Novo pri Telekom Slovenije II.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.099
-869
83
Imam tako Si.mobil kot Telekom poslovno naročnino, mene in ostale ki imamo nič ne moti. Ja ! Razumljivo !
aplauz.gif
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

No Tupli, ne pravljic pisat o dvoji direktorski naročnini.

Kaj se sploh oglašaš na forumu...če smo že pri tem
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.440
158
63
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Jest je verjetno mislil, da če imaš terminalsko opremo, ki ima le UMTS 2100 ti bo najboljše omrežje od Telekoma, če imaš pa terminalsko opremo ki podpira tako kot UMTS 900/2100 pa je Telekomovo UMTS omrežje daleč najslabše UMTS omrežje v državi.

Sej si Jest tako mislil ne?
smile-1.gif
Napisal ni tako ,da bi bilo tako mišljeno..
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.486
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:

V zadnjem delu mislim da se motiš ,ali pa me popravi..

Kolikor vem ,ima telekom UMTS samo na 2100Mhz ??

lp

Saj zato sem pa tako napisal, da ce imas mobilnik ali terminalsko opremo, ki NE podpira UMTS900 da bodo na Telekomovem omrezju bolj slabi rezultati
smile-1.gif
...

Ni konec sveta, a mislim da še vedno napačno razlagaš zadevo...

Tako kot pišeš je razumeti ,da če telefon ne podpira 900Mhz boš imel slab signal pri telekomu na podeželju.

Sedaj če je moje mišljenje pravilno, ti pri telekomu telefon s 900Mhz na 3g ne prinaša nobene prednosti ker bazne postaje delujejo samo na 2100Mhz.
Se sedaj razumeva ?

lp

Ce imas telefon ali modem, MiFi ali kaj podobnega, ki poleg UMTS2100 podpira tudi povezovanje v omrezja UMTS900 in si recimo na nekje na podezelju... ti deluje mobilni internet z vstavljeno Telekomovo kartico recimo zelo po polzje preko 2G ... ce imas pa vstavljeno Si.mobilovo kartico pa "leti" preko UMTS... Take so konkretno moje izkusnje na Dolenjskem... recimo v okoli Grosupelj... ali pa se nizje okoli Trebnjega... Podobno je recimo pri LTE in Telemach vs. Telekom ali Si.mobil... Telemach ima zaenkrat omrezje LTE samo na 800 MHz, ki ga nekateri starejsi mobilniki (recimo iPhone 5 podpira le band 1, 3 in 5 torej 2100, 1800 in 850 MHz) ali pa nekateri poceni kitajski mobilniki ne podpirajo ...

Zelel sem le to povedati, da je zelo pomembno tudi to, kaksno opremo uporabljas...
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.440
158
63
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:

V zadnjem delu mislim da se motiš ,ali pa me popravi..

Kolikor vem ,ima telekom UMTS samo na 2100Mhz ??

lp

Saj zato sem pa tako napisal, da ce imas mobilnik ali terminalsko opremo, ki NE podpira UMTS900 da bodo na Telekomovem omrezju bolj slabi rezultati
smile-1.gif
...

Ni konec sveta, a mislim da še vedno napačno razlagaš zadevo...

Tako kot pišeš je razumeti ,da če telefon ne podpira 900Mhz boš imel slab signal pri telekomu na podeželju.

Sedaj če je moje mišljenje pravilno, ti pri telekomu telefon s 900Mhz na 3g ne prinaša nobene prednosti ker bazne postaje delujejo samo na 2100Mhz.
Se sedaj razumeva ?

lp

Ce imas telefon ali modem, MiFi ali kaj podobnega, ki poleg UMTS2100 podpira tudi povezovanje v omrezja UMTS900 in si recimo na nekje na podezelju... ti deluje mobilni internet z vstavljeno Telekomovo kartico recimo zelo po polzje preko 2G ... ce imas pa vstavljeno Si.mobilovo kartico pa "leti" preko UMTS... Take so konkretno moje izkusnje na Dolenjskem... recimo v okoli Grosupelj... ali pa se nizje okoli Trebnjega... Podobno je recimo pri LTE in Telemach vs. Telekom ali Si.mobil... Telemach ima zaenkrat omrezje LTE samo na 800 MHz, ki ga nekateri starejsi mobilniki (recimo iPhone 5 podpira le band 1, 3 in 5 torej 2100, 1800 in 850 MHz) ali pa nekateri poceni kitajski mobilniki ne podpirajo ...

Zelel sem le to povedati, da je zelo pomembno tudi to, kaksno opremo uporabljas...

In zaključek vsega tega je ,da bi lahko telekom nekako vključil tudi 900Mhz na 3g ker je ta širina dosti manj občutljiva na razne prepreke kot 2100Mhz.
 

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
O katerih kaznih, da jih ni potrebno plačati če prekinemo pogodbo govori telekom. Če grem vstran moram odplačat telefon (kar mi je jasno) in 60€ pogodbene kazni. A je komu jasno zakaj ? Tako mi je sedaj rekla na telekomu.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik Dumber pravi:
O katerih kaznih, da jih ni potrebno plačati če prekinemo pogodbo govori telekom. Če grem vstran moram odplačat telefon (kar mi je jasno) in 60€ pogodbene kazni. A je komu jasno zakaj ? Tako mi je sedaj rekla na telekomu.
To je eno in ista stvar. Pogodbena kazen == poplačilo telefona.
 

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
Še eno leto imam: rekla je da moram plačati 12 položnic torej 12x24 eur za telefon + 60 eur pogodbene kazni.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
ja sej je prav. Pač plačati moraš preostale obroke telefona ter 60 € na preostalo ugodnost za telefon (v tem primeru 12/24), ki si jo dobil, ko si se vezal za 24 mesecev - verjetno si ob vezavi dobil 120 € cenejši telefon na "operaterjevo redno ceno telefona".
 

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
Ja to je ta razlika, saj mi je jasno. Ampak na njihovi strani piše sledeče: Naročniki, ki se s predlagano spremembo ne strinjajo, imajo do 30. 11. 2015 pravico odstopiti od naročniške pogodbe brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni.

V kakšenm drugem primeru pa še lahko imaš kazen, ta del mi ni jasen.- Če imaš naročnino brez subvencioniranega telefona, kakšno pa lahko imaš kazen, če greš vstran ?

So pa zanimivo, danes sem jih klical in preverjel stroške odplačila telefona itd, in se na vse načine trudijo najti skupno rešitev cenejšega paketa, zanima jih zakaj greš vstran itd... če jim je to potrebno vsako leto naredit. Resnično upam, da gre čimveč ljudi vstran.
 
Nazadnje urejeno:

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Tudi dejanska kazen za prekinitev aneksa obstaja, na Telemachu je preverjeno12.5€+DDV, koliko imajo drugi ne vem.

Je pa to drobiž proti vračilu popusta in telefona, tak da v bistvu ti ta zakon da je ob spremembi brez kazni ne pomaga dosti, dokler ne PREPOVEJO kakršnokoli pogodbeno povezavo med mobitelom in naročnino.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Ne smejo ti zaračunati prekinitev pogodbe.

Naprimer pri Telemachu ti npr. v tem primeru ne smejo:
- prekinitev razmerja: 12 eur
- predčasna prekinitev aneksa
- prekinitev razmerja šele ob koncu meseca (oziroma če prekineš po 20. v mesecu se uradno prekine šele konec drugega meseca). V primeru spremenjenih pogojev se razmerje prekine takoj.

Z vezavo si dobil ugodnost, ki jo ob predčasni prekinitvi aneksa moraš vrniti. In to je pravilno.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.512
2.991
113
No pri nas deluje LTE na 800/1800 MHZ in moram, ko sem doma telefon ročno preklopiti na 3G signal, saj drugače v hiši ostanem popolnoma bez signala, čeprav bi LTE 800 moral pokravati te luknje BP.
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Z vezavo si dobil ugodnost, ki jo ob predčasni prekinitvi aneksa moraš vrniti. In to je pravilno.
To že seveda, samo še bolj prav bi bilo da podpišeš eno pogodbo o storitvi in drugo o nakupu mobitela in lahko prekineš storitev brez da prekineš odplačevanje mobitela.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.