Garmin Nuvi 760 kratek pregled

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.603
707
113
1) DA
2) lahko, tuje zvoke potrebuješ tudi pri slovarjih, če jih misliš namestit
(zvoke lahko kadar koli naknadno naložiš iz backupa ali preko Garmin WebUpdater)
3) knjige lahko pobrišeš
4) načeloma so imena jasno razumljiva
5) v datoteko gmapsupp.img v mapo garmin
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Stopi še do trgovine in kupi SD kartico, vsaj 1 GB, najbolje je 2. Sam sem jo kupil za 10, 9 evra. In potem se lahko igraš.

Mašino pusti bolj prazno, bo lažje dihala in mlela, na kartico pa naložiš vse kar še rabiš, pa še cel kup druge šare.

Ostalo ti je pa že Matko napisal.

Kaj vse obstaja za 760 in je pametno imeti?


- radarje
- AR 2.0
- Adria Topo
- Blue chart 9.5 (Jadran)

karte Grčije, Turčije, Tunizije (če te bo pot zanašala tja vedno lahko dodajaš)

Tudi Oxfordov slovar dobro dene (na napravi je samo demo verzija)

Uživaj z napravo!
zmaga.gif
 

ajvanho

Pripravnik
3. sep 2007
463
6
18
Hvala za vzpodbudne besede, cifra
zmaga.gif


Notri že imam 2GB SD, ne vem, če jo ne bom zamenjal z 4 GB zaradi .mp3- jev. Prav hecno, kako poceni so zdaj te kartice.

Pa TOLE imam še namen nabaviti.

Any comment ?
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Super. Meni 4 GB kartice ni spoznalo, res ni bila SD ampak mini SD z adapterjem.


A avtonosilec ti ne sede? Sem peljal avto k električarju, da je kable zvezal in skril za armaturo, tako da se nič ne vidi. Mi je šlo na jetra opletanje kablovja.
 

ajvanho

Pripravnik
3. sep 2007
463
6
18
Meni 4 GB dela BP.

Glede na to, da mislim imeti Garmina v več avtih, sem si omislil tisti nosilec.

Res, da sem imel Garmina v avtu med vožnjo samo v roki, vendar ko sem nastavil FM na prazno frekvenco preko radijskega sprejemnika, je bilo prisotnega kar nekaj šuma, tako da bo verjetno instalacija kar potrebna. Nosilec naj bi bil za v drug avto.
A sem imel privide, ali je še ena instalacija za (recimo v drug avto) hudičevo draga ?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.803
438
83
Jaz sem si napravo povezal z standardnim 3.5 mm audio jack kablom (iz izhoda za slušalke na AUX IN na avtoradio) in dela fenomenalno...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.803
438
83
Če lahko še enkrat za vselej vprašam:

Uporabniki nuvi 760, ki imate dodatno naloženo karto AdriaRoute, KATERA karta je boljša za Slovenijo (prednaložena ali AdriaRoute) in če bi lahko v grobem povedali zakaj (katere lastnosti so boljše pri kateri)...

Zanima pa me še, kaj je sploh bistvo karte AdriaTOPO in v čem se razlikuje od AdriaRoute (ne razumem točno, zakaj se sploh karta TOPO uporablja, saj sem pogooglal, pa nisem našel neke pametne razlage, razen to, da izriše še relief ali nekaj podobnega)...

Hvala lepa pa vsem, ki ste mi že pomagali, saj sem napravo kupil in je res bomba.

Lepo se imejte.
LP
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Jasnega odgovora ni. In ker si kupil napravo boš čez par mesecev lahko kvalificirano povedal razliko, če.

Nekateri pravijo, da je AR bolje pokrita, drugi da jih CN bolje vodi.

Topo je topografska karta, verjetno podobno Ozijevim, če ti je kaj poznano, samo da je topo še rutabilna. Baje naj bi prikazovala tudi peš poti, a žal tega ne morem potrditi, ker rit bolj malokrat premaknem izza avtomobilskega volana.
wink-1.gif



V principu pa od viška kart ne boli glava, lahko se pa kdo spravi na primerjavo. Torej ista smer s vsako posebej in ugotovitve napiše.
zmaga.gif
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.803
438
83
Kakšne dodatke pa ima TOPO za ceste, če se voziš po cesti (je kakšna razlika)? Ali še kdo ve, kakšna razlika med AR in CN 2008? Morda več POI ali kaj podobnega?
 

steni

Fizikalc
5. jan 2008
682
39
28
Ravne na Koroškem
Veliko več POI ima AR je edino kar sem jaz opazil in seveda veliko več napak, če je napaka to, da se moj naslov v AR pojavi štirikrat (4 x) na različnih koordinatah v istem naselju, v CN Europe NT 2008 pa "samo" trikrat (3x).
stupid-1.gif

Še dobro, da vem kje stanujem
uf-1.gif
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.803
438
83
Mislim, da se ti trikrat izpiše zato, ker si vpisal hišno številko, črke pa ne in zato, ker ima več hiš številko npr. 10, imajo pa različne črke, ti izpiše več lokacij. Se pa mi samo tdi, da je tako (vsaj v mojem primeru)...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

V dveh preprostih primerih sem videl, da AR najde boljo ruto. Prvi tak primer je če se pelješ iz MB na letališče Brnik. CN te vodi preko Ljubljane, 30km več, AR "pravilno" na izhod Domžale-Trzin.

Vendar ne se s tem obremenjevati
smile-1.gif
Topo karta pa je topo, torej za kolesarje in pohodnike in ni za cestno uporabo, ker ni rutabilna.
 

steni

Fizikalc
5. jan 2008
682
39
28
Ravne na Koroškem
Citat:
Uporabnik raners pravi:
Mislim, da se ti trikrat izpiše zato, ker si vpisal hišno številko, črke pa ne in zato, ker ima več hiš številko npr. 10, imajo pa različne črke, ti izpiše več lokacij. Se pa mi samo tdi, da je tako (vsaj v mojem primeru)...
V mojem primeru nažalost ni tako
ne-ne-1.gif
 

ajvanho

Pripravnik
3. sep 2007
463
6
18
1. A je normalno, da ko sem v MapSource-u vnesel in uspešno odklenil določeno mapo s 25 mestno kodo, da se hoče konektat preko neta na Garmin ?

2.Kaj se zgodi po konektanju ?
 

ajvanho

Pripravnik
3. sep 2007
463
6
18
Ne boš verjel, cifra, mam sprimtano tole tvoje, pa nisem videl puščice na spodnjem krogcu...
bonk.gif


Kaj bi jaz brez tebe
smirk-1.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Evo, kupil zadevico.

294_d_225.jpg


14,50 Evra pri Globepoint na Železniški postaji, v isti stavbi kot Tir Bar.

Sprobano na HP Ipaq rw 6815 in Nuviju 760.


Dela!
zmaga.gif

Oziroma bolje rečeno, polni.
pozdrav.gif


Imajo še 9 kosov.