Najbolj "neumni" izumi v avtomobilski industriji

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.159
1.188
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik map pravi:
Tempomat je fajn, ko te po več urni AC vožnji nč noga ne boli. Rikverc senzorji so tud OK, pa ne zaradi podpiranja lenobe pri parkiranju ampak kot je nekdo omenil, da kakega otroka ne zbiješ. Pri nas okol bloka nonstop šibajo, pa je kr fajn če jih avto ima.

Ja, saj kar vidim, kako nekateri parkirajo in sicer gledajo v špegle, da bi se nazaj obrnili, kar je najboljši senzor, to pa ne.
Ma dajte no, froc na parkirišču?

Nazaj gledajo tisti, ki ne znajo prav rikverc vozit (torej z gledanjem v špegle). In v špeglih se vidi več, kot če gledaš nazaj čez ramo (če ne verjameš, probaj).
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Res je, da sem pred skoraj 20. leti naredil izpit in se ne spominjam, da bi učili pri vzvratni vožnji, da gledaš samo v špeglje.

Lepo se obrneš, roka preko sovoznikega zica in gas rikverc, vse vidiš.

Na špegle edino voziom avtodom, ker tam nazaj ne vidiš sicer "nič".

Sem marsikaj sprobal in tudi od avta je odvisno kako se vidi nazaj, a še vedno bolje kot na špegle, poleg tega je precej lažje vozit nazaj, ker so tudi možgani in glava obrnjeni v pravo smer in lahko zategneš v rikverc kolko gre.

Tako sedaj po novem učijo v avtošoli? na špegle, močno pripet oz. opasan, glava ravno, samo oči?

Ne ga srat...
 
22. jul 2007
13.335
1.614
113
124
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik map pravi:
Tempomat je fajn, ko te po več urni AC vožnji nč noga ne boli. Rikverc senzorji so tud OK, pa ne zaradi podpiranja lenobe pri parkiranju ampak kot je nekdo omenil, da kakega otroka ne zbiješ. Pri nas okol bloka nonstop šibajo, pa je kr fajn če jih avto ima.

Ja, saj kar vidim, kako nekateri parkirajo in sicer gledajo v špegle, da bi se nazaj obrnili, kar je najboljši senzor, to pa ne.
Ma dajte no, froc na parkirišču?

Nazaj gledajo tisti, ki ne znajo prav rikverc vozit (torej z gledanjem v špegle). In v špeglih se vidi več, kot če gledaš nazaj čez ramo (če ne verjameš, probaj).
vprašaj TEGA kaj bi dal takrat, da bi imel vgrajene parkirne senzorje
frown-1.gif
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
sixpower, zakaj pa internet uporabljaš? Saj naši starši so komot preživeli brez njega.
Pa mobilne telefone? Prav tako stacionarne.
TV? Tisoče let je človeštvo živelo brez njega. (in elektrike nasploh)

---

WTF!? A eni z natikači vozijo!?
shocked-1.gif


--

Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
ko z tempomatom voziš šele vidiš kako debilno folk vozi v resnici. Nastaviš tempomat na 150 ali 160, pa voziš konstantno, potem pa v 10 kilometrih enega prehitiš 5x, ker vozi v enem momentu 140, potem pa 180...
On se prilagaja razmeram na cesti.
grims-1.gif


--

Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Sem marsikaj sprobal in tudi od avta je odvisno kako se vidi nazaj, a še vedno bolje kot na špegle, poleg tega je precej lažje vozit nazaj, ker so tudi možgani in glava obrnjeni v pravo smer in lahko zategneš v rikverc kolko gre.
Če tebi možgani ne delajo prav, pomeni da je problem v tebi, ne v opremi avta ali drugih. (počasi se prilagajam nivoju alterja, kak mi gre?)
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ata, časi se spreminjajo. Sicer ne vem kje si se učil vozit, ampak nekje ob istem času sem tudi sam izpit delal. In je inštruktor ošpice dobil, če sem hotel vzvratno kot ti praviš... Imaš ogledala, pa vozi.
Pa sem izpit naredil s 15 uro (izpitna vožnja).
Park senzorji so čisto super zadeva, čeprav shajam tudi brez njih (na Modusu). Pa samozatemnitveno ogledalo je carsko, prostoročno zaklepanje in vžig, avtomatska ročna zavora je nekaj najboljšega (se pa spomnim kako sva bila s soprogo proti temu leta 2003), senzorski brisalniki so špica. Tistega ki pa moti zakasnel gib brisalcev pri pranju stekel... pri Renaultu se da to izklopiti preko računalnika... Pa tudi dnevne luči so super, vendar obvezno v kombinaciji s senzorjem svetlobe/vode. Pa avtomatsko prilagajanje glasnosti radia glede na hitrost vozila je tudi super. Pa nadzor tlaka tudi, vendar sistem ki dejansko meri tlak ne pa računa oz. domneva anomalije glede na hitrost vrtenja pnevmatike...
Pa dobra zadeva je tudi avtomatski pomik stekel (impulzni)...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Na noben špeglj nismo pri rikvercu "delali". Vse izpite za vse kategorije sem iz prve naredil, vključno za čoln
smile-1.gif

Za avto sem imel minimalno ur, že prej sem se naučil voziti pri 14. letih in se vsako leto vozil na Korčuli brez izpita (in še zdaj imam ta avto s katerim sem se naučil in kjer se vidi nazaj fantastično), tako da sem moral čakati na RD, da sem lahko izpitno uro odvozil. Z lahkoto.

Ok, ni se zdaj ravno vozilo tako da si dal roko preko
smile-1.gif
ampak na čisti špegl pa nikoli, pri bočne in rikverc obračanju si vse to kombiniral.

In ne se hecat, če voziš nazaj čez ramo vidiš NORMALNO, tako kot je, pri špeglih pa se moraš navadit razdalje, celo v špeglih piše, da razdalja ni prava (na dewooju sem to videl, pač za ameriko delano).

Je pa res, da pri nekaterih novih avtih je zadnja šipa majhna, poleg tega pa si še folk, da zgleda frajersko dvigne zadnje vzglavnike itd. potem pa res nič ne vidiš.

Lahko greva pa komot kje vozit vzvratno, ti samo na špegle, jaz čez ramo pa ne vem če boš prvi ovinek zvozil...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik jolko pravi:
sixpower, zakaj pa internet uporabljaš? Saj naši starši so komot preživeli brez njega.
Pa mobilne telefone? Prav tako stacionarne.
TV? Tisoče let je človeštvo živelo brez njega. (in elektrike nasploh)

---

WTF!? A eni z natikači vozijo!?
shocked-1.gif


--

Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
ko z tempomatom voziš šele vidiš kako debilno folk vozi v resnici. Nastaviš tempomat na 150 ali 160, pa voziš konstantno, potem pa v 10 kilometrih enega prehitiš 5x, ker vozi v enem momentu 140, potem pa 180...
On se prilagaja razmeram na cesti.
grims-1.gif


--

Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Sem marsikaj sprobal in tudi od avta je odvisno kako se vidi nazaj, a še vedno bolje kot na špegle, poleg tega je precej lažje vozit nazaj, ker so tudi možgani in glava obrnjeni v pravo smer in lahko zategneš v rikverc kolko gre.
Če tebi možgani ne delajo prav, pomeni da je problem v tebi, ne v opremi avta ali drugih. (počasi se prilagajam nivoju alterja, kak mi gre?)

Ne prilagajaš se nivoju alterja, ampak postajaš žaljiv in primitiven kot nekateri tukaj, ki pač ne sprejemajo drugačnega mnenja.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.159
1.188
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik map pravi:
Tempomat je fajn, ko te po več urni AC vožnji nč noga ne boli. Rikverc senzorji so tud OK, pa ne zaradi podpiranja lenobe pri parkiranju ampak kot je nekdo omenil, da kakega otroka ne zbiješ. Pri nas okol bloka nonstop šibajo, pa je kr fajn če jih avto ima.

Ja, saj kar vidim, kako nekateri parkirajo in sicer gledajo v špegle, da bi se nazaj obrnili, kar je najboljši senzor, to pa ne.
Ma dajte no, froc na parkirišču?

Nazaj gledajo tisti, ki ne znajo prav rikverc vozit (torej z gledanjem v špegle). In v špeglih se vidi več, kot če gledaš nazaj čez ramo (če ne verjameš, probaj).
vprašaj TEGA kaj bi dal takrat, da bi imel vgrajene parkirne senzorje
frown-1.gif

Zakaj je pa tole meni namenjeno? Jaz absolutno zagovarjam parkirne senzorje. Tudi v najmanjših avtih, ker koga za avto prezreš v hipu, posledice so lahko pa tragične.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.159
1.188
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Res je, da sem pred skoraj 20. leti naredil izpit in se ne spominjam, da bi učili pri vzvratni vožnji, da gledaš samo v špeglje.

Lepo se obrneš, roka preko sovoznikega zica in gas rikverc, vse vidiš.

Na špegle edino voziom avtodom, ker tam nazaj ne vidiš sicer "nič".

Sem marsikaj sprobal in tudi od avta je odvisno kako se vidi nazaj, a še vedno bolje kot na špegle, poleg tega je precej lažje vozit nazaj, ker so tudi možgani in glava obrnjeni v pravo smer in lahko zategneš v rikverc kolko gre.

Tako sedaj po novem učijo v avtošoli? na špegle, močno pripet oz. opasan, glava ravno, samo oči?

Ne ga srat...

Če glavo obrneš, vidiš manj, ker ne vidiš tistega, kar bi sicer videl v zunanjih ogledalih. Vprašaj se takole: če bi šel v rikverc skozi prostor, ki je za 1 cm širši na vsaki strani od avta, bi vozil na špegle ali tako, da se obrneš nazaj?

Da se pa navadiš "obrnjene slike", je pa samo stvar čisto malo vaje ...
 

isbrizan

Zelenc'
11. avg 2013
22
0
1
Vprašaj se drugače: če bi šel naprej skozi prostor, ki je za 1 cm širši na vsaki strani od avta, bi vozil na pogled skozi šipo ali tako, da bi gledal v špegle?
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.197
2.803
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik jolko pravi:
sixpower, zakaj pa internet uporabljaš? Saj naši starši so komot preživeli brez njega.
Pa mobilne telefone? Prav tako stacionarne.
TV? Tisoče let je človeštvo živelo brez njega. (in elektrike nasploh)


Kaj ima pa zdaj to veze z vsem skupaj??
bonk.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Res je, da sem pred skoraj 20. leti naredil izpit in se ne spominjam, da bi učili pri vzvratni vožnji, da gledaš samo v špeglje.

Lepo se obrneš, roka preko sovoznikega zica in gas rikverc, vse vidiš.

Na špegle edino voziom avtodom, ker tam nazaj ne vidiš sicer "nič".

Sem marsikaj sprobal in tudi od avta je odvisno kako se vidi nazaj, a še vedno bolje kot na špegle, poleg tega je precej lažje vozit nazaj, ker so tudi možgani in glava obrnjeni v pravo smer in lahko zategneš v rikverc kolko gre.

Tako sedaj po novem učijo v avtošoli? na špegle, močno pripet oz. opasan, glava ravno, samo oči?

Ne ga srat...

Če glavo obrneš, vidiš manj, ker ne vidiš tistega, kar bi sicer videl v zunanjih ogledalih. Vprašaj se takole: če bi šel v rikverc skozi prostor, ki je za 1 cm širši na vsaki strani od avta, bi vozil na špegle ali tako, da se obrneš nazaj?

Da se pa navadiš "obrnjene slike", je pa samo stvar čisto malo vaje ...

Vidiš več, večni je zorni kot, enako tudi širino, kot če bi vozil naprej.
Probaj vozit na špegle rikverc npr. po stezi celi poligon al pa čez ramo... ne se hecat, saj nisi tankist.
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.194
701
113
Citat:
Uporabnik isbrizan pravi:
Vprašaj se drugače: če bi šel naprej skozi prostor, ki je za 1 cm širši na vsaki strani od avta, bi vozil na pogled skozi šipo ali tako, da bi gledal v špegle?

Gledal bi ROB levega ogledala in peljal čimbližje steni. Sem uganil ?
grims-1.gif


Kva se brezveze kregata. Za rikverc ti špegli res dajo povsem drugo perspektivo kot gledanje skozi šipo. Ta je pri vseh novejših avtih obupno visoko in kar je pod spodnjim robom nič ne vidiš. Kamot prbiješ v kakšen teglc. Da ne rečem še kaj bolj žalostnega. Desno ogledalo se tudi lahko avtomatsko zniža, tako da lahko naciljaš bočno parkiranje na rob pločnika. Tako da ja, ne da se čai spreminjajo, tudi avti so se spremenili in je treba določene tehnike mal spremenit oz nadgradit.

Kar se pa tiče telih novotarij v avtih ... ene so kul, druge pa znajo bit kar mal zoprne. ACC zna včasih reagirat prav bedasto oz napačno. Sploh se ne morem odločit a naj stvar pustim vklopljeno ali naj jo preprosto pozabim. Tempomat je tudi postal malce kompliciran, na MP3 je skočit na naslednjo mapo postala umetnost ... rabu bi sovoznico ...
evil.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To pa tudi drži, sem povedal kako je na novejših avtih. Tam je nujen špegl.

Passat je bil najbolj obupen, kar sem do sedaj vozil.

No, da ne bomo zašli
smile-1.gif
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.197
2.803
113
Lublana
Obišči stran
KSZ

Sem mnenja, da je potrebno pri vožnji v rikverc obvezno pogledati nazaj in tako tudi voziti z ogledali si pa pomagaš, da ne zadaneš kaj levo ali desno ob avtu naprimer pri parkiranju rikverc v boks. Ogledala so super zadeva in lahko zelo olajšajo vožnjo v rikverc ampak nikakor brez pogleda nazaj.
Pa še to osebno vedno parkiram rikverc v boks, ker je tako manj verjetno, da česa ne bom videl ali me kaj presenetilo med vzvratno vožnjo v boks, ko pa odpeljem iz boksa pa peljem naprej in zelo dobro vidim, če je kaj pred avtom ali levo in desno od boksa, medtem ko je ritensko lezenje iz boksa zelo nepregledno in pojma nimate kaj se dogaja za avtom ter levo ali desno od boksa.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik isbrizan pravi:
Vprašaj se drugače: če bi šel naprej skozi prostor, ki je za 1 cm širši na vsaki strani od avta, bi vozil na pogled skozi šipo ali tako, da bi gledal v špegle?
Skozi šipo, ker normalni ljudje nimajo "špeglov" naprej obrnjenih.
priden.gif


Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Lahko greva pa komot kje vozit vzvratno, ti samo na špegle, jaz čez ramo pa ne vem če boš prvi ovinek zvozil...
Ti se v rikverc skozi ovinke voziš?
Hja. Zanimivo. Ni kaj.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
Citat:
Uporabnik jolko pravi:
sixpower, zakaj pa internet uporabljaš? Saj naši starši so komot preživeli brez njega.
Pa mobilne telefone? Prav tako stacionarne.
TV? Tisoče let je človeštvo živelo brez njega. (in elektrike nasploh)


Kaj ima pa zdaj to veze z vsem skupaj??
bonk.gif
To, da ti nič od tega letos še ni rešilo življenja (enako kot ESP), pa vseeno uporabljaš.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Ena bolj bednih stvari so kamere v vzratnih ogledalih, ki kažejo "ptičjo" perspektivo.