nov električni avto,nasveti za nakup

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.428
6.565
113
pri taščici
Bmw je imel kako veliko baterijo?
Za 400km je 60kwh baterija premalo.
400km naredis s kono 64kwh. Vse ostalo mora imeti vec kwh.
Pa ne gledat koliko km vam kaze ko je poln.
Nafilajte, pa se 400km dalec peljite pa povejte koliko km vam bo stalo. Poleti v idelanih razmerah jih boste sicer naredil pozimi v dežju vam pa ne garantirano je bo uspelo narediti 300km. Jaz vam jo spraznim v 200km najbrž.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.149
4.019
113
Bmw je imel kako veliko baterijo?
Za 400km je 60kwh baterija premalo.
400km naredis s kono 64kwh. Vse ostalo mora imeti vec kwh.
Pa ne gledat koliko km vam kaze ko je poln.
Nafilajte, pa se 400km dalec peljite pa povejte koliko km vam bo stalo. Poleti v idelanih razmerah jih boste sicer naredil pozimi v dežju vam pa ne garantirano je bo uspelo narediti 300km. Jaz vam jo spraznim v 200km najbrž.
Dobro pretiravat ni treba.


360 km je kar realno gre pa do 500 km samo jaz še nisem prišel pod povprečno porabo 16 kwh/100km.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.428
6.565
113
pri taščici
Ne mi pisat koliko ti porabi.
Napisi mi koliko km si najvec naredil brez polnjenja.
Men tudi pose tesla zdele porabo pod 160, pa bom komaj 300km naredil z 58kwh.
Ne me vprasat kako.
Julija sem jih naredil 385 pa je ostalo 4% na drugem koncu blatnega jezera. Pa vem kako sem moral peljat da sem to dosegel.
Skok na slo obalo in nazaj po omejitvah, 280km , pa ne verjamem da bi prisel nazaj Do sedaj sem se vedno na obali polnil.
Plačam polnjenje tistemu ki mi v naslednje pol leta dokaze prevozeno razdaljo 400km z manj kot 60kwh baterijo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.636
6.361
113
Ali ima Tesla možnost kake pametne aplikacije za statistiko. Sem probala TeslaFi, ampak je bil samo neki free trial, potem so težili za plačilo. Plačevala ravno ne bi, imam pa rada številke in se mi zdi, da jih Teslin app zelo malo ponudi. Zanima me statistika, ne upravljanje z avtom.

Kar se zgornje debate tiče. NIsem šla še od fula do nule, ampak nazadnje sem naredila z LR AWD 252km s 50% baterije. povprečno porabo mi kaže pa vse skupaj 14,9kWh/100km. To je po Teslinem računalniku, ne vem če ima navado lagat pri porabi, kot ICE. Tam se koj pol litra zgubi lahko nekje.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.421
2.168
113
Ni čisto tako... Če avto rabiš (ne da ga kupiš za sosede) in ne želiš "komaj ulaufane" premije, potem je v vseh primerih to strošek.

Samo da pri bencin/diesel daš to načeloma iz svojega žepa, pri elektriki je pa če kupiš na s.p., d.o.o. avto in vse kar paše zraven strošek firme, imaš še dodatno olajšavo ali pa še kak ddv poračunaš... In v tem primeru se kalkulacija hitro obrne. Vsak si sicer sam izračuna kaj se mu bolj izplača, načeloma pa se bi jaz raje v Tesli vozil, kot pa da ta znesek preko večjih davkov in prispevkov plačujem državi.
Exactly, končno en ko razmišlja
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.428
6.565
113
pri taščici
Ali ima Tesla možnost kake pametne aplikacije za statistiko. Sem probala TeslaFi, ampak je bil samo neki free trial, potem so težili za plačilo. Plačevala ravno ne bi, imam pa rada številke in se mi zdi, da jih Teslin app zelo malo ponudi. Zanima me statistika, ne upravljanje z avtom.

Kar se zgornje debate tiče. NIsem šla še od fula do nule, ampak nazadnje sem naredila z LR AWD 252km s 50% baterije. povprečno porabo mi kaže pa vse skupaj 14,9kWh/100km. To je po Teslinem računalniku, ne vem če ima navado lagat pri porabi, kot ICE. Tam se koj pol litra zgubi lahko nekje.
Ne vem kaj so razlogi, da predvsem v hladnem vremenu meni laze(rwd). Najbrz v ogrevanju baterije, al pa notranjosti katere ne uposteva dovolj.
Ne vem. V priponki imas mojo najdaljso (vecinoma nocno) voznjo lani julija. Smer budimpesta, poln "dopustniski avto". Nekaj casa je bilo zaradi rosenja stekel in dezja uporabljati klimo, gretje, potem pa je slo vecino casa z ugasnjeno ventilacijo. Kazal je se za 23km . Ostalo pa imas pa racunaj.
Tudi tule bi moralo biti se cca 10% notri ne pa manj kot 6 (23km).
Res pa da tesla ne da uradnega podatka o kapaciteti, in da se lahko tudi pri istem modelu avta lahko razlikuje odvisbo od prozivajalca baterije oziroma mesta izdelave
 

Priponke

  • IMG_20240708_064849.jpg
    IMG_20240708_064849.jpg
    77,5 KB · Ogledi: 19

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.636
6.361
113
Nisem... Tudi za placat... Malo sem brskala po netu in veliko ze malo starejsih reviewev je naštevalo istih par aplikacij in da so free, z leti so pa vse postale placljive.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.636
6.361
113
KMji po vožnjah. Poraba po voznji. Povprecna hitrost. Potem da mi skupaj vrze po mesecih. Fino bi bilo, ce lahko spreminjam ceno stroma, ki se bo spreminjala.

In pa, da app me zre prevec baterije. Eni jamrajo za TeslaFi, da se jim na bateriji pozna. Tega res ne rabim.

Teslin app je malo bogi na tem področju...

Ni mi pa do tega, da preko yet another appa zaklepam/odklepam avto in te neumnosti, ker teh komand pa ima Teslin app vec kot dovolj.
 

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.957
2.370
113
KMji po vožnjah. Poraba po voznji. Povprecna hitrost. Potem da mi skupaj vrze po mesecih. Fino bi bilo, ce lahko spreminjam ceno stroma, ki se bo spreminjala.

In pa, da app me zre prevec baterije. Eni jamrajo za TeslaFi, da se jim na bateriji pozna. Tega res ne rabim.

Teslin app je malo bogi na tem področju...

Ni mi pa do tega, da preko yet another appa zaklepam/odklepam avto in te neumnosti, ker teh komand pa ima Teslin app vec kot dovolj.
Vidim da se ti že kolca po Citroen app. Tam imaš vse kar iščeš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

corsol

Guru
11. mar 2010
2.916
927
113
"KMji po vožnjah. Poraba po voznji. Povprecna hitrost.".....resno?
Tesla nima prikaza osnovne statistike, ki jo imajo 30let stari avti...."from reset", trip ...?