Medijski predvajalnik, oziroma...?

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.502
2.971
113
Poskusi še preko USB isto datoteko. Če se ne ustavi je težava v hitrosti prenosa do kodija ali na viru branja. Če se enako ustavi bo pa morda kdo drug vedel kaj povedati.
 

Fusionn

Majstr
5. sep 2007
2.114
483
83
Probaj izklopit strojno pospeševanje
HVALA!!!
To je pomagalo


Imam pa drugo težavo;
S telefonom (android) se ne morem povezat, da bi prenašal datoteke. Prej je to delalo.
Lahko pa se povežem a mac-om (apple) računalnikom.

Drugače povezava s telefonom dela, kere mi takoj odpre seznam map. Ne morem pa nobene mape odpret. Nič se ne zgodi. In na začetku je to vse lepo delalo.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.901
258
83
Slovenija
uporabi Google "Deljenje v bližini" (Nearby share) aplikacijo. Imaš tudi windows aplikacijo in deluje odlično.
 

Fusionn

Majstr
5. sep 2007
2.114
483
83
isto
se prav s compa se povežeš na share, s telefona pa ne trza?
trza samo toliko, da vidim folderje. ne morem pa odpret folderja. pa sem probal, da moram vpisat geslo ali kott guest... vedno isto, vse restartal 100x..
z mac-a pa lahko delam vse. nisem še probal preko windows pc-ja.
 

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.314
21
38
Ljubljana
mora nas kaj posebnega podpirat?
o nasu že razmišljam nekaj časa, da bi imel za backup + za filme ja...
Uff če mora kaj posebnega podpirat..
Jaz imam Qnapov nas z intlovim J4025 procesorjem. Omenjeni NAS (procesor) sicer podpira 4k online transcoding a ga nimam vklopljenega, ker imam clienta (odjemalca aka plejer) na Nvidiji Shield TV pro.
Predvidevam, da če je naprava, ki dejansko (naj me kaksen pravi ITjevc popravi) predvaja sposobna predvajati format potem (nas pac streama) online transcoding ni potreben.

Online transcoding je mogoce dobrodosel, ce zelis npr gledati na telefonu ali tablci, potem res ne rabi ne vem 50gb fajla streamat na tako malo napravo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fusionn

GStar

Pripravnik
23. nov 2020
51
29
18
Kako gledati filme iz oddaljenega računalnika na Hisense sistem vidaa?
Plex ne pride v poštev.Na prejšnjih televizorjih sem uporabljal vlc ali nova video player.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.132
10.502
113
ne podpirajo tega, vsaj privzeto ne.

Kako je s tem na webOS? ali se da gor ruknit kak drug predvajalnik, ker privzet je zelo omejen, vsaj pri podnapisih..? tnx
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.902
7.146
113
Včeraj sem dobil Google Chromecast in zadeva deluje tekoče, tako da sem zadovoljen. Sem pa opazil, da ko sem preko Google Chromecast-a instaliral VLC Player, da mi le ta ne zazna USB ključka, ki sem ga vključil direktno v TV.
Sicer je ta TV neko sranje od LG-ja, pa vendar. Sam TV ključek prebere, VLC player na GC pa ne. V čem je problem?
Na drugem TV, na drugi lokaciji, imam več ključkov preko USB HUB-a priklopljenih na Sony TV in vse bere brez problema. Res pa je da imam tam android TV in sem VLC instaliral direktno na TV in preko Chromecast-a.
Kaj storiti, da lahko gledam preko VLC na Chromecastu filme iz USB ključka?

Lp