Liderpnevmatik.si nateg?

darwin

Majstr
17. avg 2007
582
361
63
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Jp, zdaj si pa zamisli, da imajo oni tvoj denar, odgovorijo ti enkrat na dan, pa še to imaš občutek, da se komuniciraš z zidom.

3 leta, 3 leta, 3 leta ...

Slabše, kot z zidom. Že samo za živce, da uspeš komunicirati z njimi, bi ti morali plačati % vrednosti naročila na vsak prejet mail.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Citat:
Uporabnik luciano pravi:
Citat:
Uporabnik sandra pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Ce se do zdaj nisi dojela, da se gum, ki sem jih narocil, ne da dobiti v Sloveniji, potem ti ne morem pomagati. To sem tukaj z n-krat napisal, ampak se kar ne das. Ali me pa na vsak nacin hoces pokazati v slabi luci.
Najprej sem rekel svojemu vulkanizerju, ce jih lahko on dobi, sele potem sem jih narocal preko spleta in uredil dostavo direktno k vulkanizerju.

Ja in sedaj si dobil novo staro zalogo, točno takšne ki si hotel in ti spet ni prav.
Pač avtu ne poveš da ima obute nove stare pnevmatike.
evil.gif

Eni pišejo, pač da pišejo.

Bom počasi napisal....Andy je naročil in plačal gume A, dobil pa je B. Dovolj razumljivo.

ne, on je mislil, da je dobil B, ker je bil zaveden in tu je z@jeb od liderpnevmatik, ne pa da so mu poslali napačen izdelek.
Gume B so definitivno izdelane l. 2014, saj to piše pod opombami. Gume A pa prodajalec smatra za nove, kar glede na splošne prodajne pogoje, pomeni da so izdelane med Q2 2014 do danes. In 21. teden leta 2014 pade sem noter. Zato iz Andore kot papige ponavljajo "tri leta, tri leta..."
Problem pa nastopi, ker kupec na slovenski strani nikjer ne more prebrati tega določila o treh letih - izgubljeno s prevodom. Še več, nekje na strani je zapisano, da se pnevmatike stare eno ali dve leti prodajajo kot stare s popustom. Spet neustrezen prevod, ki ga angleška, francoska, nemška... verzija ne poznajo. In ker se prodajalec neustreznih prevodov niti ne zaveda, ni čudno, da si prodajalec in kupec vsak po svoje razlagata, kdaj je pnevmatika stara.
In sedaj trmasto vztrajajo vsak na svojem. Problem za Andyja bo nastal, če bo prodajalcu uspelo dokazati, da je dejansko poslal gume A, bojim se, da imajo kar lepe možnosti za to. Pa tudi sicer, če MC stornira plačilo, bo to pomenilo, da ima Andy doma neplačane gume, naprej se bodo menili prek sodišča.
Vseeno pa upam, da bo AD Tyres spoznal svojo napako in na svoje stroške odpeljal gume ter odstopil od plačila. Ampak, glede na to, da strani med seboj ne komunicirata, je možnost za to majhna.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Liderpnevmatik lahko kadarkoli odpelje gume. To sem jim veckrat napisal in ponovno dal naslov, kjer jih cakajo in vse kontaktnr podatke.
 

Pametni

Pripravnik
2. maj 2016
144
17
18
ksz
Se opravičujem ker pametujem, ampak zakaj hudiča je treba gume kupovat v neki Andori, ki ni niti v EU? Kaj nimamo dovolj domačih ugodnih spletnih trgovcev? Za nekaj EUR prihranka?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Ker se jih v Sloveniji ni dalo (ne da) dobiti. To sem ponovno napisal eno stran nazaj.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.190
1.351
113
Fak folk. Človek je to napisal že vsaj 5 krat. Vi pa še vedno tulite v eno in isto.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.058
4.041
113
Citat:
Uporabnik ericks pravi:
Citat:
Uporabnik sandra pravi:
Ampak A nimajo nikjer, ampak samo B.

zakaj potem prodajajo A ce to ne obstaja? ker zaracunati A znajo, dostavijo pa B ...

Sem se imel malo čas poglobit, ker mi nonstop meče tole spam temo tule ....

Gre za to da:
A = guma ki je mlajša od 36 mesecev (3 leta)
B = guma ki je starejša od 36 mesecev (3 leta)

Andy je dobil gumo z 21 tedna leta 2014, torej je dobil A. Tisto kar oglašujejo kot cenejšo (torej B) grem stavit da ima DOT pred 10 tednom 2014.

10 tednov razlike se pozna v ceni, jebiga tako je (neka meja mora bit) in je malce "problematično" s stališča kupca ker gre za manjše zavajanje. Vseeno je vse "po pravilih".

Edina stvar na katero se sedaj andy sklicuje je podatek ki se dobi v sekciji "vodič" in v katerem piše:
Citat:

Je možno kupiti in se voziti z gumo, izdelano pred 1. ali 2. letoma, ne da bi ta izgubila na svoji kakovosti ?

Zmes pnevmatik je bila znatno izboljšana in se ne postara kot poprej. Sama pnevmatika ne bo izgubila zmogljivosti, če se njene skladiščenje dogaja v optimalnih razmerah. Med nakupom pnevmatik, zmeraj preverite njihov DOT. Pnevmatika, izdelana pred 1. ali 2. letoma mora biti prodan kot taka po znižanji ceni.

.. tole je nek napačen prevod iz katerega noben ne more sklepat kaj želijo sploh povedat. Uporaba vrstnih števnikov ipd. bedarije se vidi da je krneki. Pa če se obesimo na tale tekst bi moral tudi gume stare 1 leto prodajat po znižani ceni ... oz. celo gume ki še niso narejene (ker piše "Pnevmatika, izdelana pred prvim letom mora biti prodan kot taka po znižanji ceni. ", prvo leto je od tedna 0 po izdelavi do konca 12ga meseca, torej izdelono pred tem intervalom je guma na voljo samo v kaši).

Skratka glede na prebrano in glede na splošno prakso (prodaja starih gum) v sloveniji je andy dobil žal gume A, po ceni A. Sklicevanje na nek očitno narobe preveden (nerazumljiv) tekst v neki sekciji "vodnik za nakup pnevmatik" ne bo obrodilo sadov. Vmes se je zamudilo še rok za vračilo na lastne stroške (in tudi verjetno slovenski rok ki ščiti potrošnike) tako da tu ni druge kot sprejeti zajeb... in prevzet (ter pošteno plačat) naročene gume. Kdor misli drugače pa nja sporoči na kateri osnovi (ker še 1x nek tekst ki ni niti del splošnih pogojev ampak ima naziv "vodič" in ga je nemogoče sploh razumeti nima nobene osnove za teženje prodajalcu).
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.190
1.351
113
Pa smo spet tam. Če je dovoljeno, da prodajaš zadeve na svoji strani, pa maš glede njih različne obrazlage, potem se grem tut jaz biznis.

Zame to, da majo oni narobe prevedeno ali napisano.. me sploh ne zanima. Naj stranka voha, kaj oni prevajajo in pišejo in zakaj?

Tudi določila o 36. mesecih na tej strani NI.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Miikech pravi:


Tudi določila o 36. mesecih na tej strani NI.

Saj takega dolocila ne bos nasel se na marsikateri drugi strani... kot je nekdo polinkal nek clanek na TIRS z neko podpbno tematiko, se vse gume, mlajse od treh let (ponekod celo do pet let) smatra kot nove gume...
 
13. jul 2011
2.677
625
113
nedvomno veljajo pravila, ki so objavljena na spletni strani in ta so nedvomno zavajajoča, problem je, ker v Andori sploh ne vedo, da imajo tako napisano na slovenski strani.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Precej smo včasih delai s tujci in to resne pogodbe za veliko €. Vedno je bila pogodba v Slovenščini in v tujem jeziku in prevod je bil vedno od sodnega tolmača, v pogodbah pa klavzula kjer je pisalo, da v primeru spora velja pogodba v slovenskem jeziku (včasih tudi v katerem drugem).
Ne ljubi se mi brati njihovih splošnih pogojev, vendar tako določilo bi moralo biti osnova in prvi člen vseh prevodov splošnih pogojev. Torej konkretno: v primeru spora velja francoska verzija splošnih pogojev objavljena na www..........

Tudi jaz se (žal) nagibam k ugotovitvam Utiševalca.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
https://www.liderpnevmatik.si/splosni-prodajni-pogoji

Citat:
Zakon in Sodna oblast

Ta sporazum se ujema s Slovensko Sodno Oblastjo, brez izvajanja kolizijskega prava. Sodna oblast Slovenije si pridržuje izključno sodno pravico v zvezi s vsakršnim sporom, ki bi nastal z izvajanjem ali z učinkovitostjo tega sporazuma, razen če si AD Tyres International SLU želi uporabljati sodno oblast v vašem lokalnem upravnem sedežu. V vseh sodnih ukrepih, arbitražnih sporazumih ter reševanjih sporov, se pogodbenci odpovedo kazenskim odškodninam
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
2
36
Citat:
Uporabnik sandra pravi:
Glej pri nas doma ne kompliciramo, pač če ene sorte ni se naroči druga.

Tipično babja izjava
uf-1.gif


(a si spoh prebrala,za točno kakšne gume gre v tej temi?)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.408
6.553
113
pri taščici
Slabo si se poglobil.
Andy je imel na izbiro na liderj pnevmatik.
A gume narejene DOT 2014 po z izani ceni (cca 20%)
B gume narejene kasneje (oziroma brez opombe o DOTu) po redni ceni

Kupil je B in dejansko je tudi dobil B . Ampak ta B je samo en teden mlajsi. 2114.
In tukaj je vsa umetnost. Pustimo zaenkrat ob strani različne verzije splošnih in drugačnih pogojev nakupa (2 oziroma 3 leta starosti....)
Za 100 evrov višjo ceno je dobil teden mlajše gume, kot če bi vzel.cenejse. Tudi jaz bi jambral. Če se komu ne ustreza brati jambranja na alterju lahko da te uporabnike na ignore, ali pa naredi lastno odjavo.
Ampak ne, Slovenci-Alterasi sto radi ovce in veselo blejamo ko nas nategujejo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Andy ima prav. pika.

Zdrava pamet, imeti prav in pravo nimajo nobene zveze.

Ni nepomembno, da v vsaki državi delujejo pod drugim imenom in verjetno ste že opazili, da se jim sladko fučka za negativno reklamo po forumih, bodo pač domeno zamenjali pa bo.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.324
2.697
113
Andorcu, karkoli ze je, se gladko jebe za svoje stranke, odnos, postenost. Gre se mu le za evricke, boli ga za korektnost, postenost, dobro poslovno prakso itd. Stran in preovd v SI to le dokazujeta. Zal je Andy to spoznal na lastni kozi, mi pa smo mu lahko hvalezni, da to deli z nami.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.159
1.188
113
www.adriamedia.si
In upam, da bo to čimvečkrat napisal na tujih Ampera (in še kakih forumih), in v njih sveeda uporabil ne le slo domeno, ampak zraven naštel še vse tuje domene. Še koga v tujini obvaruje pred goljufom.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Andy ima prav. pika.

Zdrava pamet, imeti prav in pravo nimajo nobene zveze.

Ni nepomembno, da v vsaki državi delujejo pod drugim imenom in verjetno ste že opazili, da se jim sladko fučka za negativno reklamo po forumih, bodo pač domeno zamenjali pa bo.

Pravno formalno imaš mogoče celo prav, vendar to ne spremeni dejstva, da so liderpneumatik ali whatever se imenujejo v drugih državah nateguni.
wink-1.gif


Me prav zanima kakšen bo razplet.