nov električni avto,nasveti za nakup

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.523
426
83
Ja, ampak najbrz z AC (11kw).DC polnjenje je po 45c.
Ce imas Teslo, polnis samo uzjemomadrugje kot na teslinih SC. Ali zato ker je zastonj, (ozirima bistveno ceneje) ali pa ker nimas v bližini SC.
Jaz imam za backup GNE kartico (in app poleg ostalih 30+). Z GNE dobis po lj ponekod polnjenje za ceno parkinga. (22c/kwh v eko mode)
Petrol je hotel podatke kot bi najemal 30 letni hipotekarni kredit, poleg tega velikokrat ne delajo pa to ni oznaceno, cena tudi ni.ugodna.
Z GNE sem v Sarajevu polnil za nekih 40c/kwh na 150kw "MOON".
Ja, v centru sarajeva (al pa Višegradu) bi lahko sel na zastonj polnilnico, samo potem ne bi iz juzne srbije prisel v anja Luko do vecera cez tiste bosanske hribe.
Ze tako sem v Kraljevu kako uro pusnil, ker hitra polnilnica ni bila dostopna (gradbisce, nic oznaceno v app) potem pa iskanje alternative kjer sem filal s 30kw namesto skoraj 100.
hja, polnim lahko v garaži do 13A in na Lidl polnilnici - zakaj bi se vozil z dnevne poti na SC, ker mi je od rok?
Gre se za to, da s trenutnim dieselskim vozilom se dela premalo km (24km/dan), vredno je pa toliko kot 2019 Tesla + -
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.596
1.021
113
Kako nisi preplačala? Kaj imaš? Teslo ne. Torej avto, ki bi moral nov v resnici stati, kakih 25k, morda 30k z vso opremo. Koliko si ti za njega plačala? No, za toliko si ga preplačala ;)
A lastna cena svabskih "premij" je pa tam tam s prodajno? In to po ze skoraj 100 letih konstantne evolucije in razvoja? Da skup ne padem od smeha :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.708
6.410
113
no, saj več kot 100km po omejitvah že ne moreš narediti v času, ki ostane. Ne vem, tole je res za premislit, če se avto tako malo rabi in nikdar praktično nisi odvisen od njega (greš lahko z drugim, npr), da tole znese. Če da, OK, ampak na komot pa sigurno pa zih ni...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.708
6.410
113
meni, ja. ne rečem, da vsem, ampak hujše so restrikcije, večji je osip pri primernosti. Omejitev niso samo KMji, ampak tudi čas. Jaz osebno res nisem pripravljena vsako minuto, ko sem doma, avta priklapljati, ker 10ur v kosu je tudi kar zalogaj.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.181
4.049
113
no, saj več kot 100km po omejitvah že ne moreš narediti v času, ki ostane. Ne vem, tole je res za premislit, če se avto tako malo rabi in nikdar praktično nisi odvisen od njega (greš lahko z drugim, npr), da tole znese. Če da, OK, ampak na komot pa sigurno pa zih ni...
Še vedno lahko skoči k Lidlu in ga nafila na 50 kW polnilnici.

Je pa zanimivo da imajo ene polnilce od Lidla
Ceno za
DC 34 cent/ kwh, Maribor Ptujska in Maribor Tržaška pri Betnavi.
Druge pa 45 cent/ kwh ostale po Mariboru.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.708
6.410
113
Nima vsak Lidl polnilnice, btw... Kranjski noben. Itak se da najti polnilnico, sicer. Ampak point je filanje doma. Če bi imela v misli, da moram ne vem kje ne vem koliko časa čakati, da se avto nafila, ga ne bi nikdar kupila. To je za izjemne primere in se prilagodiš. Doma mi je pa vseeno, če je celo noč priklopljen, ampak moja noč ni 10 ur dolga.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mags