Garmin Nuvi 205 predogled

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Swiper

Pripravnik
18. dec 2008
42
0
6
A se da zbrisat prednaložena mapa na 205? Kaj bi se zgodilo če bi je prek računalnika datotečno zbrisao in naložil gor City navigator EU?:)
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Se da. file za pobrisat se imenuje gmapprom.img
Vendar je cela Evropa prevelika za notranji spomin, zato si kupi kartico.
 

Swiper

Pripravnik
18. dec 2008
42
0
6
Kak pa 255 ima v notranjem spominu celo Evropo? A nima isti notranji spomin? mislim na celotni. Mogoče sem se kaj zmotil
smile-1.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.845
1.965
113
najrajš na babi
205 ima 1g, 255 pa 2g spomina, kar je logično, če hočejo pač 255 prodajat z prednaloženo celotno evropo.

Sam imam 205 in lahko rečem da je best buy za svoj dnar saj pr nas stane okol 130 eur. Imam pa CN 2009 naložen na kartici, na napravi, pa alpsko regijo (prednaloženo ), ter v eni datoteki AR 2.2, AT 2.11 (samo SLO in HR, brez BIH ),ter SCG 1.8. Tako imam na napravi vse kar potrebujem.

Mal me moti samo to da ima samo 10.000 točk v sledi, kar posledično pomeni da na večdnevnem popotovanj morš laptop zravn nost, pa sporotno nalagat na comp. Mislim pa da je to slabost vseh garminov.

Me pa nekaj zanima oziroma ima eno vprašanje za poznavalce. Sled je lahko velika 10.000 točk, nato se stare točke brišejo. Sem pa opazil, da lahko 205 shrani v spomin več sledi. Ko ga recimo ugasneš in ponovno prižgeš shrani obstoječo sled in začne beležiti novo, kasneje pa jih lahko združiš v mapsourcu. Pa me zanima, če je teh 10.000 točk vsota vseh sledi, ali ima vsaka sled od začetka nato na voljo 10.000 točk.

Hvala.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, tako je, vsota točk v sledi ko doseže 10.000 se pobriše...
Nekateri Garmini imajo shranjevanje sledi, avtomatsko (pohodniški modeli, pa stari ique).

Drugače pa jaz tudi mislim, da je to še vedno soliden nakup. Izjemno ugodna cena, kvalitetna naprava (za v žep) in solidne karte, dobra podpora in preprosta uporaba.

Na ebayu je no že za 98EUR +, model s TMC anteno pa za 130+.

Pred kratkim je bil nov update tudi.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.845
1.965
113
najrajš na babi
Zadnjič sem prek ebaya uro iz Italije naroču pa so mi zaračunal 25 eur poštnine. Tak da okoli 100 eur plus poštnina, pa si prbližn na taki ceni kot v slo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ponavadi je med 9.90 in 14 EUR iz Nemčije.
Je pa res, da za tistih par eur lahko kar tukaj kupiš.

Razlika je pa npr. ko pogledaš da pri nas stane model 265t okoli 270 EUR, za isto ceno pa dobiš na ebayu najboljši model 765t
smile-1.gif


Res ne vem kdo kupuje 265 model...
 

Swiper

Pripravnik
18. dec 2008
42
0
6
Imam en problem glede nosilca za Garmin. Kupil sem model 205 in naložil AdriaRoute - super dela! Edino kaj me jezi je nosilec. Pritrdim ga za šajbo in res močno drži in pol naenkrat samo pade čez kakih 10-20-30 minut. Kaj bi lahko bilo? A je imel kdo podoben problem? Res je nerodno. ne vem če je problem z to gumico ali jaz nekaj ne delam kak treba.
 

Swiper

Pripravnik
18. dec 2008
42
0
6
Očistil sem je edino z robčkom. Samo mi je čudno da res močno drži na začetku in pol na enkrat samo pade. Meni ni logično da je do praha ali nekaj takega ker bi v tem primeru na začetku tudi slabo prijelo.

edit: in še nekaj glede map bi prašal..




Zanime me če je to normalno da takole piše gor na prvi sliki? Zakaj je isti seznam na obeh mapah? na drugi sliki je seznam fajlov na napravi. Mape sem zdržil prek MS in poslal na napravo.

Hvala.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Je normalno, če ti ne ustreza lahko v Mapsourcu preimenuješ.
 

Bane_

Pripravnik
19. jun 2008
95
0
6
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
A je res, da bojo nove 205 brez kartografije, sploh?!
17758-icon_confused.gif

Obstajajo in mislim da bodo v omejenih količinah. Bodo pa modeli 205W brez kart.
 
Nazadnje urejeno:

bingo

Pripravnik
17. jun 2008
39
0
6
Z Webupdaterjem sem posodobil software v svojem Nuvi 205W v verzijo 4.6. Ob ponovnem zagonu Webupdater pravi, da novih posodobitev ni več na voljo, je pa na voljo nekaj opcijskih nadgradenj. Med njimi so:

- firmware update for GDBxx MSN receiver
- firmware update for GMTxx traffic receiver
- localization data xml file
- text, nuvi 2 series all languages
- text, proximity alerts all languages
- traffic text all languages
- voice (vsi živi jeziki, med drugim tudi slovenščina)

Mi lahko kdo prosim pojasni kaj to vse pomeni? Navigator mi že itak govori in piše v slovenskem jeziku, zakaj potem Webupdater javi da je na voljo slovenski jezik, če je ta itak že gor? Posebej me zanima kaj pomenijo prvi trije updati (firmware GDB, GMT update, localization,...). Kaj s tem pridobim?

Hvala!
 
I

Izbrisan uporabnik #488

MSN je za ZDA samo. Poglej si na www.garmin.com kaj je to msn direct.
TMC so prometne informacije

oziroma pri vsem gre za UPDATE!

Torej posodobitev že obstoječih funkcij z novim softwerom.