Najbolj "neumni" izumi v avtomobilski industriji

isbrizan

Zelenc'
11. avg 2013
22
0
1
Citat:
Uporabnik naliM pravi:
Tudi meni je tempomat ena boljših, ga uporabljam praktično ves čas, sploh v naseljih/mestu, ko se je treba držati nižjih omejitev. Avto vzdržuje maksimalno dovoljeno hitrost + 3km/h, moja pozornost pa je namenjena bedakom na cesti.
smile-1.gif

sprasujem se.gif

Le kako uporabljaš tempomat v naselju, saj se ti kar naprej izklaplja? Pri vsakem najmanjšem zaviranju in prestavljanju.
V naselju lahko kvečjemu uporabljaš omejevalnik hitrosti. Avto voziš normalno, le da ne gre več kot 50, 60 ali kolikor pač nastaviš.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.146
3.612
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik isbrizan pravi:
Citat:
Uporabnik naliM pravi:
Tudi meni je tempomat ena boljših, ga uporabljam praktično ves čas, sploh v naseljih/mestu, ko se je treba držati nižjih omejitev. Avto vzdržuje maksimalno dovoljeno hitrost + 3km/h, moja pozornost pa je namenjena bedakom na cesti.
smile-1.gif

sprasujem se.gif

Le kako uporabljaš tempomat v naselju, saj se ti kar naprej izklaplja? Pri vsakem najmanjšem zaviranju in prestavljanju.
V naselju lahko kvečjemu uporabljaš omejevalnik hitrosti. Avto voziš normalno, le da ne gre več kot 50, 60 ali kolikor pač nastaviš.
Tudi jaz ga veliko uporabljam v naseljih. Imam nastavljeno na 54km/h in na 74km/h. In ko pridem v naselje samo stisnem tipko in sem miren tudi pred radarji. Seveda ne vozim tako po naseljih, kjer je križišče na vsakih 100m.
cheer.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik jolko pravi:
Nima veze. Naj velja Darwin!
rolleyes-1.gif


90% tega, kar je tu bilo našteto je koristnih in dobrodošlih.

Lahko je kje kaka ponesrečena izvedba, ampak načeloma zadeva ni slaba.

To je tako, kot če bi trdil, da so disk zavore brez veze, ker tvoje cvilijo, se tresejo ali karkoli.

ABS in ESP sploh. To je avto v2.

Zdaj pa če je v kaki kii ena slaba izvedba, še ne pomeni, da je ESP nasploh slab izum.

Evo nečesa, kar je dejansko neumno (sicer ni izum ampak prej "pomanjkanje izuma"): da se lahko ključ v avto zaklene.

aplauz.gif
,

končno eden, ki razmišlja "out of the box".

Dejstvo je, da večina stvari ki vas motijo ( izjema jolko ), je problem v vas samih oz. v vaših vozilih. Zato NE morete kar posploševati !
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.197
2.803
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:

Čakaj malo, tempomat ti je ena najboljših stvari v avtu, ESP ki ti lahko v snegu ali dežju rit rešuje pa je nepotreben? Tu ni logike.

Pa imam tudi sam tempomat, ampak razen na dolge fure itak ni posebej uporaben... na AC v 50 km moram najmanj 5 krat bremzati, ni to nemčija.

Tempomat mi je najboljša stvar in v kombinaciji z aut. menjalnikom je to vrhunska zadeva. Stalno ga uporabljam tudi v naselju, lepo nastavim na omejitev in peljem. Vožnja s službenimi vozili brez tempomata in aut. menjalnika mi je zoprna in utrujajoča. Pri dveh služebenih vozilih sicer je tempomat ampak imata ročne menjalnike in je uporaben samo pri vožnji na AC pa še to bolj za silo.


Glede ESP, ne vem kdo me je zadnjih 20 let odkar sam vozim rešil v dežju in snegu?? Pa tudi vse ostale, ki so še do nedavnega dolga leta imeli avto brez ESPja, odkar ga pa imajo jim je pa samo v zadnje pol leta 5x rešil življenje
bonk.gif
po drugi strani je pa še vedno ogromno nesreč kljub ESPju v avtu. Mimogrede še vedno nimam ESPja v svojih avtomobilih, je pa v nekaterih službenih kjer ga vedno izklopim.



Citat:
Uporabnik ozze pravi:

Tud mene že rikverc senzor že rešu nekajkrat. Enkrat je nekdo šel že mimo mene in se ustavil za en avto naprej, jaz iz park placa rikverc pa mi ni blo jasn zakaj mi piska. Šele ko sem 4x pogledov sem videl, da ima za sabo še prikolico !!!!
Pa včasih kašen drevo ali količek spregledaš.

Isto lahko vprašam, kot za ESP. Kako nam ostalim brez senzorja uspe, da ne povozimo otroka ali zadanemo v količek, drevo, prikolico?? Samo pogledati je potrebno in se prepričati ali je pot prosta ne pa, kot tele rinit pa si mislit saj mogoče bo pa šlo
bonk.gif

Sicer načeloma nimam nič proti tem senzorjem ampak tako zelo nujni in "life saverji" pa le niso. Moti me predvsem, ker se ljudje začnejo preveč zanašat na ta elektronska pomagala, enako velja za ESP. Voziti moraš po pameti ne pa se zanašat na elektroniko, da te bo rešila, če boš šlampast
bonk.gif

Podobno je z navigacijo, ki mi je prav tako neumna. Ljudje kmalu tudi domov ne bodo znali brez tega. Sam še vedno uporabljam "oldskool" karte in gledam cestne oznake in table in se zanašam samo nase. Vedno pridem na cilj brez posebnih težav, kar uporabniki navigacije ne morejo trditi, marsikdaj jih narobe usmeri.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
Glede ESP, ne vem kdo me je zadnjih 20 let odkar sam vozim rešil v dežju in snegu?? Pa tudi vse ostale, ki so še do nedavnega dolga leta imeli avto brez ESPja, odkar ga pa imajo jim je pa samo v zadnje pol leta 5x rešil življenje
bonk.gif
po drugi strani je pa še vedno ogromno nesreč kljub ESPju v avtu. Mimogrede še vedno nimam ESPja v svojih avtomobilih, je pa v nekaterih službenih kjer ga vedno izklopim.

Zdaj ne vem ali nisem zaznal sarkazma ali misliš resno... Torej je zate uporaben izum v avtu samo nekaj, kar ti pride prav vsak dan? Torej tudi varovalko od airbagov potegneš pri vsakem avtu ven, ker itak ''nikoli ne pridejo prav''? Zanimivo, da večina ljudi še ni dobila airbaga v faco, pa je vseeno vgrajen v vsak avto, pa ne samo en. In ne poznam nobenega, ki zahteva avto brez airbagov, ker ga do sedaj ni še nikoli rešil...

Glede tempomatov pa: odlična zadeva, je pa po moje nevaren zato, ker se voznik preveč sprosti, recimo prekrižajo noge, sezujejo natikače ipd., potem pa je treba na hitro zabremzat in iščejo najprej natikač, potem pa bremzo. Po moje bi morali proizvajalci še za desno nogo naredit ''počivalo'' za nogo, kot je že na levi. Potem bi voznik dal obe nogi na ''počivali'' in bi bil bolj pripravljen.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.541
1.074
113
Titograd
Ravno pred dnevi me je rešil ABS, itak je bila moja neumnost, naenkrat vidim da avto pred mano stoji, bremzo zahodil na polno, cesta polna peska...... če bi kolesa blokirala, bi avto pred mano pošteno zadel. Ustavil sem mu 10 cm od riti.

Obstaja primer ko lahko rešiš tudi neumnost koga drugega. Avto je nenormalno bolj obvladljiv recimo na snegu, ledu in nasploh mokri cesti ko ti ESP poseže vmes. Oboje itak vidiš kako je fajn da imaš, če prideš kdaj v kako kritično situacijo..... dokler ne, je čisto vseeno če kaj od tega imaš ali nimaš.

Tempomat je uporaben ja, saj ga tudi sam, kaj pa če voziš v koloni? Če nimaš radarskega (pa še temu ne bi 100% zaupal) ga ni najbolj zdravo prižigat. Tudi strnjena naselja ne, nikoli ne veš iz katerega dvorišča ti prileti kak avto, traktor, človek, žival. Zadeva je bolj ali manj razvada, bnrez katere bi v naši mali kuri komot šlo.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Citat:
Uporabnik jolko pravi:
Nima veze. Naj velja Darwin!
rolleyes-1.gif


90% tega, kar je tu bilo našteto je koristnih in dobrodošlih.

Lahko je kje kaka ponesrečena izvedba, ampak načeloma zadeva ni slaba.

To je tako, kot če bi trdil, da so disk zavore brez veze, ker tvoje cvilijo, se tresejo ali karkoli.

ABS in ESP sploh. To je avto v2.

Zdaj pa če je v kaki kii ena slaba izvedba, še ne pomeni, da je ESP nasploh slab izum.

Evo nečesa, kar je dejansko neumno (sicer ni izum ampak prej "pomanjkanje izuma"): da se lahko ključ v avto zaklene.

aplauz.gif
,

končno eden, ki razmišlja "out of the box".

Dejstvo je, da večina stvari ki vas motijo ( izjema jolko ), je problem v vas samih oz. v vaših vozilih. Zato NE morete kar posploševati !

Nope, prav tisti, ki vozimo poleg modernih vozil še oldtimerje, vidimo kaj so danes nujna pomagal v vozilu in kaj pomagala za lenobo ali neznanje.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.197
2.803
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:

Zdaj ne vem ali nisem zaznal sarkazma ali misliš resno... Torej je zate uporaben izum v avtu samo nekaj, kar ti pride prav vsak dan? Torej tudi varovalko od airbagov potegneš pri vsakem avtu ven, ker itak ''nikoli ne pridejo prav''? Zanimivo, da večina ljudi še ni dobila airbaga v faco, pa je vseeno vgrajen v vsak avto, pa ne samo en. In ne poznam nobenega, ki zahteva avto brez airbagov, ker ga do sedaj ni še nikoli rešil...

Nobenega sarkazma ni v mojem postu. Če bi prebral vse kar sem napisal bi morda bolje razumel. Govorim o tem, da razna pomagala marsikomu dajejo potuho in so zaradi tega lahko šlampasti med vožnjo. Primer ESPja, če si pozoren na promet in vremenske razmere in vožnjo temu prilagajaš ter se vsaj za silo držiš omejitev potem je zelo, zelo malo verjetno, da boš potreboval ESP. Kajne?
Air bag je pa pač varnostno pomagalo, ko se nesreča že zgodi, tako, kot varnostni pas, da zmanjša poškodbe in ni primerljiv z ESPjem. Čeprav bi bilo zanimivo videti koliko bolj previdni in pozorni bi bili ljudje med vožnjo, če bi bili prepričani, da so namesto Air baga v volanu žeblji.


Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:

Glede tempomatov pa: odlična zadeva, je pa po moje nevaren zato, ker se voznik preveč sprosti, recimo prekrižajo noge, sezujejo natikače ipd., potem pa je treba na hitro zabremzat in iščejo najprej natikač, potem pa bremzo. Po moje bi morali proizvajalci še za desno nogo naredit ''počivalo'' za nogo, kot je že na levi. Potem bi voznik dal obe nogi na ''počivali'' in bi bil bolj pripravljen.

Glej, saj o tem pa govorim. Tudi avto sam po sebi je nevaren, če se voznik preveč sprosti ali pa je samo navaden norec.
Jaz nikoli še nisem prekrižal nog, bognedaj, da bi vozil v natikačih ali celo bos
bonk.gif
... kljub tempoamtu sem še vedno zbran, spremljam promet in pripravljen na morebitno neugodno situacijo. Vse je odvisno od voznika in ne od avtomobila in opreme, ki jo ima. Če nekdo med vzvratno vožnjo v nekaj trči ni kriv avto, ker ni imel park senzorjev ali pa le ti niso delovali ampak je kriv izključno šofer, ker ni gledal kam pelje. Prav tako ni kriv avto brez ESPja, če se je zgodila nesreča na mokri cesti ampak voznik, ker vožnje ni prilagodil razmeram.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
...
Glede tempomatov pa: odlična zadeva, je pa po moje nevaren zato, ker se voznik preveč sprosti, recimo prekrižajo noge, sezujejo natikače ipd., potem pa je treba na hitro zabremzat in iščejo najprej natikač, potem pa bremzo. Po moje bi morali proizvajalci še za desno nogo naredit ''počivalo'' za nogo, kot je že na levi. Potem bi voznik dal obe nogi na ''počivali'' in bi bil bolj pripravljen.

Glede natikačev: če se v avto slučajno usedem za natikači (teva-like ali opanke) jih sezujem preden začnem voziti. Se mi je že enkrat stopalka zataknila med prste in podplat... k sreči brez posldic - od takrat vozim izključno z zaprtimi obuvali ali bos.

ON: Tempomat je odlična zadeva - in če je radarski v kombinaciji s samodejnim menjalnikom je še toliko boljša. Sam s tempomatom prevozim 70-80% svojih poti. In če je treba na AC včasih zavirati in/ali pospešiti - to še ne pomeni, da zadeva ni uporabna. Enako velja za naselja.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Svet bi bil lepši, če bi vsi vozili s tempomati. Ali pa vsaj s konstantno hitrostjo.

Enkrat bom začel ubijat "pumparje", majkemi.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
ko z tempomatom voziš šele vidiš kako debilno folk vozi v resnici. Nastaviš tempomat na 150 ali 160, pa voziš konstantno, potem pa v 10 kilometrih enega prehitiš 5x, ker vozi v enem momentu 140, potem pa 180...
 

isbrizan

Zelenc'
11. avg 2013
22
0
1
Najbolj neumno pa je, da se tupomat sploh da nastaviti na več kot 130. To bi morala EU prepovedati z uredbo.