Dobava novega avtomobila?

luka51

Guru
16. avg 2007
14.349
5.625
113
samo elektrarne, kmetov, fabrike nimaš v centru mesta v koloni na ulicah.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
ok, ampak še zdaj ne vem...
Kaj bo z nami, ki imamo dizle (moj je nov), čez par let?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V najslabšem primeru se boš po Duseldorfu (al kje so zdaj to prvi uvedli) moral peljat po vzporedni cesti 100m naokoli, ker bo cona dizel free.
 

ngc2392

Guru
4. okt 2007
2.167
509
113
kranj
eh, če bi bral in spremljal SAMO alter, bi si vzel življenje, ker imam dizla :) ker a, tako ropota, da me slišijo na 100 km, b, tako smrdi, da me vohajo na 100 km, c; tako onesnažuje, da okoljski minister uvaja okoljski davek samo zame in d; tako je drag za vzdrževat, da bom moral prositi trumpa za pomoč. skratka...cela štala. potem pa prebereš še kakšen drug medij in vidiš, da so bencinarji tudi onesnaževalci (a bejž) in da dizel NI največja težava tega sveta. in si pomirjen. in se lepo voziš naprej s svojim jeklenim konjičkom. in pol alterja pade v delirij :)
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
... potem pa prebereš še kakšen drug medij in vidiš, da so bencinarji tudi onesnaževalci (a bejž) in da dizel NI največja težava tega sveta. in si pomirjen. in se lepo voziš naprej s svojim jeklenim konjičkom. in pol alterja pade v delirij :)


To pomeni samo to, da alter beres selektivno ... ker tudi na alterju se da prebrat, da bencinarji niso tako cisti, kot bi nekateri radi prikazali :)

Res pa je tudi to, da je gonje za "umazanimi" dizli precej vec ... ne samo na alterju... tudi drugje ...
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.260
9.443
113
EU
Ko voziš bencinarja na plin LPG (tovarniško predelana Corsa) , katerem euro standardu to ustreza?
To ni zanimivo za zmanjšanje izpustov v središčih mest. :bonk:
 

ngc2392

Guru
4. okt 2007
2.167
509
113
kranj
To pomeni samo to, da alter beres selektivno ... ker tudi na alterju se da prebrat, da bencinarji niso tako cisti, kot bi nekateri radi prikazali :)

Res pa je tudi to, da je gonje za "umazanimi" dizli precej vec ... ne samo na alterju... tudi drugje ...

mišljeno je bilo sarkastično :)
drugače pa ja, berem selektivno. tisto, kar me ne zanima, preskočim :)
 

ngc2392

Guru
4. okt 2007
2.167
509
113
kranj
Nemci (in drugi) bi za "90" % znizal emisije, ce bi se vozili 10km dalec na delo namesto 100km

VSI bi se radi vozili 10 km na šiht. hej, eni bi radi šli kar peš na šiht. veš, koliko bi potem manj porabili/onesnažili tale naš planet? shit happens, pač nismo taki srečneži in si moramo/jo šiht iskat kje drugje, ne samo pred lastnim pragom. ja, če bi imel vsi električne vlake in avtobuse do šihta...jup, to bi že nekaj bilo.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
> Sedaj se pa stiska na neke omejitve, ki jih očitno z današnjo tehnologijo ob sprejemljivi ceni le te ni možno doseči.

Seveda se da. Samo nekateri so stavili na napačnega konja in se zaplezali z investicijami vanj.

To o sranju z direktnim vbrizgom in turbo polnilnikom tudi pri bencinarjih, vedo vsi pametni inženirji motorjev že desetletja.

Isto to, da je dizel sranje že po defaultu in ga ne moreš naresti čistega. Lahko samo lobiraš in nateguješ, da bo nek filter rešil problem, tako kot je to lobirala in nategovala vse po vrsti tobačna industrija, da problema ni.
Evo, lep primerek vzvišenega eko manijaka (brez zamere, malo pretiravam ;)).
Izgleda je teh pametnih inženirjev precej malo, ker zadeva je bila še 1 leto nazaj oh in sploh eko in super in ne vem kaj in blablabla. Ni hudiča, da bi en pameten inženir se že našel, ki bi malo zapiskal in to dal v javnost. Ali pa se je enostavno javnost in politiki poscala na to. In točno to je bilo, lepo preberi malo Alter izpred dveh let, pa boš videl pametne komentarje, ko je kdo napisal, da so pa tudi bencinarji in hibridi svinjski (med drugimi tudi jaz).

Sedaj greva pa na primerjavo tobačne industrije in avtomobilske. Tobačna industrija je ZANIKALA obstoj problema, avto industrija pa ga priznava in ga s tehnologijo rešuje. Zate morda majhna razlika, ampak ja, je pri večini eko manijakov tako, da vidijo le argumente za svoj prav. To, da so pa nategovali pri meritvah je pa seveda popolnoma nesprejemjivo in sem za konkretne kazni, kar sem tudi že napisal večkrat.

Sedaj pa greva še malce nazaj na to stavo na napačnega konja. Če se prav spomnim so bile 20 let nazaj v Franciji SUBVENCIJE za nakup EKO full čistega novega DIZLA za po mestu in so potem uničevali stare krače. No, sedaj jih iz točno tam te iste dizle, ki so btw. sedaj ENORMNO BOLJ ČISTI preganjajo ven, ker so umazani. Toliko o politiki, javnem mnenju in KRIVDI SAMO NA STRANI PROIZVAJALCEV. Pa ne trdim, da oni nimajo nobene krivde, seveda jo imajo.

In pa še tole: razloži mi, kako bom z zamenjavo moje dizel krače z DPF filtrom za novega hibrida koristil okolju? Ob tem, da ima hibrid cca. pol litra višjo porabo. Najbolj mu koristim tako, da je avto čim več v garaži in da imam s svojim stilom vožnje minimalno porabo. Ker za nov avto (sploh z baterijami, ki so po mnenju eko nacijev ultra super duper čiste, loool) se izvrže toliko in toliko strupenih snovi pri izdelavi, moj je pa že na cesti.
Če pa hočemo biti ultra eko, pa najbolje, da vse avte poberemo in odpeljemo na dinos. Pa konje spet zalaufamo, samo potem bo hitro spet problem z drekom...
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.382
6.535
113
pri taščici
Ko bi ukinili prevoz na delo(pa dvignili.minimalnonplaco na raven avstrijske socialne), pa ko bi clovek izrqcunal koliko casa izgubi v avtu nanpoti na delo, bi zacel iskat sluzbo blizje domu.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
982
113
Mogoče je v tej gonji nek višji skrit namen in sicer ta, da se naj bi čimprej šlo na elektriko, da nehamo biti odvisni od nafte in bližnjega vzhoda. Mogoče posledično tudi Amerika ne bi imela več toliko apetitov po vojnah na vzhodu.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.382
6.535
113
pri taščici
Sicer pa kot sem napisal. Ce bi politiki bilo kaj dookolja, bi uredili , da bi za 15 let star avto dobil nov motor in pritikline (racynalnike, filtre....)gratis ob pogoju da je avto vsaj se pet let registriran.
Tako pa politika skrbi za gospodarsko rast ki pa je lahko samo ob vedno vecji porabi. Poraba pa je lahko vecja samo ob vecjem onesnazevanju. Drugih nacinov se nismo nasli veliko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Nitroo

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.980
1.430
113
Verjetno bo vodil prej prevzel primat...vodik je že v dolgoročni strategiji...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.941
5.627
113
Ko bi ukinili prevoz na delo(pa dvignili.minimalnonplaco na raven avstrijske socialne), pa ko bi clovek izrqcunal koliko casa izgubi v avtu nanpoti na delo, bi zacel iskat sluzbo blizje domu.
Kakšna alternativo bi potem imel nek državljan iz Metlike.....Ptuja....Kranjske gore....Sevnice?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.349
5.625
113
Tako, da ne bi bilo vse centralizirano v LJ. Bi še kaka zadeva mela kje drugje sedež kot v lj. S tem se reši marsikateri problem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N