaj. Res pa zna bit, da so nekje v neki bazi na "dark netu" zapisani podatki tvoje kartice. Fino bi bilo, če bi lahko preklical to kartico in dobil novo z drugačnimi številkami. Srečno!
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.444
3.861
113
Ljubljana
hmpg.net
Kartični procesor se ni poslal dokončno potrditev banki, zato znesek je dol, (ne smeš več razpolagati z njim - rezervacija), ni pa še dokončno.

Glede MFA pa, obvezna je v EU, ne pa v ZDA.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.130
349
83
Goriska
Zna bit, da so potem sredstva samo rezervirana, in ko transakcije ne bodo potrjene, se sprostijo nazaj. Res pa zna bit, da so nekje v neki bazi na "dark netu" zapisani podatki tvoje kartice. Fino bi bilo, če bi lahko preklical to kartico in dobil novo z drugačnimi številkami. Srečno!
Kartico sem blokiral takoj, ko sem opazil in narocil novo, na novi so vedno druge stevilke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sousis

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.444
3.861
113
Ljubljana
hmpg.net
Nak, ker so trgovci ugotovili, da MFA zmanjšuje prodajo, so se potrudili, da je v uporabi samo tam kjer je obvezna. Celo nekateri te iz EU strani preusmerijo za plačilo kam drugam.
 
  • Žalosti me
Reactions: urby20