Medijski predvajalnik, oziroma...?

Fusionn

Majstr
5. sep 2007
2.114
483
83
Ali kdo uporablja xiaomi tv box in gor nek torrent odjemalec? v usb bi vklopil disk in na njega shranjeval filme.

pc z i3 procesorjem bi bil dovolj dober za htpc, pa recimo kodi?
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
409
142
43
Torrent odjemalec je meni že pred leti delal na MX 3 škatli. Noter pa sem imel mislim da 64 gb kartico.
 

Fusionn

Majstr
5. sep 2007
2.114
483
83
ko berem te silne kunšte se sam smejem
en rabljen mini pc za 60€, librelec (kodi included), dela preklop refresh rate-a bp glede na content, predvaja super smooth, ne rabiš tikat nič, tud podnapisi štimajo, dodatno je nainštaliran še docker plugin, not laufa qbittorrent z web dostopom, pa k je lih linux mašina, je še vse skup u share-u in je gor vsa šara za vse prebivalce u bajti
žre tko nek skor nč štroma (ene 3x manj kot če gor teče Windows 10 ali 11).
aja, pa če ni za en kitajski daljinc, se da upravlat preko android telefona (maš en tak priročn app, kao dljinc)
lahko prosim za malo pomoči.
namestil sem kodi po tem postopku. Kodi laufa...
Ne najdem pa kako namestit to kar ti omenjaš docker plugin in qbittorent z web dostopom.
Rad bi da lahko s telefona skopiram torent na htpc in se začne sam dol vlečt. brez da prižigam tv ali kater drug pc...

Če mi zgornje uspe, se morem pa poigrat še;
- chromecast, da lahko s telefona pošljem youtubemusic in ne rabim tv prižigat
- ter netflix
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.725
-171
113
Rad bi da lahko s telefona skopiram torent na htpc in se začne sam dol vlečt. brez da prižigam tv ali kater drug pc...
docker mi je uspelo najdet med addoni. dalje se še mučim...
upam da maš ssh (da si ga u štartu enajblal)
rabiš utostart docker containerja, to poštimaš tuki:

vi /storage/.config/autostart.sh

not pa vpišeš eno samo komando, ki ti nardi pull qbittorrent-a in nastavi kar rabiš, primer:

docker run -d --name=qbittorrent -e PUID=1000 -e PGID=1000 -e TZ=Europe/Ljubljana -e WEBUI_PORT=8080 -p 36639:36639 -p 36639:36639/udp -p 8080:8080 -v /storage/config:/config -v /storage/torrentdownloads:/downloads --restart unless-stopped lscr.io/linuxserver/qbittorrent

3x maš svitch -p (port forward, 2x za TCP en z UDP, isti port morš pol na routerju naštimat za port forward, razen če dela upnp), 1x pa še port forward je za webui (8080)
maš tud config parameter WEBUI_PORT (dost samoumevno)
pol maš pa še 2 parametra:
- /storage/config:/config (/storage/config je loklna mapa na serverju, kjer bo shranjen config, /config je interna lokacija znotraj docker conatinerja in te ne briga, tko je container narjen in pika)
-v /storage/torrentdownloads:/downloads ( /storage/torrentdownloads podobno kot prejšni, je to lokacija lokalno na serverju, kamor boš odlagal torrente, tadrug del je interno specficčna mapa v docker conatinerju, ki je fiksna in se ne ubadaš s tem, tko pač je)

Ko pol greš na webui, si lohj nastaviš kako in kaj, npr tkola:


1701518338914.png



Kar se tiče qbittorrenta , on "vidi" tiste fiksne mape znotraj (interno) in ne map kojih maš poimenovane fizično na serverju, zato se uporabljajo sam imena teh internih map, torej /downloads
u bistvu enako kot mountpoint v linuxu (če ti je kej znano)

ostalo ti lohk napišem me bol prot večeru, vmes ne bo doma
 

Fusionn

Majstr
5. sep 2007
2.114
483
83
upam da maš ssh (da si ga u štartu enajblal)
nisem... lahko naknadno? al reinstall ?
upam da maš ssh (da si ga u štartu enajblal)
rabiš utostart docker containerja, to poštimaš tuki:

vi /storage/.config/autostart.sh

not pa vpišeš eno samo komando, ki ti nardi pull qbittorrent-a in nastavi kar rabiš, primer:

docker run -d --name=qbittorrent -e PUID=1000 -e PGID=1000 -e TZ=Europe/Ljubljana -e WEBUI_PORT=8080 -p 36639:36639 -p 36639:36639/udp -p 8080:8080 -v /storage/config:/config -v /storage/torrentdownloads:/downloads --restart unless-stopped lscr.io/linuxserver/qbittorrent

3x maš svitch -p (port forward, 2x za TCP en z UDP, isti port morš pol na routerju naštimat za port forward, razen če dela upnp), 1x pa še port forward je za webui (8080)
maš tud config parameter WEBUI_PORT (dost samoumevno)
pol maš pa še 2 parametra:
- /storage/config:/config (/storage/config je loklna mapa na serverju, kjer bo shranjen config, /config je interna lokacija znotraj docker conatinerja in te ne briga, tko je container narjen in pika)
-v /storage/torrentdownloads:/downloads ( /storage/torrentdownloads podobno kot prejšni, je to lokacija lokalno na serverju, kamor boš odlagal torrente, tadrug del je interno specficčna mapa v docker conatinerju, ki je fiksna in se ne ubadaš s tem, tko pač je)

Ko pol greš na webui, si lohj nastaviš kako in kaj, npr tkola:


Poglej priponko 77020


Kar se tiče qbittorrenta , on "vidi" tiste fiksne mape znotraj (interno) in ne map kojih maš poimenovane fizično na serverju, zato se uporabljajo sam imena teh internih map, torej /downloads
u bistvu enako kot mountpoint v linuxu (če ti je kej znano)

ostalo ti lohk napišem me bol prot večeru, vmes ne bo doma
ssh nisem vklopil. sem našel naknadno.

to mi ni pa nič jano, kje do tega pridem? vi /storage/.config/autostart.sh
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.725
-171
113
hmnja, to so čist linux zadeve....
vi (ali pa vim) je text editor
tole je pa pot do file-a, ki je u bistvu skripta, ki se požene ko se OS naloži:
/storage/.config/autostart.sh ("pika" pred config je sam to, da je skrita mapa)

daj probi si zrihtat tolk delč da ti dela
- ssh
- maš na mašini določeno mapo, ki je vidna preko share-a z ene druge mašine prek smb protokola (po domače, če lahk z ene windows mašine dostopaš do share-a)
torrent odjemalca ti lohk tud na remote pol pomagam zložit
Rad bi da lahko s telefona skopiram torent na htpc in se začne sam dol vlečt. brez da prižigam tv ali kater drug pc...
tole rabiš sam .torrent file spravit na uno mašino, v mapo, ki jo qbittorrent monitorira
lih ne telefonu se s tem nisem špila, sam ni hudič da se nekak ne bil dal
 

Fusionn

Majstr
5. sep 2007
2.114
483
83
ostalo ti lohk napišem me bol prot večeru, vmes ne bo doma
Če te bo volja, razložit na način "for dummies", ker kar si prej napisal, mi ni nč jasno.
Naredil sem autostart.sh file in notri prilepil tisto dolgo kodo. preko 192.168...:8080 mi ne najde nič. lahko se pa povežem direkt na pc, pa vidim folderje...
 

Fusionn

Majstr
5. sep 2007
2.114
483
83
hmnja, to so čist linux zadeve....
vi (ali pa vim) je text editor
tole je pa pot do file-a, ki je u bistvu skripta, ki se požene ko se OS naloži:
/storage/.config/autostart.sh ("pika" pred config je sam to, da je skrita mapa)

daj probi si zrihtat tolk delč da ti dela
- ssh
- maš na mašini določeno mapo, ki je vidna preko share-a z ene druge mašine prek smb protokola (po domače, če lahk z ene windows mašine dostopaš do share-a)
torrent odjemalca ti lohk tud na remote pol pomagam zložit

tole rabiš sam .torrent file spravit na uno mašino, v mapo, ki jo qbittorrent monitorira
lih ne telefonu se s tem nisem špila, sam ni hudič da se nekak ne bil dal
.config ne vidim nikjer. probal z maca, pc, telefona. Sem vklopil, da prikaže skrite mape...
lahko se povežem na htpc z win mašine - vidim folderje.
 

Fusionn

Majstr
5. sep 2007
2.114
483
83
sedaj sem do sem prišel... je to ok??

zakaj je : na koncu folderja torentsdownload? v windowsih mi ne pusti narediti takega imena
 

Priponke

  • Screenshot 2023-12-02 200428.png
    Screenshot 2023-12-02 200428.png
    40,8 KB · Ogledi: 37
  • Screenshot 2023-12-02 200038.png
    Screenshot 2023-12-02 200038.png
    7,6 KB · Ogledi: 37

Piton

Guru
11. apr 2022
1.725
-171
113
sedaj sem do sem prišel... je to ok??

zakaj je : na koncu folderja torentsdownload? v windowsih mi ne pusti narediti takega imena
ti to odpiraš preko share-a
načeloma se editira (kar je treba prek) ssh, pa uporabiš editor na sami mašini, npr. VI (ali pa gre na mašino z WinSCP, ker maš winse in tam užgeš edit).
lohk se skonektava pa ti poštimam,
ZS....
 

Fusionn

Majstr
5. sep 2007
2.114
483
83
sedaj mi je uspelo celo, da vidim kodi web vmesnik preko 192...:8080

youtube cast tudi dela. Razen YT music ne dela:( menda bom nekak preživel
Z netflixom se pa še nisem ukvarjal
 

Fusionn

Majstr
5. sep 2007
2.114
483
83
ti to odpiraš preko share-a
načeloma se editira (kar je treba prek) ssh, pa uporabiš editor na sami mašini, npr. VI (ali pa gre na mašino z WinSCP, ker maš winse in tam užgeš edit).
lohk se skonektava pa ti poštimam,
ZS....
ja, preko share, ker drugače ne znam:)

kaj potrebuješ za se povezat?
 

Fusionn

Majstr
5. sep 2007
2.114
483
83
Ksz

Zakaj mi skoraj točno po 30min začne štekat zvok in slika na kodi-ju?
Pomaga, če pritisnem stop in lahko takoj play. Če ga pustim na pavzi pa ne pomaga.
Pošiljam slike od sistema.
Kolker jaz vidim, ima sistem še zelo veliko fore? Tudi video je daleč od zahtevnega...
Ni problem v filmu/file-u, sem probal na različnih minutažah...