Garmin Nuvi 205 predogled

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #488

Ne vem zakaj čaka in ne nese na servis. Z novimi modeli praktično ni težav pri signalu.
 

Swiper

Pripravnik
18. dec 2008
42
0
6
Mojstri, kak je že fora z tem da se garmin vklopi ko je na usbju? Mislim da normalno fukncionira.

In kak je najboljše da se zrihtajo kabli v avtu tako da mi ostane prosta 12v vtičnica? Kable bi lepo skril pod armaturko samo me zanima kaj rabim od kablov / adapterjev. Original napajlni kabl za 12v bi rad shranil, ne bi ga uporabil za to akcijo
smile-1.gif
Prva ideja mi je bila da se veže prek usb-miniusb kabla in adapterja usb-12v vtičnica nekje na elektriko. Zdaj me moti da da ne bo normalno deloval ko je prek usb-ja kjer bo isto kao da je priklopljen na PC. A kdo ima neko boljšo idejo?

Hvala.
 

Spot

Pripravnik
2. apr 2008
48
0
6
Samo za informacijo. Prejšnji teden sem kupil tega Nuvija 205 v Mediamarktu, v Seiersbergu. Cena več kot ugodna: 99,90 €. Zraven sem dobil še kot darilo gumijasti zaščitni etui, zaščitno folijo za zaslon in držalo za nošnjo na pasu.
Naložil sem Adriaroute, Adria topo in City navigator in deluje odlično. Do zdaj sem ga uporabljal v Peugeotu 206 in Picassotu in v obeh se je brez težav povezal.

Lep pozdrav!
 

bingo

Pripravnik
17. jun 2008
39
0
6
Pozdrav!

Kje na mojem Nuvi-ju 205W bi lahko pogledal kateri gps chipset ima vgrajen?

Kot berem na netu, lahko ima vgrajeno različno čipovje. Sem že pogledal v servisnem menuju (tak kjer držiš tipko na indikator baterije), vendar nikjer nič ne piše. Ali pa sem blentav, pa ne najdem.

Hvala!
 

janezpesec

Pripravnik
6. jan 2008
487
0
16
bingo: oznake ne bos nasel, gre zgolj za "ugibanje" uporabnikov. Drugace pa informacije na to temo najdes na tujih forumih (namig: gps passion).
 

bingo

Pripravnik
17. jun 2008
39
0
6
@scania ... niso vsi chipseti enako dobri, zaradi česar tudi isti modeli navigatorjev ne delujejo enako dobro. Pač rad bi vedel kaj za enega hudiča so mi ugurali notri.

@janezpesec... hvala za info. Sem malo prečekiral in našel dosti koristnih informacij. Pravijo, da se v serijo Nuvi 2x5 vgrajuje izključno ST Micro Cartesio čipovje. V prejšnjo serijo Nuvi 2x0, pa tri različna čipovja. Evo info če koga zanima:

http://www.gpspassion.com/fr/articles.asp?id=259

lp
 

bingo

Pripravnik
17. jun 2008
39
0
6
Garmin se lahko med polnjenjem normalno uporablja in sicer na način, da se ga vklopi, se nato vstopi v servisni meni (držiš nekaj časa indikator za baterijo) in se šele nato priklopi nanj USB kabel. Nato se izstopi iz servisnega menija s tipko exit in Garmin med polnjenjem normalno funkcionira.

lp
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Kupiš razdelilec za mislim 14 Evrov ali pa varianta da direktno povežeš na akumulator!

LP
 

Rok2012

Zelenc'
2. feb 2009
21
0
1
Zdravo ,sem nov na forumu,prebral pa sem več ali manj celega.
Z punco sva pred pol leta kupila 205W ,taisti dan naredila backup garmina,naložila zemljevide in vse super do januarja letos ko sem naredil update enote na v4.80 in AR 2.20,tu pa so se zažele težave ko ni hotel izračunavati poti, zamujal z pridobivanjem satelitov,kazal napačno lokacijo,pošiljal iz Vrhnike v Škofjo Loko preko Stare Ljubljane, v Trstu naju vozil v krogu... itd itd... V glavnem nič jasno, ...kar pa sem ga mrcvaril do onemoglosti z nalaganjem zemljevidov gor in dol pa sem po nesreči zbrisal nekaj fajlov (basemap itd...) Nisem se preveč sekiral ker sem mislil da imam backup na enem od USB ključkov pa mi ga je sestra od punce ponesreči sformatirala tako da
sprasujem se.gif
...
...iščem prijazno dušo ki ima kopijo enote , seveda dam za kako pivo brez problema...
Upam da nisem preveč zamoril
redface-1.gif
... Hvala
 
Nazadnje urejeno:

Rok2012

Zelenc'
2. feb 2009
21
0
1
SynTax64:Trenutno sem nekaj uštimal pa bom tokom uporabe videl če bo v redu, če bom rabil pa te kontaktiram. Hvala ti.
Lep pozdrav
 

scania

Pripravnik
27. jan 2008
350
5
18
ACTROS 1851
imam težavo..kupil sem novga nuvija 205! imam pa problem ker mi napiše: Podrobnih zamljevidov,ki načrtujejo poti, ni bilo mogoče najti. Naprave nuvi brez njih ni mogoče oporablati.

kaj bi mogel storiti da vi zadeva delala?