nov električni avto,nasveti za nakup

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.684
6.386
113
, se izgublja čas z exceli in gledanjem grafov, itd., namesto da uživaš življenje.

Viš, tle je en kratek stik, ki se ga nikakor ne da dopovedat marsikomu in tudi tebi očitno ne... Po vsem tem času...

Ta izguba casa mi je v užitek. Definicija hobija. In tale me za razliko od drugih stane samo časa. Govorim samo o številkah. Ki jih samo spremljam. Še nisem ene navade spremenila zaradi njih in to je drugi kratek stik, ponavadi. Jaz imam izracunano tudi, koliko dobesedno sfrckam za BV, vcasih pa niti ne vem kam (vem, pa koliko), ker point ni v tem.
 

Bakki33

Fizikalc
8. dec 2007
426
71
28
Saj na ta princip vsi ti appi delajo. Povezes s Teslo oziroma pridobivajo podatke via API.

Da zdele pokazem na myteslamate kva vse ta avto ne beleži, se ti v glavi zvrti... Ampak da bi v svojem appu prikazali par osnov, pa ne...

Jaz pa... Klinc. Ne znam...
Tole je zastonj:
Ampak meni je to spanska vas. Zato pa sem zdaj placala 4€ poskusno za njihovo implementacijo tega v oblak, ki je neznalcem malo bolj prijazen.
Hvala za idejo. Že deluje na Rpi ;)
 

Priponke

  • SpaceX.jpg
    SpaceX.jpg
    65,3 KB · Ogledi: 25

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.684
6.386
113
No, vis... Tega heca se moram en dan naucit. Povsod neki APIji za podatke dol dobit, jaz pa potem placujem tistim, k znajo to dol pobirat, namest, da bi sama to naredila. Ampak sem res lesena za ene stvari, to bi rablo mojo polno pozornost in koncentracijo, usput nau šlo...
 

Bakki33

Fizikalc
8. dec 2007
426
71
28
No, vis... Tega heca se moram en dan naucit. Povsod neki APIji za podatke dol dobit, jaz pa potem placujem tistim, k znajo to dol pobirat, namest, da bi sama to naredila. Ampak sem res lesena za ene stvari, to bi rablo mojo polno pozornost in koncentracijo, usput nau šlo...
ura in pol dela, ker pač traja inštalacija, sicer pa 50 klikov... samo idi po navodilih :cool:
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.774
6.919
113
Pa zaupas temu da si povezal avto? Kaj ce kdo sheka kaj? Glede na to da je koda na voljo…ni nek problem?
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.520
420
83
imamo kje podatke zbrane na enem mestu, koliko stane polnjenje (npr Lidl me zanima), Petrol ipd?
Tesla 3 je nesramno poceni rabljena...
se pravi da si noob vstavi podatke in dobi okviren izračun, koliko ga pride 100 prevoženih km?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.684
6.386
113
Zal ne... Pol so pa se razlicne cene pri istem ponudniku glede na hitrost polnilnice... Pol imas pa se variante mesecnih narocnin in posledicno cenejse kWh...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.684
6.386
113
Justcharge ima mensezdi 0,31€. Pol je se vazno, ce se ti racuna priklop in cas polnjenja. Teh for je zaenkrat preveč. Pa za vsako svoj app
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.684
6.386
113
Ja, to sem našla... Bi morala nabaviti tole škatlico. Sem poskusala nekaj na kompjuterji, kot lahko vidis na prejsnji strani. In ce dela, super, ce ne (kot meni ni), sem mrzla...

Nekaj podobnega mi bere elektrostevec od toplotke. Sem kupila enga arduinota, pa en mi je napisal vse. Tam sem tudi parkat kliknila, pa je šlo. Če ne bi, fertik... Ker samo ponavljam ko papiga, zastopim nic ne...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bakki33