Kolikšen % prihrankov za avto?

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
OK mogoce sm res malo po kmecko napisal
smile-1.gif


Na zacetku je bilo pac govora, da si pises potne naloge in vozis po sluzbenih poteh. Ne?
smile-1.gif
Je treba imet vse lepo poslihtano!

Glede operativnega lizinga itak placujes obrok glede na kilometre, ki jih pricakujes, da jih bos delal na zacetku. Kdo pa potem odkupi avto, pa je drugo vprasanje
smile-1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Že, že - ampak, a fizična oseba plačuje obroke, ali tvoja firma plačuje obroke?
Z drugimi besedami - kdo je najemnik v operativnem leasingu?

(nekak ni preveč natančno napisano, pa si ne morem narediti slike).
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Mah - tisti procenti me sploh ne zanimajo.
(čakam pa navodila, kako priti do 100k evrov, pa nič od tega
10.gif
).

Takile hokus-pokusi so veliko bolj zanimivi.
zmaga.gif
.
(moram premislit - pardon, preračunat + davke pregledat - da vidim, kje sekaš ovinke in če tam slučajno ni kakšen melioracijski jarek
grin1.gif
).

PS: Hvala.
smile-1.gif
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
kredit - kupi nepremicnino - z oddajanjem pokrivaj kredit - po cca 7 letih to pokrijes, ce je to poslovni prostor in potem ti ostaja le plus
smile-1.gif

(da krenemo offtopic)
smile-1.gif
 

hgard

Guru
22. jul 2007
4.075
567
113
Še nekaj je treba tukaj upoštevat. Če bi imel svoj avto, bi za službeno vožnjo dobival kilometrino, kar tudi nekaj nanese.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
ksz

Ko je toliko okoli revščine ... Naj vam povem, da je veliko več študentov, kot si mislite, dobilo z vstopom na fax svoja nova stanovanja, ki so jim jih kupili starši. Sam jih poznam ene par, amper isto. Pa če ste bili kaj po nakupih prejšnji teden - to je folk norel. In od kje jim denar za vse to, če smo taki reveži? Dreka smo reveži, dnarja imamo tolko, da se ven ne vidimo, a hkrati ves čas jokamo, kako smo bogi.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.159
1.188
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:Se pa strinjam s trditvijo, da je bolj fino kupiti avto na firmo, kot iz plače, ker je slednja pač obdavčena z dohodnino.
Samo hudič je z vsemi zasebnimi vožnjami, ki potem padejo v boniteto.
Kar je (vsaj tako pravi moja računovodkinja + par kolegov, ki imajo svoje firme in uporabljajo ta način) še vedno dosti ceneje, kot si izplačat tolikšno plačo, da si privoščiš enak avto. Prihraniš pri firmi (stroški lizinga + gorivo in to) + davkih (le boniteta in njena dohodnina namesto plača + prispevki + dohodnina) ... In je (po enakih virih) tudi ceneje, predvsem pa varneje, kot si plačat plačo, kupit privat avto in vlečt denar iz firme na kilometrine ...
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Cisto konkreten primer (zdej sm ze prou malo na obratih). Sam imam cca 2500 € mesecnih prihodkov v moj zep, ko obracunam akontacijo. Nisem porocen, nimam otrok. In NE, NE vozim ne Mercedesa, ne BMW, niti Audija! Pa niti GSMa za 1000 eur nimam. Imam starega k700i iz leta 2003/4, ki je pred novim letom umrl (je sel plavat)
smile-1.gif
.
Si pa urejam stanovanje in gre vse za to. Po pravici povem, POJMA NIMAM kako lahko ljudje z neto placo 600 eur v tej dobi draginje sploh prezivijo. Posebej ce imajo se otroke in kaksen kredit. Sam poznam ljudi, ki so si vzeli kredit na 35 let (petintrideset let) za 2.5 sobno stanovanje!!!!! Pocitnice? Optional ...
In teh je vecina! Take ljudi je za spostovat in obcudovat, saj vsak dan bijejo hud boj. Boj za prezivetje.
In ne, meni mama in ata nista nikoli kupila stanovanja ali hise. Pa bi lahko, saj nista slabo stojeca. Rekla sta mi, da ce zelim kaj imeti, da si morem to tudi zasluzit. Placala sta mi stanovanje v Ljubljani, za ostalo sem pac poskrbel sam!
In ful mi gre v nos, ko nekdo zacne s tem, da ima povprecen slovenec pod palcem 100.000 eur. NIMAJO JIH! Sam vsak mesec vidim, da pride od vec tisoc poloznic na firmi, za katero tudi delam cel kup (vec sto) takih, ki jim trajnik zavrne zaradi ali blokiranega racuna ali preglobokega minusa...

Od kje jim denar za nakupe? Ma vecina ljudi je cudnih in hodijo v minus dokler gre (vsaj ce mene kdo vprasa)

Vse prihranke, ki jih imam (ko smo ze pri prihrankih), imam (upam vsaj) modro nalozene.

Aja, imam 28 let.
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:Se pa strinjam s trditvijo, da je bolj fino kupiti avto na firmo, kot iz plače, ker je slednja pač obdavčena z dohodnino.
Samo hudič je z vsemi zasebnimi vožnjami, ki potem padejo v boniteto.
Kar je (vsaj tako pravi moja računovodkinja + par kolegov, ki imajo svoje firme in uporabljajo ta način) še vedno dosti ceneje, kot si izplačat tolikšno plačo, da si privoščiš enak avto. Prihraniš pri firmi (stroški lizinga + gorivo in to) + davkih (le boniteta in njena dohodnina namesto plača + prispevki + dohodnina) ... In je (po enakih virih) tudi ceneje, predvsem pa varneje, kot si plačat plačo, kupit privat avto in vlečt denar iz firme na kilometrine ...

TOCNO TAKO! Podpis!!!

Veste kako pravijo ... bogati najprej vse kupijo in na ostanek placajo davek, revni pa najprej placajo davek in nato z ostankom (ce kaj ostane) kupijo nekaj malega
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Dečko - vdihni, izdihni.

Vidiš, saj je bolje.

(meni je lahko pametovati, ko sem se danes že stresla nad lost1om, mtljem in crashandburntom
smile-1.gif
).

Drugače pa, seveda vsi nimajo, nekateri pa imajo. Kloshar je pač na PF in tista klientela študentov ni pretirano revna. Tudi po drugih faksih je kup takih, ki vozijo boljši avto kot profesorji. Meni je za to vseeno (imam pa sodelavca, ki ima to smolo, da ima pisarno točno s pogledom na parking in je čisto pikast, ko se kdo pripelje z novim ultra avtom - jaz pa upam, da se potolaži vsaj s pogledom na moj star civic
grin1.gif
). Taki študenti nimajo pojma o resničnem življenju - nekateri bodo imeli srečo in jim resničnega življenja nikoli ne bo treba odkrivati, drugi pa bodo z ritjo pristali na trdih tleh.

Tako pač je. Nima smisla. Jaz sem si tudi sama morala zaslužiti svoje stvari in ne bi za nič na svetu menjala tega. Res sicer ne počitnikujem na Antarktiki, ampak tudi kje drugje je čisto OK in me zato ne moti.

Pa lahko noč.

PS: Nisem še naštudirala tistega operativnega leasinga - predvsem trik prodaja fizični osebi, ki avto takoj proda.
Mogoče bom jutri. Ne vem.

Edit - da odgovorim na izhodiščno vprašanje. Sicer nimam 100k evrov na lagerju (no, natančne inventure res nisem delala, ampak nekak se mi zdi, da nimam), ampak moja odločitev je samo v dveh smereh - če sem solo, varen avto, malo večji, ne pa nek prostorec. Če družina, spet varen avto, ampak prostorec. Ne neko razbacavanje keša, pač povprečen srednji razred. Kaj bi to bilo, pa ne vem, ker res nimam pregleda nad trgom vozil - čist happy sem z mojim starim civicom, ker je pač vozen (drugače je prekleta kišta res nevaren avto in to zelo zamerim).
 
Nazadnje urejeno:

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
2500€ na mesec pri 28ih in vse zmečeš za stanovanje? Ne me zizat, ti živiš bolje, kot če bi imel neko povprečno plačo in na računu 100k€. In potem smo pri revščini.
hysterical-1.gif
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Stanovanje je draga zadeva za urejat/gradit
frown-1.gif


VELIKO LJUDI IMA MINIMALNO PLACO IN NIMAJO NITI ZA JEST! Zadnjic sem bil na lokalnem rdecem krizu. Otroci, ki so jih tam imeli, niso niti vedeli kaj je pizza, ko jih je RK peljal nekaj pojest. OUT OF!!!
 

damek1a

Pripravnik
13. okt 2007
659
0
16
mb
Pri bajti te samo obnova strehe stane prek 10k eur in 2.5k/mesec res ni ekstremni denar, ki ga ne bi mogel porabiti pri gradnji. Klosar bi seveda vse raje vrgel za nakup a3
hysterical-1.gif


Moraš biti res popolnoma brez občutka, da misliš, da se 100k privarčuje kar tako. Povprečna plača pri nas je nekje 820eur. Če gledaš, da takemu uspe od tega obdržati 300eur (kar ni malo), prideš do 100k po nekaj manj kot 30 letih. Ker tudi stanovanje stane nekje tu, rabiš še dodatnih 30 let. In verjamem, da tisti, kateremu bo to uspelo, ne bo zagonil 40k oz 12 let varčevanja za jajček od a3. Taki kot klosar ponavadi ne privarčujejo 100k nikoli. Ko pridejo do 2k, gredo po dodatnih 20k na banko in kupijo avto, katerega še ne odplačajo in že ponovijo zgodbo, saj je zunaj že nov model. Če gre kaj narobe, je jok in stok, saj denarja za nepredvidene dogodke ne ostane. Žrtve avtomobila.
smile-1.gif
Res pa je, da je 10% slovencev bogatih in tem ni problem kupiti kakšen pameten avto, vendar tudi velik delež od njih ne zapravlja brezveze.

Ravno zadnjič je bilo v oddaji Preverjeno prikazano, da ima povprečen slovenec dolg kar nekaj povprečnih plač... Prispevek na PREVERJENO - klik . Pamet v roke in kupovat avtomobile glede na svoje zmožnosti pa boste lepo šli skozi življenje.
 

ahmet_car

poupismen
3. sep 2007
563
0
16
V enemu dokumentarcu sem gledal, da je to načrt države da drži državljane v kreditih.Tako jih držijo v kremplih da nemrejo niti dihat.
primer:
oseba a je zapufana do amena.Na koncu k preračuna mu ostane cca.100-150€ na mesec.Kreditov ima za 300-400€.
Država pa zvišuje cene.Noben si nemore z takimi krediti privočiti kakih demostracij ali celo stavke.
Zgubi službo in kaj bo potem.
Samomor ali pa cestni berač.
Kaj bo z otroci in ženo to je vprašanje.

Jaz sem rekel, če si nebom mogel privoščiti stanovanja bom napumpal 6 otrok in zahteval socijalno stanovanje.
BMK. Če si pošten nimaš nič. Živeo TITO
 
Nazadnje urejeno:

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Če bi imel okrog 1000€ plače, bi si privoščil avto tam nekje največ do 30k€. Dokler sem študent, in če bom delal kdaj za manj kot 1000€, si ne bom privoščil dragega avta...
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Če ni taksist, poklicni šofer,... avto ni prav nobena naložba (ne prinaša donosa), pač pa poraba (denar, ki smo ga vanj naložili, večinoma izgubimo).