Novo pri Telekom Slovenije II.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.486
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik map pravi:
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Se pa že bolj splača Vipnet 10 kun / dan, prav tako omejtiev 1GB.

Kakor komu. v tujini z tem paketom do spleta dostopaš z slovenskim IP, tako da delajo razni streami tipa RTV4D, Planet, siol twin, itd. nekateri delajo samo z SLO iP, ko greš preko tujega operaterja je mrk. Če pa zraven še klice opravljaš, je pa ta 2,90 čista zmaga.

SiOL TVIN ne deluje iz tujine... vsaj lani ni delovalo iz Hrvaske, ce sem imel vstavljeno Telekomovo SIM kartico in uporabljal njihov paket gostovanja (edino ce sem vzpostavil VPN povezavo do svojega domacega routerja)... Preko Si.mobila in "poletne opcije za Hrvasko" je delovalo. Kot kaze je Telekom vseeno blokiral dostop do svoje storitve, ker ima podatek, da si bil v tujini. Preko Si.mobila pa je TVIN normalno deloval tudi iz Hrvaske ...

Glede klicev pa je EU tarifa sedaj dokaj ugodna (v dolocenih primerih celo ceneje kot takrat, ko si doma
smile-1.gif
) in je cisto vseeno... Edino kar je, je to, da se crpa iz zakupljenih kolicin ...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.845
1.965
113
najrajš na babi
OK, twina nisem nikol probaval, ker ga nimam. Delale so pa ostale zadeve, preko wifi v apartmaju pa ne. Mislim da RTV SLO v živo, Voyo, itd
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.486
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik map pravi:
OK, twina nisem nikol probaval, ker ga nimam. Delale so pa ostale zadeve, preko wifi v apartmaju pa ne. Mislim da RTV SLO v živo, Voyo, itd

Ja... to pa deluje... ker niso Telekomove storitve in se cekira zgolj to, da IP iz katerega prihaja zahtevek izvira iz SLO naslovnega prostora ...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.845
1.965
113
najrajš na babi
V bistvu je ta 2,90 kr dober deal. Gleda na to da so bile cene gostovanja še do pred kratkim v nebesih. V EU se je to malo znižalo, ampak podatkovno gostovanje je še vedno drago ko pes. Prednost je, da lahko uporabljaš kjerkoli v EU, ne samo v RH, ni dodatnih naprav in kartic, pa čekiranje in polnjenje računa, da ti ne poteče. Kdo se veliko giblje v EU, je to smešno poceni. Recimo kaki poslovneži, kamionarji, avtobusarji, itd. En račun na hitro. 29,95 EUR naročnine, pa če je 25 dni v EU je maksimalni račun 28+ 2,90X25. To je 102,45 EUR. Za 30 dni neomejenega klicanja in 3 giga surfanja v slo, ter 25 dni praktično neomejenih storitev v EU. Do pred kratkim si tak račun dobil če si v tujini nekajkrat poklical.
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.662
9
38
Ljubljana- okolica

Mogoče kdo ve koliko je ažurna stran moj.telekom.si namreč telefon mi je že v soboto javil da sem porabil 2gb podatkov. na spletni strani pa še vedno piše kot da te porabe ni bilo.

lp x5x
 

Chipmunk

Pripravnik
30. jun 2008
366
0
16
Bi morala biti kar ažurna... Da si porabil 2GB, ti je javil telefon ali si dobil SMS alarm z 1919?
 

Chipmunk

Pripravnik
30. jun 2008
366
0
16
Preveri, če imaš v telefonu pravilno nastavljen cikel (od prvega do zadnjega v mesecu). Telefon to itak šteje po svoje... tudi prenos podatkov, ki je sicer brezplačen (npr. za gledanje TViNa).
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Cenilec (Ernest & Young), ki ga je najela država naj bi izračunal realno vrednost Telekoma: 110 €/delnico
http://www.finance.si/8820900/Dr%C5%BEavna-cenitev-za-Telekom-res-110-evrov
http://www.b92.net/biz/vesti/region.php?yyyy=2015&mm=04&dd=17&nav_id=981827

Reuters reported earlier this week that Cinven offered €110 ($116) per Telekom Slovenia share, valuing the company at about €719 million. Slovenian Sovereign Holding (SSH or SDH in Slovenian) had previously said it received just one bid for a 72.75 per cent stake in the state-owned operator.
http://zaacom.co.uk/cinven-confirms-bid-for-telekom-slovenia/
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.