nov električni avto,nasveti za nakup

NekdoK

Guru
17. jun 2008
4.125
735
113
EU
Ne... Ko sem zares sestela vse skupaj, se zdaj ne morem verjeti, kak drzava vate denar mece, ce kupis EVja, s tem da ce mi še subvencijo vrnejo, pa še 4,5k€ zraven. Pa ne sam drzava. Gres na vikend oddih, pa je del ponudbe zunaj polnilnica zastonj. Tanka mi se nihce ni napolnil. Povsod je neka dodatna ponudba, EVjem prijazna. Svojcas so bili kuzkom in malim domacim zivalcam prijazni, zdaj pa EVjem. Polnilnice, nakboljsi parkplaci pa vedno frej...

Edino ne vem, kje so moje kavice porkamadona. Ze en mesec nisem spila nobene coffe to go na Petrolu. Sem pol zadnjic eno v Sparu to go naklikala, ko sem prvic in wdinkrat za strom plačala, iz ciste nostalgije. 1,99€ za strom pa 1,7€ za kavo - to je to, kar me je stalo dosedaj, kar se "goriva" tice.
Kako nisi preplačala? Kaj imaš? Teslo ne. Torej avto, ki bi moral nov v resnici stati, kakih 25k, morda 30k z vso opremo. Koliko si ti za njega plačala? No, za toliko si ga preplačala ;)
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in sajkek

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.072
2.835
113
Kako nisi preplačala? Kaj imaš? Teslo ne. Torej avto, ki bi moral nov v resnici stati, kakih 25k, morda 30k z vso opremo. Koliko si ti za njega plačala? No, za toliko si ga preplačala ;)
Aha, spet en ki je pojedel vso pamet sveta. Daj mi skonfiguriraj npr. VW Tiguana ajde, recimo da je to nek primerljiv avto po velikosti z Teslo Y. Torej velika navi, panorama, avtomatik, močnejši motor, keyless, memory sedeži el. nastavljivi...
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.072
2.835
113
No potem mi pa skonfigurirajte en dizajnersko grd avto z 200+ konji in takim nivojem opreme, ker očitno je VW začel delati dizajnerske presežke, za katere je vredno plačati, kolikor želijo.
 
  • Ljubezen
Reactions: LarryClay

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.256
10.582
113
ne sam pač avto ne zgleda, in si ga nikakor ne morem zamislit v rangu 50k€+... žal, prav organsko ne gre.

1729842891535.png

1729842900596.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.256
10.582
113
izdelava odbijača (tiguan) je več vredna ko cel sprednji del odlitek od tesle,
nepravim da je to prav in zmaga...sam dejansko je tak , glede na proizvodnjo in kaj zadaj to potegne.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.788
6.924
113
Sori sajkek samo omemba odbijaca pri mid class avtu pa res prekasa vse… ne bi rekel da bi omenjal zadnji drs spojler na poršu recimo
 
  • Haha
Reactions: sajkek

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.700
6.404
113
Kako nisi preplačala? Kaj imaš? Teslo ne. Torej avto, ki bi moral nov v resnici stati, kakih 25k, morda 30k z vso opremo. Koliko si ti za njega plačala? No, za toliko si ga preplačala ;)

Prav tebi sem tole pisala na dolgo pa siroko...
Prav v tej temi...
Post 3262 pa naprej.
Ampak ignor, pocakas da malo mine in ponovi s tezenjem brez veze dalje mal kasneje.

Orenk 5mestna cifra je ze razlike... Pa se ne vem, kaj bo s subvencijo. Tak pac je... Subvencije, olajsave, bomboncki taki in onakvi in zastonj gorivo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in sad

NekdoK

Guru
17. jun 2008
4.125
735
113
EU
Ne mi zdaj fantje in dekleta, kako vam dizjan nič ne pomeni; ste ga pa bli pripravljeni požreti za Teslo kot so ga nekateri prej za Priusa :evil:

Danes je Prius zelo lep avto, tako da je to zdaj čist druga zgodba (in novi dizajn Corolle je tudi eden zmed razlogov, zakaj smo jo sploh kupili).:)
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in Guinness

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.072
2.835
113
Ne mi zdaj fantje in dekleta, kako vam dizjan nič ne pomeni; ste ga pa bli pripravljeni požreti za Teslo kot so ga nekateri prej za Priusa :evil:

Danes je Prius zelo lep avto, tako da je to zdaj čist druga zgodba (in novi dizajn Corolle je tudi eden zmed razlogov, zakaj smo jo sploh kupili).:)
Oprosti, ampak meni Y ni grda, ni presežek ampak mi je simpatična. Kot sem rekel, o okusih se ne razpravlja, ampak ti si kupil Corollo v veliki meri zaradi dizajna? S tem si mi dal vedeti, da na tvoje mnenje o lepih avtih ne dam počenega groša! :evil:
Pa saj hvala bogu, da vsak vidi po svoje, drugače bi vsi avti izgledali enako in vsi bi imeli enako lepe (ali grde) punce :evil:
 

LarryClay

Guru
10. feb 2023
1.144
1.159
113
Model Y je pač raztegnjen Model 3 in zaradi tega so se mu dizajnerski proporci zjebali. Posledično ne izgleda tako kul kot 3.
Ima pa placa kuker češ, sploh prtljažnega, ki ga lahko prej navedeni Tiguan sanja. Dodatni placi v zadnjem prtljažniku spodaj plus prednji prtljažnik.

VW ima pa še vedno mantro, da je vsa oprema, ki je vredna leta 2024, pač doplačljiva in se potem zadeve cenovno zlomijo, v Teslah je pa to isto serijsko.

Najbolj je pa bolano, ko vidim v praksi folk primerjat starega rabljenega Cliota za 3 jurje, da je isto kot nova Tesla za 50 jurjev.
To mi je prejšnji teden en nabijal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

sad

Guru
24. avg 2007
20.972
9.628
113
Danes je Prius zelo lep avto, tako da je to zdaj čist druga zgodba (in novi dizajn Corolle je tudi eden zmed razlogov, zakaj smo jo sploh kupili).:)
Prius je res izjemno lep avto. Škoda ker hibrida ni v Evropi.
Je pa en fail, zakaj ga ne bi kupil in sicer volan v jajcih. Ista stvar kot Peugeoti. Jaz res ne vem, kje je dizajnerjem to v glavo šinilo. Lahko ga sicer daš višje, ampak potem pa števcev ne vidiš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK