Garmin Nuvi 760 kratek pregled

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Hvala obema (tudi Snecerju) za odgovore
priden.gif
. Glede mojega telefona slabo kaže (nokiaE65), tako da bo verjetno res prišel v poštev kaki 200W ali 250W.

LP!
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Hvala, ravno zaradi te strani sem odnehal od nakupa 760 in se bom raje odločil za 250W.
LP!
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja mislim da je model 200w okol 181, 250w pa okol 240?

60 eur razlike. Karte pa si sam lepo naložiš
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

WEBUPDATE! zgleda da so 2.40 preskočili, ki jo imam
smile-1.gif


Changes from version 2.30 to version 2.50:
Added support for Madmaps.
Added support for enhanced circular routes. The unit will detect when routes are circular and adjust the start and stop point to the point where you actually enter the route. (Existing routes will be cleared.)
Added support for TTN Canada Traffic provider.
Update position and address information on the Where Am I display.
Corrected issue that could prevent the unit from receiving traffic data after power interruption.
Corrected issue that prevented the legend from being seen in 2D maps
Corrected issue that could cause some route point names to be lost after power cycle.
Corrected issue when using the Traditional Chinese pre-recorded voice that caused it to say two twice.
Corrected issue where some letters were not drawn after entry on the keyboard.
Corrected issue when searching by spell name that would cause double letters not to be matched.
Corrected issue that could cause repetitive guidance when driving through a u-turn via combination.
Corrected issue searching for cities with Cyrillic maps.
Corrected issue that could show speed limit sign in inappropriate locations.
Corrected issue that occasionally caused the incorrect Country prefix to be added to phone numbers.
Required 1st and 2nd new PIN values to be entered the same in order to change Garmin Lock PIN code.
Corrected issue when searching for specific long street names in Spain.
Resolved issue with city search when MPC maps and City Navigator maps were loaded for the same area.
Corrected intermittent problem when searching for items Near the current destination.
Allow usage of the cursor and delete keys on the enter coordinates keyboard.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Pogljemo kako lahko na modelu 760 snemamo svojo vožnjo, torej pot. Zadeva je zelo podobna avtomatskemu shranjevanju tracka, zato je ta skrita opcija pač dodatek.

Zadeva deluje tudi na Nuvi 200 s FW 3.40!!

1.
71.png

Prikličemo meni s hitrostjo in na števec hitrosti držimo prst nekaj sekund dokler se ne pojavi skriti meni.

84.png

Kliknemo next in pridemo v meni za shranjevanje poti. Kliknemo start recording in začne se snemanje poti.

93.png
119.png
138.png

Na karti dobimo dodatno ikono STOP s katero ustavimo snemanje poti.

156.png

Ko prenehamo s snemanjem poti se vrnemo v skriti meni, kjer lahko posneto pot reprezentiramo.

161.png
164.png
175.png

193.png

Pri prezentaciji dobimo še dodatne ikone na karti (start, quit itd.)

2.
Če želimo posneto pot predvajati npr. v Google Earthu je postopek malo "zapleten".

Nuvi shranjuje log file v mapo \logs\gps.bin

Omenjeno datoteko je potrebno pretvoriti s progamom NUTRAK v format .gpx, nakar lahko izdelek pogledamo v Google Earthu.

Program Nutrak snameš tukaj.
http://www.anpo.republika.pl/files/nutrak005.zip

Odpakiraš v poljuben direktorij in vanj skopiraš tudi datoteko gps.bin
Ker gre za shell/dos program izvedeš ukaz npr. takole (če nimaš total commanderja)

start-run-cmd
poiščeš pravi direktorij in vpišeš

nutrak.exe gps.bin

In dobiš gpx datoteko...

3.
Zaženeš Google Earth in pogledaš "izdelek".


Žal se na sliki dobro ne vidi sled, ker Maribor še ni v detajlih. Naj kak Žabar al pa Primorc poskusi
smile-1.gif



Moj že nima več te opcije.
frown-1.gif
 

kopilot

Zelenc'
1. sep 2007
10
0
1
Citat:
Uporabnik Company pravi:
Hvala obema (tudi Snecerju) za odgovore
priden.gif
. Glede mojega telefona slabo kaže (nokiaE65), tako da bo verjetno res prišel v poštev kaki 200W ali 250W.

LP!

Pojdi v trgovino in preizkusi če se tel. poveže ..... mojega tudi ni na seznamu(6233) in dela brez problema. Vključno z imenikom telefona, ki se prikaže na nuviju.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Tudi mojega, HP Ipaq rw 6815 ni, a dela kot šus. Tudi imenik.


Ja, 760 je špica, ki ima toliko dodanih sladkorčkov, da če le lahko, dodaj dobrih 200 evrov več namesto 200w.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Citat:
KSZ
Nekako sem se naveličal telovadbe z dlančnikom, pa zunanjim GPS sprejemnikom, vsemi kabli in ostalim, zato bi si omislil namensko napravo. Torej vprašanja glede Nuvi 760:
- ali Bluetooth povezava na telefon deluje brez težav?
- je že kdo sprobal povezavo na Symbian telefon, ter ali pokaže imenik iz telefona? Bral sem nekje, da so s tem problemi
- so na 760 že karte 2008?
Nekako ne vem, ali ali bi kupil dražjo napravo s temi dodatki, ali si omisliti kakšno 200W, niti tega, ali vzeti Garmin ali TomTom (ki sem ga imel na dlančniku). Kaj menite?
LP!


Sem ga tudi z iPhonom povezal in dela.
zmaga.gif
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Sem se napalil kar na 200W (samo dobi se jih bolj težko). Zdaj ko znam na dlančnika dati AdriaRoute, bom najbrž znal tudi na 200W. sem pogruntal, da mi za telefonijo zadostuje BT slušalka, ker naprave ne mislim vedno s sabo vlačit.
LP!
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Tudi sam sem bil enakega mnenja in sem kupil Nuvi 200w, po enem mesecu sem ga prodal in kupil Nuvi 760.
Rekel sem enako kot ti.

Nuvi 200 w cca 190 evrov
Nuvi 760 cca 395 evrov
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
ksz... Sicer gps naprave za v avto še nimam, sem pa bil že skoraj tik pred nakupom! Vedno sem si premislil! Mam pa na prenosniku Map Source in nroute! Na GSM-u pa Garmin Mobile XT... Ko bom kupoval bom vzel najverjetneje nuvija 760 ima res dosti stvari!