Najbolj "neumni" izumi v avtomobilski industriji

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Nima veze. Naj velja Darwin!
rolleyes-1.gif


90% tega, kar je tu bilo našteto je koristnih in dobrodošlih.

Lahko je kje kaka ponesrečena izvedba, ampak načeloma zadeva ni slaba.

To je tako, kot če bi trdil, da so disk zavore brez veze, ker tvoje cvilijo, se tresejo ali karkoli.

ABS in ESP sploh. To je avto v2.

Zdaj pa če je v kaki kii ena slaba izvedba, še ne pomeni, da je ESP nasploh slab izum.

Evo nečesa, kar je dejansko neumno (sicer ni izum ampak prej "pomanjkanje izuma"): da se lahko ključ v avto zaklene.
 

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.657
-471
83
Citat:
Uporabnik jolko pravi:
Nima veze. Naj velja Darwin!
rolleyes-1.gif


90% tega, kar je tu bilo našteto je koristnih in dobrodošlih.

Lahko je kje kaka ponesrečena izvedba, ampak načeloma zadeva ni slaba.

To je tako, kot če bi trdil, da so disk zavore brez veze, ker tvoje cvilijo, se tresejo ali karkoli.

ABS in ESP sploh. To je avto v2.

Zdaj pa če je v kaki kii ena slaba izvedba, še ne pomeni, da je ESP nasploh slab izum.

Evo nečesa, kar je dejansko neumno (sicer ni izum ampak prej "pomanjkanje izuma"): da se lahko ključ v avto zaklene.

ESP je super, sploh pri avtih kjer se ne da popolnoma izklopit je vožnja v snegu pravo doživetje
bonk.gif
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.758
542
113
42
povsod malo
lepotilno ogledalo pri vozniku
jezen.gif

dnevne luči spredaj gorijo zadaj je pa tema in potem je dež in reveža v vsej dežni meglici ne opaziš dokler ni prepozno; skoraj
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.197
2.804
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:

Tempomat je neumnost. Čeprav ga imam, ne uporabljam, je točno tak kot v članku. Nevarno.
http://www.zurnal24.si/temna-plat-tempomatov-med-voznjo-clanek-202212

Tempomat je ena najboljših stvari v avtu. Redno ga uporabljam vsak dan že več let.
Ta članek in raziskava je pa preprosto butasta. Tempomat je toliko nevaren, kot je avto, ker je pač na kolesih in ga poganja motor, ki zmore za šalo preko 100km/h, taka hitrost je v primeru trka lahko smrtno nevarna! Torej je že avto sam neumen in nevaren izum
bonk.gif
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik Sonny_Chiba pravi:
ESP je super, sploh pri avtih kjer se ne da popolnoma izklopit je vožnja v snegu pravo doživetje
bonk.gif
Zanič ESP je zanič. Tudi zanič menjalnik, ali zanič luči.
To ne pomeni, da so ESP, menjalniki, luči itd. slabi. Le tistih nekaj črnih ovc.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.845
1.965
113
najrajš na babi
Tempomat je fajn, ko te po več urni AC vožnji nč noga ne boli. Rikverc senzorji so tud OK, pa ne zaradi podpiranja lenobe pri parkiranju ampak kot je nekdo omenil, da kakega otroka ne zbiješ. Pri nas okol bloka nonstop šibajo, pa je kr fajn če jih avto ima.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.541
1.074
113
Titograd
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:

Tempomat je neumnost. Čeprav ga imam, ne uporabljam, je točno tak kot v članku. Nevarno.
http://www.zurnal24.si/temna-plat-tempomatov-med-voznjo-clanek-202212

Tempomat je ena najboljših stvari v avtu. Redno ga uporabljam vsak dan že več let.
Ta članek in raziskava je pa preprosto butasta. Tempomat je toliko nevaren, kot je avto, ker je pač na kolesih in ga poganja motor, ki zmore za šalo preko 100km/h, taka hitrost je v primeru trka lahko smrtno nevarna! Torej je že avto sam neumen in nevaren izum
bonk.gif

Čakaj malo, tempomat ti je ena najboljših stvari v avtu, ESP ki ti lahko v snegu ali dežju rit rešuje pa je nepotreben? Tu ni logike.

Pa imam tudi sam tempomat, ampak razen na dolge fure itak ni posebej uporaben... na AC v 50 km moram najmanj 5 krat bremzati, ni to nemčija.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik map pravi:
Tempomat je fajn, ko te po več urni AC vožnji nč noga ne boli. Rikverc senzorji so tud OK, pa ne zaradi podpiranja lenobe pri parkiranju ampak kot je nekdo omenil, da kakega otroka ne zbiješ. Pri nas okol bloka nonstop šibajo, pa je kr fajn če jih avto ima.

Ja, saj kar vidim, kako nekateri parkirajo in sicer gledajo v špegle, da bi se nazaj obrnili, kar je najboljši senzor, to pa ne.
Ma dajte no, froc na parkirišču?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.845
1.965
113
najrajš na babi
Jp Snecer, froci na parkirišču. Pr nas okol bloka in na parkplacu šibajo z skiroji, rolerji, bicikli kot zmešani. Mim grede kakega spregledaš
 

map

Guru
6. jul 2008
7.845
1.965
113
najrajš na babi
Čeprav pa vsi ti novodobni izumi v avtomobilski industriji niso neumni, vsak služi svojemu namenu. Najbolj neumni so uporabniki, ki jih nočejo, ne znajo uporabljati, ali jih uporabljajo v nepravem času. Recimo kozmetično ogledalce. Za marsi koga(katero) odlična stvar, ampak uporabljati ga je potrebno pri mirujočem vozilu na parkirnem prostoru, ne pa med vožnjo. Posledice so lahko kr hude.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.870
2.251
113
za šankom
ksz...

ne morem brez tempomata,ga uproabljam vsakodnevno vsaj 50% časa v avtu,ne vem kako gre lahko nekaterim dvo ali več conska klima na živce.čeprav gre za 2-4 kubike zraka je zadva super.dopuščam možnost da imajo nekateri avti to narejeno slabo in ni efekta.v mojem je 3 conska in deluje super tako za levo,desno kot zadnjo klop posebej.
kar mi gre na jetra pri določenih je kot že omenjeno-dnevne luči po možnosti LED svetijo bolj kot meglenke zadnje pa so ugasnjene.še posebej super to zgleda v pol mraku ali dežju.
ABS je super pogruntavščina.že parkart sem lahko zaradi njega obvozil oviro z polnim zaviranje,.ESP?ne vem,se mi še ni vklopil,verjamem pa da pri sunkovitem izmikanju zna rešit glavo.
nepotreben se mi zdi tudi TC
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.391
224
63
Tudi meni je tempomat ena boljših, ga uporabljam praktično ves čas, sploh v naseljih/mestu, ko se je treba držati nižjih omejitev. Avto vzdržuje maksimalno dovoljeno hitrost + 3km/h, moja pozornost pa je namenjena bedakom na cesti.
smile-1.gif
 

ambroz

Pripravnik
27. apr 2010
116
0
16
ksz
Neumni izumi avtomobilske (marketinške) industrije:

- barva avta (doplačilo)
- predpriprava avta (doplačilo)
- platišča od recimo 18 col dalje (in posledično drage gume)
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.134
319
83
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
In vsi imate tam rikverc senzorje.

Ja bravo
smile-1.gif
Tud mene že rikverc senzor že rešu nekajkrat. Enkrat je nekdo šel že mimo mene in se ustavil za en avto naprej, jaz iz park placa rikverc pa mi ni blo jasn zakaj mi piska. Šele ko sem 4x pogledov sem videl, da ima za sabo še prikolico !!!!
Pa včasih kašen drevo ali količek spregledaš.