Nov avto za 30 let

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
A si to ugotovil ko si vw ja šraufal ali ti je ptičica povedala
smile-1.gif
?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.950
5.632
113
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Tak avto po 10ih letih 2x soli pokažeš (greš pozimi iz Kopra v lj pa nazaj po soljeni AC)......pa zacveti da je joj

Pomaga seveda Dinitrol zaščita.....oz karkol pač daš zaščitit extra

sam baje pomaga če ga peleš še novga iz štacune predn ga prvič dobi sol

To je 1x 1....zascita se preden dobis kakrsnokoli rjo kamorkol...

Hotel sem samo povedat da tak 10let star avto od kakega dedija ni nic posebnega....mogoce res ni rjav ker je skoz v garazi in na soncu (Koper pa to)....ma je v 10letih turisticne voznje dobil miljon pikic od peska po havbi in podvozju....originalna zascita se mu je v tem casu ze tud zasusila....ce ga ne zascitis po nakupu....ti bo izven garaze zacvetel v dveh sezonah
smile-1.gif
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Citat:
Uporabnik netko pravi:
dodaj k vsemu skupaj, da je to ena bogatejših skupnosti mnoga leta pa je bila celo najbogatejša "občina" v nemčiji

Ja, ne gre jim slabo. Tukaj je kar nekaj velikih podjetij (Audi, Kaufland, Lidl DE in Lidl INT, Intersport...), ki mimogrede plačujejo ogromne davke občinam, ki posledično prosperirajo.
Par mesecev nazaj se je recimo Lidl DE odločil, da preseli svoje prostore iz Neckarsulma v Bad Wimpfen - premalo prostora v obstoječi(h) stavbah. Nekarsulm že joka o izgubi davka, ki predstavlja dvoštevični milijonski znesek. In Bad Wimpfen se seveda veseli
smile-1.gif


Ampak to je zdaj čisto off topic
smile-1.gif
 

cnpod

Fizikalc
20. okt 2013
671
64
28
Pred kakšnimi 8 leti sem dobil kot nadomestni avto karavansko dacio z nekim močnim motorjem... Čisto spodoben avto. Sicer nima neke dovršene oblike in notranjosti ampak dobro opravlja svoje poslanstvo in me sploh ne čudi, da tega zelo veliko prodajo.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.639
146
63
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Laufa ja, ker je motor neuničljiv, kaj pa okol motorja
grin1.gif

Ni rje, je pa res da pr takih avtih morš skrbet za njega in tut če se kje kaj pojavi, pač saniraš..
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.901
2.193
113
Res je off ampak ta konec mi je dobro znan saj stric zivi tam ze skoraj 40 let. Kaj pa ti pocnes tam gor
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Firma poslala delat na projekt za par let
smile-1.gif

Smo včerej parkiral pred Lidlom v Frankenbachu in je ena ženska čakala tolk časa, da sva z ženo prišla iz trgovine, da naju je lahko ogovorila po slovensko. Ženski iz Bleda, ki bojda že okoli 48 let živi v tem koncu, se je milo storilo, ko je zagedala kranjsko registracijo
smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.950
5.632
113
Citat:
Uporabnik AndrejK pravi:

Smo včerej parkiral pred Lidlom v Frankenbachu in je ena ženska čakala tolk časa, da sva z ženo prišla iz trgovine, da naju je lahko ogovorila po slovensko.

In si že kaj "pogrkoval"
grin1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
vzem tist kar ti je všeč. al novo za predvidevn buđet, al pa neki bolj starga za pol buđeta.
kolker smo videl verige niso več to-to
tudi vw ima resne težave
dizli z dpf filtri
pač vse je od sreče odvisno.
bolj boš gledal, bolj boš zmeden.
boli te k... kaj si kdo misli, če se voziš v dačiji...
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
467716-post_slo.gif

pa čim manj elektronike in dodatne opreme. (no, pepelnik se menda že šteje v dodatno opremo)
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.532
68
48
Kranj
Jaz sem šele mesec po nakupu opazil da nimam pepelnika in vžigalnika. Pa tudi opazil nisem da bi se ponujalo kot dodatno opremo.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.507
417
83
Citat:
Uporabnik AndrejK pravi:
Firma poslala delat na projekt za par let
smile-1.gif

Smo včerej parkiral pred Lidlom v Frankenbachu in je ena ženska čakala tolk časa, da sva z ženo prišla iz trgovine, da naju je lahko ogovorila po slovensko. Ženski iz Bleda, ki bojda že okoli 48 let živi v tem koncu, se je milo storilo, ko je zagedala kranjsko registracijo
smile-1.gif

avto za 30 let ne obstaja.in pika.
kar se tiče pa zgornjega, če bi dal ven še harmoniko in eno od avsenikov zaigral, bi bila pa pečena :D bi imel takoj na voljo kako vnukinjo za poroko :D "original Oberkrainer, oft kopiert, nie erreicht"
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.950
5.632
113
1x bral v zivljenje in tehnika....letnik 80+...

Avto za 30 let ni tezko narest...stal bi 1/5 vec za proizvest....ampak bi avtoindustrija....oz gospodarstvo ki stoji zadaj propadlo...

Cinkana koloserija....trotlziher mehanski sklopi.....vse to ze znamo...

Lep primer so stari LPP MAN avtobusi
smile-1.gif
se zdaj migrante prevazajo...
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Kakšna preprosta krntija tam okoli letnika 2000...... Tolk da je pocinkan pa bencinar..... Zdajle je že na pol poti do 30 let.
Tašča ma cliota letnik 94.... še dela, edin rja ga malo napada, se pravi nekaj malo novejšega da ne razpade po 10 letih.
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
Citat:
Uporabnik AndrejK pravi:
Firma poslala delat na projekt za par let
smile-1.gif

Smo včerej parkiral pred Lidlom v Frankenbachu in je ena ženska čakala tolk časa, da sva z ženo prišla iz trgovine, da naju je lahko ogovorila po slovensko. Ženski iz Bleda, ki bojda že okoli 48 let živi v tem koncu, se je milo storilo, ko je zagedala kranjsko registracijo
smile-1.gif

avto za 30 let ne obstaja.in pika.
kar se tiče pa zgornjega, če bi dal ven še harmoniko in eno od avsenikov zaigral, bi bila pa pečena :D bi imel takoj na voljo kako vnukinjo za poroko :D "original Oberkrainer, oft kopiert, nie erreicht"

hysterical-1.gif


Kaj naj z vnukinjo pri štirih hčerkah
smile-1.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Jaz sem šele mesec po nakupu opazil da nimam pepelnika in vžigalnika. Pa tudi opazil nisem da bi se ponujalo kot dodatno opremo.
mogoče to spada že v full extra dodatno opremo. Ne vem. Meni je pred leti prodajal pepelnik. Bil je pa v opciji še z nekaj drugimi stvarmi.
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
837
21
18
Vzemi Toyoto Auris Hibrid.. Nizki stroški vzdrževanja pa tudi pogon se je na dolgi rok izkazal za zanesljivega...
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
ksz

Glede na zaostrovanja ekoloških pogojev, dvomim, da bodo avtomobili z današnjo tehnologijo čez 30 let sploh še smeli na cesto - razen kakšnih izrednih dogodkov za starodobnike.