Novo pri Telekom Slovenije II.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
In koliko ljudi ima dejansko ta bon ? Kdo sploh še ima doma siol, da bi dobil bon.

Gravža se mi telekom, vedno sem jih zagovarjal toda tokrat, ko izplačam telefon grem takoj vstran.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Dumber pravi:
In koliko ljudi ima dejansko ta bon ? Kdo sploh še ima doma siol, da bi dobil bon.

Gravža se mi telekom, vedno sem jih zagovarjal toda tokrat, ko izplačam telefon grem takoj vstran.
Ti je zares nekaj 10€ toliko pomembnih, da še vedno podpiraš nekoga, kateri se ti gravža
stupid-1.gif


PS- pokonče človek bi odplačal tisti drobiž in se z gnusom ne bi več ukvarjal. Če pa si sam nezgravžen, pol pač vztrajaš
evil.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ko podražijo, drugi pa pocenijo, so oni najcenejši
smile-1.gif


Samo zaradi lenobe je folk še pri telekomu
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.237
54
48
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Zakaj folk sploh preplačuje Telekom?

Zato ker v hiši delujo. medtem ko S*** nima signala
smile-1.gif

Pa ker neomejeni C, skupaj s Siol-om za 24€, tudi ni slaba izbira
smile-1.gif
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Kje pa živiš, da nimaš signala konkurence?
Vsi živimo, hodimo in se zadržujemo izključno v razdalji 10 m od antene vseh ponudnikov zato je tvoje vprašanje povsem na mestu.
evil.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.486
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik gas pravi:
Zato ker v hiši delujo. medtem ko S*** nima signala
smile-1.gif

Pa ker neomejeni C, skupaj s Siol-om za 24€, tudi ni slaba izbira
smile-1.gif

Noja... Neomejeni C niti ni tako poceni... konkurenca ima po podobni ali nizji ceni... vendar brez da bi bilo treba biti vezan se s SiOLom
smile-1.gif
...


Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Kje pa živiš, da nimaš signala konkurence?

Mogoce na Vilharjevi ali Vojkovi v Ljubljani?
smile-1.gif


Dropbox-20151105-081540.png

Dropbox-20151105-081757.png
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Ma ne živimo v prepričanju da ima Telekom najboljše omrežje na svetu, v SLO pa ga verjetno ima. K sreči imam dost znancev ki imajo konkurenco (tudi sam sem bil dolgo tam) in motnje so, vsi imajo kaj za povedat, jaz pa sem sedaj že 23-i mesec na Mobitel omrezju in nisem imel ene samcate motnje. Kot primer, v teh dneh sedimo na pijacki in kolega nekaj krat zaporedoma ne more vzpostaviti klica (omrezje zasedeno). Sklepam da je v tistem casu bil tudi nedosegljiv za ostale. Se pa strinjam, zgolj iz vidika cen pac Mobitel NI poceni oz. zame je bil zelo ugoden dokler me niso skenslali iz paketa Itak "nahrbtnik"
smile-1.gif
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Citat:
Uporabnik WPT78 pravi:
Zvesti smo dobremu - zanesljivemu omrežju, in tudi plačujemo to.
cheer.gif

Jest sem jim plačal za 100MB 50 evrov in še enkrat za 50MB 25 evrov! Kaj se je zgodilo? Ne nisem naredu nobeno škodo ali kak prekršek,samo prekoračil sem za minuto ali dve trajanja prenosa. Izgovori zakaj si ne zakupite večjo količino so sramotno ciganski !
Prekoračitev da je dražje ok.Samo za 300% !!! Kar imejte si ga telekom
cheer.gif
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik sgh pravi:
Citat:
Uporabnik WPT78 pravi:
Zvesti smo dobremu - zanesljivemu omrežju, in tudi plačujemo to.
cheer.gif

Jest sem jim plačal za 100MB 50 evrov in še enkrat za 50MB 25 evrov! Kaj se je zgodilo? Ne nisem naredu nobeno škodo ali kak prekršek,samo prekoračil sem za minuto ali dve trajanja prenosa. Izgovori zakaj si ne zakupite večjo količino so sramotno ciganski !
Prekoračitev da je dražje ok.Samo za 300% !!! Kar imejte si ga telekom
cheer.gif

Torej si bil v tujini? Ker kolikor gledam sedaj je cena taka: "Cena za kB = 0,00042 €/kB".
Torej bi bilo 100 mega 42€, 50 mega pa 21€.
Drugače pa: Obstajajo paketi, ki imajo dovolj prenosa (če pa ne moreš biti brez interneta dve minuti, pol pa tudi ne vem...)


@Jest; Potem pa se zgodi to kar berem drugje (seveda pišejo tisti, ki niso pri TS). Kako je TS nesramen do ljudi v SLO, ker ni ponudil ABA lige tudi drugim gledalcem, da jo lahko gledajo. Sedaj lahko gledajo ABA ligo samo tisti, ki imajo TS, ostali ne morejo. WTF?
Vsak si sam izbira kje bo, noben nobenega ne sili, da je pri bilokaterem operaterju...ne vem pa kaj obsojate druge, da so pri TS. Je to vaš problem? Če so se tako odločili, so se tako odločili.

Samo en primer ti dam, kako je simobil "super". VELIKO prijateljev in znancev ima simobil in v Sežani dela OBUPNO že kako leto. Vedno ko jim kdo kaj reče odgovorijo, da so motnje in da bodo napako odpravili in ne vem kaj še vse...v bistvu v enem letu (cca, kak mesec manj, več ne pomeni dosti) niso naredili NIČ, POPOLNOMA NIČ!! In ljudje so velikokrat brez signala, ne morejo klicati, v bistvu ne morejo si pomagat s telefonom. In plačujejo jim naročnino za to, da jim dela nekaj na pol ali pa še to ne...
Jaz se jim samo smejim...sam sem pri TS, pa plačujem 23€ na mesec in nimam nobenih problemov. Edino škoda ker mi ne lovi 4G v hiši, ampak itak mi ne rabi, ker imam wi-fi
smile-1.gif

Raje plačam tiste dva, tri evre na mesec več in nimam problemov, kot pa da me stalno kaj zafrkava...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.486
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:

@Jest; Potem pa se zgodi to kar berem drugje (seveda pišejo tisti, ki niso pri TS). Kako je TS nesramen do ljudi v SLO, ker ni ponudil ABA lige tudi drugim gledalcem, da jo lahko gledajo. Sedaj lahko gledajo ABA ligo samo tisti, ki imajo TS, ostali ne morejo. WTF?
Vsak si sam izbira kje bo, noben nobenega ne sili, da je pri bilokaterem operaterju...ne vem pa kaj obsojate druge, da so pri TS. Je to vaš problem? Če so se tako odločili, so se tako odločili.

Samo en primer ti dam, kako je simobil "super". VELIKO prijateljev in znancev ima simobil in v Sežani dela OBUPNO že kako leto. Vedno ko jim kdo kaj reče odgovorijo, da so motnje in da bodo napako odpravili in ne vem kaj še vse...v bistvu v enem letu (cca, kak mesec manj, več ne pomeni dosti) niso naredili NIČ, POPOLNOMA NIČ!! In ljudje so velikokrat brez signala, ne morejo klicati, v bistvu ne morejo si pomagat s telefonom. In plačujejo jim naročnino za to, da jim dela nekaj na pol ali pa še to ne...
Jaz se jim samo smejim...sam sem pri TS, pa plačujem 23€ na mesec in nimam nobenih problemov. Edino škoda ker mi ne lovi 4G v hiši, ampak itak mi ne rabi, ker imam wi-fi
smile-1.gif

Raje plačam tiste dva, tri evre na mesec več in nimam problemov, kot pa da me stalno kaj zafrkava...


S tem samo potrjujes to, kar vse cas govorim... Da je najbolj odvisno od loakcije uporabe... in da noben od operaterjev ni "najboljsi" ... Jaz lahko recimo podobno napisem za svojega operaterja... da nimam nobenih problemov... in mi celo LTE lovi tudi doma ali v sluzbi znotraj stavbe
smile-1.gif
... ampak velja na lokacijah, na katerih se sam najvec gibljem... Pa velik faktor je tudi to, kaksno opremo uporabljas... Recimo LTE mobilnik, ki ne podpira frekvence LTE 800 MHz, ti pri recimo pri Telemachu za prenos podatkov preko LTE ne koristi kaj dosti... Podobno je recimo z mobilnikom ali drugo terminalsko opremo, ki ne podpira recimo frekvence UMTS900 ... bos tezko dosegal dobre rezultate, ce si pri Telekomu... sploh na podelezelju ...
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
2
36
Jaz imam na WCju doma samo Telekomov signal (celo LTE), ostalih ne, tud WiFi noče lovit. To mi je najbolj pomembno, ker tam greta 2GB mobilnih na mesec sigurno 😂. Zato sem pri Telekomu, kljub temu da ima Simobil podobne cene. No pa zaradi tega, ker imajo z Iphonom zrihtano tako kot treba, ne čunga lunga kot Simobil. Drugače sem pa tudi pri Simobilu bil zadovoljen. Med signalom res ni neke razlike, en vleče tam, drugi tam. Letos poleti sem na kampiranju imel samo Simobilov LTE signal, Telekom pa komaj da 2G. Kar se pa mest tiče je pa res, da ime Telekom večinoma v notranjosti dosti boljši signal, vsaj v Mariboru.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.237
54
48
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik gas pravi:
Zato ker v hiši delujo. medtem ko S*** nima signala
smile-1.gif

Pa ker neomejeni C, skupaj s Siol-om za 24€, tudi ni slaba izbira
smile-1.gif

Noja... Neomejeni C niti ni tako poceni... konkurenca ima po podobni ali nizji ceni... vendar brez da bi bilo treba biti vezan se s SiOLom
smile-1.gif
...


Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Kje pa živiš, da nimaš signala konkurence?

Mogoce na Vilharjevi ali Vojkovi v Ljubljani?
smile-1.gif

Verjetno res
smile-1.gif

Mi smo zadovljni in samo to steje
smile-1.gif


@snecer 5 minut iz malo večjega mesta
smile-1.gif
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:

@Jest; Potem pa se zgodi to kar berem drugje (seveda pišejo tisti, ki niso pri TS). Kako je TS nesramen do ljudi v SLO, ker ni ponudil ABA lige tudi drugim gledalcem, da jo lahko gledajo. Sedaj lahko gledajo ABA ligo samo tisti, ki imajo TS, ostali ne morejo. WTF?
Vsak si sam izbira kje bo, noben nobenega ne sili, da je pri bilokaterem operaterju...ne vem pa kaj obsojate druge, da so pri TS. Je to vaš problem? Če so se tako odločili, so se tako odločili.

Samo en primer ti dam, kako je simobil "super". VELIKO prijateljev in znancev ima simobil in v Sežani dela OBUPNO že kako leto. Vedno ko jim kdo kaj reče odgovorijo, da so motnje in da bodo napako odpravili in ne vem kaj še vse...v bistvu v enem letu (cca, kak mesec manj, več ne pomeni dosti) niso naredili NIČ, POPOLNOMA NIČ!! In ljudje so velikokrat brez signala, ne morejo klicati, v bistvu ne morejo si pomagat s telefonom. In plačujejo jim naročnino za to, da jim dela nekaj na pol ali pa še to ne...
Jaz se jim samo smejim...sam sem pri TS, pa plačujem 23€ na mesec in nimam nobenih problemov. Edino škoda ker mi ne lovi 4G v hiši, ampak itak mi ne rabi, ker imam wi-fi
smile-1.gif

Raje plačam tiste dva, tri evre na mesec več in nimam problemov, kot pa da me stalno kaj zafrkava...


S tem samo potrjujes to, kar vse cas govorim... Da je najbolj odvisno od loakcije uporabe... in da noben od operaterjev ni "najboljsi" ... Jaz lahko recimo podobno napisem za svojega operaterja... da nimam nobenih problemov... in mi celo LTE lovi tudi doma ali v sluzbi znotraj stavbe
smile-1.gif
... ampak velja na lokacijah, na katerih se sam najvec gibljem... Pa velik faktor je tudi to, kaksno opremo uporabljas... Recimo LTE mobilnik, ki ne podpira frekvence LTE 800 MHz, ti pri recimo pri Telemachu za prenos podatkov preko LTE ne koristi kaj dosti... Podobno je recimo z mobilnikom ali drugo terminalsko opremo, ki ne podpira recimo frekvence UMTS900 ... bos tezko dosegal dobre rezultate, ce si pri Telekomu... sploh na podelezelju ...

To itak da je važno od lokacije, ampak v tem primeru, ki sem ti ga napisal, kaj bi ti naredil?
smile-1.gif
Jaz vem da se ne bi veliko časa ukvarjal (v tem primeru) s simobilom in bi jih hitro skenslal pa šel drugam.
Kako veš, da npr. ti ki so pri mobitelu niso pri drugem operaterju ravno zaradi tega, ker jim drugi operater slabo lovi?
smile-1.gif

Js vem da edina druga opcija, katero bi študiral je telemach (tudi zato ker mislim, da ima še vedno možnost uporabe omrežja TS)
smile-1.gif
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:
Citat:
Uporabnik sgh pravi:
Citat:
Uporabnik WPT78 pravi:
Zvesti smo dobremu - zanesljivemu omrežju, in tudi plačujemo to.
cheer.gif

Jest sem jim plačal za 100MB 50 evrov in še enkrat za 50MB 25 evrov! Kaj se je zgodilo? Ne nisem naredu nobeno škodo ali kak prekršek,samo prekoračil sem za minuto ali dve trajanja prenosa. Izgovori zakaj si ne zakupite večjo količino so sramotno ciganski !
Prekoračitev da je dražje ok.Samo za 300% !!! Kar imejte si ga telekom
cheer.gif

Torej si bil v tujini? Ker kolikor gledam sedaj je cena taka: "Cena za kB = 0,00042 €/kB".
Torej bi bilo 100 mega 42€, 50 mega pa 21€.
Drugače pa: Obstajajo paketi, ki imajo dovolj prenosa (če pa ne moreš biti brez interneta dve minuti, pol pa tudi ne vem...)


@Jest; Potem pa se zgodi to kar berem drugje (seveda pišejo tisti, ki niso pri TS). Kako je TS nesramen do ljudi v SLO, ker ni ponudil ABA lige tudi drugim gledalcem, da jo lahko gledajo. Sedaj lahko gledajo ABA ligo samo tisti, ki imajo TS, ostali ne morejo. WTF?
Vsak si sam izbira kje bo, noben nobenega ne sili, da je pri bilokaterem operaterju...ne vem pa kaj obsojate druge, da so pri TS. Je to vaš problem? Če so se tako odločili, so se tako odločili.

Samo en primer ti dam, kako je simobil "super". VELIKO prijateljev in znancev ima simobil in v Sežani dela OBUPNO že kako leto. Vedno ko jim kdo kaj reče odgovorijo, da so motnje in da bodo napako odpravili in ne vem kaj še vse...v bistvu v enem letu (cca, kak mesec manj, več ne pomeni dosti) niso naredili NIČ, POPOLNOMA NIČ!! In ljudje so velikokrat brez signala, ne morejo klicati, v bistvu ne morejo si pomagat s telefonom. In plačujejo jim naročnino za to, da jim dela nekaj na pol ali pa še to ne...
Jaz se jim samo smejim...sam sem pri TS, pa plačujem 23€ na mesec in nimam nobenih problemov. Edino škoda ker mi ne lovi 4G v hiši, ampak itak mi ne rabi, ker imam wi-fi
smile-1.gif

Raje plačam tiste dva, tri evre na mesec več in nimam problemov, kot pa da me stalno kaj zafrkava...

Žal nisem bil v tujini! Internet rabim v glavnem samo prek wifi,takrat je pa zakupljenih 100mb prekoračil sin,torej skupaj je porabil 200mb !! Matr kva se to luksuzira ! Izračunaj koliko časa je lahko gledal you tube in ne mi zdej še kakšno dobro za teljekom,ker bom znorel !!
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Pol si mal napihnil stroške ali pa je porabil še kaj več.
Drugače pa...na Androidu (če imaš napravo z Androidom) obstaja možnost, ki ti omeji prenos podatkov, preko katerega ne moreš it. Jaz imam to naštimano od prvega dne dalje. Mislim pa da je ta možnost tudi na Applu, nisem pa 100%.
Je pa tudi na tebi krivda, če pač nimaš naprave pod kontrolo
smile-1.gif
Ampak seveda je najlažje zvaliti krivdo na operaterja, ki je vedno vse kriv, uporabnik pa ni nikoli...

Telemach:
Cena za prenos podatkov, ki presega zakupljene količine, je 0,00048 EUR/kB.
Za Simobil nisem dobil podatka...

Verjetno je tudi cena od paketa do paketa različno.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Telemach z novimi paketi (tisti, ki so trenutno v ponudbi) več nikjer ne obračuna prenos podatkov v Sloveniji po porabljeni količini. Po porabljeni količini je free in omejeno na 64 kbit/s.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.512
2.991
113
No sam sem že zelo dolgo na Mobitelu in omrežje res deluje BP, se mi pa od nadgradnje na 4G naprej pojavlja težava, da včasih doma ostanem brez signala, saj telefon vztraja na 4G signalu namesto, da bi preklopil na 3G, kjer je signal prešibak. Tako sem dostikrat brez signala in sedaj doma preklapljam ročno na 3G.Morda je težava tudi v telefonu (Note 4), ker je v splošnem pokritost precej boljša.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.