Garmin Nuvi 760 kratek pregled

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Vsaka bolje založena trgovina, ki prodaja Garmine lahko naroči dodatno kar potrebuješ. Sam sem mojo inštalacijo dal vgraditi v avto, ker sem alergičen na kable, ki prosto po Prešernu bingljajo naokoli, za potovanja sem si pa kupil še dodaten avto polnilec, sicer so originalni dragi a kdo bo dobremu konju gledal pod zobe.
 

ajvanho

Pripravnik
3. sep 2007
463
6
18
A obstaja kakšna omejitev glede velikosti memorije SD kartice ali se lahko vstavi tudi 4 GB ?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Dela 4GB kartica in celo 8gb SDHC kartica.

Vendar pa ima naprava NAJBRŽ omejitev glede števila mp3 komadov (500 ali 1000) tako da ultra velika kartica ne bo imela nekega smisla. Stari nuviji so imeli tako omejitev, na svojem 760 pa še nisem toliko naložil, da bi lahko preveril.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.803
438
83
Pozdravljeni...

Mene pa zanima, če ima tale garmin 760 naslednje možnosti, ker jo mislim nabavit:
1. Ali se da napravo povezati na avtoradio na kak drugačen način kot preko FM frekvence (npr. cinch kabli)?
2. Ali se da MP3 poslušat kar na garminovi napravi in kakšna je kaj glasnost zvočnikov?
3. Če te kdo kliče, ali se da samo utišat klic, ne da bi ga prekinil?
4. Če si npr. v tunelu in se izgubi gps signal, ali ga potem najde, kljub temu, da se pelješ na avtocesti npr. 130 kmh?
5. Ker še nisem nikoli imel gps naprave, me zanima, če imaš npr. dodatno naložen zemljevid adriaRoute in misliš potovati po Sloveniji, ali najprej izbereš, katera karta naj se upošteva pri prikazovanju ali 'delujeta' obe karti (AdriaRoute in City Navigator)?
6. Ali je možno, da bo med posodobitvami tudi posodobitev prednaloženih kart; npr. da bo Hrvaška bolje izpopoljnena?
7. Ali se da prit z pomočjo prednaložene karte CN na Hrvaško npr. do Splita (do glavnih letovišč ob morju)?
8. Kako dela funkcija, ki uporabniku omogoča izogibanje zastojem v Sloveniji?
9. Ali na napravi vidimo tudi informacije o omejitvah (v naseljih npr. 50 km/h)?

Če bo kdo imel čas in voljo odgovorit na ta vprašanja, se mu že vnaprej zahvaljujem.

Lepo se imejte.
LP
 
Nazadnje urejeno:

yanik

gps navigator
18. avg 2007
652
0
16
Šmartno ob Paki
1. Ne - samo preko FM.
2. Da - glasnost vgrajenega zvočnika je solidna.
3. Ne vem točno kaj misliš z utišati.
4. Ko prideš iz tunela ti v trenutku najde signal, pa ni važna hitrost.
5. Na 760-tki je prednaložen City Navigator Europe. Če kot dodatno karto naložiš Adria Route, ti ni potrebno ničesar preklapljati, naprava ti takoj išče po karti Adria Route, lahko pa posamezne karte seveda izklopiš ali vklopiš
6. Naprava in karte se ne posodabljajo skupaj. Naprava se posodablja, ko je priklopljena na PC preko programa Web Updater, karte, pa lahko posodobiš na način, da v Mapsource, kjer so že naložene karte inštaliraš novo verzijo karte in potem zopet preneseš nov posodobljen izbor kart na tvojo napravo.
7. S prednaloženo karto lahko prideš tudi na Hrvaško, vendar do nivoja ulic in hišnih številk samo v večjih mestih. Obmorski kraji nimajo ulic in hišnih številk.
8. Če s tem misliš TMC, le ta v SLO ne deluje.
9. Za vsako cesto omejitev ne vidiš, lahko pa si naložiš točke, kjer so pogoste kontrole ali radarji, večina teh točk ima vpisano omejitev, ki velja na tistem odseku.
 

ajvanho

Pripravnik
3. sep 2007
463
6
18
Če premislim, je takale napravica s toliko možnostmi že kar malo nevarna za v avto, saj dobi človek občutek, da gledamo več nanjo, kot pa na cesto, pa če si vse te opozorilne (recimo) 50 km/h omejitve vnesemo, potem nam tudi vseskozi prekinja radio (ali .mp3) in opozarja. Če pa piskanje izključimo, potem vnašanje omejitev slpoh nima pomena.

Ali pa se motim ?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Potem lažje gledaš prometne znake
smile-1.gif
 

ajvanho

Pripravnik
3. sep 2007
463
6
18
Snecer, daj mi svetuj. Full me mantra, da bi 760 kupil, vendar me zelo zelo moti, ko že po nekaj urah navigacija postane lačna nove energije. Ker pa bi jo kdaj pa kdaj vzel tudi izven avta (kako kolo ali pohod), si jo po 4 urah lahko nekam vtaknem. Je kaj podobnega na trgu (vem, da bo 860 imela možnost menjave baterije, vendar bo občutno dražja), kar bi mi svetoval že zdaj?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Idealne all in one naprave pač nobena firma nima. Če rabiš samo za navigacijo je dovolj model 200.
 

ajvanho

Pripravnik
3. sep 2007
463
6
18
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Idealne all in one naprave pač nobena firma nima. Če rabiš samo za navigacijo je dovolj model 200.

Tako, kot si rekel, verjetno je tako zanalašč
jezen.gif


Je pa fajn, da imaš pri telefoniranju v avtu FREE hands, pa .mp3 poslušaš čez, kar pa 200-ka nima.
In smo tam
bonk.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
redface-1.gif


Moj Renault je že tak.

Tovarniško vgrajena jetra s obvolanskimi komandami in displejem na armaturi.

Preden sem kupil Nuvija 760 sem pri njih kupil ibox in na ta način dobil USB vhod, kjer preko ključa poslušam MP3.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.803
438
83
Naprava ima tudi izhod za slušalke... Ali bi se dalo povezat avtoradio in napravo prek slušalk (na GPS banana, v avtoradio pa činč)?
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Mislim da bi se moralo dati, če le ima radio audio vhod. Cifra, tud moj renault je imel cd brez mp3 pa komandami in vse to, pa ker sem mal avtoaudiofil je še isti teden ven letel ko sem dobil avto, sicer sem izgubil obvolanske komande in displey ampak nič zato, ker sem pridobil kvaliteten radio in 2.8KW RMS glasbene moči
wink-1.gif


Ja pa sej imaš pa kak cd več v avtu.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.542
4.476
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik ajvanho pravi:
A 760 res nima višinomera, al kaj ?

Če misliš barometrični višinomer, potem ga NIMA.

Če pa bi vseeno rad videl NMV, pa pritisneš zgornji levi kot, kjer je signal satelitiov
in ti prikaže lokacijo, hitrost in višino, katero preračunava iz satelitov.

Lahko pa pritisneš tudi na Kje sem kjer ti ravno tako izpiše lokacijo, NMV
najbližje naslove tvoji trenutni lokaciji.

905.png

Slikca od Snecera


OK?
grims-1.gif
 
Nazadnje urejeno: